Εργοτέλης - Π.Α.Ο.Κ. 1/03 16:45 MVP και παραλειπόμενα αγώνα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Ποιός ήταν ο ΜVP του Π.Α.Ο.Κ.(Αποψή σας)?

Το δημοψήφισμα λήγει στις Τετ 05 Μαρ 2008, 18:54

Ν.Φερναντές
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μ.Σνάουτσνερ
20
17%
Ρ.Κνολ
26
22%
Γ.Γκάβραντσιτς
4
3%
Η.Χαραλάμπους
6
5%
Σ.Κονσε'ι'σάο
3
3%
Ρ.Βερόν
37
32%
Σ.Μπαλάφας
6
5%
Γ.Γεωργιάδης
1
1%
Λ.Χριστοδουλόπουλος
6
5%
Ι.Ίλιεφ
7
6%
Γ.Σάλμον
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Π.Κωνσταντινίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Β.Λάκης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 116

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Σάβ 01 Μαρ 2008, 21:00

Kareena4ever έγραψε:1.Ακομη, μετα το 57 που περασε ο Σαλμον, ο Εργοτελης πηρε 100% τα ηνια του αγωνα στα ποδια του και εκανε αρκετες ευκαιριες.
Κι αυτο, γιατι ο τροπος που προσπαθει να πιεσει ψηλα ο Σαλμον ειναι συχνα και προβλεψιμος, αλλα και κανει και πολλα επιθετικα φαουλ.

2.Για τα αρνητκα σημεια πιστευω ολοι μας σημερα τα ειδαμε και απογοητευτηκαμε, αλλα η ομαδα θελει στηριξη.
ΤΩΡΑ και στις επομενες 7 αγωνιστικες, οποια θεση κι αν καταλαβει τελικα η ομαδα.


1. Ο Σάλμον πέρασε στο 1-0. Κι εκεί πιστεύω ότι οφείλεται και η απόδοσή του και όλης της ομάδας έπειτα. Όπως έχουμε ξαναπεί αυτή η ομάδα δεν μπορεί να γυρίσει αποτελέσμα. Αν φάει γκολ καταρρέει ..
Οπότε μετά βγήκε η κούραση και του Βερόν που στο 1ο ημίχρονο κρατούσε το κέντρο το οποίο μετά το 1-0 χάθηκε και αυτό, και η ψυχολογία της ομάδας έπεσε κατακόρυφα. Οπότε κι ο Σάλμον χάθηκε στην γενικότερη κακή εμφάνιση όλης της ομάδας από το 60' και μετά. Εξάλλου δε θυμάμαι ούτε μία φάση όπου ο Σάλμον πήρε τη μπάλα στα πόδια του. Στις γιόμες των αμυντικών μας κυρίως προσπαθούσε να πάρει κεφαλιά .. όμως το παιχνίδι είχε χαθεί δυστυχώς στο 1-0!

2. Συμφωνώ απολύτως μαζί σου!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό tolis1186 » Σάβ 01 Μαρ 2008, 21:01

Βερόν και πάλι βερόν!!! Ο Καλύτερος αν και μόνος του δεν μπορεί να κάνει και πολλά!!! Ανασταλτικά ήταν καλός πάντως και αυτή είναι η δουλειά του!!!

Ούτε σχόλιο για το ταγάρι που λέγετε χαραλάμπους!!!

Play-off παίδες τέλος!!!

Πήρε και το χινάρι ο Αστέρας όπως προέβλεψα...
http://realgr.realbb.net
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis1186
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 01:00
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό gagas » Σάβ 01 Μαρ 2008, 21:37

σαντος ξεκολλα ρε με τα κολληματα σου...

ως ποτε θα βλεπουμε τον μπαλαφα.πασα στο μισο μετρο δεν μπορει να κανει..που ταν ο μπαλαφας σημερα που περπατουσε ο veron?φερτε μου κ εμενα τον γκατουζο και τον πιρλο να παιζουμε τριαδα στο κεντρο και να δουμε αν θα φενετε ποσο αχρηστος ειμαι..

σημερα αν επαιζε ο κυριακιδης η ο γλυκος θα τρωγαμε περισσοτερα γκολ?η αν δεν επαιζε ο χαραλαμπους?

τον ηλιαδη καταφερες να τον καταστρεψεις γιατι δεν εχει τον μανατζερ του μπαλαφα..κ το ιδιο θα κανεις και στον μπαιανο αν δεν τον βαλεις στα δυο επομενα παιχνιδια..

φτανει..δεν ξερετε ποια φανελα φορατε και ποια φανελα προπονειτε..!

ζαγορακη ποτε θα δουμε το πρωτο προστιμο στους αντιτουριστικους τουριστες?

καναμε πολυ υπομονη με το αγωνιστικο τουριστικο τμημα!

στηριζουμε διοικηση και τα τεσσερα γραμματα!
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Σάβ 01 Μαρ 2008, 22:05

Kareena4ever έγραψε:Συμφωνω σε ολα που προσθεσες.
Και για τον πρωτο παραγοντα που ανεφερες. Η ομαδα εχει πραγματι προβλημα οταν βρισκεται πισω στο σκορ και αυτο ηταν ο πιο σημαντικος λογος που εκανε ολη την ομαδα να πεσει μετα το 1-0.
Και για το οτι ο Σαλμον δεν τροφοδοτηθηκε για να μπορεσει να δειξει κατι.

Πιστευεις και εσυ πως με Πανιωνιο θα δουμε ενα ασυγκριτα καλυτερο ΠΑΟΚ που μπορει να γυρισει με το διπλο;
H , λογω της πικρας που νιωθουμε ολοι, ειααι αυτη τη στιγμη μαλλον απαισιοδοξος για νικη;


Αν έβαζα στοίχημα θα έλεγα πως δε θα χάσει ο ΠΑΟΚ με Πανιώνιο, αλλά μη μου ζητήσεις να το τεκμηριώσω! :roll:

Αυτό πάντως που με προβληματίζει περισσότερο από κάθε τι άλλο είναι ότι η ομάδα δεν τραβάει. Και λέω η ομάδα και όχι οι παίχτες .. Μετά από κάθε άσχημο αποτέλεσμα πολλοί κράζουμε τον Σάντος ότι δεν κάνει αλλαγές στην 11δα. Εγώ όμως έχω δει πάρα πολλούς παίχτες να παίζουν 2 ή και περισσότερες θέσεις (το αναλύω στο τόπικ του Σάντος), οπότε πιστεύω ότι το θέμα είναι πολύ βαθύτερο, από κάποιες αλλαγές θέσεων, ή συστήματος!
Τελευταία επεξεργασία από Yiankos και Σάβ 01 Μαρ 2008, 22:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Re: 1/03 16:45 Εργοτέλης - Π.Α.Ο.Κ. MVP και παραλειπόμενα α

Δημοσίευσηαπό LCIDOC » Σάβ 01 Μαρ 2008, 22:05

ρε παιδια
καταρχας καλησπερα και καλωςορισα
ειμαι νεος στο σαιτ
αλλα 34 χρονια παοκτζης
οταν γεννιομουν ο πατερας μου εβλεπε την ομαδα μας ναπαιρει το κυπελ απο τον ολυμπιακο το ΄74

ενα σχολιο γνικης φυσεως

δε μπορουμε να κατακρινουμε παικτες και προπονητη οπως επισης δεν εινα λογικο να ζητοκραυγζουμε καθε φορα που φαιρνουμε ενα θετικο αποτλεσμα

ολοι θα κριθουν στ τελος της αγωνιστιης περιοδου ψυχραιμα και με ολατ α δεδομενα απλωμενα μπροστα μας.

ποσα ματσ εχουν παιξει μαζι οι παικτεσ που απαρτιζουν την ομαδα?
εχουμε παικτες μετριιους καλους και πολυ καλους.
δενεχουμε αστερια
ολοι θελου τον χρονο τους καιι ολοι δικαουνται μια ασχημη μερα/
οταν αυτες ειναι πολλες τοτε υπαρχει πρβλμ και τοτε ο προεδρος πρεπει να αντιδρασει
και ειμαι σιγουρος οτι ξερει τι πρεπει να κανει
δωστε χρονο σε ολους
ποιος λογικος πιστευε στην αρχη οτι θα πρωταγονιστηουμε φετος
ειναι βεβαια πικρα για ολον αυτον τον κοσμονα βλεπει την αγαπητου να μην μπορει να παιξει ομορφο ποδοσφαιρο απεναντι στον ουραγο..
ειναι πικρα
αλλα τωρα ειναι η πιο κρισημη στιγμη που χρειαζεται την στηριξη μας
ποτε πριν δεν ηταν οι προοπτικες καλυτερες
ειμαι σιγουρος πως αυτη η ομαδα με αυτους τους παικτες,προπονητη και διοικηση του χρονου θα τρωει σιδερα
καντε λιγη υπομονη ακομα
μπορα ειναι και θα περασει.....
LCIDOC
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ 01 Μαρ 2008, 21:41

Δημοσίευσηαπό ox aman » Σάβ 01 Μαρ 2008, 22:17

Μεγάλο ξενέρωμα
Άβαταρ μέλους
ox aman
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ 05 Ιαν 2008, 22:48
Τοποθεσία: ΤΟΥΜΠΑ

Δημοσίευσηαπό dimmisdim » Σάβ 01 Μαρ 2008, 22:45

δεν ψηφιζω κανεναν γιατι
ΒΑΡΙΑ ΒΑΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ Η ΦΑΝΕΛΑ
ΕΙΜΑΙ ΠΑΟΚ ΠΟΥΛΑΩ ΤΡΕΛΑ
ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΣΑΡΔΕΛΑ
dimmisdim
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 02:16

Δημοσίευσηαπό ROCHETEAU » Σάβ 01 Μαρ 2008, 23:28

''ΟΛΑ ΤΑ ΦΑΟΥΛ ΣΤΟΝ ΓΚΟΡΑΝ ΕΧΕΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΠΟΔΙ''
για ρωτα και τον Οικονομιδη για το αριστερο του Γκοραν...
λαος που απο Κυριακη σε Κυριακη κανει κωλοτουμπες ειναι καταδικασμενος να μη δει ασπρη μερα ποτε ρε...
αλλα μη μασατε,θα παρουμε μετοχες και θα δωσουμε τελος σε ολα...
ρε ξυλοκαινη που μας χτυπησαν στα μυαλα μας και δεν πηραμε γραμμη...
ROCHETEAU
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 18:07

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Κυρ 02 Μαρ 2008, 00:27

Repan έγραψε:
ΑΑΑΑ...και ξέχασα να πω κατι ακόμα.....Να φύγει ο Σάντος...όχι σήμερα....χτές..!!!!!!!!!!!!!



Όταν βλέπω τέτοιες απόψεις μετά από αυτά που περάσαμε το καλοκαίρι ένα έχω να πω:

Α ΡΕ ΓΟΥΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ! ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΕ ΓΟΥΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΓΩΝΗ ΘΑ ΤΕΝΤΩΣΕΙ ΤΟ ΣΕΝΤΟΝΙ! ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ!




Yianko τρομερό.
Συμφωνώ απόλυτα.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Μέχρι που θα φτάσουμε;

Δημοσίευσηαπό teacher.... » Κυρ 02 Μαρ 2008, 00:58

Αυτός ο κατήφορος δεν έχει τέλος. Όλοι φταίνε εκτός από τους οπαδούς που κάθε Κυριακή πίνουν αυτό το πικρό ποτήρι και τραβάνε το δικό τους Γολγοθά. Σιγά να μην ψηφίσω για mvp!! Κανείς δεν στάθηκε άξιος των περιστάσεων , όλοι για μπάτσες , κάποιοι λιγότερο κάποιοι περισσότερο. Χαραλάμπους και ορισμένοι άλλοι σκεφτείτε που παίζετε και αν νιώθετε λίγοι απλά ζητήστε αποδέσμευση.... Έλεος πια , φτάνει... Το ποτήρι ξεχείλισε.
Άβαταρ μέλους
teacher....
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Τρί 04 Δεκ 2007, 21:36
Τοποθεσία: Κατερίνη

Δημοσίευσηαπό Leonidas1974 » Κυρ 02 Μαρ 2008, 10:56

Οσο γιa mvp θα πω knol γιατι το παιδι Ματωσε.....!


Ακριβως γ`αυτο ψηφισα και`γω τον Κνολ. Ματωσε κυριολεκτικα.

Οι υπολοιποι παικτες θα ξερουν απο μονοι τους οτι τα σκατωσαν χθες.., δεν σχολιαζω κανεναν αλλον.

Τωρα ειδικα θελουν την απολυτη συμπαρασταση ολον μας!!!


:? :? :?
Άβαταρ μέλους
Leonidas1974
 
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 22:11
Τοποθεσία: Berlin

Δημοσίευσηαπό crabsody » Κυρ 02 Μαρ 2008, 11:23

the_Briton έγραψε:Ακομα παιδια η ομαδα δουλευτε .. υπομονη και οπως εχω αναφερει σε αλλα ποστ θα φτασεις στο επιπεδο που επι8υμεις μονο οταν η ομαδα φτασει σε σημειο να ανατρεπει αποτελεσματα....! εχουμε δρομο



Ρε παιδιά δεν είναι θέμα δουλέματος. Δεν είναι θέμα δέσιμου ούτε καν ποιότητας ποδοσφαιριστών. Στην Τούμπα πως παίρνουν τα αποτελέσματα; Απλώς στα έξω δείχνουν τρελή αδιαφορία. Είδατε πως τρέχανε και πως πιέζανε οι παίκτες του Εργοτέλη; Πρέπει κάποιος επιτέλους να τους τραβήξει το αυτί. Και αφού δεν το κάνει ο Σάντος πρέπει ο Ζαγορ να τραβήξει του Πο ρτογάλου.
crabsody
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: Σάβ 01 Μαρ 2008, 18:44

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Κυρ 02 Μαρ 2008, 12:08

Kareena4ever έγραψε:1. Βγηκε ο Ιλιεφ και με τον Σαλμον να ειναι ανυπαρκτος για 32 λεπτα μεσα στο γηπεδο εφαγες δυο γκολ.
2. Ο Σαντος σας φταιει που σε 23 αγωνιστικες ξεκινησε 2η φορα χθες βασικο τον Ιλιεφ και οχι τον Σαλμον;


1. Μη μου πεις ότι ο Σάλμον φταίει που έγινε το 1-0 .. Αφού συμφωνήσαμε και σε άλλα ποστ, ότι η ομάδα δεν μπορεί να γυρίσει αποτέλεσμα και μόλις έφαγε το 1ο παρέλυσαν ΟΛΟΙ! Δεν μπορούμε να καταλογίσουμε την ευθύνη στην Σάλμον που μόλις είχε μπει στο γήπεδο ρε συ .. Έλεος.

2. Ο Σάντος δεν φταίει που τον ξεκίνησε 2η φορά, αλλά μη λες 23 αγωνιστικές ρε συ. Αναλογίσου πόσες ήταν τραυματίας, πόσες ανέτοιμος, πόσες πάλι τραυματίας κλπ! Λογικό δεν είναι ο Σάντος να έχει φτιάξει τα σχέδιά του με επιθετικό τον Σάλμον και όχι τον Ίλιεφ, ο οποίος τα 15 τουλάχιστον ματς δεν μπόρουσε να προσφέρει; Επίσης λογικό δεν είναι να τον ξεκινάει ως αλλαγή και όχι κατευθείαν βασικό ανάλογα με το τι ζητάει από το παιχνίδι και πόσο τον ικανοποιεί ο Σάλμον;
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό dimitris1486 » Κυρ 02 Μαρ 2008, 12:15

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΑΔΕΛΦΙΑ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ MVP ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΗΤΑΝ Ο ΒΕΡΟΝ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΜΕΝΕ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ Η ΑΜΥΝΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
dimitris1486
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ 29 Φεβ 2008, 18:58

Δημοσίευσηαπό crabsody » Κυρ 02 Μαρ 2008, 12:25

Ρε παιδιά είδατε πως φάγαμε το πρώτο γκολ; Με το που ξεκινάει η φάση από το κέντρο ΟΛΟΙ κάνουν άμυνα με τα μάτια. Είναι απίστευτο. Σαν να βαριούνται που παίζουν. Δεν με ενδιαφέρει ποιους παίκτες διάλεξε ο Σάντος. Έχει αυτές τις επιλογές που έχει. Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει πάθος αλλά υπάρχει η εμμονή του Σάντος να περιμένει η ομάδα πίσω αντί να πιέζει μπροστά. Αυτό το γεγονός είναι τραγικό. Δεν θα με πείραζε αν η ομάδα πίεζε και πήγαινε για να πάρει το παιχνίδι και τελικά έχανε λόγω ανωτερότητας του αντιπάλου. Εδώ μιλάμε για ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ. Προπονητής και παίκτες θα έπρεπε να ντρέπονται.
crabsody
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: Σάβ 01 Μαρ 2008, 18:44

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2007-2008

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης