4. Λίνος Χρυσικόπουλος

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

4. Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 05 Αύγ 2016, 13:11

Ο Λίνος Χρυσικόπουλος στον ΠΑΟΚ


Εικόνα


Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον 24χρονο διεθνή καλαθοσφαιριστή Λίνο Χρυσικόπουλο, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο τετραετούς διάρκειας με την ομάδα μας, μέχρι και την αγωνιστική περίοδο 2019-20.

Ο Λίνος Χρυσικόπουλος γεννήθηκε την 1η Δεκεμβρίου 1992 στην Κέρκυρα, έχει ύψος 2μ.06 και ξεκίνησε την καριέρα του από τον Φαίακα Κέρκυρας και το 2008 πήρε μεταγραφή για τον Άρη, στον οποίο έμεινε τρία χρόνια. Το καλοκαίρι του 2011 μετακινήθηκε στην Ιταλία και για δύο σεζόν ανήκε στο δυναμικό της Angelico Biella.

Την σεζόν 2012-13 ο Λίνος Χρυσικόπουλος αγωνίστηκε για πρώτη φορά στον ΠΑΟΚ και συμμετείχε σε 14 παιχνίδια της κανονικής περιόδου με 1,9 πόντους και 1,5 ριμπάουντ.

Ακολούθησαν δύο χρόνια στον ΚΑΟΔ. Την σεζόν 2013-14 και λόγω τραυματισμού, ο Χρυσικόπουλος αγωνίστηκε μόνο με σε 5 παιχνίδια (7 πόντοι, 3,2 ριμπάουντ ανά αγώνα), ενώ την επόμενη χρονιά (2014-15) έπαιξε σε 13 παιχνίδια με 4,9 πόντους (7/10 βολές, 18/40 δίποντα, 7/29 τρίποντα), 2,4 ριμπάουντ και 1,3 ασίστ.

Την σεζόν 2015-16 ο Λίνος Χρυσικόπουλος αγωνίστηκε στην Κηφισιά και σε
24 αγώνες, είχε 3,5 πόντους (18/27 βολές, 26/45 δίποντα, 5/20 τρίποντα) και 1,5 ριμπάουντ σε 10,5 λεπτά συμμετοχής ανά παιχνίδι.

Ο Λίνος Χρυσικόπουλος είναι διεθνής με όλες τις «μικρές» Εθνικές ομάδες. Έχει 31 συμμετοχές στην Εθνική παίδων και 26 στην Εθνική εφήβων, ενώ έχει αγωνιστεί στο Ευρωμπάσκετ παίδων του 2008, στο Ευρωμπάσκετ εφήβων του 2009 και 2010 και στο Ευρωμπάσκετ νέων ανδρών του 2011, ενώ το 2009 είχε αγωνιστεί και στο πανευρωπαϊκό All Star Game νέων που έγινε στην Πολωνία.



Καλώς όρισες κι εσύ!! :opaokara:

ΠΟΛΥ ενδιαφέρουσα κίνηση το 4ετές... Δείχνει ότι δεν θέλουμε πάλι να χάνουμε αθλητές τζάμπα, ότι η ομάδα (Σούλης + διοίκηση) πιστεύει σε αυτόν ΚΑΙ ότι μπορούμε να τον πληρώσουμε!



Δείτε μπλούζα που φοράει ο Μπάνε...α ρε Μπάνε... :pano:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 05 Αύγ 2016, 13:20

:pano: Καλώς ήρθες (ξανά)
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 05 Αύγ 2016, 13:27

Βρήκαμε και τατουαζάκια στο μπάσκετ!
Μένει να δούμε τη κοπέλα του και σε τι μαγαζιά βγαίνει...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 05 Αύγ 2016, 13:27

Ξανα ? :o :? :?

ΥΓ Τουλαχιστον θα θυμηθουμαι το...Λινοοοο...Λινοοοο....Λινοοοο.
Τελευταία επεξεργασία από kataramenos5 και Παρ 05 Αύγ 2016, 13:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ 05 Αύγ 2016, 13:28

Καλώς τον ξανά στην ΠΑΟΚΑΡΑ :opaokara:
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό dtown » Παρ 05 Αύγ 2016, 13:30

RoMaN έγραψε:
ΠΟΛΥ ενδιαφέρουσα κίνηση το 4ετές... Δείχνει ότι δεν θέλουμε πάλι να χάνουμε αθλητές τζάμπα, ότι η ομάδα (Σούλης + διοίκηση) πιστεύει σε αυτόν ΚΑΙ ότι μπορούμε να τον πληρώσουμε!



Δείτε μπλούζα που φοράει ο Μπάνε...α ρε Μπάνε... :pano:


κοιτα αν δεν μπορουσαμε να πληρωσουμε παιχτη με 3 ποντους μ.ο. στην Κηφισια ας το κλειναμε το μαγαζι..
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Παρ 05 Αύγ 2016, 13:38

Καλωσηρθες! :pano:
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 05 Αύγ 2016, 14:27

πρέπει να γίνει μια εκ βάθους συζήτηση με τον παίκτη. Τί ακριβώς θέλει από το μπάσκετ? Τί ακριβώς ταλέντο νομίζει οτι είναι? Εϊναι διατεθειμένος να κάνει ένα μεγάλο restart στην καριέρα του (ποιά?)? θέλει να μάθει να μην του τα βάζουν πίσω, να δυναμώσει τα πόδια του, να πηγαίνει στο rebound, να μάθει τί θέσεις πρέπει να παίρνει ένα wing, πώς κάνεις cuts κλπ. ? πόσο καταλαβαίνει το μπάσκετ?

αν οι παραπάνω απαντήσεις ικανοποιήσουν (ή έχουν ήδη ικανοποιήσει το σταφ) τότε πάμε στο προφανές: ξεκίνα τη ζωή του Pippen, πώς ήταν και πώς έγινε, πώς από το 0.1/0.6 sta 3ποντα στη rookie season έφτασε να σουτάρει 2.1/5.7. έγινε πρώτα ο παίκτης του προπονητή, ο παίκτης της ομάδας, και μετά ο καλύτερος συμπαίκτης του Μιχάλη και τέλος ένας από τους 20 σημαντικότερους μπασκετμπολίστες όλων των εποχών.

PS: άλλος ένας είναι και ο Leonard των SPurs, βέβαια μιλάμε για ταυριά.
Τελευταία επεξεργασία από palok και Παρ 05 Αύγ 2016, 14:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 05 Αύγ 2016, 14:29

Πριν 2-3 μέρες ήταν στο Παλατάκι και συζητούσε με τον Σούλη, σύμφωνα με άρθρα..
Εγώ εμπιστεύομαι τη κρίση του.
Αν δεν είδε ο Σούλης determinέισο, δεν θα έδινε το "οκέη" για τη πρόσληψη..


Άλλωστε, 5δάτος δεν είναι..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ 05 Αύγ 2016, 14:35

RoMaN έγραψε:Πριν 2-3 μέρες ήταν στο Παλατάκι και συζητούσε με τον Σούλη, σύμφωνα με άρθρα..
Εγώ εμπιστεύομαι τη κρίση του.
Αν δεν είδε ο Σούλης determinέισο,δεν θα έδινε το "οκέη" για τη πρόσληψη..


Άλλωστε, 5δάτος δεν είναι..

Ρε Ρόμαν με πέθανες ρε πστ μου :D
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 05 Αύγ 2016, 14:39

Τελικά δεν πρέπει να λέω ανέκδοτα, απλώς να λέω μαλακίες... :cry:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 05 Αύγ 2016, 14:42

Welcome Lino ! :nairepaok:
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 05 Αύγ 2016, 15:29

Το παιδι αυτο καποτε με ειχε αφησει με το στομα ανοιχτο οσον αφορα τις δυνατοτητες του(ηταν η χρονια πριν παει στην Ιταλια) οταν τον επαναπατρισαμε ηταν για λυπηση,ειχαν χαθει τα παντα η εκρηξη του τα απιστευτα πατηματα που ειχε και αποτι φαινεται και η ορεξη του για το αθλημα.
Δεν ξερω τι εγινε στην Ιταλια αλλα αποτι φανηκε τον καταστρεψαν.
Περυσι τον ειδα λιγο βελτιωμενο οσον αφορα κυριως το σκοραρισμα του,στην αμυνα παραμενει κακος και στο διαβασμα παιχνιδιου επισης.
Τι να πω,δε βλεπω να αλλαζει κατι δραματικα προς το καλυτερο,το μονο που του εμεινε ειναι το κορμι.
Μακαρι να κανει ο Σουλης το θαυμα του.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 05 Αύγ 2016, 21:23

Χρυσικόπουλος: «Χαρούμενος που επιστρέφω στην οικογένεια του ΠΑΟΚ»


Την επιθυμία του να παίξει καλό μπάσκετ και την ικανοποίησή του για την επιστροφή του στην οικογένεια του ΠΑΟΚ, εξέφρασε ο Λίνος Χρυσικόπουλος μιλώντας στο http://www.paokbc.gr λίγο μετά την υπογραφή του νέου συμβολαίου του με την ομάδα μας.

«Χαίρομαι ιδιαίτερα που έρχομαι και πάλι στην οικογένεια του ΠΑΟΚ. Για μένα ο ΠΑΟΚ και με τον τρόπο που λειτουργεί είναι πάνω από όλα μία οικογένεια και ελπίζω να καταφέρουμε τελειώσουμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο αυτό που ξεκινήσαμε και αφήσαμε ουσιαστικά στη μέση, στην προηγούμενη παρουσία μου στην ομάδα», υποστήριξε ο Λίνος Χρυσικόπουλος και αναφέρθηκε στο νέο πολυετές συμβόλαιο που υπέγραψε: «Το τετραετές συμβόλαιο που μου πρότεινε ο ΠΑΟΚ και το αποδέχθηκα με χαρά μεγαλώνει και τις ευθύνες μου απέναντι στην ομάδα, αλλά αυξάνει και το κίνητρό μου για να παίξω καλό μπάσκετ και να βοηθήσω την ομάδα μου. Νομίζω ότι για μένα, αλλά και για όλα τα παιδιά μέσα στην ομάδα, πρέπει από εδώ και πέρα να μιλήσει η δουλειά. Έχουμε πολλά να κάνουμε από την πρώτη μέρα της προετοιμασίας και θα πρέπει να δουλέψουμε πολύ για να πετύχουμε».

Σχετικά με τις αυξημένες υποχρεώσεις που θα έχει από την επόμενη σεζόν στον ΠΑΟΚ, με την συμμετοχή της ομάδας σε Ελλάδα και Basketball Champions League, ο Λίνος Χρυσικόπουλος τόνισε: «Είναι πολύ σημαντικό για κάθε παίκτη να έχει μπροστά του μία γεμάτη χρονιά, με πολλά παιχνίδια και ειδικά η συμμετοχή σε ευρωπαϊκή διοργάνωση δίνει ακόμη μεγαλύτερο κίνητρο. Θα έχουμε πολλά παιχνίδια μπροστά μας κι αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να δουλέψουμε, για να είμαστε έτοιμοι να ανταπεξέλθουμε και στις δυσκολίες που θα υπάρχουν και σε αγωνιστικό επίπεδο, αλλά και στην φυσιολογική κούραση από τα συνεχόμενα παιχνίδια».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Λίνος Χρυσικόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 06 Αύγ 2016, 00:39

obanebane έγραψε:Μακαρι να κανει ο Σουλης το θαυμα του.


Ποσα πια?Δε βλεπω φως.Δε πιστευω σε θαυματα
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Επόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες