Μεταγραφές καλοκαιριού 2016 ΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Μεταγραφές καλοκαιριού 2016 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 22 Ιουν 2016, 14:13

Ξεσαλ...

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ!!!! :twisted:


Ας μη ξεφύγουμε με off-topic στο παρόν...στο προηγούμενο ήμασταν αρκετά ανεκτικοί, μη 500ρίσουμε σε μια βδομάδα κι ετούτο!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2016 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τετ 22 Ιουν 2016, 14:19

παντως ηταν ο παιχτης ο ενας απο τους τρεις που θελουμε πιστευω θα μας βοηθουσε να αλλαξουμε επιπεδο
λαχειο που εμεινε ελευθερος

φυσικα ο μαρκοβιτς για την απωλεια του θυμαμαι σε δηλωσεις του ειχε στενοχωρηθει

αυτην την στιγμη παιχτη που θα μας αλλαξει επιπεδο δεν εχουμε,αναμενουμε η ΠΑΕ πως θα κινηθει
μια φορα ακουγεται ασχημο να μην τελειωνεις γρηγορα ενα λαυρακι που πετυχες ελευθερο απο συγκυριες στην αγορα
απο την αλλη καλλιστα ο παιχτης μπορει να μην ηθελε να κλεισει μπας και ρχοταν καμια αραβια,καμια κινα
οπως και απο οτι φαινεται,αν αληθευουν οσα λεγονται,εγινε
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2016 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό WestBlock4 » Τετ 22 Ιουν 2016, 14:21

Να ρωτησω κατι εγω μιας κ μπηκα να διαβασω κανα νεο κ παντου γινετε χαμος με αφορισμους στην ΠΑΕ. τελικα χαλασε οριστικα η μεταγραφη? γιατι αυτο που εμαθα εγω πριν λιγο ειναι οτι ακομα μιλανε κ δεν εχει τελιωσει τπτ
Άβαταρ μέλους
WestBlock4
 
Δημοσιεύσεις: 1763
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 23:19

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2016 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Τετ 22 Ιουν 2016, 14:23

Επισημα η ΠΑΕ αναφερει οτι δεν εχει τελειωσει η διαπραγματευση.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2016 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό vs40 » Τετ 22 Ιουν 2016, 14:26

Έπρεπε να το αφήσετε να φτάσει σε τετραψήφιο αριθμό σελίδων ρε γμτ. Η πρώτη μου αντίδραση όταν διάβασα για Ματέους, πριν 5 λέπτά, ήταν σοκ. Ο παίκτης λογικό να θέλει 5πλάσια χρήματα. Αυτά τα μαύρα λεφτά που πέφτουν στο ποδόσφαιρο το έχω πει πολλές φορές, το καταστρέφουν και παραμορφώνουν την αγορά. Παλιά μιλούσαμε συχνα για παίκτες λαβράκια, ενώ τα τελευταία χρόνια όλοι προσπαθούμε να αποφύγουμε τους υπερβολικά υπερτιμημένους. Κρίμα για την ΠΑΕ, που προσπάθησε, αλλά ο Ματέους δε φέρθηκε ΟΚ προς το σωματείο μας που τον περίμενε. Κατανοητό στα 33-34 να θέλει τα λεφτά, αλλά χάσαμε πολύτιμο χρόνο και τώρα πρέπει να βρεθεί μια λύση.

Στα θετικά:
1. Ήταν 33-34, οπότε η απόδοσή την επόμενη σεζόν, λογικά θα έπεφτε. Αν ήταν 29-30 θα έβαζα σήμερα τα κλάματα.
2. Στα εξτρέμ δεν υπάρχει μεγάλη τρύπα, καθώς για τα πρώτα παιχνίδια έχουμε Τζαλμά (παικταράς) και Ροντρίγκες και πιθανό τον Μακ.
3. Ανοίγει ο δρόμος για να βρούμε κάτι εξαιρετικό στα εξτρέμ (πχ Ζίβκοβιτς που είναι ελεύθερος). Σκάσε εκεί 1εκ μισθό να σε παραδεχτώ. Εναλλακτικά, αν δε βρεθεί ο παικταράς που θα μας ανεβάσει επίπεδο σύντομα, ας ανανεώσουν τον Μακ με 1εκ. Ο παίκτης είναι εγγύηση, αντέχει συνεχόμενα παιχνίδια, σκοράρει και θα συνεχίσει να έχει μεταπωλητική αξία. Μπορούμε να ανεβάσουμε τη ρήτρα στα 6εκ, να του κάνουν 3ετές και το επόμενο καλοκαίρι θα μπορεί να πωληθεί στα κοντά 6εκ, γιατί δε θα είναι στο τελευταίο έτος συμβολαίου.
4. Στα εξτρέμ τα τελευταία χρόνια υπάρχει πολύ μεγάλη προσφορά παικτών. Χθες που έψαχνα 10άρια, όλο εξτρέμ έβρισκα.
Τελευταία επεξεργασία από vs40 και Τετ 22 Ιουν 2016, 14:30, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5220
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2016 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τετ 22 Ιουν 2016, 14:29

παντως εγω ξαναλεω,η ΠΑΕ δεν εχει κανει τοσα χρονια μια αγορα να δωσει πολλα λεφτα για εναν παιχτη
δανεικους και ελευθερους ή λαυρακια
οχι φυσικα οτι δεν δινει λεφτα ή εχουμε παραπονο
αλλα ειναι αληθεια πως οταν ανεβαζεις τον πηχυ και δημιουργεις τοσο υψηλες προσδοκιες ακουγεται οξυμωρο αυτο το σκηνικο των τελευταιων ετων
απο την αλλη πληρωσε τα χρεη,μια μεταγραφη πολυ καλη ειναι αυτη

το γηπεδο βεβαια εχει κωλυσιεργησει παρα πολυ απο τοτε που αφηνε προσδοκιες,φανταζομαι καποια στιγμη θα το ξεκινησει και αυτο
Τελευταία επεξεργασία από Παλαιολόγος και Τετ 22 Ιουν 2016, 14:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2016 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Τετ 22 Ιουν 2016, 14:29

μπορεί να τον πήγαν μία βόλτα χαλκιδική για να τον ψήσουν :lol: παίχτες φραγκοφονιάδες δεν τους θέλω, ας έρθει ο Βέρντι από Μίλαν, ή να μείνει ο Μακ, και επιθετικά είμαστε κομπλε για τα προκριματικά. Περιμένουμε μετά όλο το καλοκαίρι για το σούπερ δεκάρι και φορ
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2016 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό gvpaok89 » Τετ 22 Ιουν 2016, 14:30

Δεν θα τρελαθούμε κιολας. Αυτο με τους κινέζους ειναι κατι σαν τεστ, δηλαδη αν αρνηθεί τα λεφτα και ερθει στον ΠΑΟΚ σημαίνει οτι στα 33 θελει πολυ να ειναι σε υψηλό επιπεδο, αν πάει στους κινεζους τοτε καλυτερα που έγινε ετσι.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
gvpaok89
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: Δευτ 11 Αύγ 2014, 22:08

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2016 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 22 Ιουν 2016, 14:30

Η Π.Α.Ε. γενικά δείχνει ότι όταν μιλάει με έναν παίχτη, δεν μιλά μόνο με αυτόν και έχει στάνταρ 1-2 καβάντζες στο ST/BY... Οπότε δεν τους φοβάμαι.


Για τους καινούριους: τα topics όταν 500ρίζουν, τα κλειδώνουμε για να ανοίξει 2ο και να μην υπερφορτώνεται ένα topic..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2016 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό vs40 » Τετ 22 Ιουν 2016, 14:32

Καινούργιος δεν είμαι εγώ (από το 2008), αλλά εννοείς ότι κολλάει η σελίδα αν περάσει ένα οκγο δημοσιεύσεων?
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5220
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2016 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό simba » Τετ 22 Ιουν 2016, 14:33

Αντε καλοριζικο μαγκες το ΙΙ !

Μακαρι να μας περιμενουν ευχαριστες εκπληξεις κ σημαντικοι παικτες!
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2016 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό paoktzis » Τετ 22 Ιουν 2016, 14:38

ο ματεους δηλωσε οτι φευγει για την ουκρανια
ΠΑΝΤΑ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΤΗΣ ΓΚΡΙΝΙΑΣ ΤΗΣ ΜΙΖΕΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΧΥΠΟΨΙΑΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ
Άβαταρ μέλους
paoktzis
 
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 16:42

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2016 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τετ 22 Ιουν 2016, 14:40

Στο καλό ή ομάδα πρέπει να το τελειώσει σήμερα θετικά ή αρνητικά αλλιώς χάνουμε χρόνο

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2016 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Τετ 22 Ιουν 2016, 14:43

Το PAOK24 προσπάθησε να μάθει από πρώτο χέρι τι ακριβώς «μπλόκαρε» τις τελικές διαπραγματεύσειςτου ΠΑΟΚ με τον Ματέους και σε αυτό το πλαίσιο έψαξε και βρήκε τον ποδοσφαιριστή, μιλώντας μαζί του για όσα συμβαίνουν στις επαφές του με τον «Δικέφαλο» τις τελευταίες ώρες.

-Υπάρχει κάποια πρόοδος στις συζητήσεις σας με τον ΠΑΟΚ;

Δεν υπάρχει οριστική συμφωνία με την ομάδα. Δεν υπάρχουν υπογραφές, ωστόσο το θέμα δεν έχει κλείσει.

-Θα συνεχιστούν οι επαφές με τον ΠΑΟΚ;

Το θέμα της μεταγραφής μου στην ομάδα παραμένει ανοιχτό και συνεχίζουμε να βρισκόμαστε σε συζητήσεις. Αποχωρώ σήμερα το απόγευμα από την πόλη μαζί με τον ατζέντη μου και επιστρέφω στην Ουκρανία.

Το PAOK24 ρώτησε τον Ματέους σχετικά με τη φημολογούμενη πρόταση που φέρεται να επικαλέστηκε η πλευρά του από ομάδα στην Κίνα, με τον Βραζιλιάνο ποδοσφαιριστή να μη θέλει να τοποθετηθεί, ξεκαθαρίζοντας: «Δε θέλω να κάνω κάποιο σχόλιο για όσα μου λέτε».

Οι αποκλειστικές δηλώσεις του Ματέους στο PAOK24 επιβεβαιώνουν την εμπλοκή που έχει παρουσιαστεί τις τελευταίες ώρες στη μεταγραφή του στον ΠΑΟΚ, με τον 33χρονο ποδοσφαιριστή να αποφεύγει να κλείσει οριστικά την πόρτα του «Δικεφάλου».

Μένει να φανεί ποια θα είναι η τελική εξέλιξη σε μία μεταγραφική υπόθεση που έχει πάρει αρνητική τροπή και εξελίσσεται σε σήριαλ.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2016 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τετ 22 Ιουν 2016, 14:44

απο οτι φαινεται πεταξε το πουλακι

τελος παντων παμε για αλλα
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Επόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες