Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2015-2016

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 26 Μάιος 2016, 15:42

έτσι, για όσους αρέσει ο Mike Bramos:

Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό BigBaby » Πέμ 26 Μάιος 2016, 21:45

Θωμα η ΤΣΣΚΑ ειναι τετοια ομαδα....ο Βοροντσεβιτς ξεκινουσε στο 3.
Οι GSW παιζουν με 3αρι τον Μπαρνς και σε αρκετα σχηματα παιζει ο Γκριν 3αρι.
Η Φενερ παιζει με 3αρι τον Ντατομε.
Ο γαυρος παιζει με 3αρι τον Παπαπετρου (και τωρα με Παπανικολαου παιζει στο 4 ο Παπαπετρου).
Σημερα εμαθα οτι θα κινηθουμε για 2 Αμερικανους στο 1-2 και για 2 στο 4-5.
Τον Κασσελακη τον θελουν αλλα περιμενει προτασεις και το κασε του ειναι αρκετα ανεβασμενο.
Εγω δεν θελω τον Κασσελακη στην ομαδα....εμενα μ αρεσει παντως η νεα μοδα των ψηλων
ομαδων ....
Παρε παραδειγμα απο τους Μπακς (Καρτερ Γουιλιαμς-Μιντλετον-Κουμπο-Τζαμπαρι Παρκερ-Μονρο) αυτη ειναι η ψηλοτερη 5αδα στο ΝΒΑ και παιζει εξαιρετικο μπασκετ. Του χρονου θα προσθεσουν ενα καλο σκορερ στο 3 και ο Κουμπο θα ειναι ο βασικος Point Guard τους (η επανασταση στο μπασκετ απο τον ΤΙΤΑΝΑ Κιντ).
Άβαταρ μέλους
BigBaby
 
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: Τετ 22 Οκτ 2014, 23:36

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 28 Μάιος 2016, 14:59

μπορεί να μου γράψει κάποιος 2 λόγια και αν θα ήθελε στον ΠΑΟΚ του παρακάτω 3 ( για τους οποίους έχω πολύ καλή γνώμη αλλά δεν τους έχω δέι ολοκληρωμένα σε κάποιο αγώνα- τον Harrow είδα μόνο στο κύπελλο νομίζω πρίν καν αρχίσει το πρωτάθλημα):

1. Ryan Harrow (ΑΓΟΡ)
2. Trevor Releford (Κολοσσός)
3. DUstin Hogue (Κηφισιά)

βασικά θέλω να μάθω αν οι 2 πρώτοι μπορούν να παίξουν point (στον ΠΑΟΚ επαναλαμβάνω) και ο της Κηφισιάς αν μπορεί μόνο στο 5 (πώς θα ήταν μια ρακέτα τότε με Μαργαρίτη-Hogue?).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 28 Μάιος 2016, 17:03

Μπορεί να λείπει από την ομάδα 2 χρόνια, αλλά ο Έλληνας φόργουορντ δεν έχει κρύψει ποτέ την εκτίμηση προς τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ, όπως και οι ίδιοι για εκείνον.

Μετά από δύο εκπληκτικές χρονιές που έκανε με τον ΠΑΟΚ ο Μιχάλης Τσαϊρέλης, πήρε την μεταγραφή που ζητούσε στο ισπανικό πρωτάθλημα και ένα πολύ καλό συμβόλαιο στο κορυφαίο πρωτάθλημα της Ευρώπης. Μετά από μερικούς μήνες στην Ισπανία του ήρθε η πρόταση του Ολυμπιακού με καλύτερες απολαβές και την προοπτική της Ευρωλίγκας, που τον έφερε στο λιμάνι.

Μία οι τραυματισμοί του, μια η υπεροπλία του Ολυμπιακού στη συγκεκριμένη θέση και η επιθυμία να προωθηθεί ο Αγραβάνης, ο Τσαϊρέλης σπάνια έβλεπε 12άδα και αυτό τον έχει οδηγήσει να επιθυμεί να αποχωρήσει από τον Ολυμπιακό, ασχέτως με το γεγονός ότι η ομάδα του Πειραιά μπορεί να ενεργοποιήσει την οψιόν ανανέωσης για την επόμενη σεζόν. Εκεί μπαίνει στην μέση ο ΠΑΟΚ.

Ο Σούλης Μαρκόπουλος είναι ο προπονητής που έδωσε στον Τσαϊρέλη τον ρόλο που επιθυμούσε και αυτός τον οδήγησε σε δύο εξαιρετικές χρονιές που τον έφεραν στο ισπανικό πρωτάθλημα και στην προεπιλογή της Εθνικής Ομάδας στο Μουντομπάσκετ του 2014. Έτσι ο φόργουορντ από την Καλαμαριά θέλει να συνεργαστεί εκ νέου με τον Έλληνα κόουτς μιας και στον ΠΑΟΚ έχει δείξει ότι καλύτερο στην καριέρα του. Αυτό όμως δεν αρκεί από μόνο του. Το θέμα είναι και το οικονομικό.

Ο ΠΑΟΚ για τη συγκεκριμένη θέση δεν μπορεί να κοντράρει το ποσό που είχε ο Τσαίρέλης στον Ολυμπιακό (περίπου 120.000 ευρώ), αλλά και το ποσό που μπορεί να του προσφέρει η ΑΕΚ. Έτσι ο παίκτης περιμένει τις προτάσεις από τις δύο ομάδες και το περιβάλλον μεταφέρει στο PAOK24 ότι ο παίκτης θα προτιμήσει τον ΠΑΟΚ εάν η διαφορά δεν είναι χαώδης, μιας και στην Πυλαία έχει μόνο καλά να πάρει και να δει από το εξαιρετικό κλίμα της ομάδας.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 29 Μάιος 2016, 00:35

Έτσι ο παίκτης περιμένει τις προτάσεις από τις δύο ομάδες και το περιβάλλον μεταφέρει στο PAOK24 ότι ο παίκτης θα προτιμήσει τον ΠΑΟΚ



Ποιο περιβάλλον;
Το φυσικό;
Το τεχνητό;
Πφφφφ....
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 29 Μάιος 2016, 13:39

ονόματα που γράφησαν σήμερα:







Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Δευτ 30 Μάιος 2016, 11:31

Γράφει γι αυτόν σήμερα η μετροσπορτ
http://www.nbadraft.net/players/kenny-gaines


Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 30 Μάιος 2016, 12:05

shooting guard με τη σέσουλα υπάρχουν, κάποιος να μπεί στα παπούτσια του Χαραλαμπίδη μόνον ένας (εντάξει και ο Ryan Toolson :P ):

http://basketball.eurobasket.com/player ... lois/75525

http://www.draftexpress.com/profile/Jason-Rich-5461/



Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 02 Ιουν 2016, 19:35

palok έγραψε:λοιπόν διαβάζοντας περί Σαββίδη-ΚΑΕ για 1658η φορά λέω:

Τσόχλας, Γκίκας, Odum (like)
Cameron Jones, Tepic
Payne (Carter), Λαρεντζάκης
Soko, Μαργαρίτης
Eziukwu, Σκορδίλης, Τουτζιαράκης


O Odum έκλεισε Wurtburg, o Λάρε Θαραγόθα και σήμερα πάει κι ο Payne:

Mark Payne returns to Chalon-Reims

American forward Mark Payne has signed a one-year deal with Chalons-Reims, the team announced. He already played for the team in 2014-2015. This season Payne played for Limoges CSP.


sportando.com
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 05 Ιουν 2016, 13:33

φέρτε τον παιχταρά σπίτι του

Jordan Theodore to leave Fraport Skyliners Frankfurt

Jordan Theodore is expected to leave Fraport Skyliners Frankfurt, as reported by Skyliners Frblog.
Theodore averaged 14.7 points, 3.3 rebounds and 4.7 assists per game this season.


sportando.com

Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 05 Ιουν 2016, 14:42

Μας γλυκαίνεις με αυτούς τους παιχταράδες και μετά θα πηγαίνουμε Παλατάκι να βλέπουμε έναν δυάρι σε ρόλο άσσου να κατεβάζει μπάλα με γυρισμένη πλατη και καθρεφτάκι στον ώμο να βλέπει τι γίνεται κάτω από τη ρακέτα και εν τέλει μετά από 10'' να δίνει σε αυτόν που έρχεται δίπλα του να πάρει μπάλα, ένα δυάρι να φοβάται το σουτ και να δίνει εν τέλει σε αυτόν που έρχεται δίπλα του να πάρει μπάλα, ένα 3άρι να μαρκάρει με "αααα" "ουυυυ" "και αγριοκοιτάγματα, ένα 4άρι με καμπούρα και διείσδυση μόνο όταν μπαίνει για ζέσταμα στο γήπεδο και ένα 5άρι 1.90m ύψος και 70kg βάρος... :(

Αλλά όταν πηγαίνουν στο Karabourno για μαμ όλοι μαζί, θα είναι λες και γνωρίζονται 10 χρόνια...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 07 Ιουν 2016, 09:12

λοιπόν συνεχάω και σχολιάζω (αφήνω ασχολίαστο το "θα έρθει ο Καλαμπόκης για να ΒΟΗΘΗΣΕΙ"):

Shavon Shields : πού πάς χωρίς τρίποντο?

Kellen Dunham: όταν δεν είσαι μαύρος και δεν πηδάς εφημερίδα (2.5 rebounds) τότε είσαι έξυπνος και δίνεις ασσίστ. Πού πας ρε kellen με 1.5 assist στην Ευρώπη????

Finney Smith: πολύ καλή περίπτωση, δε νομίζω οτι έχουμε ούτε μισή ελπίδα. Δλδ και αυτοι οι Γερμανοί, οι Scafatες, οι Galil Gilboες, οι Ουσάκ, οι Διζονες τι αμερικανούς θα πάρουνε αν τους πάρεις εσύ τον Smith με 5 χιλιάρικα το μήνα????? Πάντως εγώ θα τον έβαζα στο 4 αυτόν στην Ευρώπη ΣΙΓΟΥΡΑ, small ball κι έτσι.

Elgin Cook: αυτό το στυλ παίκτη στο 3 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ σε καλή ομάδα στην Ευρώπη. Χωρίς τρίποντο και ball handling. όμως ο παίκτης είναι πράγματι καλός, πολλά προσόντα, θυμίζει λίγο Kenny ή Giddens, μου κάνει και σαν τον Chris Evans των Τρικάλων δλδ μπορεί να κάνει θραύση στο 3 παρά με cuts και επιθετικά σκουπίδια και τρέξιμο στο ανοιχτό γήπεδο. Ναι ίσως έκανα την υπέρβαση αν είχα άλλους 6 στην περιφέρεια να μου βάνουν 7-8 τρίποντα ανά ματς (βάλε και άλλα 2-3 από τους ψηλούς)

ο palok όμως, επειδή αγαπάει Σούλη Μαρκόπουλο, έρχεται να προτείνει παίκτη με ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ εμπειρία τον οποίο δεν τον ξέρει ούτε η μάνα του hoopfellas.

Karvel Anderson, 1.88, απόφοιτος του θρυλικού :oops: Robert MOrris (19.7 πόντοι με 46% τρίποντα :o ),

http://www.draftexpress.com/profile/Kar ... 359/stats/

undrafted προφανώς, τα 2 τελευταία χρόνια μετά το κολέγιο στην Imola (Α2 Ιταλίας) με ποσοστά φέτος 17.3 πόντους-39.2% τρίποντα):

http://basketball.eurobasket.com/player ... ola/266335

θα μπορούσα να κάνω πιο ενδελεχή ανάλυση αλλά δείτε το video, είναι ο τυπικός αμερικανός scoring GUARD:

Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Τρί 07 Ιουν 2016, 14:12

γτ δεν ανοιγεται ενα τοπικ. Μεταγραφες 2016-17?
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 07 Ιουν 2016, 14:24

Περιμένουμε να ανοίξει το αντίστοιχο thread...μάλλον.
Τώρα που το λες, θα ανοίξουμε ένα..θα μεταφέρω και τα posts, όταν βρω χρόνο...αν δεν είναι πολλά.. :mrgreen:


Ο Τσαϊρέλης θα κλείσει;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές- Μπάσκετ ΠΑΟΚ 2015-2016

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τρί 07 Ιουν 2016, 20:16

Ποια είναι η γνώμη σας για τον μπομπερ που ακούγεται από την Κύπρο ΜακΦαντεν? Βλέπω καλά στατιστικα είχε και στο ευρωπαϊκό που συμμετείχαν.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες