Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 08 Απρ 2016, 18:56



What about that ? :lol:
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 08 Απρ 2016, 19:02

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Τι χαβαλές ρε!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 19 Απρ 2016, 22:47

Οι εξελίξεις είναι ραγδαίες στο ευρωπαϊκό μπάσκετ απόρροια του «πολέμου» του οποίου έχει ξεσπάσει μεταξύ FIBA και Euroleague.

Η Παρτιζάν είναι από τα πρώτα θύματα, αφού η σερβική ομοσπονδία αποφάσισε να την αποβάλλει από το πρωτάθλημα της χώρας επειδή επέλεξε να αγωνιστεί στο EuroCup.

Σύμφωνα με δημοσίευμα από τη Σερβία, η Παρτιζάν εμμένει στην απόφασή της και δεν οπισθοχωρεί ενώ δεν υπάρχει ακόμη πρόβλημα με τον Ερυθρό Αστέρα, ο οποίος αγωνίζεται στην Euroleague.


gazzetta.gr
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 23 Απρ 2016, 00:56

Μεγάλη *αλακία αυτό που γίνεται στο ευρωπαίικο μπάσκετ... Είμαστε κι εμείς, είναι και οι Ευρωπαίοι...

Ήρθα εδώ για να πω ότι

THE GREEK FREAK FINISHES THIRD IN MIP VOTING

In just his third season in the NBA, Giannis Antetokounmpo showed perhaps the biggest improvements of his young career throughout the 2015-16 NBA season. Those improvements were recognized across the league as the 21-year-old Antetokounmpo finished third in the NBA Most Improved Player voting, which was announced Friday.

The Greek Freak set career highs in nearly every offensive category in 2015-16, including points (16.9), rebounds (7.7), assists (4.3), steals (1.2) and blocks (1.4). In a 20-game stretch from Feb. 22-April 1, Antetokounmpo tallied five triple-doubles, breaking the Bucks record for triple-doubles in a season while moving into third place on the Bucks all-time list for career triple-doubles. Antetokounmpo had 21 double-doubles in 80 games (79 starts) and scored 20+ points 24 times this season, compared to 10 double-doubles and seven 20+ point games in 2014-15.

Antetokounmpo received four first-place votes and 99 points overall, finishing behind only CJ McCollum (101 first-place votes and 559 points) and Kemba Walker (seven first-place votes and 166 points) in the voting. Golden State guard Stephen Curry and Denver’s Will Barton rounded out the top-five.



Μία θέση επάνω από τον Steph Curry!!



Επίσης..



Ηράκλειο σήμερα, Αθήνα και Θεσσαλονίκη τέλη του Μάη...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 23 Απρ 2016, 14:41

Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό GEOL » Κυρ 29 Μάιος 2016, 06:04

Για τους fans του NBA, τελείωσε πριν λίγα λεπτά το GSW-OKC 108-101. Η σειρά είναι στο 3-3, με το τελευταίο παιγνίδι πλέον στο Golden State. Στους τελικούς προκρίθηκε ήδη το Κλήβελαντ του Λεμπρον, κάνοντας γενικά περίπατο στα PO [4-0 το Ντιτρόιτ, 4-0 την Ατλάντα, 4-2 τους Ράπτορς (σχεδόν χωρίς τον Valanciunas)].
Αντίθετα στη Δύση η μάχη GSW-OKC άξιζε. 1-0 το GSW, μετά χάνει 3 σερί και με διαφορές, κάνει το 3-2 στην έδρα του και σήμερα τα ξημερώματα πήγε στην Οκλαχόμα με την πλάτη στον τοίχο. Ε, αυτή η ομάδα δεν υπάρχει: τράβηξε 47% στα τρίποντα (21 στα 44), Klay Thomson 41 points, Curry 29, και καθάρισε. Όπως τους είδα είναι μάλλον δύσκολο πλέον να χάσουν στην έδρα τους και πάμε για επανάληψη των περυσινών τελικών.
GEOL
 
Δημοσιεύσεις: 2256
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:11

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 29 Μάιος 2016, 09:19

Μιλησε η καρδια του πρωταθλητη,για να σε δω τωρα ρε κωλοτουμπα westbrook.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τετ 18 Ιαν 2017, 17:11

νταξ..

"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Τετ 18 Ιαν 2017, 17:53

Θα έκανα ένα βιντεο να εξηγήσω την επιστήμη πίσω από τα Deep 3s του Τσόχλα αλλά ξεκινάει η εξεταστική
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 18 Ιαν 2017, 18:39

τί σπουδάζεις chuck? αν και ό,τι και να ναι θα τα περάσεις τα μαθήματα φαντάζομαι χωρίς καν να πάς.

ontopic:

Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 19 Ιαν 2017, 19:52

O Giannis το κάνει αυτό νηστικός και με 3 ώρες ύπνο.
Και χωρίς να ακουμπήσει συμπαίχτη..

Πιστεύω ότι μια μέρα θα καρφώσει πηδώντας πίσω από τη γραμμή των βολών. Νομίζω έχει πει ότι σκοπεύει να το κάνει. Λογικά θα το κάνει σε slam dunk contest..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Πέμ 19 Ιαν 2017, 20:02

palok έγραψε:τί σπουδάζεις chuck? αν και ό,τι και να ναι θα τα περάσεις τα μαθήματα φαντάζομαι χωρίς καν να πάς.

ontopic:


Λογιστική, κοιτά μέχρι στιγμής 3 εξεταστικές δεν χρωστάω τίποτα χωριά σοβαρή παρουσία
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 07 Φεβ 2017, 17:11

Pure perfection. (Και) αυτό είναι το μπάσκετ!


Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 07 Φεβ 2017, 17:57

LeBron James:
" I know it was a tough choice for me, but I had to shoot. I feel so great because after so many hours of training and watching videos of Tsochlas, I feel definitely great. I hope that I made Apollon proud today... "
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό prist64 » Τρί 07 Φεβ 2017, 18:05

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες