Ο ΠΑΟΚ αλλάζει και μεγαλώνει παντού!

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ο ΠΑΟΚ αλλάζει και μεγαλώνει παντού!

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 28 Μαρ 2016, 20:47

Φανταζεσαι να γινει και να μην δεχεται το συστημα την πληρωμη λογω Capital Control ? :lol:
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ο ΠΑΟΚ αλλάζει και μεγαλώνει παντού!

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Δευτ 28 Μαρ 2016, 21:20

Δεν είμαι ειδικός αλλά νομίζω ότι ένα τηλεοπτικό κανάλι ΠΑΟΚτν θα πάει απατο. Αν αληθεύει πως ο κ. Σαββίδης ενδιαφέρεται να επενδύσει σε πανελλήνιας εμβέλειας μμε τότε σιγά σιγά μπορεί να μαζέψει τα τμήματα του ΠΑΟΚ στο σύνολο τους τηλεοπτικά κάτω από μία στέγη θα ήταν το καλύτερο. Το θέμα με τα τηλεοπτικά είναι να προσελκύσει όσο το μεγαλύτερο κοινό μπορεί.
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Ο ΠΑΟΚ αλλάζει και μεγαλώνει παντού!

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ 15 Απρ 2016, 23:16

Εικόνα
Παντως το κερδος απο τον προχθεσινο αγωνα ειναι κι αυτο εδω.
ΕΝΑΣ ΕΝΙΑΙΟΣ ΠΑΟΚ
Τελευταία επεξεργασία από painkiller4 και Παρ 15 Απρ 2016, 23:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Ο ΠΑΟΚ αλλάζει και μεγαλώνει παντού!

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 15 Απρ 2016, 23:25

Τι έγινε ρε παιδιά;;;

Σύσκεψη έχουνε πάλι;;; :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ο ΠΑΟΚ αλλάζει και μεγαλώνει παντού!

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 05 Σεπ 2016, 13:39

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ στα 10 καλύτερα προγράμματα Κοινωνικής Ευθύνης στην Ευρώπη



Μια πολύ σημαντική διάκριση για την ΠΑΕ ΠΑΟΚ & το PAOK Action, όπου με το πρόγραμμα «Football Unites» προκρίθηκε στις 10 καλύτερες παρουσιάσεις φακέλου κοινωνικής ευθύνης, σε επίπεδο συλλόγων, της ECA (European Club Association).

To «Football Unites», το οποίο σε συνεργασία με διάφορους οργανισμούς & φορείς, ξεκίνησε τον περασμένο Νοέμβριο σε μια προσπάθεια ανακούφισης του πόνου και των δυσκολιών των ανθρώπων που αναγκάστηκαν ν' αφήσουν τα σπίτια τους και να αναζητήσουν ένα καλύτερο αύριο.

Άνθρωποι, οικογένειες, καταρρακωμένες ψυχές οι οποίες βρέθηκαν, στην πορεία για ένα καλύτερο αύριο, σε περιοχές όπως η Ειδομένη και το Χέρσο στο Κιλκίς.

Στόχος του ΠΑΟΚ ήταν η έμπρακτη συμπαράσταση και αλληλεγγύη στους χιλιάδες πρόσφυγες που κατέφθαναν καθημερινά στα σύνορα της Ειδομένης όπως επίσης και η μετάδοση και προώθηση της προσπάθειας σε ολόκληρο τον κόσμο εντός & εκτός Ελλάδας.

Η παρουσίαση του φακέλου κοινωνικής ευθύνης του ΠΑΟΚ, «Football Unites», επιλέχθηκε στις 10 καλύτερες της Ευρώπης μέσα από 48 άλλων συλλόγων όπου και θα παρουσιαστούν την Δευτέρα (05.09) στην 17η Γενική Συνέλευση της ECA στην Γενεύη, όπου και θα ανακοινωθεί επίσης και ο τελικός νικητής.

Οι ομάδες που διεκδικούν πέρα από τον Δικέφαλο το βραβείο είναι οι εξής:

Η KAA Gent από το Βέλγιο με το πρόγραμμα «KAA Gent Homeless Blue White» υπέρ των άστεγων, προσφύγων και ανθρώπων που βρίσκονται σε φάση απεξάρτησης από ναρκωτικά και αλκοόλ.

Η Paris Saint-Germian FC με το πρόγραμμα «RED & BLUE Schools» για παιδιά ηλικίας 7 έως 11 ετών, στα οποία παρέχει αθλητικές και εκπαιδευτικές δραστηριότητες μετά το σχολικό ωράριο.

Η FC Schalke 04 με το πρόγραμμα Kumpelkiste» υπέρ ευπαθών κοινωνικών ομάδων, σε συνεργασία με φιλάθλους, φίλους και συνεργάτες της ομάδας, με συγκέντρωση χρημάτων και υλικών αγαθών.

Η AC Milan με το πρόγραμμα «Special Soccer Camp», το οποίο δίνει την δυνατότητα σε παιδιά με αναπηρία να συμμετέχουν σε αθλητικές δραστηριότητες.

H BV Vitesse με το πρόγραμμα «Vitesse Hattrick» , το οποίο έχει εγκατασταθεί σε πέντε γειτονιές του Άρνεμ και δίνει την δυνατότητα σε μη προνομιούχους ανθρώπους να συμμετέχουν σε αθλητικές δραστηριότητες.

Η PSV Eindhoven με το πρόγραμμα «PSV United», μία κίνηση που απευθύνεται σε παιδιά που ζουν σε γειτονιές της πόλης με υψηλά ποσοστά εγκληματικότητας και βανδαλισμών και έχει ως στόχο την πάταξη και την πρόληψη των φαινομένων αυτών.

Η Vålerenga IF με το πρόγραμμα Vålerenga Against Racism» στο οποίο συμμετέχουν άνθρωποι κάθε ηλικίας και έχει ως στόχο να αντιμετωπίσει φαινόμενα ρατσισμού στο Όσλο.

Η Αberdeen FC με το πρόγραμμα «Dementia Friendly Wellbeing» υπέρ ανθρώπων που πάσχουν από άνοια.

Η Villarreal FC με το πρόγραμμα «Endavant Igualtat», το οποίο είναι ένα δίκτυο 11 ακαδημιών και ενός κέντρου για παιδιά με αναπηρία, τα οποία ο Σύλλογος χορηγεί καθ' όλη την διάρκεια της σεζόν.

«Γιατί για τον ΠΑΟΚ είναι κάτι περισσότερο από 90 λεπτά ενός αγώνα» // «Γιατί για τον ΠΑΟΚ η κοινωνική ευθύνη δεν είναι επιλογή, είναι υποχρέωση!»







Αυτός είναι ο Π.Α.Ο.Κ. που καμαρώνω και γουστάρω! :pano:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο ΠΑΟΚ αλλάζει και μεγαλώνει παντού!

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Δευτ 05 Σεπ 2016, 14:48

Μπράβο σε όλους αυτούς που το σκέφτηκαν και σε όσους βοηθάνε όπως μπορούν.

:pano: :pano:
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ο ΠΑΟΚ αλλάζει και μεγαλώνει παντού!

Δημοσίευσηαπό eorptol » Δευτ 05 Σεπ 2016, 14:49

Μπράβο στην ομάδα

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Ο ΠΑΟΚ αλλάζει και μεγαλώνει παντού!

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 05 Σεπ 2016, 23:33

το πήρε η Αιντχόβεν
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Ο ΠΑΟΚ αλλάζει και μεγαλώνει παντού!

Δημοσίευσηαπό simba » Δευτ 05 Σεπ 2016, 23:42

RoMaN έγραψε:«Γιατί για τον ΠΑΟΚ είναι κάτι περισσότερο από 90 λεπτά ενός αγώνα»
«Γιατί για τον ΠΑΟΚ η κοινωνική ευθύνη δεν είναι επιλογή, είναι υποχρέωση!»

Αυτός είναι ο Π.Α.Ο.Κ. που καμαρώνω και γουστάρω! :pano:


:nairepaok:
Τελευταία επεξεργασία από simba και Δευτ 05 Σεπ 2016, 23:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Ο ΠΑΟΚ αλλάζει και μεγαλώνει παντού!

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 05 Σεπ 2016, 23:42

ABOLEYTOI έγραψε:το πήρε η Αιντχόβεν



Θα τα πούμε στο Europa.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο ΠΑΟΚ αλλάζει και μεγαλώνει παντού!

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 16 Ιούλ 2017, 03:58

Κάτι που λογικά πέρασε στα ψιλά...


ΠΑΟΚ και τεχνολογία!


Φοβερή πρόοδος και επιστημονική βοήθεια στην ομάδα μέσα από συγκεκριμένα μηχανήματα και τεχνολογίες
Το Vis Track που έχει και χρησιμοποιεί ο ΠΑΟΚ εδώ και χρόνια είναι λίγο-πολύ γνωστό. Η επιστημονική βοήθεια που προσφέρει είναι πολύτιμη μέσα στην ομάδα, ενώ η εξέλιξη γύρω από τον αθλητισμό και το ποδόσφαιρο φέρνει και άλλες τέτοιες μεθόδους παρακολούθησης και καταγραφής στην επικαιρότητα.

Η ποδοσφαιρική ομάδα του ΠΑΟΚ έχει τη δυνατότητα να καταγράφει κάθε κίνηση του παίκτη και μέσω του γιλέκου Stat Sports. Αυτό το φοράνε οι παίκτες στην προπόνηση και στα εκτός έδρας παιχνίδια (όποτε κρίνεται απαραίτητο) μια και καταγράφει αναλυτικά κάθε κίνηση παίκτη και σε τι ρυθμούς αυτή έγινε.

«Το γιλέκο αυτό έρχεται ως συμπλήρωμα του Vis Track, το οποίο χρησιμοποιούμε (και με εικόνα) στις εντός έδρας προπονήσεις και αναμετρήσεις της ομάδας», τόνισε ο χειριστής του συγκεκριμένου μηχανήματος, Κυριάκος Τσιτιρίδης.

Και δεν είναι μόνο αυτά που βοηθούν για να βγουν συμπεράσματα για ότι κάνει ένας παίκτης μέσα στο γήπεδο, για το πώς και πόσο τρέχει, για τις εντάσεις κτλ.

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ προμηθεύτηκε φέτος και το Tensio MyoGraphy το οποίο αποτελεί την τελευταία λέξη της τεχνολογίας στην καταγραφή του μυϊκού συστήματος κάθε παίκτη!

«Μέσα από αυτό, η ομάδα μπορεί να ελέγξει όλες τις ανισορροπίες που υπάρχουν μυϊκά (συγκρίνοντας ακόμα και διαφορετικές μοίρες στον ίδιο μυ), αυτές που οδηγούν σε σοβαρά προβλήματα αν δεν αντιμετωπιστούν.


Το εκπληκτικό είναι ότι στο μηχάνημα αυτό υπάρχει βάση δεδομένων που κρατάει στοιχεία από χιλιάδες παίκτες, όλων των θέσεων και όλων των ηλικιών, έτσι ώστε να γίνονται συγκρίσεις ανά πάσα ώρα και στιγμή», εξήγησαν μεταξύ άλλων ο εργοφυσιολόγος, Γιώργος Ζιώγας και ο γιατρός, Μανώλης Παπακώστας.

Ο ΠΑΟΚ συνεχίσει να μεγαλώνει σε όλα τα επίπεδα και η επιστημονική φροντίδα που έχουν οι παίκτες έχει ξεπεράσει προ πολλού τα ελληνικά στάνταρ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο ΠΑΟΚ αλλάζει και μεγαλώνει παντού!

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 16 Ιούλ 2017, 09:40

Ζαντέ...
Άμα ρίξεις μια ματιά στο "Προπονήσεις 2017-2018" θα δεις ότι δεν πέρασε καθόλου "στα ψιλά", ίσα ίσα μάλιστα... ;)

Καλά όμως που το έβαλες (ΚΑΙ) εδώ...Ανασκάλεψα topic που δεν θυμόμουν καν την ύπαρξη του... :D :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ο ΠΑΟΚ αλλάζει και μεγαλώνει παντού!

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 16 Ιούλ 2017, 18:18

Αααα οκ Γρηγόρη.. Δεν πολυμπαίνω στα ποδοσφαιρικά, πολλή μιζέρια και ανακύκλωση των ιδίων συζητήσεων..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο ΠΑΟΚ αλλάζει και μεγαλώνει παντού!

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 18 Ιουν 2019, 19:28

Ο ΠΑΟΚ δίπλα στον ΠΥΡΣΟ

H ποδοσφαιρική ομάδα τυφλών, Πυρσός Θεσσαλονίκης συμμετείχε με την στήριξη της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, μέσω του PAOK Action, σε ένα σπουδαίο τουρνουά στο Βέλγιο.

Οι Έλληνες αθλητές παρά τον υψηλό ανταγωνισμό είχαν εξαιρετική παρουσία και κατέκτησαν τη δεύτερη θέση, σε ένα πολύ δυνατό τουρνουά.

Την ομάδα στελέχωσαν οι: Προπονητής: Πασχάλης ΑμπατζόγλουΤερματοφύλακας: Γιώργος ΑμπατζόγλουΒοηθός – εθελόντρια: Κατερίνα ΓκάκουΝίκος ΓκαγκούληςΜπάμπης ΤοκατλίδηςΝίκος ΜπραντήςΣτρατής ΕγγλέζοςΓιώργος ΑλικανιώτηςΔημήτρης Εφεϊμογλου

Το PAOK Action αποτελεί εδώ και καιρό τον βασικό χορηγό της Ποδοσφαιρικής ομάδας «ΠΥΡΣΟΣ», δίνοντας τη δυνατότητα στους παίκτες να δείξουν τις ικανότητές τους.«Γιατί όλοι μαζί μπορούμε να κάνουμε τον κόσμο λίγο καλύτερο»



http://www.paokmania.gr/podosfairo/diafora/160745-o-paok-dipla-ston-pyrso

Φωτογραφίες μέσα στο link, όπου ξεχωρίζει το PAOK Action σε θέση χορηγού στην ασπρόμαυρη φανέλα!

ΠΑΟΚάρα μου, με κάνεις περήφανο!
Μπράβο σε όποιον ευθύνεται γι'αυτό.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο ΠΑΟΚ αλλάζει και μεγαλώνει παντού!

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 09 Σεπ 2019, 11:32

Και ο ΠΑΟΚ στην ΓΣ της ΕCA

Στη Γενεύη διεξάγεται σήμερα (9/9) και αύριο (10/9) η Γενική Συνέλευση της ΕCA (European Club Association).

Τον ΠΑΟΚ θα εκπροσωπήσει ο νομικός σύμβουλος της ομάδας, ο Αχιλλέας Μαυρομάτης, όπως έχει γίνει και πολλές φορές στο πρόσφατο παρελθόν.

Η Γενική Συνέλευση, που είναι το ανώτατο όργανο της ECA, απαρτίζεται από εκπροσώπους από 246 συλλόγους που είναι μέλη της και πραγματοποιείται ανά διετία.

Σε αυτήν συζητιούνται όλα τα θέματα που αφορούν στις ομάδες και το μέλλον του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου.



Από εκεί δεν μας είχαν αποβάλει όταν έγινε η μαλακία με το πιστόλι του Ιβάν;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες