Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Thanix » Σάβ 19 Μαρ 2016, 22:25

Κάτι σαν το ΟΑΚΑ θα ήταν ιδανικό!


Sent from my mind using boobs power
ΕΞΩ ΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΑΟΚτσηδες!
Άβαταρ μέλους
Thanix
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ 2010, 14:36
Τοποθεσία: Thessaloniki -London

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό stelyk » Σάβ 19 Μαρ 2016, 22:32

Αντε να καταθεσω και γω την δικη μου προταση

Εικόνα

:pano:
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 19 Μαρ 2016, 22:53

This is TOUMBARA ρρρέέέέέέ !!! :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Σάβ 19 Μαρ 2016, 23:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 19 Μαρ 2016, 23:28

Η πρότασή μου για γήπεδο στον Π.Α.Ο.Κ.! Το πιο Π.Α.Ο.Κ. γήπεδο!! Και η απόδειξη ότι δεν χρειάζεσαι γηπεδάρα και πρεστίντζς για να φέρεις παιχταράδες!

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Marianov6 » Σάβ 19 Μαρ 2016, 23:43

Παντως αν προσεξετε ολες τις φωτογραφιες που εχετε ποσταρει με γηπεδα, θα παρατηρησετε οτι ειναι εκτος πολης, δεν υπαρχουν οικοδομες διπλα πολυκατοικιες και σπιτια. Ειναι καθαρα υπαιθριο το μερος, στας εξοχας δηλαδη. Και εγω εκτος πολης το προτιμω να πω την αληθεια σε δικο μας περιφραγμενο χωρο. Θα κοπουν τα βρωμικα για μερικους αλλα στο χερι της ΠΑΕ ειναι να φτιαξει δικα της βρωμικα εντος χωρου και να μαζευει και απο εκει εσοδα, γιατι οχι. Για εμας δεν θα αλλαξει κατι, βρωμικο το ενα, βρωμικο και το αλλο.
Marianov6
 
Δημοσιεύσεις: 1187
Εγγραφή: Παρ 22 Ιαν 2016, 22:12

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 20 Μαρ 2016, 05:59

Στην Ελλάδα είσαι... Μετά λίγο καιρό, θα γεμίσει κτίσματα δίπλα, με τους γνωστούς τρόπους...

SM-G920F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό eorptol » Κυρ 20 Μαρ 2016, 10:04

Στοίχημα από τώρα μόλις μπει σε εφαρμογή το σχέδιο της ανακατασκευή ς του γηπέδου της Τούμπας θα βγουν επιτροπές κατά της ανακατασκευής ανακοινώσεις τρεμοπουλου οικολόγων και θα ακολουθήσουν οι ντεμεκ παοκτσηδες σύριζαιοι της Θεσσαλονίκης(ετσι λεν συην ανακοινωση για Καρατάσου) ολα αυτά προτού ξεκινήσουν καν τα έργα. ....

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol2

Δημοσίευσηαπό Taseos » Κυρ 20 Μαρ 2016, 10:06

Μα γι αυτο δεν πρεπει να γκρεμιστει ο ναος. Γιατι θα ξεμεινουμε απο γηπεδο. Η χωρα αυτη δεν ειναι για επενδυσεις. Πρωτα αποκτας καινουργιο σπιτι νετα μετακομιζεις κ εχεις χρονο να σκεφτεις πως θα εκμετακευτεις ως συλλογος το παλιο. Ο ΠΑΟΚ ειναι ποκυ μεγαλος για να φοβαται την αλλαγη γηπεδου. Ξεκινησε ως πανθεσσαλονικειος, αγκαλιασε την βορεια ελλαδα κωτην ομογενεια κ εδω κ 10 χρονια εχει σοβαροτατο ακτοπισμα κ στην νοτια ελλαδα. δεν χρειαζεται να μικραινουνε τον συλλογο με φοβιες αφεντικων πολης κ ζωτικου χωρου κ αλλα τετοια. Στοχος ειναι η κορυφη ελλαδος κ ευρωπης. Οχι ο αγροτικος αστηρ, ο αρης οσιας ξενης κ ο ηρακλης ζαγκλιβεριου.
Τελευταία επεξεργασία από Taseos και Κυρ 20 Μαρ 2016, 10:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό eorptol » Κυρ 20 Μαρ 2016, 10:08

Ναι αλλά μας κυνηγάνε οι κορμορανοι θα μπλέξουμε

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol2

Δημοσίευσηαπό Taseos » Κυρ 20 Μαρ 2016, 10:12

ο σαββιδης ξερεις καλα οτι αυτο το κρατος ψωμολυσαει, ηερει κ οτι αυτη η κυβερνηση που παραγει μηδεν εχει αναγκη να δειξει οτι φερνει επενδυσεις. την καταλληλη ωρα θα γινουν ολα οπως πρεπει. Αμα παρει απο το ταίπεδ την εκταση θα του κανουν αερα
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό DC » Κυρ 20 Μαρ 2016, 10:27

pilotos έγραψε:Στην Ελλάδα είσαι... Μετά λίγο καιρό, θα γεμίσει κτίσματα δίπλα, με τους γνωστούς τρόπους.


Μα αυτό είναι και το βασικό επιχείρημα για την παραχώρηση της οποιασδήποτε έκτασης από τους αρμόδιους φορείς. Η ανάπτυξη που θα φέρει στην περιοχή ένα γήπεδο του ΠΑΟΚ.
Κάθε εβδομάδα, κάποιες χιλιάδες κόσμου θα θέλει να αγοράσει ένα σάντουιτς, νερό, τσιγάρα, σπόρια, να παρκάρει, να βάλει βενζίνη, να πιει ένα καφέ κλπ. Πως νομίζετε ότι θα πιστούν τα δημοτικά συμβούλια;

Anyway, αν και θεωρώ εκτός χρόνου το γηπεδικό (μια χαρά να πουλάνε οι φυλλάδες και τα σάιτς), έχω γράψει πριν χρόνια ότι ΑΝ γρεμιστεί η Τούμπα, ξεχάστε το νέο γήπεδο εκεί. Και δεν θα χρειαστούν ούτε αρχαία ούτε τίποτα. Λίγες υπογραφές από κατοίκους, ασφαλιστικά μέτρα και πιασ' το αυγό και κούρεψ' το.
Αν είναι να γίνει κάτι τέτοιο (που δεν το πιστεύω), πρέπει να γίνει πολύ προσεκτικά, με δικλείδες και ρήτρες.

Το μόνο που μπορεί να γίνει στην Τούμπα είναι το κατέβασμα του αγωνιστικού χώρου μερικά μέτρα και το άνοιγμα μερικών θυρών ακόμα, με επιπτώσεις στα αθλήματα και τις επιχειρήσεις που στεγάζονται κάτω από τις κερκίδες.
Το κέρδος θα είναι λίγες θέσεις παραπάνω (έως 2 με 3 χιλιάδες υπολογίζω), η ταχύτερη εκκένωση του γηπέδου και μερικές τουαλέτες που η αλήθεια είναι ότι χρειάζονται.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό eorptol » Κυρ 20 Μαρ 2016, 10:27

Από το ταιπεδ πήρε και το παλιουρι και ακόμη δεν το εκμεταλλευεται λόγω ενστάσεων κλπκλπ

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό Taseos » Κυρ 20 Μαρ 2016, 11:01

eorptol έγραψε:Από το ταιπεδ πήρε και το παλιουρι και ακόμη δεν το εκμεταλλευεται λόγω ενστάσεων κλπκλπ

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπα έχει λήξει το θέμα εκει.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Κυρ 20 Μαρ 2016, 12:47

Μια απορία για όποιον ίσως να γνωρίζει. Αν ισχύουν όλα αυτά που περιγράφετε για τη δυσκολία της πλήρους ανακατασκευής της τούμπας, τότε πως ακριβώς είχε κατασκευαστεί το 5όροφο κτήριο πριν από 10 χρόνια; Δε θα μπορούσε να γίνει κάτι αντίστοιχο κ για τις υπόλοιπες θύρες;;
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Κυρ 20 Μαρ 2016, 12:53

Για τους ολυμπιακούς όλα έγιναν με συνοπτικές διαδικασίες!
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες