"Ο Π.Α.Ο.Κ.τσής ρωτάει έναν Α.Ρ.Δ."

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

"Ο Π.Α.Ο.Κ.τσής ρωτάει έναν Α.Ρ.Δ."

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 11 Φεβ 2016, 03:01

Οι moderators απουσιάζουν (κανένας δεν αναγράφεται σε σύνδεση), οπότε και μετά την "ενθάρρυνση" γνωστού και πολύ αξιόλογου (κατά την προσωπική μου άποψη πάντα) συμφορουμίτη στο topic "Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος", "τολμάω και προχωράω"... 8-)

Edit: Στο topic "Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος" έγραψα τα ξημερώματα της 11-2-2016 δύο "σεντόνια", για το πρώτο εκ των οποίων, ο @ Karl με "επιβράβευσε" δηλώνοντας από κάτω "ωραίος", διαβάστε το για να καταλάβετε... ;)

"Ο τολμών νικά", όπως έλεγαν κι οι αρχαίοι ημών...κ.τ.λ. :)

Τα "αναπαραγόμενα" δημοσιεύματα-ρεπορτάζ-άρθρα (άλλων ηλεκτρονικών μέσων μαζικής δικτύωσης, ραδιοφωνικών ή και τηλεοπτικών εκπομπών) από το PAOKmania, τα οποία αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ. θα τα "εξετάζουμε" σ αυτό το νεότευκτο topic (αν φυσικά "μακροημερεύσει" των modes-admin team επιτρεπόντων) από μία διαφορετική "σκοπιά"... :geek:

Το κυριότερο που θα μας απασχολεί, (μετά την όποια "αναδημοσίευση" ενός άρθρου-ρεπορτάζ από το PAOKmania), θα είναι η προσωπική "ένσταση" μας επί αυτού και η ερώτηση ή οι ερωτήσεις που θα κάναμε στον "παραγωγό" του αν τον είχαμε μπροστά μας, όσον αφορά τον σκοπό, τον χρόνο (timing) και την ουσία αυτού του "ρεπορτάζ-είδησης" που "παρήγαγε" πρώτος σε σχέση με την ομάδα μας και το αν της κάνει καλό ή κακό εν τέλει... :ugeek:

Παραδείγματος χάριν, σήμερα "κυκλοφόρησε" ένα "νέο" δημοσίευμα-ρεπορτάζ για την ομάδα μας, το εξής:

"Ο Αρβελάτζε "μίλησε" με Π.Α.Ο.Κ."... :shock: (Σχεδόν υπό τύπου "μπαμ-πάταγος", έτσι;) :o

"Κύριος" λοιπόν ο Αρβελάτζε, όπως μας πληροφορεί ο Α.Ρ.Δ. που την "πέταξε" ξεκάρφωτα την "τεράστιας σημασίας" πληροφορία-φωτιά, μιας και του απάντησε (άραγε που τον βρήκε ο Α.Ρ.Δ. και μιλήσανε; Ήταν Ελλάδα ο Αρβελάτζε; Είχε το "Γεωργιανικό" κινητό του ο Α.Ρ.Δ. από συγγενή του Πόντιο εκ Γεωργίας; Τον είδε στο λεωφορείο "14" που πάει Τούμπα - στο οποίο "συχνάζει" κάνοντας ρεπορτάρδ ο "Λιθωτός", τον οποίο έχω δει πολύ συχνά με τα ματάκια μου ώρες 5 με 6 το απόγευμα - όπου πήγαινε να συνομιλήσει μετά από πρόσκληση του νέου Προέδρου της Π.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ. κυρίου Λιούμπος Μίχελ;) "...ο Π.Α.Ο.Κ. έχει προπονητή και δεν σχολιάζω ποτέ την δουλειά συναδέλφων...μπλα, μπλα, μπλα..."

Όμως λίγο μετά δηλώνει (ΚΑΤΑ ΤΟΝ "παραγωγό" Α.Ρ.Δ. πάντα και ΔΙΧΩΣ άλλη ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ για το ΤΙ;, ΠΩΣ;, ΠΟΥ; και ΓΙΑΤΙ;) "τελειώνοντας" ο "κύριος" Αρβελάτζε: "Φυσικά θα μιλήσω με οποιαδήποτε ομάδα μου προτείνει να συνεργαστούμε"... :o

"Μάλιστα" λοιπόν... :roll: Το νορμάλ σχόλιο του Π.Α.Ο.Κ.τσή θα έπρεπε να είναι: "Δεν μας κατουράς ρε (πα)Πάριε;"...και "καπάκι η επεξήγηση"..."Για λέγε λοιπόν ρε συ καρντασάκο μου Α.Ρ.Δ.":

Πρώτα πρώτα με ποιον από τον Π.Α.Ο.Κ. "μίλησε" ο "κύριος" Αρβελάτζε και πως το έμαθες εσύ "κύριε" Α.Ρ.Δ.; :?

Γιατί "κύριε" Α.Ρ.Δ. έβγαλες την "είδηση" (ποια; :shock: ) σήμερα; Ξέρεις ότι ο Π.Α.Ο.Κ. αύριο παίζει προημιτελικό Κυπέλλου με τον Πανιώνιο σε ένα must win αγώνα, όσον αφορά τους στόχους του στην σεζόν 2015-2016; Ξέρεις ότι η ηρεμία στην ομάδα θα επανέλθει κατά πολύ μετά από την αυριανή πρόκριση; Κι αύριο μέρα δεν ήταν (ή καλύτερα ακόμη νύχτα, μετά τον αγώνα) να μας το πληροφορήσεις; Ναι ή όχι; :?

Μάλλον :shock: ναι λέω εγώ :( ...Τι προσπαθείς λοιπόν να πετύχεις "διαδίδοντας" μία τέτοια "ΕΙΔΗΣΗ" (what exactly ?), το πιθανότερο μάλλον ΕΝΤΕΛΩΣ ΨΕΥΤΙΚΗ, αφού ούτε τις πηγές σου δεν αναφέρεις, ούτε τον τρόπο που αυτή προέκυψε, αλλά, το κυριότερο, :shock: ούτε καμία ουσιαστική και πραγματική τελικά είδηση :o μεταδίδεις; :?

Μήπως θέλεις να "ανακατέψεις" λίγο περισσότερο το μυαλό του προπονητή αλλά και των παιχτών του Π.Α.Ο.Κ., οι οποίοι σίγουρα θα πληροφορηθούν το "γεγονός"; :?

Μήπως να βάλεις σε "αμφιβολίες" τον κόσμο του Π.Α.Ο.Κ. που ετοιμάζεται να γεμίσει αύριο την Τούμπα; :?

Μήπως ζητάς να χτυπήσει το κινητό του Α.Δ. μας με νούμερο που ξεκινάει από 0038 για να προσπαθήσει για καμιά ώρα να πείσει το "αφεντικό" ότι δεν τρέχει τίποτα κι ότι "κανένας δεν πλησίασε βρε "κασπαζά" τον Αρβελάτζε, μιας κι εσύ δεν έδωσες εντολή για κάτι τέτοιο", αντί να καταστρώνει τα πλάνα (αγωνιστικά, γιατί όχι;) παρέα με τον "ανήσυχο" (για την θέση του πλέον)προπονητή του Π.Α.Ο.Κ. μας; :?

Ρητορικά φυσικά τα ερωτήματα, αφού τον εν λόγω "κύριο" Α.Ρ.Δ. δεν τον έχουμε μπροστά μας να μας απαντήσει, αλλά πιστεύω να "ΤΟ ΠΙΑΣΑΤΕ ΤΟ ΝΟΗΜΑ" καρντάσια μου, έτσι... :geek:

Ας αρχίσουμε λοιπόν να "κρίνουμε" τις "ειδήσεις" που κυκλοφορούν καθημερινά σαν φέιγ βολάν για την ομάδα μας, αλλά και να "ανακρίνουμε" :yellowcard: τους εκάστοτε "παραγωγούς" αυτών των ειδήσεων :redcard: , για να μάθουμε (κατανοήσουμε θεωρώ την πιο κατάλληλη λέξη για το ακριβές νόημα του εν λόγω νέου topic) επιτέλους τα ακριβή τους "κίνητρα" :mrgreen: και το πόσο :shock: καλό ή κακό :twisted: κάνουν στον Π.Α.Ο.Κ. μας... :ugeek:

Εις το "επανιδείν" και ουσιαστικότερα εις το επαναδιαβάζειν λοιπόν... ;)

:pano: είστε... :nairepaok: μια ζωή... :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Παρ 12 Φεβ 2016, 02:22, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: "Ο Π.Α.Ο.Κ.τσής ρωτάει έναν Α.Ρ.Δ."

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Πέμ 11 Φεβ 2016, 05:57

Δεν θέλω, όμως, το τόπικ αυτό να αποτελέσει χώρο εκτόνωσης και να ξεφεύγουμε πέραν των ορίων. Ύβρεις και προσβολές σε επωνύμους δεν επιτρέπονται. Αντίθετα, αυτό που επιτρέπεται και επιβάλλεται είναι το ξεγύμνωμα των επιχειρημάτων τους και το ξεμπρόστιασμά τους. Με την επιχειρηματολογία ξεβρακώνεις πραγματικά τον άλλο και δείχνεις ότι δεν καταπίνεις αμάσητα αυτά που σου πετάν.

Και να ξεκαθαρίσουμε ότι δεν είναι όλοι τους αρδ. Υπάρχουν και αξιόλογοι δημοσιογράφοι που δεν εντάσσονται στο σινάφι αυτό.

Ήδη στην κεντρική, το δρόμο για τέτοια θέματα τον δείχνει ο φοβερός Αρκαδοπόντιός μας.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: "Ο Π.Α.Ο.Κ.τσής ρωτάει έναν Α.Ρ.Δ."

Δημοσίευσηαπό eorptol » Πέμ 11 Φεβ 2016, 06:20

Είναι όλοι ΑΡΔ μέχρις αποδείξεως του αντίθετου ντινο να το αποδείξουν όμως στην πράξη

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: "Ο Π.Α.Ο.Κ.τσής ρωτάει έναν Α.Ρ.Δ."

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Πέμ 11 Φεβ 2016, 08:18

Γρηγόρη, μόνο διαφήμιση θα είναι το παρόν, για τους άχρηστους, επί το πλείστον, "ενημερωτές "
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: "Ο Π.Α.Ο.Κ.τσής ρωτάει έναν Α.Ρ.Δ."

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Πέμ 11 Φεβ 2016, 08:36

Γιατί; Εάν αποδεικνύετε ότι αυτά που γράφουν δεν έχουν βάση, τότε ίσα-ίσα που θα είναι μία καλή δυσφήμιση.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: "Ο Π.Α.Ο.Κ.τσής ρωτάει έναν Α.Ρ.Δ."

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Πέμ 11 Φεβ 2016, 08:50

Εγω παντως απαντησα σ αυτο το αρθρο και εφαγα μονιμο μπαν.Μαλλον δεν τους αρεσε που τους ειπα ΑΡΔοσαιτ...
Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3146
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: "Ο Π.Α.Ο.Κ.τσής ρωτάει έναν Α.Ρ.Δ."

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 11 Φεβ 2016, 08:58

Απίστευτο τόπικ, απλά α-πι-στευ-το
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: "Ο Π.Α.Ο.Κ.τσής ρωτάει έναν Α.Ρ.Δ."

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Πέμ 11 Φεβ 2016, 09:42

Για καλό το λες ή για κακό; Να το κλειδώσουμε;
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: "Ο Π.Α.Ο.Κ.τσής ρωτάει έναν Α.Ρ.Δ."

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 11 Φεβ 2016, 10:01

Κάντε ότι θέλετε, δε μου πέφτει λόγος.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: "Ο Π.Α.Ο.Κ.τσής ρωτάει έναν Α.Ρ.Δ."

Δημοσίευσηαπό Black_White_Heart » Πέμ 11 Φεβ 2016, 10:10

Μπραβο Ντινο, εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ η ιδεα! Αλλα κατι που θα ηθελα ακομα περισσοτερο ειναι να βρουμε τους ΑΡΔ αναμεσα μας αρκετες φορες εχω την εντυπωση οτι μερικα ατομα βαζουν φωτιες εδω μεσα και γινετε της ταναπου... :twisted:
Εδω και τωρα ισονομια στον Π.Α.Ο.Κ ρε νιαμου...
Black_White_Heart
 
Δημοσιεύσεις: 853
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:42
Τοποθεσία: Γερμανια

Re: "Ο Π.Α.Ο.Κ.τσής ρωτάει έναν Α.Ρ.Δ."

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Πέμ 11 Φεβ 2016, 10:21

Sick Bastard έγραψε:Απίστευτο τόπικ, απλά α-πι-στευ-το

Αιτιολόγηση?
Όχι ότι μου πέφτει λόγος, ούτε είμαι κάνας χωροφύλακας... απλά απορία εκφράζω.
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3687
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: "Ο Π.Α.Ο.Κ.τσής ρωτάει έναν Α.Ρ.Δ."

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 11 Φεβ 2016, 10:34

Νομίζω ότι είναι τελειώς ανούσιο κι αχρειάστο κι εξόχως (το κρατάω αυτό για τον εαυτό μου, γιατί αν το γράψω θα υπάρξουν παρεξηγήσεις).
Επίσης έκανα ήδη πάρα πολλά ποστ σ αυτό το τόπικ. :mrgreen:
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: "Ο Π.Α.Ο.Κ.τσής ρωτάει έναν Α.Ρ.Δ."

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Πέμ 11 Φεβ 2016, 10:41

Οκ... δικαίωμα σου. Απλά θεωρώ σωστό το να υπάρχει και μια αιτιολόγηση σε ότι γράφουμε και για να γίνετε σωστός διάλογος, και για να διαβάζουμε άλλες γνώμες αλλά και για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. Γι αυτό εξέφρασα και την απορία. :mrgreen:
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3687
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: "Ο Π.Α.Ο.Κ.τσής ρωτάει έναν Α.Ρ.Δ."

Δημοσίευσηαπό Jeremy4 » Πέμ 11 Φεβ 2016, 10:43

Νομίζω το συγκεκριμένο θέμα ήδη καλύπτεται από το "Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ".
Άποψη μου.
Τελευταία επεξεργασία από Jeremy4 και Πέμ 11 Φεβ 2016, 10:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Akpom = Άκπομ - Άτκομ - Άκπομπ - 'Ακποπ
Άβαταρ μέλους
Jeremy4
 
Δημοσιεύσεις: 1152
Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2008, 10:12
Τοποθεσία: Βουδαπέστη, Ουγγαρία

Re: "Ο Π.Α.Ο.Κ.τσής ρωτάει έναν Α.Ρ.Δ."

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Πέμ 11 Φεβ 2016, 10:49

Εντάξει, ενδεχομένως να υπάρχει μία επικάλυψη. Δεν πειράζει, ας έχουμε δύο παρόμοια θέματα.

Δεν θα μιλάμε μόνο για προπαγάνδες και λάθη που κάνουν, αλλά για οτιδήποτε είναι ενοχλητικό, υπερβολικό, δεν στέκει... μακακία εν γένει...

Εμένα δεν με ενοχλεί το παρόν τόπικ.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Επόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες