Μεταγραφές Χειμώνα 2015-2016

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Περιπτερος » Τετ 10 Φεβ 2016, 11:41

Μου φαίνεται ότι ο Τούντορας πρέπει να έχει αλλεργία στους Σέρβους.
Φέτος τον χειμώνα υπήρξαν πολλοί Σέρβοι διαθέσιμοι, αλλά ούτε φήμη δεν κυκλοφόρησε.
Δεν χρειαζόμαστε κατά τη γνώμη μου κλασσικό δεκάρι, αλλά δύο γερά οκτάρια με επιθετικές αρετές και προσανατολισμό.
Η μπάλα κολλάει στα αμυντικά χαφ και κανείς δεν είναι μπουκαδόρος πλην του Χαρίση που στην Φιλαδέλφεια έβγαλε μάτια. Ετρεξε διπλάσια από όλους στο γήπεδο και ήταν πανταχού παρών. Δυστυχώς τραυματίστηκε.
Αυτό που παίζουμε (το γύρω - γύρω όλοι) απαιτεί κοψίματα και διαρκή κίνηση από τους επιθετικούς.
Οι δύο είναι τραυματίες και ο Μακ ψιλοψόφιος.
Για μένα ο Κλάους πονάει από το σπάσιμο το καλοκαίρι και ο Μπέρμπα πρέπει να κάτσει να συζητήσει με τους υπόλοιπους τις κινήσεις του, ώστε να μπορούν να του δώσουν την μπάλα.
Πιστεύω ότι ο προπονητής έπρεπε να κάνει ειδική προπόνηση στην ομάδα με τον κωδικό "Βρείτε τον Μπερμπάτοφ στην περιοχή" , αλλιώς να πάρουμε τον Καραγκούνη να του δίνει πάσες.
Άβαταρ μέλους
Περιπτερος
 
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: Παρ 13 Ιουν 2014, 07:04

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2015-2016

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 10 Φεβ 2016, 11:44

Απογοήτευση φέτος! Πάλι καλά που μας βγαίνει ο Χατζη...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2015-2016

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Τετ 10 Φεβ 2016, 11:58

Περιπτερος έγραψε:Μου φαίνεται ότι ο Τούντορας πρέπει να έχει αλλεργία στους Σέρβους.
...

Κροάτες και Σέρβους... δεν τους λες και "αδέρφια"... :mrgreen:

Εγώ πάλι πιστεύω ότι άλλο είχε στο νου του ο Igor και άλλο του έκατσε. Ίσως αυτό διορθωθεί το καλοκαίρι.
Πιστεύω ότι θα έδινε και το νεφρό του αν του λέγανε να φύγουν Κλάους και Berba και να έρθουν πχ. Lucas (σόρρυ Τσε :roll: ) και ένα 10αρι.
----- Cimirot --- Χαρίσης -----
--- Garry --- 10αρι --- Mak ---
------------ Lucas --------------
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3687
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Περιπτερος » Τετ 10 Φεβ 2016, 12:01

Ορίστε κύριοι ο Ιβαν δωρίζει μπουφάν στην ΕΠΣ Κυκλάδων.
Κανένα "παλτό" για την ομάδα ρε Ιβαν ?
Άβαταρ μέλους
Περιπτερος
 
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: Παρ 13 Ιουν 2014, 07:04

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2015-2016

Δημοσίευσηαπό aoratos » Τετ 10 Φεβ 2016, 12:06

Περιπτερος έγραψε:Μου φαίνεται ότι ο Τούντορας πρέπει να έχει αλλεργία στους Σέρβους.
Φέτος τον χειμώνα υπήρξαν πολλοί Σέρβοι διαθέσιμοι, αλλά ούτε φήμη δεν κυκλοφόρησε.
Δεν χρειαζόμαστε κατά τη γνώμη μου κλασσικό δεκάρι, αλλά δύο γερά οκτάρια με επιθετικές αρετές και προσανατολισμό.
Η μπάλα κολλάει στα αμυντικά χαφ και κανείς δεν είναι μπουκαδόρος πλην του Χαρίση που στην Φιλαδέλφεια έβγαλε μάτια. Ετρεξε διπλάσια από όλους στο γήπεδο και ήταν πανταχού παρών. Δυστυχώς τραυματίστηκε.
Αυτό που παίζουμε (το γύρω - γύρω όλοι) απαιτεί κοψίματα και διαρκή κίνηση από τους επιθετικούς.
Οι δύο είναι τραυματίες και ο Μακ ψιλοψόφιος.
Για μένα ο Κλάους πονάει από το σπάσιμο το καλοκαίρι και ο Μπέρμπα πρέπει να κάτσει να συζητήσει με τους υπόλοιπους τις κινήσεις του, ώστε να μπορούν να του δώσουν την μπάλα.
Πιστεύω ότι ο προπονητής έπρεπε να κάνει ειδική προπόνηση στην ομάδα με τον κωδικό "Βρείτε τον Μπερμπάτοφ στην περιοχή" , αλλιώς να πάρουμε τον Καραγκούνη να του δίνει πάσες.


Το μεγαλο κακό ξεκινάει στο ότι ο Τούντορ δεν θεωρεί ότι ο Μπέρμπα είναι περισσότερο χρήσιμος στην περιοχή αλλά 20 μέτρα έξω απο αυτή. Ας αποφασίσει ο Κροάτης ότι ο 'Mr 241 goal' είναι χρήσιμο φορ και μετά συζητάμε ποιοι και με ποιον τρόπο μπορούν να τον τροφοδοτήσουν.
Άβαταρ μέλους
aoratos
 
Δημοσιεύσεις: 1415
Εγγραφή: Παρ 06 Δεκ 2013, 00:36

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2015-2016

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τετ 10 Φεβ 2016, 12:12

Περιπτερος έγραψε:Ορίστε κύριοι ο Ιβαν δωρίζει μπουφάν στην ΕΠΣ Κυκλάδων.
Κανένα "παλτό" για την ομάδα ρε Ιβαν ?

ΕΠΣ Κυκλάδων πολύ καλά το πας ιβαν μέχρι τον Οκτώβριο το ξήλωμα να έχει γίνει ο βρυκολακας να πάει εκεί που του αρμόζει

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Jeremy4 » Τετ 10 Φεβ 2016, 12:21

Αυτό ακριβώς!
Άβαταρ μέλους
Jeremy4
 
Δημοσιεύσεις: 1152
Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2008, 10:12
Τοποθεσία: Βουδαπέστη, Ουγγαρία

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2015-2016

Δημοσίευσηαπό Περιπτερος » Τετ 10 Φεβ 2016, 15:06

Τζάμπα θα πάνε τα μπουφαν παλικάρια.
1. Δεν αλλαζει τομάρι ο λύκος
2. Οταν αλλάζει τομάρι, αλλάζουν τον λύκο ... τον ρίχνουν.
Άβαταρ μέλους
Περιπτερος
 
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: Παρ 13 Ιουν 2014, 07:04

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2015-2016

Δημοσίευσηαπό stephanos » Τετ 10 Φεβ 2016, 15:13

Περιπτερος έγραψε:Μου φαίνεται ότι ο Τούντορας πρέπει να έχει αλλεργία στους Σέρβους.


Γι' αυτό άλλωστε παίζει συνεχώς ο Σερβοβόσνιος Τσίμιροτ. Επίτηδες τον βάζει για να τον τραυματίσει και μετά να βάζει συνέχεια τον Κάτσε (για τον οποίο, είτε παίζει, είτε δεν παίζει, ακούγεται πάντα το ίδιο ερώτημα: «γιατί παίζει», «γιατί δεν παίζει»).

Περιπτερος έγραψε:Φέτος τον χειμώνα υπήρξαν πολλοί Σέρβοι διαθέσιμοι, αλλά ούτε φήμη δεν κυκλοφόρησε.


Εκτός του Νίνκοβιτς, που το παραδέχτηκε ο ίδιος, άλλη φήμη δεν κυκλοφόρησε όντως.
Συν τοις άλλοις μάλλον έχει αλλεργία και σε πολλές άλλες εθνότητες, αφού δεν ακούστηκαν ούτε Άγγλοι, Γάλλοι, Πορτογάλοι, Σέρβοι, Βούλγαροι, Ρουμάνοι, Πολωνοί, αγάδες, πασάδες, ντερβισάδες, Ρώσοι, Μπόερς και Οθωμανοί. :P


Περιπτερος έγραψε:Η μπάλα κολλάει στα αμυντικά χαφ και κανείς δεν είναι μπουκαδόρος πλην του Χαρίση


του Τσίμιροτ και του Πέλκα. Ίσως και του Σάμπο.

Περιπτερος έγραψε:ο Μπέρμπα πρέπει να κάτσει να συζητήσει με τους υπόλοιπους τις κινήσεις του, ώστε να μπορούν να του δώσουν την μπάλα.


+1. Ο άνθρωπος έχει αναγάγει το ξεμαρκάρισμα σε επιστήμη. Εκεί που τον βλέπεις να περπατάει και νομίζεις ότι βαριέται, ξαφνικά κάνει κίνηση μπροστά και μένει μόνος του.

ΥΓ: Το τόπικ έχει χάσει τη σημασία του, σαν ματς που περίμενες άνετη νίκη και χάνεις 2-0 στο 85'.
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2015-2016

Δημοσίευσηαπό sporos123 » Τετ 10 Φεβ 2016, 15:20

Τζοσουα,ανεις σαν να μην ξερεις.Ο Περειρα δεν εφυγε επειδη ηταν κακος παικτης,ισα ισα,αλλα λογω χαρακτηρα.Επισης εδω και εναμιση μηνα τουλαχιστον εχει ανακοινωθεοι απο την Ρασινγκ Κλουμπ,οποτε ειναι ακιρο που τον μνημονευεις,απλα επειδη δεν εκατσε τουΤσαβες ,ειπες παλι να θεσεις μια απορια.Νομιζω η απαντησδη ειναι προφανης.Αν ηθελαν τον Περειρα στην πομαδα,θα ητνα ηδη εδω.Επισης για τον Τσαβες,τι να πω,κατεληξε στν Β Αργεντινης..Μεταγραφη τυπου Βρυζα θα ηταν και εγω δεν θελω τετοιες.Πολυ καλα εκαναν και δεν τον πηραν..
sporos123
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 15 Ιαν 2011, 00:52

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2015-2016

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 10 Φεβ 2016, 15:40

omerta76 έγραψε:
proedros έγραψε:
omerta76 έγραψε:Καμία διάθεση να συνεχίσω οτιδήποτε. Παρεξηγήσεις ειδικά στον γραπτό λόγο γίνονται.

Συμφωνώ...Και αν παρεκτράπηκα ζητώ προκαταβολικά Συγνώμη...

Και εγω φιλε, συγνώμη αν παρεκτραπηκα! Ραντεβού αύριο στην Τούμπα μάγκες.

Υ.Γ. 501 φτάσαμε, ακόμα να ρθει παιχτης :lol: :lol:


Ωραίοι και οι δύο, μπράβο ρε παλικάρια... :shock:

:pano: είμαστε όλοι... :nairepaok: μια ζωή ρε... :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2015-2016

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 10 Φεβ 2016, 15:46

Jeremy4 έγραψε:
joshua έγραψε:Και επισημα τελος ο Τσαβεζ,κλειστε το απο τωρα.Ο Τσαβεζ στην ατλετικο μπραουν και ο Περειρα μιας και αναφερθηκε στην ρασινγκ κλουμπ.


Ενδεχομένως, επειδή βρίσκεται ακόμη σε ανοιχτή δικαστική διαμάχη με τον ΠΑΣ να μη ρίσκαρε καμία άλλη ομάδα να κάνει συμβόλαιο μαζί του, κι εφόσον τα περιθώρια στενεύουν και ο παίχτης δεν ήθελε να μείνει ανενεργός, να υπέγραψε εκεί.
Λογικά θα έχει κάποια ρήτρα που θα τον αποδεσμεύει σχετικά εύκολα, αν π.χ. κάποια ομάδα του εξωτερικού τον ζητήσει.

Όπως και να'χει, τον ξεχνάμε τον Τσάβεζ.


Σύμφωνοι ρε Jeremy4, τον ξεχνάμε τον Τσάβεζ...Στο avatar σου όμως ποιον προσπαθείς να μας θυμήσεις; :?

Αν δεν με απατάει η μνήμη μου τον...ΒΟΛΤΕΖΟ; :shock: :o Αυτόν που :o "διάλεξε" ο "καίσαρας" κι έφερε για σέντερ φορ στον Π.Α.Ο.Κ. τότε, αντί :shock: του Ντέμη απ την Αλεξανδρούπολη επειδή ήταν λέει :shock: ...ΨΗΛΟΣ;;; :oops: :oops: :oops:

Υ.Γ. Πάντως η φανέλα '94-'95 που φοράει είναι πολύ όμοια της φετινής μας (αν και UMBRO νομίζω, ε;)...Έχουν διαφορά στα μανίκια, τότε ριγέ και τώρα το ένα άσπρο και το άλλο μαύρο, αλλά οι ρίγες είναι πανομοιότυπες σε φάρδος και διάταξη...Τα τότε παντελονάκια όμως (αν θυμάμαι καλά) είχαν κι από μία λευκή ρίγα, περίπου τρία δάχτυλα φαρδιά, αριστερά και δεξιά, στις ραφές... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2015-2016

Δημοσίευσηαπό spyretto » Τετ 10 Φεβ 2016, 17:04

spyretto έγραψε:
Μάλλον δεν ψάχνουμε καν για δεκάρι. Αλλά δεν πειράζει, και το καλοκαίρι εποχή είναι κι αυτή.


Ριξε χολή με την ψυχάρα σου :oops: ... :pano: είσαι... :nairepaok: ...αφού...



20 μέρες μετά νομίζω ότι μπορούμε να πουμε με βεβαιότητα ότι δεν έβγαζα "χολη", απλά έκανα εκτίμηση των δεδομένων....όταν μαλιστα δεν ενδιαφέρονται καν να κλείσουν τον Τσάβες πόσο μάλλον θα είχαν ενδιαφερθεί για κάποιον άλλον.
Θεωρώ απλά ότι ο Σαββίδης έκανε την "υπερβαση" με Μερμπάτοφ επομένως τα οικονομικά της ομάδας δεν σήκωναν αγορά παίκτη τώρα.
Άβαταρ μέλους
spyretto
 
Δημοσιεύσεις: 4144
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 03:21

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2015-2016

Δημοσίευσηαπό stephanos » Τετ 10 Φεβ 2016, 18:22

goran 64 έγραψε:Σύμφωνοι ρε Jeremy4, τον ξεχνάμε τον Τσάβεζ...Στο avatar σου όμως ποιον προσπαθείς να μας θυμήσεις; :?


viewtopic.php?f=17&t=5433&start=624
viewtopic.php?f=18&t=3932&start=10
;)
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2015-2016

Δημοσίευσηαπό alp920 » Τετ 10 Φεβ 2016, 18:56

goran 64 έγραψε:
Σύμφωνοι ρε Jeremy4, τον ξεχνάμε τον Τσάβεζ...Στο avatar σου όμως ποιον προσπαθείς να μας θυμήσεις; :?

Αν δεν με απατάει η μνήμη μου τον...ΒΟΛΤΕΖΟ; :shock: :o Αυτόν που :o "διάλεξε" ο "καίσαρας" κι έφερε για σέντερ φορ στον Π.Α.Ο.Κ. τότε, αντί :shock: του Ντέμη απ την Αλεξανδρούπολη επειδή ήταν λέει :shock: ...ΨΗΛΟΣ;;; :oops: :oops: :oops:


τρελό μάτι ο σαράφης όντως
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 1999
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 5 επισκέπτες