11. Zlatan Muslimović

Re: Ζλάταν Μουσλίμοβιτς

Δημοσίευσηαπό Olorin » Τρί 31 Μαρ 2009, 18:20

Συμφωνα με το αξιοπιστο αυτο αρθρο, το Κασερι δινει 600.000 (!) για Μουσλι και εμεις ζηταμε 5 εκατομμυρια, οσα και η ρητρα. Δηλαδη ουσιαστικα δε διαπραγματευομαστε.
Άβαταρ μέλους
Olorin
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: Τετ 26 Μαρ 2008, 03:35
Τοποθεσία: The Source

Re: Ζλάταν Μουσλίμοβιτς

Δημοσίευσηαπό Platon » Τρί 31 Μαρ 2009, 18:22

Ας μας δωσουν τα 5 εκατομυρια αφου τον θελουν τοσο πολυ....

Αν θελει να παει κι αν συμφωνει η διοικηση τοτε απο μενα...στο καλο. Ειμαι σιγουρος οτι αυτα τα χρηματα θα επενδυθουν κατα τον καλυτερο τροπο για το καλο του ΠΑΟΚ!!!
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Re: Ζλάταν Μουσλίμοβιτς

Δημοσίευσηαπό LittleJohn » Τρί 31 Μαρ 2009, 18:28

Olorin έγραψε:Συμφωνα με το αξιοπιστο αυτο αρθρο, το Κασερι δινει 600.000 (!) για Μουσλι και εμεις ζηταμε 5 εκατομμυρια, οσα και η ρητρα. Δηλαδη ουσιαστικα δε διαπραγματευομαστε.


Νομιζω οτι τα 600.000 ειναι τα ποσα θα παρει ο παιχτης.Για την ρητρα του που ειναι 5 εκ. λεει οτι θελουν να την διαπραγματευτουν.

Αν καταφερουμε και βαλουμε στο τσεπακι καποια εκατομυρια παντως,εστω και λιγοτερα απο 5,ειμαι σιγουρος οτι ο Ζησαρος θα μπορεσει να μας φερει τρελα παιχτακια με αυτα τα φραγκα
Μπαλαφοσκυλο γεννιεσαι,δεν γινεσαι
Άβαταρ μέλους
LittleJohn
 
Δημοσιεύσεις: 507
Εγγραφή: Πέμ 20 Νοέμ 2008, 15:16

Re: Ζλάταν Μουσλίμοβιτς

Δημοσίευσηαπό PABLO GARCIA2 » Τρί 31 Μαρ 2009, 22:11

Εγώ δεν έχω καμιά αμφιβολία ότι αν δώσουν 3 μύρια ο Ζλάταν θα μας κουνήσει μαντήλι...και πολύ καλά θα κάνει....και θα κάνουν.
ΤΙ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ,ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ.....
Άβαταρ μέλους
PABLO GARCIA2
 
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Τετ 29 Οκτ 2008, 23:49
Τοποθεσία: ROUND AND ROUND....

Re: Ζλάταν Μουσλίμοβιτς

Δημοσίευσηαπό freeman4 » Τρί 31 Μαρ 2009, 22:17

κ μετα ποιος?Ο Ζαγορ ειπε οτι ολοι πουλιουνται αρκει να τν βεβαιωσουν οτι θα αποκτηθει ισαξιος η καλυτερος..
ισαξιος του Μουσλι με 3 μυρια...ποιος να ναι??
freeman4
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 21:37

Re: Ζλάταν Μουσλίμοβιτς

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 31 Μαρ 2009, 22:21

Με 5 μύρια το θέμα αλλάζει.

Με λιγότερα ας πάνε να πάρουν παίχτη απο το Κουρδιστάν.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Ζλάταν Μουσλίμοβιτς

Δημοσίευσηαπό PABLO GARCIA2 » Τρί 31 Μαρ 2009, 22:27

ο Μούσλι αποκτήθηκε με 550 χιλ. να θυμήσω....ούτε εμείς είμασταν τόσο έξυπνοι, ούτε οι Ιταλοί τόσο κορόιδα.....για ένα παίκτη που έπαιξε επί σειρά ετών στην Ιταλία και φυσικά δοκιμάστηκε αρκετά.
Αρα με 3 εκ. υποθέτω ότι εύκολα θα βρείς καλύτερο και θα σου μείνουν και στην άκρη....αρκεί να κόβει το μάτι....και νομίζω ότι του Βρύζα κόβει καλά.....ο Μίετσελ π.χ. που τον πήρες ελεύθερο απ' τις γριές νομίζω ότι μάλλον καλύτερα τα πήγε.
ΤΙ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ,ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ.....
Άβαταρ μέλους
PABLO GARCIA2
 
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Τετ 29 Οκτ 2008, 23:49
Τοποθεσία: ROUND AND ROUND....

Re: Ζλάταν Μουσλίμοβιτς

Δημοσίευσηαπό Athanasiadhs » Τρί 31 Μαρ 2009, 22:37

PABLO GARCIA έγραψε: με 3 εκ. υποθέτω ότι εύκολα θα βρείς καλύτερο και θα σου μείνουν και στην άκρη....αρκεί να κόβει το μάτι.....

Εννοείται ρε παιδιά...Μην τρελαθούμε πως με 3 μύρια δεν βρίσκουμε επιθετικό καλύτερο του Μούσλι...
Ειδικά για 5 μύρια που ακούγεται πάω να του φτιάξω εγώ ο ίδιος τις βαλίτσες... :lol:
Άβαταρ μέλους
Athanasiadhs
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: Τετ 04 Φεβ 2009, 05:01

Re: Ζλάταν Μουσλίμοβιτς

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 31 Μαρ 2009, 22:39

Δεν είναι ανάγκη να τον δώσουμε χαμηλότερα απο την ρήτρα.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Ζλάταν Μουσλίμοβιτς

Δημοσίευσηαπό Olorin » Τετ 01 Απρ 2009, 00:02

1. H θα καλυψουν τη ρητρα η θα παρουν τα @@ μας. Τουλαχιστον αυτη ειναι η λογικη η δικη μου, για 2 λογους. Πρωτον, εμεις τον αγορασαμε μονο 600 χιλιαρικα γιατι η καριερα του ηταν σε πτωση, τωρα δεν ειναι. Η Αταλαντα δεν τον χρειαζοταν και ηθελε να τον ξεφορτωθει, οποτε τον πουλησε κατω απο την αξια του. Εμεις, τον χρειαζομαστε, μας ειναι πολιτιμος, αρα αν πουληθει θα ειναι ακριβα. Δεν ψαχνομαστε να τον πουλησουμε. Αν εμφανιστει καποιος και τα σκασει τοτε το συζηταμε. Αν οχι, τοτε δεν τιθεται θεμα ο ΠΑΟΚ να θελει να τον πουλησει απο μονος του. Οι τιμες δεν καθοριζονται απο καποια παγκοσμια επιτροπη, αυτος που εχει το προιον τις καθοριζει. Και ο ΠΑΟΚ ορισε την τιμη του Μουσλιμοβιτς στα 5 μυρρια. Αν υπαρχει αγοραστης, σημαινει οτι τοσα αξιζει ο παικτης. Αυτοι ειναι οι κανονες.

2. Ο παικτης αξιζει κατι παραπανω για την ομαδα μας απο οτι δειχνουν τα 7 γκολ. Ανεβηκαμε επιπεδο ποδοσφαιρικα και σε θεμα νοοτροπιας σαν ομαδα με παικτες σαν αυτον (Κοντρερας, Γκαρσια). Και δευτερον, αν ολα οσα ακουγονται ηταν αληθεια, τοτε ο Κοντρερας θα φυγει, ο Γκαρσια θα φειγει, ο Μουσλι θα φυγει. Δηλαδη θα πουλησουμε (και καλα) την 3αδα των καλυτερων παικτων μας, τον αξονα μας. Και ολα αυτα πριν τα play-off. Εντελως τυχαια ολα.
Άβαταρ μέλους
Olorin
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: Τετ 26 Μαρ 2008, 03:35
Τοποθεσία: The Source

Re: Ζλάταν Μουσλίμοβιτς

Δημοσίευσηαπό Swordfire » Τετ 01 Απρ 2009, 01:47

kκαλα μαγγες ηρεμηστε λιγο...
Ξερετε τι παιχτες φερνουμε με 5 μυρια???
Εχετε ιδεα???
Δεν λεω καλος ,χρυσος ο ζλαταν αλλα μοριεντες δεν ειναι , ουτε κλασνιτς ειναι , και δεν νομιζω οτι θα γινει ποτε , 4 χρονια εκατσε Ιταλια και ηρθε με 550.000 και εμεις εδω τον αποθεωνουμε γιατι πολυ απλα ειμαστε πολυ πιο φτωχο πρωταθλημα απο το Ιταλικο.
Κε με 3 μυρια λακαμαδες τους πιανουμε , θα ριξουμε 1,5 στο προπονητικο 800.000 επιπλεων στο ηδη υπαρνο μπατζετ για μεταγραφες και 700.000 για αποπληρωμη χρεων....μαλλον αυτα τα ξεχνατε μου φενετε...
Άβαταρ μέλους
Swordfire
 
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:07

Re: Ζλάταν Μουσλίμοβιτς

Δημοσίευσηαπό pyrgioths » Τετ 01 Απρ 2009, 02:00

Platon έγραψε:
pyrgioths έγραψε:τι φιλοι του gay ρε πλατωνα>???
ποιος???
ασε που σε εξαχνα στο φρατελι πριν το ματσ με τον gayro και δεν σε εβρισκα πουθενα!!! :) :) :) :)


Καποιοι βαζουν στο φεϊς, καποιους αλλους παρα τη θεληση τους, σε ενα γκρουπ φιλων του γαυρου. Χακερς ή ξερω εγω τι αλλο ειναι αυτοι...

ΥΓ Στο Φρατελλι πριν το ματς με γαυρο ημουν για κανα δύωρο μαν, εφαγα τα δακρυγονα μου κι επιτα πηγα με καποια απο τα αλλα παιδια εδω στην 6. Αδυνατον να μη με βρηκες εκει!!! Ειχαν ολοι βαρεθει να με βλεπουν... :) :) :) :)


μουπαν οτι ησουν εκει αλλα ποτε δεν σε ειδα!!!χαχαχ!!!
στα πλει οφ τωρα θα σε πετυχω!!!
:?
Άβαταρ μέλους
pyrgioths
 
Δημοσιεύσεις: 1779
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 01:17
Τοποθεσία: pyrgos-athina

Re: Ζλάταν Μουσλίμοβιτς

Δημοσίευσηαπό Isaak the Greek » Τετ 01 Απρ 2009, 02:03

Olorin έγραψε:1. H θα καλυψουν τη ρητρα η θα παρουν τα @@ μας. Τουλαχιστον αυτη ειναι η λογικη η δικη μου, για 2 λογους. Πρωτον, εμεις τον αγορασαμε μονο 600 χιλιαρικα γιατι η καριερα του ηταν σε πτωση, τωρα δεν ειναι. Η Αταλαντα δεν τον χρειαζοταν και ηθελε να τον ξεφορτωθει, οποτε τον πουλησε κατω απο την αξια του. Εμεις, τον χρειαζομαστε, μας ειναι πολιτιμος, αρα αν πουληθει θα ειναι ακριβα. Δεν ψαχνομαστε να τον πουλησουμε. Αν εμφανιστει καποιος και τα σκασει τοτε το συζηταμε. Αν οχι, τοτε δεν τιθεται θεμα ο ΠΑΟΚ να θελει να τον πουλησει απο μονος του. Οι τιμες δεν καθοριζονται απο καποια παγκοσμια επιτροπη, αυτος που εχει το προιον τις καθοριζει. Και ο ΠΑΟΚ ορισε την τιμη του Μουσλιμοβιτς στα 5 μυρρια. Αν υπαρχει αγοραστης, σημαινει οτι τοσα αξιζει ο παικτης. Αυτοι ειναι οι κανονες.


Έτσι ακριβώς.Η ρήτρα μπαίνει εκεί για κάποιο λόγο.Εμπόριο είναι κι αυτό κύριοι.Κι ο Κριστιάνο Ρονάλντο όταν αποκτήθηκε από τη Man Utd then κόστιζε όσα κοστίζει τώρα.

Η μας δίνετε 5 η αλλιώς καληνύχτα σας
Αν κοιμηθω νωρις, θα σηκωθω νωρις, θα βρω το λινκ νωρις και θα δω τον ΠΑΟΚ νωρις
Αν κοιμηθω αργα, θα σηκωθω αργα κι οταν θα ψαχνω για λινκ θα ειν' αργα
Άβαταρ μέλους
Isaak the Greek
 
Δημοσιεύσεις: 1224
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2008, 09:54
Τοποθεσία: Melbourne Australia

Re: Ζλάταν Μουσλίμοβιτς

Δημοσίευσηαπό PAOK SYMI » Τετ 01 Απρ 2009, 09:51

σε τουρκικα δημοσιευματα σημερα γραφετε για την γαλατα κ οτι με 3 μυρια θα μετακινηθει εκει.τι γινεται;παει δεν παει ;ας μας το πουν να τελειωνουμε
PAOK SYMI
 
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 02:45
Τοποθεσία: Καταγωγή:Ναουσα Διαμονή:Σύμη

Re: Ζλάταν Μουσλίμοβιτς

Δημοσίευσηαπό eleos » Τετ 01 Απρ 2009, 10:08

Το μυστικό ταξίδι του «Μούσλι»

Αν δεν το βλέπαμε με τα μάτια μας δεν θα το πιστεύαμε. Ο Ζλάταν Μουσλίμοβιτς ταξίδεψε μυστικά από τη Βοσνία στην Αθήνα και από εκεί στη Θεσσαλονίκη. Σκοπός του ταξιδιού του; Μεταγραφικός. Ο Μουσλίμοβιτς, που έφτασε χθες το μεσημέρι στη Θεσσαλονίκη -και λίγες ώρες αργότερα αναχώρησε και πάλι-, δεν θέλησε να μας πει πολλά. Εδειξε πάντως να είναι ιδιαίτερα ενοχλημένος όταν συνελήφθη από το φακό του "Goal".

- Δεν μπορούμε να το πιστέψουμε. Πώς γίνεται ένας παίκτης σαν και σένα, που έχει γίνει είδωλο για τον κόσμο του ΠΑΟΚ, να σκέφτεσαι καν να φύγεις από την ομάδα;

«Δυστυχώς δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς».

- Τι θα πει δεν μπορούσες να κάνεις αλλιώς; Εσύ έβαζες γκολ και φιλούσες το σήμα του ΠΑΟΚ στη φανέλα

«Σου λέω δεν γινόταν διαφορετικά Δεν θα πήγαινα ποτέ στην Τουρκία και νομίζω ότι η μόνη λύση ήταν να συνεχίσω στον Παναθηναϊκό. Αλλωστε, από ό,τι είμαι σε θέση να γνωρίζω, από αυτά που μου έχουν πει ο ΠΑΟΚ θα κερδίσει και αυτός από τη μετακίνησή μου».

- Αν βρεθεί τώρα κάποιος φίλος του ΠΑΟΚ που έχει ήδη αγοράσει τη φανέλα σου τι θα του πεις; Οτι δεν μπορούσες να κάνεις αλλιώς;

«Σε παρακαλώ, δεν θέλω να σου τίποτα παραπάνω. Αλλωστε, δεν εξαρτάται μόνο από μένα, αλλά και από την ομάδα. Για να φύγει κάποιος πρέπει να τον παραχωρεί η ομάδα του» ήταν το μόνο που απάντησε ο Βόσνιος, που έφυγε βιαστικά με το πολυτελές αυτοκίνητό του το οποίο τον περίμενε στο αεροδρόμιο "Μακεδονία".

Ο Μουσλίμοβιτς αναχώρησε προς άγνωστο προορισμό αναπτύσσοντας μεγάλη ταχύτητα. Λίγες ώρες αργότερα γύρισε για το ταξίδι της επιστροφής στην πατρίδα του.

Τα ανταλλάγματα
Σύμφωνα με πληροφορίες, ο Παναθηναϊκός κάνει ρελάνς στην προσπάθειά του να αποκτήσει το Βόσνιο επιθετικό. Θορυβημένοι οι άνθρωποι των "πράσινων" από το ενδιαφέρον που έχουν δείξει ομάδες της Τουρκίας προσφέρουν στον ΠΑΟΚ γη και ύδωρ για τον αποκτήσουν. Το θέμα είναι πώς θα αντιδράσουν οι φίλοι του "δικέφαλου". Ο Παναθηναϊκός προσφέρει τον Δημήτρη Σαλπιγγίδη που είναι θετικός στο ενδεχόμενο να επιστρέψει στην Τούμπα, δίνει επίσης στον ΠΑΟΚ τα δικαιώματα του Δάρλα χωρίς να χρειαστεί οι άνθρωποι του "δικέφαλου" για να τον κρατήσουν να πληρώσουν το ενοίκιο των 200.000 ευρώ το καλοκαίρι αλλά και άλλες 800.000 ευρώ για την εξαγορά του συμβολαίου του. Οι "πράσινοι" υπολογίζουν ότι τα έμψυχα ανταλλάγματα που προσφέρουν αγγίζουν τα 3.000.000 ευρώ και θα δώσουν και οικονομικά ανταλλάγματα για να καλύψουν τη ρήτρα του Βόσνιου.

Το ενδιαφέρον από την Τουρκία

Ο Ζλάταν Μουσλίμοβιτς από την πρώτη στιγμή δεν είδε θετικά το ενδιαφέρον που προέκυψε από ομάδες της Τουρκίας. Ιδιαίτερα όταν έμαθε ότι οι άνθρωποι της Καϊσερίσπορ ήρθαν στην Τούμπα για να τον παρακολουθήσουν στον αγώνα με τον Θρασύβουλο. Στις δικές του προτεραιότητες δεν υπήρξε ποτέ η περίπτωση να συνεχίσει την καριέρα του σε μια ομάδα του τουρκικού πρωταθλήματος και μάλιστα όχι από τις παραδοσιακά μεγάλες ομάδες της Τουρκίας. Το γεγονός, πάντως, ότι το ενδιαφέρον αυτό παρέμεινε στην επικαιρότητα, χωρίς ο ΠΑΟΚ να αποκλείσει κατηγορηματικά το ενδεχόμενο παραχώρησής του, του έκανε εντύπωση μάλλον αρνητική. Από τον ΠΑΟΚ δεν σχολιάστηκε τίποτα για το θέμα του Βόσνιου επιθετικού.

http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10536&subid=2&tag=7761&pubid=1947375

Καλα αυτοι υποτίθεται οτι είδαν το Μουσλι στο αεροδρόμιο και τα ξέρασε όλα και έμαθαν και τις λεπτομέρειες της μεταγραφής...? Κάτι καλύτερο δε βρήκαν?

Πρωταπριλιά Γ@ΜΗΜΕΝΗ ο ΠΑΟΚ δε πεθαίνει...
Άβαταρ μέλους
eleos
 
Δημοσιεύσεις: 2398
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 13:56
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη - Northshire Abbey

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης