Μario Beretta

Re: Μario Beretta

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 14 Ιουν 2010, 21:10

Welcome mr. Beretta to P.A.O.K.! I wish you 'll make priests with our team, and prove yourself better than our "couch-coaches"! Oh, and if we don't qualify to C.L group stage, you MUST go village! :D

Για τα μη αγγλόφωνα αδέρφια, απλώς ευχήθηκα στον νέο προπονητή μας να κάνει παππάδες με τον Π.Α.Ο.Κ. και να αποστομώσει τους προπονητές του καναπέ! Και ότι άμα δεν μας πάει ομίλους Τσου Λου να πάει village (γούρι)!

:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μario Beretta

Δημοσίευσηαπό dimitrispaokara » Δευτ 14 Ιουν 2010, 21:21

Καλώς ήρθες!Πάμε όλοι μαζί ενωμένοι στήριξη στον καινούργιο προπονητή και όλα θα πάνε καλά αδέλφια!!!!!!! :pano: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
dimitrispaokara
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 19:47
Τοποθεσία: THESSALONIKI

Re: Μario Beretta

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 15 Ιουν 2010, 00:43

Max Canzi για όσους ψάχνονται!
http://www.facebook.com/maxcanzi#!/maxcanzi
Paolo Lazzarin
http://www.facebook.com/paolo.lazzarin
Τελευταία επεξεργασία από free4 και Τρί 15 Ιουν 2010, 00:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μario Beretta

Δημοσίευσηαπό paok kerkyra » Τρί 15 Ιουν 2010, 00:52

και έχει γίνει χαμός γέμισε το wall μηνύματα :opaokara:
Άβαταρ μέλους
paok kerkyra
 
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 22:18
Τοποθεσία: Kerkyra

Re: Μario Beretta

Δημοσίευσηαπό lostparadise » Τρί 15 Ιουν 2010, 00:56

αν και μου λειψε ηδη ο Σαντος...welcome Mr.Beretta!!!
...στηρηξη μεχρι τελους...ετσι οπως μονο εμεις ξερουμε(go home,go vilage...καρπουζας,κτλ...χαχαχαχα.πλακα κανω...)
give me wings to fly
Άβαταρ μέλους
lostparadise
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 00:57
Τοποθεσία: salonika

Re: Μario Beretta

Δημοσίευσηαπό PAOKfanAthens » Τρί 15 Ιουν 2010, 09:42

Ας βαλουμε και την δηλωση του βοηθου προπονητη Max Canzi μεσω facebook!

Ο Max Canzi :Thanks to all the Paok fans, looking foreward to come to Thessaloniki!!!!

υ.γ.PAOK with caps,Max...
Στην Ελλάδα υπάρχουν 2 είδη οπαδών,οι ΠΑΟΚτσήδες και οι κρυφοΠΑΟΚτσήδες...
Άβαταρ μέλους
PAOKfanAthens
 
Δημοσιεύσεις: 1537
Εγγραφή: Κυρ 15 Ιουν 2008, 22:57
Τοποθεσία: Athens

Re: Μario Beretta

Δημοσίευσηαπό Bono » Τρί 15 Ιουν 2010, 09:49

Από σήμερα το απόγευμα ο ΠΑΟΚ έχει προπονητή, έτσι για να ηρεμήσουν μερικοί… ανήσυχοι. Όπως υποσχέθηκα θα γράψω τις σκέψεις που έχω για το νέο κόουτς, χωρίς φυσικά να μπω σε ανούσιες προβλέψεις για τα αποτελέσματά του…
Αυτό το τελευταίο το αναφέρω γιατί αρκετοί θα περίμεναν από έναν δημοσιογράφο του ΠΑΟΚ, να βγει σήμερα και να γράψει: «Θα πετύχει ο Μπερέτα και θα καταφέρει να πάει την ομάδα στο τσάμπιονς ληγκ». Άλλοι, περιμένουν το αντίθετο: «Θα αποτύχει ο Ιταλός. Δεν θα προλάβει την παρέλαση. Την πρώτη του Οκτωβρίου…». Ξέρω ότι υπάρχουν ΠΑΟΚτσήδες που τέτοια ηλίθια και ανόητα σχόλια περιμένουν, για να κρίνουν και τον δημοσιογράφο και τον προπονητή
Εδώ και μέρες σκέφτομαι για τον Μπερέτα. Σιγουριά για πιθανή επιτυχία του δεν έχω, απαισιοδοξία δεν εκφράζω, αλλά μπορώ να αναφέρω τα εμπόδια που έχει να ξεπεράσει ο Ιταλός, για να προσφέρει έργο. Δεν είναι εύκολα τα πράγματα γι’ αυτόν και για να αντιμετωπίσει όλα τα παρακάτω χρειάζεται μεγάλη βοήθεια. Αυτό είναι και το μυστικό της επιτυχίας.
Ποια όμως είναι τα εμπόδια για τον Μπερέτα;
1) Το ότι δεν έχει ξαναβγεί από το Ιταλικό ποδοσφαιρικό περιβάλλον, δεν μπορεί παρά να αποτελεί πρόβλημα. Δεν ξέρει τίποτα για τις Ελληνικές ιδιαιτερότητες, φυσικά και για τις ιδιαιτερότητες του ΠΑΟΚ. Εδώ χρειάζεται η τεράστια βοήθεια του Βρύζα ώστε να μάθει πάρα πολλά, σε μικρό διάστημα. Τα περιθώρια προσαρμογής είναι μικρά έως ελάχιστα και η ομάδα τέλη Ιουλίου αλλά και μέσα Αυγούστου είναι υποχρεωμένη να πάρει αποτελέσματα.
2) Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε και κάνει πρωταθλητισμό. Αυτό σημαίνει ότι θέλει τη νίκη παντού και πάντα. Ο Μπερέτα ξέρει τι θα πει πρωταθλητισμός; Ή όταν ο ΠΑΟΚ φέρει Χ στον Εργοτέλη, θα εκφράσει ικανοποίηση γιατί η ομάδα έπαιξε καλό ποδόσφαιρο, κάτι για παράδειγμα που θα αποτελούσε επιτυχία για την Κιέβο, την Λέτσε ή την Σιένα;
3) Ο ΠΑΟΚ έχει φθάσει σε ένα καλό επίπεδο, αφού ο Σάντος τον άφησε πολύ ψηλά. Η σύγκριση –καλώς ή κακώς- θα είναι αναπόφευκτη. Η κριτική για τον Ιταλό θα είναι αυστηρή από την πρώτη ημέρα και αυτό γιατί ο ΠΑΟΚ είναι ψηλά και ότι χάσει θα σημαίνει απώλεια. Αυτό δεν ίσχυε στο ξεκίνημα του Σάντος, ο οποίος πήρε τον ΠΑΟΚ σχεδόν από το μηδέν. Άδικο για τον Ιταλό, αλλά στην στραβή ποιος θα του το αναγνωρίσει;
4) Με βάση και τα παραπάνω, στον ΠΑΟΚ υπάρχει τεράστια πίεση. Όπως σε κάθε μεγάλο σύλλογο. Ναι μεν εντός γηπέδου πιέζεται ο αντίπαλος –όπως είπε σήμερα ο Μπερέτα- εκτός όμως, η γκρίνια σε κάθε κακό αποτέλεσμα είναι τεράστια. Αντέχει σε αυτήν ο νέος προπονητής του ΠΑΟΚ; Θα αντέξει τους 100 έξω από τα αποδυτήρια της Τούμπας; Τους 30 στην Σουρωτή;
5) Αν προεκτείνουμε σε αγωνιστικά ζητήματα (που αυτή την στιγμή είναι και τα πιο εύκολα για να ξεπεραστούν) ο Μπερέτα αρέσκεται στο 4-4-2 σε ρόμβο, με ένα κόφτη στην βάση, ή με τρεις ανασταλτικούς μέσους στην ευθεία μπροστά από την άμυνα. Στον ΠΑΟΚ, που έχει Βιτόλο – Γκαρσία και κανείς εκ των δύο δεν πάει αριστερά, τι γίνεται; Ο Σάντος, έκανε να το εμπεδώσει αυτό, τρεις μήνες…
Ο Μάριο Μπερέτα είναι σίγουρα ένας καλός προπονητής, ένας έξυπνος και επικοινωνιακός άνθρωπος, έχει σίγουρα χαρίσματα που εγώ δεν τα γνωρίζω. Σε καμία περίπτωση δεν τον υποτιμώ. Επαναλαμβάνω… Δεν ξέρω αν τα καταφέρει, δεν ξέρω αν προσφέρει ή αν αποτύχει.
Για τα παραπάνω πέντε εμπόδια ξέρω… Είμαι βέβαιος, ότι θα τα βρει μπροστά του. Μπορεί να τα ξεπεράσει;

http://blog.paok24.com/?p=147

Τι να πω ρε Τσόρμπα?? ότι έχεις άδικο?? αφού δεν έχεις....
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Μario Beretta

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τρί 15 Ιουν 2010, 10:11

αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι δεν εχει βγει απο ιταλια τα ιδια πανω κατω ισχυαν για οποιοδηποτε προπονητη ερχεται σε μια ομαδα ειναι αυτο που λεμε ρητορικα ερωτηματα και αστοχα κατα τη γνωμη μου...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13637
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Μario Beretta

Δημοσίευσηαπό shark4 » Τρί 15 Ιουν 2010, 10:28

Τα ιδια πανω-κατω- με εξαιρεση το σημειο περι πρωταθλητισμου- θα ισχυαν και στην περιπτωση που στον ΠΑΟΚ ερχοταν και ο Μουρινιο η' ο Λιπι .
Βεβαια στις ελληνικες ιδαιτεροτητες " παιζουν " και οι 15 αθλητικες φυλλαδες με αποψη για το οτιδηποτε , το απιστευτο παρασκηνιο στον χωρο του ποδοσφαιρου.
Ηλιθια ερωτηματα , βαθυστοχαστης βλακειας που δεν χρηζουν απαντησης ..
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Μario Beretta

Δημοσίευσηαπό moican4 » Τρί 15 Ιουν 2010, 10:35

Ο μεγαλος Τσορμπα φανταζομαι τα ιδια η και χειροτερα θα εγραφε για τον Σαντος..(το οτι δεν εκανε στον βαζελο, το τι πετυχε στην κουλα ολα αυτα τα χρονια και αλλα πολλα ηλιθια ..)
Οτι να ναι λεει ο καθε απιθανος χωρις καν να εχει δει....αναλυση του κωλου...
Μετα μας φταινε οι πουρουπουδες και οι καρπετπουλοι..


Ακομα δεν το ειδαμε , εχουμε να σκεφτουμε τα 5 εμποδια....Ασε μας ρε.....φτανει με την μπουρδολογια τι συστημα θα παιξει, ποιος θα παιξει αν εχει κανει πρωταθλητισμο και ολα τα ερωτηματα της πτσας..
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: Μario Beretta

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Τρί 15 Ιουν 2010, 10:43

Από κάποια άλλα άρθρα - διαμάντια που πήρε το μάτι μου αλλού εδώ στο φόρουμ, καλύτερη είναι η ανάλυση του Τσορμπατζόγλου. Ίσως μεγεθύνει κάποιους υπαρκτούς κινδύνους αλλά δεν προεξοφλεί επιτυχία ή αποτυχία.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Μario Beretta

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Τρί 15 Ιουν 2010, 10:45

ακουσα προσεκτικα τις δηλωσεις του και συγκρατησα καποια πραγματουδια που μου αρεσαν και καποια που δεν μου αρεσαν....
καταρχας η διαθεση του να μαθει ελληνικα νομιζω οτι μονο σε μπελαδες θα τον βαλει καθως οι αρδ θα τον τρελανουν
δευτερον εδειξε γνωστης της καταστασης εν γενει αλλα θεωρω οτι η ελλειψη εμπειριας απο ελλαδισταν ειναι σοβαρο, σοβαροτητο μειονεκτημα....ευχομαι και ελπιζω η κοντινη νοοτροπια μας να τον μπασει γρηγορα στα κατατοπια μακρια απο συμβιβασμους και υπερβολες
τριτον δεν διεκρινα ουτε μεγαλη σοφια ουτε μεγαλη φιλοδοξια πραγμα που το μεν πρωτο ο σαντος το ειχε, το δε δευτερο δεν το ειδα ουτε στο σαντος...θα μου πει κανεις αν εβγαινε και ελεγε θελω πρωταθλημα θα γινοταν ρεντικολο απο την πρωτη μερα (βλεπε λινεν)
τεταρτον δεν διεκρινα συγκεκριμενη ποδοσφαιρικη φιλοσοφια κατι που με προβληματισε αλλα και με καθησυχασε ταυτοχρονα...πιστευω οτι οι κινησεις ενισχυσης θα κινηθουν απο τους ΖΖ τοπ και αυτο ειναι καθησυχαστικο καθως ενας σαβινι δεξιος μπακ θα μου κακοφαινοταν αρκετα καθοτι ειμαι και λιγο κωλοχαρακτηρας με τετοια πραγματα
πεμπτον ειδα προσπαθεια συνεχισης της προσπαθειας σε σχεση με τον Δον (κερδισε ποντους) ενω ταυτοχρονα εμφανως τονισε οτι θα βαλει τα δικα του στοιχεια
εκτον αν και δεν διεκρινα φιλοδοξια αντιλαμβανομαι απο φουμπου και περιρρεουσα τμοσφαιρα οτι ειναι μια πολυ σημαντικη προκληση για αυτον...ευχομαι να τον εχουν ενημερωσει οτι η χρονια δεν τελειωνει τον αυγουστο, αντιθετα ξεκιναει τοτε και τελειωνει το μαη
εβδομον, ειδα μια διαθεση να αστειευτει για καποια πραγματα δειγμα του αγχους του για να αφησει καλες εντυπωσεις.....δεν χρειαζεται να το κανει καθοτι οποιος πετυχε στο ΠΑΟΚ το πετυχε κοντρα στις εντυπωσεις....
ογδοον δεν τονισε πουθενα τη λεξη προτζεκτ-δουλεια-τακτικη και αυτο σιγουρα δεν μου αρεσε....

γενικα στο αμαξι τον ακουσα ...αν ακουσα λαθος συμπαθατε με απλα σκορπιες σκεψεις εκφραζω οπως μου ηρθαν τοτε και χωρις διαθεση να τις φιλτραρω καθοτι ειναι ενστικτωδεις....

καλη επιτυχια στο κοουτς-εμεις μαζι για μια ζωη :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: Μario Beretta

Δημοσίευσηαπό Bono » Τρί 15 Ιουν 2010, 10:46

Να με συγχωρεί η χάρη σας αλλά ο ένας συμφωνεί με το σημείο του "δεν έχει βγει απ' την Ιταλία" και ο άλλος με το "δεν έχει κάνει πρωταθλητισμό" πράγμα που περικλείει και την ανησυχία περί του αν θα αντέξει την πίεση των υψηλών θέσεων άρα αθροιστικά συμφωνείτε με τα 3 απ' τα 5...
Από κει και πέρα για οποιονδήποτε καινούριο προπονητή-και όχι μόνο για τον Μπερέτα- υπάρχει η ανησυχία του αν θα προσαρμοστεί σε μιά ομάδα και το αν θα επιχειρήσει να αλλάξει ένα πετυχημένο σύστημα...και μην φτάνετε στο εύκολο συμπέρασμα ότι δεν...όπως πολύ σωστά λέει ο Τσόρμπα, εδώ πήγε να το επιχειρήσει ο Σάντος....

Κατά την γνώμη μου δεν ισχύουν τα ίδια για όλους τους καινούριους προπονητές που πάνε σε μιά ομάδα...παίζει μεγάλο ρόλο και ποιός είναι-όχι μόνο σαν όνομα αλλά και οι παραστάσεις και το ιστορικό του-αλλά και η ομάδα καθώς και το timing που πάει...
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Μario Beretta

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 15 Ιουν 2010, 10:52

Καλύτερα να τον διώξουμε για να μην έχουμε ανησυχίες για το αν θα πετύχει ή όχι :opaokara:



Σίγουρα είναι ρίσκο μπορεί να μας κάτσει μπορεί και όχι.

Άγνωστος προπονητής για εμάς τόσο όσο και ο Σάντος, και πόσοι άλλοι παρέλασαν (άλλοι 50 δεν ήταν?).

Σίγουρα όμως και μεις πρέπει να δείξουμε λίγο ποιο ώριμοι τουλάχιστον τον πρώτο χρόνο και μην αρχίζουμε να πετροβολούμε απο την πρώτη στραβή.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Μario Beretta

Δημοσίευσηαπό shark4 » Τρί 15 Ιουν 2010, 10:54

Φιλε Μπονο οπου Μπερετα βαλε το ονομα Λιπι ( αντε να σου βαλω Ιταλο ) και με εξαιρεση το σημειο περι πρωταθλητισμου ξαναδιαβασε την συνεντευξη ...

Υ.Γ.Συγγνωμη ειναι επιχειρημα τι θα γινει οταν 100 ατομα ερθουν εξω απο τα αποδυτηρια η' 30 εξω απο το προπονητικο στην Σουρωτη ???? Η απαντηση ειναι οτι αν συμβουν τετοια πραγματα , φευγει ο Ιταλος και ερχεται ο Αλεφαντος ..
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προπονητικό team

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης