Nέος προπονητής (2010-2011)

Re: Nέος προπονητής-2

Δημοσίευσηαπό arisk » Πέμ 27 Μάιος 2010, 11:35

12 το πρωί και 1000 άτομα online... Γαμάει το PAOKmania λεμεεεεεεεεεεεεε...!! :D
Άβαταρ μέλους
arisk
 
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 21:32
Τοποθεσία: Ακριβώς απο πίσω σου...

Re: Nέος προπονητής-2

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 27 Μάιος 2010, 11:42

Απο που φαίνεται το πόσοι είναι On-line??
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9430
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Nέος προπονητής-2

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Πέμ 27 Μάιος 2010, 11:49

κεντρικη σελιδα πανω δεξια 8-) 8-)
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13637
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Nέος προπονητής-2

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 27 Μάιος 2010, 12:12

Και που να δείτε πόσοι θα είναι μέσα αν στραβώσει κάτι στα Ευρωπαϊκά...εγώ τα χάπια μου τα έχω πάρει προ πολλού και 24/7 είμαι με ένα χαμόγελο στο πρόσωπο...για όλους τους άλλους δε ξέρω....
Πάλι 2-3 θα είμαστε να καταλήγουμε υπερασπιστές του πλάνου και του σχεδιασμού...δυστυχώς....
η γκρίνια δε φεύγει ούτε με τεράστιο προπονητή ούτε με ''επαγγελματίες'' παίκτες... η γκρίνια εδώ μένει..η μιζέρια είναι μέσα μας....

Ελπίζω να πάνε όλα κάλα και να τελειώνουμε προπονητή και μεταγραφικά προ μουντιάλ για να επικεντρωθούμε εμείς στην τηλεθέαση και η διοίκηση/ομάδα στην προετοιμασία...

Στήριξη σε ΟΛΑ...όχι παιδιά και αποπαίδια έτσι;
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Nέος προπονητής-2

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 27 Μάιος 2010, 12:46

επειδή δεν συνηθίζω να πολυδιαβάζω την παπαριά του κάθε ανορθόγραφου αμόρφωτου δημοσιογράφου, μπορείτε να με ενημερώσετε (όποιος μπορεί) με 2 λόγια τα κριτήρια που συγκλίνουν στην επιλογή δερμιτζάκη? δηλ. αν λεγόταν ο (αγαπητός κατά τα άλλα παύλος) Φουφουλάκης και είχε θητεία σε ατσαλένιο-πανθρακικό, πώς θα έπαιρνε την 2η ομάδα του ελληνικού πρωταθλήματος να την κάνει πρώτη και να την οδηγήσει στους ομίλους του CL??
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Nέος προπονητής-2

Δημοσίευσηαπό markos4 » Πέμ 27 Μάιος 2010, 12:59

palok θα σε ενημερωσω εγω...
ο Δερμιτζακης ειναι φιλος του Ζαγορακη
ο φουφουλακης οπως λες εσυ δεν ειναι....
αν και μεταξυ μας ο φουφουλακης ειναι καλυτερος προπονητης
markos4
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 19:49

Re: Nέος προπονητής-2

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Πέμ 27 Μάιος 2010, 13:03

Palok αυτό πρέπει να κάνει ο Ζαγοράκης ,αν ανακοινώσει Δερμιτζάκη.
Να μας πει ΕΝΑ σοβαρό λόγο τεκμηριωμένο που θα δικαιολογεί την επιλογή Δερμιτζάκη.
Μ΄αυτή τη λογική γιατί να μη πάρουμε πχ τον...Αναστόπουλο ή τον Τενέ?
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: Nέος προπονητής-2

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Πέμ 27 Μάιος 2010, 13:06

Θα ηθελα να παρακαλεσω ολους τους μελλοντολογους που ειναι ΣΙΓΟΥΡΟΙ οτι θα αποτυχει ο Δερμιτζακης(αν ερθει),να μου πουν 5 νουμερα στο τζοκερ!!!!Βαρεθηκα στην 4 και θελω να παω σε σουιτα......
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Nέος προπονητής-2

Δημοσίευσηαπό moican4 » Πέμ 27 Μάιος 2010, 13:07

γιατι οταν ετρεχε η ΑΜΚ καποιοι πετουσαν χαρταετο και τωρα ζητανε και τα ρεστα..!!!Αυτο θα ελεγα εγω αν ημουν Ζαγορακης..
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: Nέος προπονητής-2

Δημοσίευσηαπό Peja 4 » Πέμ 27 Μάιος 2010, 13:09

Αφού τελικά είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα συνεχίσουμε με Δερμιτζάκη ας πω και εγώ τη γνώμη μου.

Δεν είχα ποτέ σχολιάσει αρνητικά καμία κίνηση της ομάδας μέχρι τώρα γιατί απλά είχαν βάλει ένα πλάνο με συγκεκριμένους στόχους και λόγο της εμπιστοσύνης μου σε αυτά τα άτομα περίμενα να δω την κατάληξη που ήταν θετική οπότε όλα καλά μέχρι εδώ.

Με τη λήξη της φετινής χρονιάς, ανεξάρτητα από την παραμονή ή όχι του Santos, περίμενα να υπάρχουν ξεκάθαρα σχέδια και νέο πλάνο με όποιον και αν καθόταν στον πάγκο της ομάδας για τα επόμενα 3 ή 2 χρόνια τουλάχιστον. Η κίνηση του Ζόρζε Κόστα έμοιαζε σε αυτή την κατεύθυνση λόγο της φιλοσοφίας και της εθνικότητας του όπως επίσης και από το γεγονός ότι ο δάσκαλος τον θεωρούσε άξιο αντικαταστάτη του. Άρα ήμουν αισιόδοξος πολύ ότι θα πιάσει και αυτός και δεν εννοώ μόνο το να περάσει στο CL αλλά και το να πάμε στο europa και να έχουμε μια συνέχεια και σταθερότητα στο πρωτάθλημα.

Η άρνηση του τελικά στο να έρθει αποδεικνύει ότι δυστυχώς δεν υπήρχε plan B και αυτό για μένα είναι το χειρότερο και να πω και την αλήθεια είναι και κάτι που δεν το περίμενα γιατί αυτό που έδειξαν αυτά τα χρόνια τα παιδιά στην ΠΑΕ είναι ότι πάντα ήξεραν πιο θα είναι το επόμενο βήμα τους είτε τα πράγματα πάνε καλά είτε όχι. Ήμουν σίγουρος ότι μετά το όχι του Ζόρζε αμέσως θα έβγαινε στη φόρα το όνομα ενός προπονητή που θα μπορούσε να στηριχτεί πάνω του το νέο πλάνο και δεν εννοώ κάποιον σαν τον Βαλβέρδε γιατί αυτοί οι προπονητές θέλουν και πολύ μεγάλο μπάτζετ για να έρθουν και δεν είμαι κανένας ονειροπόλος να θεωρώ ότι είναι τόσο απλό να φέρεις στο ΠΑΟΚ ένα τέτοιο προπονητή. Θα γούσταρα όμως κάποιον σαν τον Λίνεν που είναι σοβαρός, ξέρει από Ελλάδα και έχει πολλές ποδοσφαιρικές παραστάσεις.

Στον Δερμιτζάκη δεν μπορώ να πω ότι βλέπω προοπτική για να χτίσει τον ΠΑΟΚ της επόμενης 3ετίας και από την άλλη ο ΠΑΟΚ να χτίσει το επόμενο πλάνο του με τον Παύλο για κόουτς και αυτό με χαλάει ότι δεν δίνει όραμα για την επόμενη μέρα. Και αυτό γιατί:

Αρχικά με πιο προπονητικό team και με ποιες γνώσεις θα κάνει προετοιμασία επιπέδου CL και πρωταθλητισμού?

Πως θα μπορείς στο μέλλον να πείσεις λαβράκια αλλά Βιερίνια να έρθουν στον ΠΑΟΚ ή πως θα πείσεις τις ομάδες τους ότι ένας προπονητής τέτοιος θα τους εξελίξει ώστε να ψηθούν να στον δώσουν δανικό? Άρα ξεχνάς μεταγραφές με τα κονέ του προπονητή ή με το όνομα του.

Θα μπορέσει να εξελίξει το Κουτσιανικούλη ή τους μικρούς?

Θα μπορέσει να πάρει το κάτι ακόμα από τον Βιερίνια που είναι απαραίτητο για τη νέα σεζόν?

Με τα αποδυτήρια πως θα τα πάει γιατί δεν θα έχει παιχτάκια αλλά μεγάλους παίχτες με δυνατές προσωπικότητες και εγώ πιστεύω ότι αν συναντήσει τον Garcia θα του ζητήσει αυτόγραφο.

Τόσο καιρό χαιρόμασταν που οι ξένοι λέγανε ο ΠΑΟΚ του Santos και λέγαμε πόσο σπουδαίο είναι να έχεις γνωστό προπονητή και ακόμα τα ίδια λέμε για το ότι έχουμε πρόεδρο τον Ζαγοράκη και τεχνικό διευθυντή το Sergio και το Ζήση που είναι όλοι τους γνωστές προσωπικότητας του Ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου άρα και το όνομα μετράει.

Το να λέμε ότι είναι νέος, φιλόδοξος, πρώην παίχτης, ΠΑΟΚΑΡΑ και να τον συγκρίνουμε με τον Γκουαρντιόλα ή τον Ζόρζε είναι αστείο γιατί αυτοί έπαιζαν μπάλα στο κορυφαίο επίπεδο σε Μπαρτσελόνες και Πόρτες και ο άλλος στον ατσαλένιο, άρα καμία σχέση οι παραστάσεις που έχει με τους άλλους.

Και αρκετά ακόμα που έχουν ειπωθεί και τα ξέρουμε όλοι.

Και καταλήγω λέγοντας ότι δεν είμαι αρνητικός στην επιλογή αυτή λόγο ρίσκου, γιατί το ρίσκο το έχεις με όποιον και να πάρεις ακόμα και τον Μουρίνιο, αλλά με το γεγονός ότι δεν μου δίνει όραμα για την επόμενη 3ετία ή και παραπάνω με βάση τη λογική.

Τώρα αν έρθει μακάρι να τα καταφέρει, να μπούμε CL, να πάρουμε και κάνα κυπελλάκι και να φωνάζουμε «ΠΑΟΚ - κυπελλάκι - μόνο με το Δερμιτζάκη» αλλά δεν δίνω και πολλές πιθανότητες.

Μακάρι να είναι όλα αυτά επικοινωνιακά τρικ και να έχουν κάτι άλλο στο μυαλό τους γιατί φοβάμαι ότι αυτό που δεν κάνουμε τώρα, δηλαδή να βρούμε ένα κόουτς με προοπτική, θα το κάνουμε το Γενάρη σε ποιο δύσκολες συνθήκες και έχοντας καθυστερήσει το νέο πλάνο που θα έπρεπε να το ξέρουμε ήδη.

Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι θα πάμε χάλια στο πρωτάθλημα γιατί η ομάδα έχει βάσεις είναι δουλεμένη και στην Ελλάδα θα πάμε το ίδιο καλά με πέρσι και με τον Δερμιτζάκη αλλά μετά τι κάνουμε??

:nairepaok:
Π.Α.Ο.Κ Θρησκεία Τρομοκρατία!!
Άβαταρ μέλους
Peja 4
 
Δημοσιεύσεις: 356
Εγγραφή: Πέμ 28 Φεβ 2008, 16:50
Τοποθεσία: Athina - Patisia

Re: Nέος προπονητής-2

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Πέμ 27 Μάιος 2010, 13:10

markos4 έγραψε:palok θα σε ενημερωσω εγω...
ο Δερμιτζακης ειναι φιλος του Ζαγορακη
ο φουφουλακης οπως λες εσυ δεν ειναι....
αν και μεταξυ μας ο φουφουλακης ειναι καλυτερος προπονητης

ρε φιλε. δηλαδη τωρα εισαι ΠΑΟΚ εσυ? και μαζεψε την ειρωνια.
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: Nέος προπονητής-2

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 27 Μάιος 2010, 13:10

δεν αφορίζω. δεν προλέγω οτι δεν υπάρχουν κριτήρια. απλά θέλω να τα μάθω. έχουμε μία ομάδα που δουλεύει ρολόι (Tourbillon :mrgreen: ), παίζει 4-2-3-1, οι παίκτες έχουν συγκεκριμένα χαρακτηριστικά, συγκεκριμένες αρετές και μειονεκτήματα. μην πάμε 3 χρόνια πίζω πάλι!!! την αγωνία μου εκφράζω.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Nέος προπονητής-2

Δημοσίευσηαπό shjip » Πέμ 27 Μάιος 2010, 13:11

Για μενα περα απο τακτικες κλπ , ειναι πολυ σημαντικο το θεμα προετοιμασια .
Ειχαμε την πιο γυμνασμενη ομαδα , πραγμα παρα πολυ σημαντικο για να εισαι ψηλα στο πρωταθλημα . Πιστευω οτι ηταν και ο βασικος λογος που ειχαμε την καλυτερη ομαδα στο δευτερο γυρο .
Αυτο φοβαμαι περισσοτερο με καποιον νεο(ελληνα η ξενο) προπονητη .
Άβαταρ μέλους
shjip
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ 04 Φεβ 2009, 03:40

Re: Nέος προπονητής-2

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 27 Μάιος 2010, 13:14

Peja 4 έγραψε:Αφού τελικά είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα συνεχίσουμε με Δερμιτζάκη ας πω και εγώ τη γνώμη μου.

Δεν είχα ποτέ σχολιάσει αρνητικά καμία κίνηση της ομάδας μέχρι τώρα γιατί απλά είχαν βάλει ένα πλάνο με συγκεκριμένους στόχους και λόγο της εμπιστοσύνης μου σε αυτά τα άτομα περίμενα να δω την κατάληξη που ήταν θετική οπότε όλα καλά μέχρι εδώ.

Με τη λήξη της φετινής χρονιάς, ανεξάρτητα από την παραμονή ή όχι του Santos, περίμενα να υπάρχουν ξεκάθαρα σχέδια και νέο πλάνο με όποιον και αν καθόταν στον πάγκο της ομάδας για τα επόμενα 3 ή 2 χρόνια τουλάχιστον. Η κίνηση του Ζόρζε Κόστα έμοιαζε σε αυτή την κατεύθυνση λόγο της φιλοσοφίας και της εθνικότητας του όπως επίσης και από το γεγονός ότι ο δάσκαλος τον θεωρούσε άξιο αντικαταστάτη του. Άρα ήμουν αισιόδοξος πολύ ότι θα πιάσει και αυτός και δεν εννοώ μόνο το να περάσει στο CL αλλά και το να πάμε στο europa και να έχουμε μια συνέχεια και σταθερότητα στο πρωτάθλημα.

Η άρνηση του τελικά στο να έρθει αποδεικνύει ότι δυστυχώς δεν υπήρχε plan B και αυτό για μένα είναι το χειρότερο και να πω και την αλήθεια είναι και κάτι που δεν το περίμενα γιατί αυτό που έδειξαν αυτά τα χρόνια τα παιδιά στην ΠΑΕ είναι ότι πάντα ήξεραν πιο θα είναι το επόμενο βήμα τους είτε τα πράγματα πάνε καλά είτε όχι. Ήμουν σίγουρος ότι μετά το όχι του Ζόρζε αμέσως θα έβγαινε στη φόρα το όνομα ενός προπονητή που θα μπορούσε να στηριχτεί πάνω του το νέο πλάνο και δεν εννοώ κάποιον σαν τον Βαλβέρδε γιατί αυτοί οι προπονητές θέλουν και πολύ μεγάλο μπάτζετ για να έρθουν και δεν είμαι κανένας ονειροπόλος να θεωρώ ότι είναι τόσο απλό να φέρεις στο ΠΑΟΚ ένα τέτοιο προπονητή. Θα γούσταρα όμως κάποιον σαν τον Λίνεν που είναι σοβαρός, ξέρει από Ελλάδα και έχει πολλές ποδοσφαιρικές παραστάσεις.

Στον Δερμιτζάκη δεν μπορώ να πω ότι βλέπω προοπτική για να χτίσει τον ΠΑΟΚ της επόμενης 3ετίας και από την άλλη ο ΠΑΟΚ να χτίσει το επόμενο πλάνο του με τον Παύλο για κόουτς και αυτό με χαλάει ότι δεν δίνει όραμα για την επόμενη μέρα. Και αυτό γιατί:

Αρχικά με πιο προπονητικό team και με ποιες γνώσεις θα κάνει προετοιμασία επιπέδου CL και πρωταθλητισμού?

Πως θα μπορείς στο μέλλον να πείσεις λαβράκια αλλά Βιερίνια να έρθουν στον ΠΑΟΚ ή πως θα πείσεις τις ομάδες τους ότι ένας προπονητής τέτοιος θα τους εξελίξει ώστε να ψηθούν να στον δώσουν δανικό? Άρα ξεχνάς μεταγραφές με τα κονέ του προπονητή ή με το όνομα του.

Θα μπορέσει να εξελίξει το Κουτσιανικούλη ή τους μικρούς?

Θα μπορέσει να πάρει το κάτι ακόμα από τον Βιερίνια που είναι απαραίτητο για τη νέα σεζόν?

Με τα αποδυτήρια πως θα τα πάει γιατί δεν θα έχει παιχτάκια αλλά μεγάλους παίχτες με δυνατές προσωπικότητες και εγώ πιστεύω ότι αν συναντήσει τον Garcia θα του ζητήσει αυτόγραφο.

Τόσο καιρό χαιρόμασταν που οι ξένοι λέγανε ο ΠΑΟΚ του Santos και λέγαμε πόσο σπουδαίο είναι να έχεις γνωστό προπονητή και ακόμα τα ίδια λέμε για το ότι έχουμε πρόεδρο τον Ζαγοράκη και τεχνικό διευθυντή το Sergio και το Ζήση που είναι όλοι τους γνωστές προσωπικότητας του Ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου άρα και το όνομα μετράει.

Το να λέμε ότι είναι νέος, φιλόδοξος, πρώην παίχτης, ΠΑΟΚΑΡΑ και να τον συγκρίνουμε με τον Γκουαρντιόλα ή τον Ζόρζε είναι αστείο γιατί αυτοί έπαιζαν μπάλα στο κορυφαίο επίπεδο σε Μπαρτσελόνες και Πόρτες και ο άλλος στον ατσαλένιο, άρα καμία σχέση οι παραστάσεις που έχει με τους άλλους.

Και αρκετά ακόμα που έχουν ειπωθεί και τα ξέρουμε όλοι.

Και καταλήγω λέγοντας ότι δεν είμαι αρνητικός στην επιλογή αυτή λόγο ρίσκου, γιατί το ρίσκο το έχεις με όποιον και να πάρεις ακόμα και τον Μουρίνιο, αλλά με το γεγονός ότι δεν μου δίνει όραμα για την επόμενη 3ετία ή και παραπάνω με βάση τη λογική.

Τώρα αν έρθει μακάρι να τα καταφέρει, να μπούμε CL, να πάρουμε και κάνα κυπελλάκι και να φωνάζουμε «ΠΑΟΚ - κυπελλάκι - μόνο με το Δερμιτζάκη» αλλά δεν δίνω και πολλές πιθανότητες.

Μακάρι να είναι όλα αυτά επικοινωνιακά τρικ και να έχουν κάτι άλλο στο μυαλό τους γιατί φοβάμαι ότι αυτό που δεν κάνουμε τώρα, δηλαδή να βρούμε ένα κόουτς με προοπτική, θα το κάνουμε το Γενάρη σε ποιο δύσκολες συνθήκες και έχοντας καθυστερήσει το νέο πλάνο που θα έπρεπε να το ξέρουμε ήδη.

Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι θα πάμε χάλια στο πρωτάθλημα γιατί η ομάδα έχει βάσεις είναι δουλεμένη και στην Ελλάδα θα πάμε το ίδιο καλά με πέρσι και με τον Δερμιτζάκη αλλά μετά τι κάνουμε??

:nairepaok:


Αυτούς τους προβληματισμούς τους έχουμε όλοι νομίζω...και για να μιλήσω ελάχιστα σοβαρά πρέπει να δούμε πως θα πλαισιωθεί αυτή η επιλογή και τι δυνατότητες να εξελιχτεί θα του δώσουν...το πλάνο τώρα ξεκινά από την αρχή και μένει να δούμε πως θα το στοιχειοθετήσουν...θα δούμε...
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Nέος προπονητής-2

Δημοσίευσηαπό moican4 » Πέμ 27 Μάιος 2010, 13:15

Αυτο ειναι θεμα γυμναστη φιλε shjip οχι προπονητη..Γι αυτο ειπαμε πως οι πορτογαλοι γυμναστες πρεπει να μεινουν οπωσδηποτε..
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προπονητικό team

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης