Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό flash4 » Σάβ 28 Σεπ 2019, 18:34

Μεγάλο διπλό στο Άργος! Βέβαια η ομάδα έχει ταβάνι την είσοδο στην τετράδα οπότε δεν μπορούμε να πετάμε κι απ' τη χαρά μας...
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Evangelos Apostolidis » Κυρ 29 Σεπ 2019, 09:46

Σπουδαια νικη σε μια δυσκολη εδρα και κατω απο μεγαλη πιεση μετα την ηττα στην πρωτη αγωνιστικη.

Η τετραδα πρεπει να ειναι ο στοχος μας και αυτη η νικη στο Αργος ειναι ενα αισιοδοξο μηνυμα οτι ειμαστε σε καλο δρομο.
Evangelos Apostolidis
 
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Δευτ 23 Σεπ 2019, 15:52

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 29 Σεπ 2019, 10:43

Χθες πριν το ματς μπήκα να δω το ρόστερ του Άργους... Έχουν πολλούς παίκτες κάτω των 20 ετών.. Άρα δεν είχαν πάγκο.

Παρ'όλα αυτά προς τιμήν τους είναι ότι μας κόντραραν! Ο ΠΑΟΚ έδειξε ότι έχει αρχίδια...και εντός γηπέδου, ευτυχώς.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 29 Σεπ 2019, 11:35

Συγχαρητήρια στην ομάδα, για μια δύσκολη νίκη, μέσα σε μια, πράγματι, δύσκολη έδρα....
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 29 Σεπ 2019, 11:40

Ξέρει κανείς αν είχαμε λαό; Έστω 5 άτομα ξέρω 'γώ..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 03 Οκτ 2019, 00:05

Νίκος Λαμπούδης # 23 #

The Worker

Ο Νικόλας μας ο ''εργάτης'' μας το πιο πρόθυμο παιδί , η παλιοσειρά της Ακαδημίας μας εξαιρετικό παιδί με ήθος . Γέννημα θρέμμα από τα σπλάχνα του συλλόγου μας γεννηθείς το 2002 εξαιρετικός αθλητής ηγέτης , αγωνίζεται σε όλες τις θέσεις της περιφέρειας ξεχωρίζει για το πάθος του και την προσήλωσή του στην ομάδα . Ο Νικόλας αγωνίζεται στην ομάδα μας από το 2012 μπαρουτοκαπνισμένος με πολλές διακρίσεις από μικρός συμμετέχει σε όλα τα κλιμάκια της ηλικίας του είναι θέμα χρόνου να κληθεί και στην αντρική μας ομάδα . Για όλα αυτά Νικόλα σε καμαρώνουμε και όλο το μέλλον είναι μπροστά σου


Εικόνα






Μίλτος Τεληκώστογλου # 47 #

The Passion

Ο Απόλυτος αθλητής
Γέννημα θρέμμα από τα σπλάχνα του ΠΑΟΚ ,υπαρχηγός της ομάδας μας, αριστερό ίντερ , εξαιρετικός αθλητής με μεγάλα σούτ στους μεγάλους αγώνες , φοβερή τεχνική κατάρτιση , γεννημένος νικητής . Σε όλα τα τουρνουά εντός και εκτός Ελλάδας ξεχωρίζει για το πάθος του. Ο Μίλτος μας αγωνίζεται στην ακαδημία μας από το 2012 , είναι μέλος της Αντρικής ομάδας από τα 16 του γεννηθείς το 2002 πρώτος σκόρερ της ομάδας όλα αυτά τα χρόνια και μέλος των ομάδων Νέων και Εφήβων. Για όλα αυτά Μίλτο σε καμαρώνουμε και όλο το μέλλον είναι μπροστά σου


Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 05 Οκτ 2019, 19:39

Μπράβο σήμερα για τη νίκη, 25-18 τον Ιωνικό εντός έδρας!

Άντε, αν μπουν 4άδα παίζει να με κλείσουν το στόμα λιγάκι...αλλά κάποια πράγματα δεν κρύβονται ακόμα και κάτω από τα μαγικά χαλιά του Πανταζή.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Evangelos Apostolidis » Κυρ 06 Οκτ 2019, 10:04

Μπραβο στην ομαδα για την νικη η οποια φαινεται να ηρθε ευκολα. Με 2 νικες στις 3 πρωτες αγωνιστικες καναμε ενα καλο ξεκινημα για να μπουμε στην τετραδα.
Evangelos Apostolidis
 
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Δευτ 23 Σεπ 2019, 15:52

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 10:53

Μπράβο στα παιδιά....
Σίγουρα θετικό αποτέλεσμα και καλό ξεκίνημα όμως τώρα αρχίζουν τα δύσκολα.
Με Δούκα και Αερωπό θέλω να μας δω, όμως...
Εκτός από χάρτινη και πουστόγαυρο φυσικά...
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 06 Οκτ 2019, 11:05

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Νίκος Λαμπούδης # 23 #

The Worker

Ο Νικόλας μας ο ''εργάτης'' μας το πιο πρόθυμο παιδί , η παλιοσειρά της Ακαδημίας μας εξαιρετικό παιδί με ήθος . Γέννημα θρέμμα από τα σπλάχνα του συλλόγου μας γεννηθείς το 2002 εξαιρετικός αθλητής ηγέτης , αγωνίζεται σε όλες τις θέσεις της περιφέρειας ξεχωρίζει για το πάθος του και την προσήλωσή του στην ομάδα . Ο Νικόλας αγωνίζεται στην ομάδα μας από το 2012 μπαρουτοκαπνισμένος με πολλές διακρίσεις από μικρός συμμετέχει σε όλα τα κλιμάκια της ηλικίας του είναι θέμα χρόνου να κληθεί και στην αντρική μας ομάδα . Για όλα αυτά Νικόλα σε καμαρώνουμε και όλο το μέλλον είναι μπροστά σου


Εικόνα






Μίλτος Τεληκώστογλου # 47 #

The Passion

Ο Απόλυτος αθλητής
Γέννημα θρέμμα από τα σπλάχνα του ΠΑΟΚ ,υπαρχηγός της ομάδας μας, αριστερό ίντερ , εξαιρετικός αθλητής με μεγάλα σούτ στους μεγάλους αγώνες , φοβερή τεχνική κατάρτιση , γεννημένος νικητής . Σε όλα τα τουρνουά εντός και εκτός Ελλάδας ξεχωρίζει για το πάθος του. Ο Μίλτος μας αγωνίζεται στην ακαδημία μας από το 2012 , είναι μέλος της Αντρικής ομάδας από τα 16 του γεννηθείς το 2002 πρώτος σκόρερ της ομάδας όλα αυτά τα χρόνια και μέλος των ομάδων Νέων και Εφήβων. Για όλα αυτά Μίλτο σε καμαρώνουμε και όλο το μέλλον είναι μπροστά σου


Εικόνα





Βασίλης Γιορανίδης # 33 #

Ο '' Πολωνός '' μας

Εξαιρετικός αθλητής με ήθος αγωνιστής βαθιά θρησκευόμενος ίσως ό,τι καλύτερο έχει να παρουσιάσει η Ακαδημία μας . Γεννημένος στα τσιμέντα της Τούμπας , οικογενειακή γαλούχηση , ξεκίνησε τα πρώτα του βήματα από τις ακαδημίες της ΧΑΝΘ σε ηλικία 12 ετών ενσωματώθηκε στην Ακαδημία μας , σε όλα τα τουρνουά εντός και εκτός Ελλάδος ξεχωρίζει με το ταλέντο του . Είναι μέλος της Αντρικής μας ομάδας από τα 16 του , γεννηθείς το 2002 παρακαλώ , αγωνίζεται στην θέση του αριστερού εξτρέμ εξαιρετικός στην περιφέρεια διεθνής με τις Εθνικές ομάδες Παίδων και Εφήβων . Για όλα αυτά Βασίλη σε καμαρώνουμε και όλο το μέλλον είναι μπροστά σου






Κωνσταντίνος Κυριακίδης # 28 #

Ο Πύργος της ομάδας μας Κεντρικός Αμυντικός αγωνίζεται στην θέση του πίβοτ βουνό στην άμυνα , άριστος στην επίθεση , εξαιρετικός αθλητής και μαθητής . Από β' δημοτικού αγωνίζεται στις Ακαδημίες μας μέλος των Εθνικών Ομάδων Παίδων-Εφήβων με πολλά μετάλλια και διακρίσεις ,βλέπει τον κόσμο από το 1.91 γεννηθείς το 2002 παρακαλώ . Ο Κωνσταντίνος από τα 16 του είναι μέλος της Αντρικής μας ομάδας και πρωταγωνιστεί στην ομάδα Νέων και Εφήβων για όλα αυτά εμείς Κωνσταντίνε σε καμαρώνουμε , συνέχισε έτσι και όλο το μέλλον είναι μπροστά σου
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 13:22

Μπράβο για τη νίκη, εύκολη μάλιστα, όμως, απέναντι στον νεοφώτιστο της κατηγορίας...
Το ότι φέτος κάποιοι είναι ικανοποιημένοι με, τυχόν, είσοδο μας στην τετράδα, την στιγμή που πέρσι και πρόπερσι είχαμε βλέψεις για Πρωτάθλημα, Κύπελλο ή και νταμπλ, φανερώνει πεντακάθαρα την "εξέλιξη" του τμήματος...
Μόνο σε μένα, άραγε, προκαλούν μόνο οργή και θλίψη, τέτοιου είδους......"εκπτώσεις"?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:59

Κωνσταντίνος Κοντούδης # 30 #

The fighter

Εξαιρετικός αθλητής παλιοσειρά της Ακαδημίας μας αθλητής με πείσμα και μεγάλο iq ξέρει άριστα το Handball . Πανέξυπνο παιδί με τρομερό χιούμορ γεννημένος το 2002 . Η οικογένειά του ο παππούς του και ο πατέρας του έχουν προσφέρει τα μέγιστα για την ανάπτυξη της Ακαδημίας μας . Ο Κωνσταντίνος αγωνίζεται στην θέση του πίβοτ με μεγάλη επιτυχία , σημαντικός σε όλες τις επιτυχίες της ομάδας μας τα τελευταία χρόνια. Για όλα αυτά Κωνσταντίνε σε καμαρώνουμε και όλο το μέλλον είναι μπροστά σου



Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Evangelos Apostolidis » Σάβ 12 Οκτ 2019, 17:42

27-27 εκτος εδρας εναντιον του Δουκα αφου ειμασταν πισω στο σκορ με 8 τερματα διαφορα στο 41' - και ειχαμε και την τελευταια επιθεση για να παρουμε την νικη.

Απο τα πρωτα αποτελεσματα ο Δουκας φαινεται να ειναι πιο ισχυρος απο τον Διομηδη, τελος παντων αποφυγαμε την ηττα και εχουμε τωρα ρεκορ 2-1-1 μετα απο 4 αγωνιστικες. Σαν Π.Α.Ο.Κ. πρεπει να εχουμε σε αυτο το αθλημα την πρωτη τετραδα σαν στοχο.
Evangelos Apostolidis
 
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Δευτ 23 Σεπ 2019, 15:52

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 12 Οκτ 2019, 19:51

Μπράβο, παραμένουν τα @@ στην ομάδα! :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ 25 Οκτ 2019, 21:38

Η τριάδα των Πετρίδη-Παλάσκα-Κοκκώνη ισοφάρισε φέτος το δεύτερο μεγαλύτερο ρεκόρ εμπειρίας στην ιστορία του ΠΑΟΚ, φορώντας για συνολικά σαράντα ολόκληρα χρόνια τη φανέλα του Δικεφάλου: 15 ο Θοδωρής, 13 ο Απόστολος, 12 ο Νίκος. Την ίδια εμπειρία είχε η τριάδα του γυναικείου ποδοσφαίρου πριν δύο χρόνια, με Δήμητρα Παντελιάδου (17), Ρία Αδαμάκη (12) και Ναταλία Χατζηγιαννίδου/Ανθή Παπακωνσταντίνου (11).

Απέχουν δύο χρόνια από την κατάρριψη του ρεκόρ που είχαν δημιουργήσει ο Γιώργος Κούδας (19), ο Κώστας Ιωσηφίδης (13) και ο Φιλώτας Πέλλιος (12), όπου στην ομάδα του 1983-84 έπαιζαν τρεις παίκτες με συνολική Παοκτσήδικη εμπειρία 44 σεζόν -ο πρώτος στα 37 του, ο δεύτερος στα 31 και ο τρίτος στα 30. Η τριάδα του χάντμπολ βρίσκει τον Πετρίδη στα 33, τον Παλάσκα στα 31 και τον Κοκκώνη στα 37 -νεότατοι, ακμαίοι, έχουν σίγουρο το σπάσιμο της επίδοσης τη σεζόν 2021-2022. Το ασύλληπτο ρεκόρ τους, που μάλλον δεν θα σπάσει ποτέ, είναι τα περισσότερα από 3.000 γκολ που έχουν βάλει συνολικά -ο Απόστολος ήδη πάνω από τα 1.000 και οι άλλοι δύο τα φτάνουν και τα ξεπερνούν σε λίγες ημέρες.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες