Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό dimitris1408 » Πέμ 21 Ιουν 2018, 09:57

Τραγική η απόφαση να μην παίξουμε στην Ευρώπη πάλι. Γράφουν οτι το κόστος είναι πολύ μεγάλο και θα γλιτώσουμε και την κούραση. Ας κάνουν κάποια χορηγική συμφωνία να έτσι ώστε να μειωθούν τα έξοδα. Πέρσι κατεβαίναμε κάθε ματς στην αθηνα με αεροπλάνο και τώρα τα 2-3 ταξίδια στο εξωτερικό είναι απαγορευτικά?

Αποφασίσαμε να παίξουμε με γκεζτερπε και τα 2 ματς στην έδρα τους γιατι το θεώρουσαν χαμένη υποθεση και δεν έπαιξε και ο βεσελινκοβίτς γιατι δεν είχε μεριμνήσει κανείς να του βγάλει βισα. Η αεκ που έπαιξε το δεύτερο ματς στην έδρα της πέρασε και μετά ολες οι υπόλοιπες ομάδες ήταν χειροτερες και επαιξε ευρωπαικο τελικό. Λες και έχουμε παει σε τόσους τελικούς και έχουμε χορτάσει από τρόπαια. Έτσι και αλλιώς είναι η μόνη ευρωπαική διοργάνωση (3η) που υπάρχουν πιθανότητες διάκρισης λόγω χαώδους διάφορας με τις καλύτερες ομάδες προηγμένων πρωταθλημάτων.

Θεωρώ υποχρέωση του κάθε τμήματος που έχει κερδίσει την δυνατότητα να παίζει στην ευρώπη και να μεταφέρει το όνομα του ΠΑΟΚ παντού όπως όλα τα σοβαρά κλαμπ. Δυστυχώς στην διοίκηση έχουν άλλη άποψη.
dimitris1408
 
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιουν 2009, 18:38

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Ιουν 2018, 10:02

Μετά από πάρα πολύ σκληρές διαπραγματεύσεις του αρχηγού Θοδωρή Πετρίδη με τον έφορο της ομάδας, ανανεώνει την συνεργασία του και θα μείνει για 14η χρονιά στον Π.Α.Ο.Κ.!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46415
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Ιουν 2018, 11:35

Ανανέωσε και ο Παλάσκας..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46415
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό flash4 » Πέμ 21 Ιουν 2018, 11:42

Mιας και δε θα παίξουμε Ευρώπη περιμένω να γίνουν σοβαρές κινήσεις για διεκδίκηση των εγχώριων τίτλων. Διαφορετικά κάποιοι μας κοροϊδεύουν.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Ιουν 2018, 12:32

Μια χαρά κοροϊδεύουν κι έτσι.

Εντάξει, είναι ακριβή η Ευρώπη, γνωστό αυτό, δεν το αμφισβητώ.
Τουλάχιστον φέρτε παίκτες!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46415
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Πέμ 21 Ιουν 2018, 12:34

Εδώ διάβασα ότι δεν θα παίξουμε στην Ευρώπη είναι εντελώς τραγική απόφαση ας έβρισκαν κάποιες χορηγίες για τα επικείμενα ταξίδια. Δεν γίνεται να μην συμμετέχεις σε μια διοργάνωση την τρίτη σε τάξη και να έχεις περισσότερες πιθανότητες για διάκριση μεταξύ των αντιπάλων όπως έπαιξε η κούλα πέρισυ τι να πεις...
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 21 Ιουν 2018, 12:56

dimitris1408 έγραψε:Τραγική η απόφαση να μην παίξουμε στην Ευρώπη πάλι. Γράφουν οτι το κόστος είναι πολύ μεγάλο και θα γλιτώσουμε και την κούραση. Ας κάνουν κάποια χορηγική συμφωνία να έτσι ώστε να μειωθούν τα έξοδα. Πέρσι κατεβαίναμε κάθε ματς στην αθηνα με αεροπλάνο και τώρα τα 2-3 ταξίδια στο εξωτερικό είναι απαγορευτικά?

Θεωρώ υποχρέωση του κάθε τμήματος, που έχει κερδίσει την δυνατότητα, να παίζει στην ευρώπη και να μεταφέρει το όνομα του Π.Α.Ο.Κ. παντού, όπως όλα τα σοβαρά κλαμπ, να το πράττει.
Δυστυχώς στην διοίκηση έχουν άλλη άποψη.

Συμφωνώ απόλυτα και τίθεμαι κάθετα αντίθετος σ αυτήν την απόφαση της διοίκησης, έχοντας πολλά νεύρα... :evil:
Π.Α.Ο.Κ. είσαι ρε έφορα, όχι καμιά κωλοπετεινίτσα, για να σκιάζεσαι από έξοδα και κούραση...

Αν δεν φέρουν τουλάχιστον 3-4 ξένους, βαρβάτους όμως, για να χτυπήσουμε νταμπλ φέτος, αλλά στα έργα κι όχι με όμορφα λόγια-μπαρούφες, θα μείνουμε καμιά 20αριά γραφικοί στην κερκίδα και θα είναι και άξιοι της μοίρας τους!!

Άιντε γιατί παραέγινε πια μ αυτήν την οικογενειο-κουμπαροκρατία σ αυτό το τόσο Π.Α.Ο.Κ. τμήμα...Κουράσανε... :twisted:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Ιουν 2018, 12:59

Ντροπή, Goran!!

Πώς μιλάς έτσι;;;; Εδώ κατάφερε να ανανεώσει τον αρχηγό της ομάδας μετά από σκληρές διαπραγματεύσεις σε υποφωτισμένα δωμάτια*!!


*ρύθμισαν τα φώτα στο σαλόνι στο "χαμηλό"
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46415
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 21 Ιουν 2018, 13:28

Εικόνα


Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Χάντμπολ Ανδρών ανακοινώνουν την ανανέωση της συνεργασίας με τον αθλητή και αρχηγό της ομάδας Θοδωρή Πετρίδη, ο οποίος θα αγωνιστεί για 14η συνεχόμενη χρονιά με τον Δικέφαλο.

@ζαντός
2η φορά για να το εμπεδώσουμε
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29797
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Ιουν 2018, 14:10

Έτσι πρέπει!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46415
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 22 Ιουν 2018, 05:31

«Έκλεισε» Κωστακίδη από σκατόγαυρο, θέλει και τον Κεδέρη!

Ουσιαστικές κινήσεις από τον ΠΑΟΚ με φόντο τη νέα σεζόν, "έκλεισε" τον Κωστακίδη του σκατόγαυρου και θέλει και τον Κεδέρη!

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκεται ο μεταγραφικός σχεδιασμός του ΠΑΟΚ για τη νέα σεζόν. Μέχρι τώρα έχουν ανακοινωθεί οι Κοκκώνης, Πετρίδης, Παλάσκας, Λοΐζος, υπάρχει συμφωνία με τον Γιόσμου, ενώ έχουν αποχωρήσει επτά παίκτες.

Ο Δικέφαλος προχωράει την αντεπίθεση του στον μεταγραφικό σχεδιασμό, συνεχίζοντας το πλάνο με ουσιαστικές κινήσεις και ανανεώσεις, αλλά και με δυο ξένους που θα έχουν αρκετά μεγαλύτερη ποιότητα από τους περσινούς.

Παράλληλα όμως ο ΠΑΟΚ το τελευταίο διάστημα έχει ρίξει τα... δίχτυα του και σε δυο παίκτες του σκατόγαυρου, με τους «ερυθρόλευκους» να βρίσκονται πλέον σε πολύ δύσκολη θέση.

Και αυτό διότι όπως έχουμε σημειώσει μέσα από το PAOK24, ο Δικέφαλος βρίσκεται πολύ κοντά στην απόκτηση του Χρήστου Κεδέρη. Ο αθλητής έκλεισε την σεζόν με την φανέλα του Δούκα όντας ο 2ος σκόρερ του πρωταθλήματος και επιθυμεί να φορέσει τα «ασπρόμαυρα» σύμφωνα με το ρεπορτάζ. Ωστόσο, τυπικά τα δικαιώματα του τα έχει ο σκατόγαυρος, ο οποίος μέχρι τώρα δεν παραχωρεί τον παίκτη.

Παράλληλα όμως, ο ΠΑΟΚ απέκτησε τον Παντελή Κωστακίδη του σκατόγαυρου, ο οποίος είπε το πολυπόθητο «ναι» στην «ασπρόμαυρη» διοίκηση και έρχεται ξανά στη Θεσσαλονίκη.




Κωστακίδη ρε;;;; Δυο χρόνια φίλο στο Φέησμπουκ τον είχα, τον έσβησα χθες βράδυ και τώρα βλέπω ότι έρχεται.. Άντε να ξανακάνει αξέπτ!

Ο Κεδέρης και ο Γιόσμου είναι καλές περιπτώσεις. Ο μεν είναι ίντερ και καλός γραφιάς (σκόρερ) που ίσως σημαίνει ότι φεύγει ο Veselinovic.. (?), ενώ ο δε είναι playmaker... Αλλά πόσο θα παίζει, όταν υπάρχει ο Πετρίδης στο ρόστερ;

Καλό θα ήταν να έγραφε και ποιοι είναι οι επτά που αποχωρούν...γαμώ τα ρεπορτάζ των ερασιτεχνικών αθλημάτων...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46415
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό dimitris1408 » Παρ 22 Ιουν 2018, 08:35

Ο Κεδέρης ειναι εξτρεμ και ερχεται στην θεση του Τσιλη. Ο Κωστακιδης κατα την γνωμη μου ειναι καλυτερος του Πετριδη. Οι επτα που εφυγαν ειναι Βεσελινκοβιτς, Κεζιτς, Πεγιοβιτς, Ποουλσεν, Τσιλης, Καλομοιρος και τον εβδομο δεν μπορω να τον βρω, υποθετω Μαστρογιαννης ομως
dimitris1408
 
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιουν 2009, 18:38

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 22 Ιουν 2018, 09:09

Θεωρώ λάθος που φεύγει ο Veselinovic..

Ο Κωστακίδης όσο καλύτερος κι αν είναι, πάλι ο Πετρίδης θα παίζει playmaker... Μη ξεχνάτε τι έγινε με Τσακίρη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46415
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Παρ 22 Ιουν 2018, 09:31

dimitris1408 έγραψε:Ο Κεδέρης ειναι εξτρεμ και ερχεται στην θεση του Τσιλη. Ο Κωστακιδης κατα την γνωμη μου ειναι καλυτερος του Πετριδη. Οι επτα που εφυγαν ειναι Βεσελινκοβιτς, Κεζιτς, Πεγιοβιτς, Ποουλσεν, Τσιλης, Καλομοιρος και τον εβδομο δεν μπορω να τον βρω, υποθετω Μαστρογιαννης ομως

Τσιλης,Veselinovic και Καλομοιρος μεγάλες και δυσαναπληρωτες απώλειες.Το πιο σημαντικό όμως είναι οτι ανανέωσε ο γιός του εφόρου.... :evil: Δυστυχώς νοοτροπία άλλων "σκοτεινών" εποχών όπου θάφτηκαν ταλέντα για να αναδειχθούν "μπουληδες"
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Χάντμπολ ανδρών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Παρ 22 Ιουν 2018, 11:54

Γιοσμου και Κωστακιδης στον ΠΑΟΚ!
Εαν παρουμε Κεδερη και οι επιλογες στους ξενους ειναι καλες μπαινουμε δυνατα στο νεο πρωταθλημα!

Ο Αλβανος στην αεχ και δηλωσε πως ειναι η ομαδα που αγαπησε πιο πολυ.....Εκανε την χειροτερη χρονια της καριερας του φετος....Μεγαλωσε...
Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες