Χάντμπολ 2017 - 2018

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 24 Αύγ 2017, 23:08

Εμένα δεν με ζήτησαν ποτέ ταυτότητα. Μπορεί να σε ρωτήσουν να τους πεις 5 παίκτες... :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό flash4 » Πέμ 24 Αύγ 2017, 23:19

Βρε 5 παίκτες μπορώ να πω, αλλά δε ξέρω αν θα είναι όλοι του φετινού ρόστερ! :lol:
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1373
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 24 Αύγ 2017, 23:32

Προσπάθησε να πεις "Μπόρις Γκρκ" και μπορεί να σε το δώσουν τζαμπέ! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 26 Αύγ 2017, 19:25

[url=http://acpaok.gr/nea-anakinoseis/item/2169-πρόγραμμα-φιλικών]ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΙΛΙΚΩΝ[/url]



Αναλυτικά το πρόγραμμα των φιλικών αγώνων του Τμήματος Χάντμπολ Ανδρών του ΑΣ ΠΑΟΚ:

26/8 16:00 ΠΑΟΚ-Φοίβος (ολοκληρώθηκε 29-20)

28/8 18:00 Αερωπός Έδεσσας-ΠΑΟΚ

30/8 18:00 Φοίβος-ΠΑΟΚ

5/9 ΠΑΟΚ-Φοίβος

8/9 ΠΑΟΚ-ΑΕΚ (κεκλεισμένων των θυρών)

9-10/9 Τουρνουά Πτολεμαΐδας

12/9 Φίλιππος Βέροιας-ΠΑΟΚ

14/9 ΠΑΟΚ-Φίλιππος Βέροιας

16/9 ΠΑΟΚ-ΧΑΝΘ

*Γίνεται προσπάθεια μετά την ακύρωση των φιλικών στα Σκόπια να βρεθεί ξένη ομάδα για το Σαββατοκύριακο 2-3/9.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 26 Αύγ 2017, 19:26

ΠΡΩΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΘΕΤΙΚΟ


Στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας ενόψει της νέας σεζόν, ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 29-20 το Φοίβο Συκεών, σε μία αναμέτρηση που διεξήχθη στη Μίκρα.

Οι Κυπελλούχοι Ελλάδος είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν αρκετά σχήματα, σε μία προσπάθεια αφομοίωσης της φιλοσοφίας του Στέλιου Σεϊρεκίδη.

Το πρώτο δείγμα ήταν θετικό ενώ είναι ξεκάθαρο πως υπάρχουν μεγάλα περιθώρια βελτίωσης.

Οι Πέγιοβιτς και Καλόμοιρος προφυλάχθηκαν καθώς ταλαιπωρούνται από μικρά προβλήματα τραυματισμών, με τους υπόλοιπους παίκτες να χρησιμοποιούνται κανονικά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Hermann » Τετ 30 Αύγ 2017, 21:26

sdna:

Στον Εύοσμο το ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός

Συγκεκριμένα ο Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ είχε κάνει στις 13 Ιουνίου αίτημα στον Δήμο Εύοσμου – Κορδελιού, ώστε να πάρει ώρες στο κλειστό της περιοχής, το οποίο έχει χωρητικότητα 3000 θέσεις.

Πριν λίγη ώρα ολοκληρώθηκε το δημοτικό συμβούλιο, όπου σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες του SDNA, πάρθηκε η απόφαση να δοθεί το γήπεδο στον ΠΑΟΚ και μετά από τις αρχικές αντιρρήσεις που υπήρξαν.

Μάλιστα σύμφωνα με το ρεπορτάζ, οι άνθρωποι του Δικεφάλου του Βορρά θέλουν να δώσουν εκεί όλα τα μεγάλα ντέρμπι και τους ευρωπαϊκούς αγώνες, ενώ οι υπόλοιπες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν στην Μίκρα (χωρητικότητα 1000 θέσεις).

Πλέον απομένουν μόνο οι επίσημες ανακοινώσεις, ενώ αξίζει να σημειωθεί πως το ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός είναι στην 2η αγωνιστική της Handball Premier (30 Σεπτεμβρίου ή 01 Οκτωβρίου).
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3490
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό flash4 » Τετ 30 Αύγ 2017, 21:33

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ το ΔΑΚ Ευόσμου θα μας παραχωρηθεί για κάποια παιχνίδια με πρώτο αυτό στις 30/9 με γαύρο. Ελπίζω να μάθουμε περισσότερα για τη στάση του δήμου απέναντι στον Α.Σ. ΠΑΟΚ . Τέσπα, προβλέπονται γούστα. :opaokara:
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1373
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 30 Αύγ 2017, 22:02

Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ ... :opaokara: :opaokara:

"Κι ο άγιος φοβέρα θέλει", καλά λένε τελικά... ;)

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 30 Αύγ 2017, 23:52

Πολύ καλό νέο το σημερινό. :opaokara:

Μακάρι να μην είναι μεσημέρι το παιχνίδι με τον gay.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29886
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 31 Αύγ 2017, 21:48

Πόσο έληξαν τα φιλικά με Αερωπό και Φίλιππο;;

Μπορεί κάποιος να κάνει κάτι να πάρει αναβολή ο αγώνας με τον γαύρο, μπας και προλάβω;;;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό flash4 » Σάβ 02 Σεπ 2017, 12:22

Με Αερωπό νίκη με σκορ 22-23. Για το άλλο δε βρήκα κάτι.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1373
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Hermann » Τρί 05 Σεπ 2017, 22:14

Νίκη σε φιλικό με τον Φοίβο Συκεών (25-20).

Την Παρασκευή πολύ δυνατό φιλικό με αεκ.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3490
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 05 Σεπ 2017, 22:20

Κεκλεισμένων των θυρών όμως το φιλικό με κούλα... :evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 06 Σεπ 2017, 00:46

Καλύτερα, γιατί θα τρώγαμε τιμωρία για το πρωτάθλημα, από φιλικό!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 09 Σεπ 2017, 10:42

«Μεγάλα περιθώρια βελτίωσης»
Παρασκευή, 08 Σεπτεμβρίου 2017 22:30...
Από inpaok.com:

Ο προπονητής της ομάδας χάντμπολ του ΠΑΟΚ, Στέλιος Σεϊρεκίδης είδε την ομάδα του να χάνει από την ΑΕΚ σε φιλικό προετοιμασίας, δείχνοντας όμως ταυτόχρονα αρκετά ενθαρρυντικά στοιχεία για τη συνέχεια.

Οι Κυπελλούχοι Ελλάδος πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα παρ’ ότι αγωνίζονταν με τρεις βασικές ελλείψεις.


Αναλυτικά όσα δήλωσε ο έμπειρος τεχνικός μετά το τέλος της αναμέτρησης:

«Ήταν ένα δυνατό φιλικό. Τέτοια ματς χρειαζόμαστε. Σίγουρα στην αρχή ήμασταν αγχωμένοι.
Στη συνέχεια σταθεροποιήσαμε την άμυνά μας, βελτιώσαμε την επίθεση και μειώσαμε τα λάθη.
Κάναμε μία πολύ καλή προσπάθεια ανεξάρτητα από το σκορ στο τέλος».


Για το εάν είναι ευχαριστημένος από την πορεία της προετοιμασίας:

«Είμαστε σε αρκετά καλό σημείο αλλά το πιο σημαντικό είναι ότι έχουμε μεγάλα περιθώρια βελτίωσης. Περιμένουμε τις επόμενες ημέρες να μπουν και τα δύο πίβοτ, ο Κοκώνης και ο Πέγιοβιτς στο κανονικό πρόγραμμα προπονήσεων όπως και ο Καλόμοιρος.
Θεωρώ πως υπάρχει το χρονικό περιθώριο να βελτιωθούμε ακόμη περισσότερο ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος».


Από inpaok.com Κατηγορία: Ρεπορτάζ ΠΑΟΚ | Μ.Μ.Ε.
Ετικέτες ΠΑΟΚ χάντμπολ

.......................................................................................................................................................

Για την ιστορία να συμπληρώσω ότι ο εν λόγω φιλικός αγώνας διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών, όπως ακόμα πως το τελικό σκορ ήταν 19-20 και ότι την κούλα την θεωρούν οι "ειδήμονες" φέτος ως το 1ο φαβορί για το Πρωτάθλημα!

Προσωπικά πιστεύω ότι ο φετινός Π.Α.Ο.Κ., με το πολύ πλήρες ρόστερ, παράλληλα με τον πολύ έμπειρο προπονητή που διαθέτει, μπορεί (κόντρα σε όλες τις προβλέψεις) να στεφθεί στο τέλος της σεζόν, μέχρι και ΝΤΑΜΠΛΟΥΧΟΣ!!!!

:nairepaok:

Φέτος όμως θα έχουμε ένα πολύ ανταγωνιστικό Πρωτάθλημα και το :pano: handball ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΛΟΥΣ ΕΚΕΙ.
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες