Χάντμπολ 2017 - 2018

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 08 Νοέμ 2017, 14:52

Ο Γιόσιπ Κέζιτς στον ΠΑΟΚ!
Τετάρτη, 08 Νοεμβρίου 2017 14:38...

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το Τμήμα Χάντμπολ του Δικεφάλου ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας τους με τον αθλητή, Γιόσιπ Κέζιτς.
Εικόνα
Από acpaok.gr Κατηγορία: Άλλα Σπορ | Χάντμπολ
Ετικέτες Κέζιτς Μεταγραφές ΠΑΟΚ Χάντμπολ


...........................................................................................................................................................

Σιδεριδικέφαλος... :opaokara:

Από ένα 11λεπτο βιντεάκι του (2016) που είδα (thanks to Γιώργος Μάτζου 4), ο παίχτης είναι super κεντρικός, "βρίσκει" με χαρακτηριστική ευκολία τον πίβοτ (Μπραζάλιτσα στις περισσότερες φάσεις), σκοράρει με πολλούς τρόπους (και σαν αριστερός ίντερ, που μάλλον θα χρησιμοποιείται σε μας) και είναι και σκληροτράχηλος αμυντικός...

:pano:

Εφ όσον είναι στην ίδια κατάσταση κι αυτήν την εποχή, αποτελεί μια σημαντικότατη προσθήκη για πρωταθλητισμό!!!

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 11 Νοέμ 2017, 22:08

Μεγάλο διπλό στη Βέροια με σκορ 22-24!!!!
Εικόνα
Σάββατο, 11 Νοεμβρίου 2017 17:58...

H ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ αντιμετώπισε στο ΔΑΚ Βικέλας τον Φίλιππο Βέροιας κερδίζοντας 24-22 για την 6η αγωνιστική της Handball Premier.

Σπουδαία νίκη κορυφής πέτυχε ο ΠΑΟΚ το απόγευμα του Σαββάτου στη Βέροια επί του τοπικού Φίλιππου, κρατώντας με ισοβαθμία την πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Ο Δικέφαλος μπήκε φουριόζος στο παιχνίδι, προηγούμενος με ένα σκορ 1-8, αλλά κάπου εκεί οι παίκτες του πάτησαν φρένο, δίνοντας το δικαίωμα στους γηπεδούχους να ροκανίσουν τη διαφορά στο 10-14 του ημιχρόνου, ενώ κατάφεραν να περάσουν μπροστά για πρώτη φορά με 21-20 στο 53', προσπαθώντας να πετύχουν την ολική ανατροπή. Σε εκείνο το σημείο όμως, οι παίκτες του ΠΑΟΚ έδειξαν χαρακτήρα και έβγαλαν εγωισμό, ισοφαρίζοντας αρχικά σε 21-21 και εν συνεχεία να περάσουν μπροστά με 22-24, που ήταν και το τελικό σκορ.

Από το παιχνίδι αυτό, ο Δικέφαλος κρατάει τους βαθμούς της νίκης, καθώς και ότι πέρασε από ένα γήπεδο, στο οποίο λογικά θα τα βρούνε σκούρα οι ανταγωνιστές του.

Την επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΟΚ υποδέχεται εντός έδρας τον Φοίβο Συκεών.

Τα πεντάλεπτα: 1-4, 1-6, 2-8, 4-10, 7-13, 10-14 (ημχ), 12-17, 16-18, 17-19, 20-20, 21-21, 22-24

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Θεόδωρος Παυλίδης): Ευαγγελόπουλος, Ζλατάνος 1, Ψωμιάδης, Ζευγαρόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Χαραλαμπίδης 1, Σειρεκίδης 2, Τζιμπούλας, Κωστακίδης 2, Αποστολίδης 5, Αρσενασβίλι 1, Γρηγοριάδης 5, Σ. Παπαδόπουλος 5, Κουκουτσίδης, Α. Παπαδόπουλος, Φιλόσογλου.

ΠΑΟΚ (Στέλιος Σειρεκίδης): Αραμπατζής 2, Πατραμάνης, Παλάσκας 5, Γουργούμης, Νικολαϊδης 6, Κοκώνης 1, Αποστόλου, Πετρίδης 1, Οικονόμου, Καλόμοιρος 2, Μαστορογιάννης, Πέγιοβιτς 1, Κυπραίος, Κολοβός, Βεσελίνοβιτς 6, Κοτανίδης.

Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας. Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 3/4-2/2.

Κόκκινη 30:62 Αρσενασβίλι (για επικίνδυνο παιχνίδι)

............................................................................................................................................................

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά της ομάδας και το προπονητικό team για την εκτός έδρας νίκη και την πρωτιά!!!! :pano:
Η Βέροια, ως παραδοσιακή handballούπολη, είναι μια σφιχτή και δύσκολη έδρα, για κάθε ομάδα... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 11 Νοέμ 2017, 23:39

Πωωωω ματσάρα πρέπει να ήταν!!
Ποιος έκατσε στην εστία περισσότερο;;



Γρηγόρη, αυτό είδες;;

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Γιώργος Μάτζου 4 » Σάβ 11 Νοέμ 2017, 23:57

Nαι Ζαντέ
Άβαταρ μέλους
Γιώργος Μάτζου 4
 
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: Πέμ 11 Μάιος 2017, 13:17
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 21:01

Ένα που είχε (νομίζω, αν θυμάμαι καλά) και μερικές φάσεις παραπάνω Ζαντέ...Μπορεί να κάνω λάθος όμως... 8-)
Όσο για το ποιος έκατσε περισσότερο στην εστία, δεν έμαθα κι όπως ξέρεις δεν είδα τον αγώνα, ήμουν αλλού... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 16 Νοέμ 2017, 16:22

Αλλαγή ώρας στη Μίκρα...
Εικόνα
Πέμπτη, 16 Νοεμβρίου 2017 15:28...

Αλλαγή ώρας για τον αγώνα ΠΑΟΚ- Φοίβος Συκεών --> Σάββατο 20:30

Μετά από αίτημα της Αστυνομικής Διεύθυνσης Θεσσαλονίκης, λόγω του τηλεοπτικού αγώνα Ηρακλής Θ.- Εθνικός Αλεξανδρούπολης το Σάββατο 17:00 για τη Volleyleague, μετατίθενται οι αναμετρήσεις ΠΑΟΚ- Φοίβος Συκεών (Handball Premier) και Μακεδών- Πόντιοι Κιλκίς (B’ Ανδρών) ως εξής:

Κλειστό Μίκρας «Σπίτι του Χάντμπολ»
18:00 Μακεδών- Πόντιοι Κιλκίς
20:30 ΠΑΟΚ- Φοίβος Συκεών


Από handball.org.gr Κατηγορία: Άλλα Σπορ | Χάντμπολ
Ετικέτες ΠΑΟΚ - Φοίβος
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 17 Νοέμ 2017, 12:30

Ο αγώνας θα μεταδοθεί από το PAOKmania Web Radio! :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 17 Νοέμ 2017, 18:21

Στο μικρόφωνο αύριο εγώ και ο Goran.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 18 Νοέμ 2017, 13:17

Με… φόρα και νέο πρόσωπο...
Σάββατο, 18 Νοεμβρίου 2017 09:25...
Από inpaok:

Η ομάδα χάντμπολ του Π.Α.Ο.Κ. υποδέχεται το Σάββατο 18/11 στις 20:30 το Φοίβο Συκεών στη Μίκρα για την 7η αγωνιστική της Handball Premier, με νέο πρόσωπο το Γιόσιπ Κέζιτς.

Ο Δικέφαλος ψάχνει την έκτη νίκη του στο πρωτάθλημα ώστε να παραμείνει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Στέλιος Σεϊρεκίδης θα έχει για πρώτη φορά στη διάθεσή του τον Κροάτη περιφερειακό ενώ από την αναμέτρηση θα απουσιάσει ο Άγγελος Τσίλης λόγω τραυματισμού.

Την προηγούμενη αγωνιστική, ο ΠΑΟΚ έβγαλε ψυχή στη Βέροια παίρνοντας ένα σπουδαίο διπλό απέναντι στο Φίλιππο, και αντίστοιχη εμφάνιση θέλει να κάνει και στο σαββατιάτικο ματς.


Από inpaok.com Κατηγορία: Ρεπορτάζ ΠΑΟΚ | Μ.Μ.Ε.
Ετικέτες ΠΑΟΚ χάντμπολ


...................................................................................

Όλοι απόψε λοιπόν...στις 20:30, στο "σπίτι του handball', στην Μίκρα:
Πάμε για μια ακόμα άνετη νίκη που θα μας διατηρήσει στην κορυφή της βαθμολογίας...Με καλό θέαμα θαρρώ!!!!

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 18 Νοέμ 2017, 16:04

Έτοιμο το pre-game κείμενο, έτοιμα όλα για την αποψινή (20:30) μετάδοση!

Π.Α.Ο.Κ. - Φοίβος Συκεών, από εμένα και τον Goran!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 18 Νοέμ 2017, 20:19

Σε πέντε λεπτά στο www.paokmania.caster.fm !
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό theodorosstefan » Σάβ 18 Νοέμ 2017, 20:23

το δειχνει κανενα καναλι?
Άβαταρ μέλους
theodorosstefan
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Δευτ 29 Δεκ 2014, 00:21

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό kayde » Σάβ 18 Νοέμ 2017, 20:24

Καλη επιτυχια και σε αυτο το τμημα,νικες παντου.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2099
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 18 Νοέμ 2017, 21:12

theodorosstefan έγραψε:το δειχνει κανενα καναλι?



Όχι, μόνο ραδιόφωνο εμείς και live στη κεντρική, κείμενο.


13-10 ημίχρονο.

Συνεχίζουμε: www.paokmania.caster.fm
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 18 Νοέμ 2017, 23:18

31-14 επιβλητικότατη νίκη.

Τη Τετάρτη πατάμε την ΑΕΚ!

22/11 A.E.K. - Π.Α.Ο.Κ. στις 17:15 ζωντανά στην ΕΡΤ!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες