Χάντμπολ 2017 - 2018

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 27 Ιούλ 2017, 02:45

Στο τιμ και ο Περβανάς


Η ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ μπαίνει στην τελική ευθεία πριν την έναρξη της προετοιμασίας της. Στον πάγκο του ΠΑΟΚ φέτος θα κάθεται ο Στέλιος Σεϊρεκίδης, ο οποίος θα έχει σαν βοηθό και άμεσο συνεργάτη του τον Δημήτρη Περβανά.

Ο πρώην αθλητής του Δικεφάλου βρισκόταν μέχρι πρότινος στα τμήματα υποδομής του Συλλόγου και πλέον αναβαθμίζεται, αναλαμβάνοντας πολύ σημαντικό ρόλο στην πρώτη ομάδα.


Μέσα από αυτή την εξέλιξη «απελευθερώνεται» από τα προπονητικά του καθήκοντα ο Γρηγόρης Νατσιόπουλος, ο οποίος ήταν πέρσι βοηθός προπονητή, και θα αφοσιωθεί εξ ολοκλήρου στα καθήκοντά του ως τιμ μάνατζερ στο τμήμα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 27 Ιούλ 2017, 02:49

Έκλεισε στον γαύρο-ΞΥΝΗ ο Σανίκης


Με στόχο την διατήρηση των σκήπτρων στην Handball Premier, την κατάκτηση του Κυπέλλου, αλλά και καλή παρουσία στην Ευρώπη, ξεκίνησε χθες την προετοιμασία του ενόψει της νέας σεζόν ο γαύροςΣΦΠ- Όμιλος Ξυνή.

Η ομάδα θα έχει έδρα το «Μελίνα Μερκούρη» στου Ρέντη, για αυτό και το κλειστό βρίσκεται σε διαδικασία ανακατασκευής, προκειμένου να φιλοξενήσει και αγώνες χάντμπολ.

Η ομάδα κράτησε τον βασικό κορμό με τον οποίο ο ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ κατέκτησε τον περσινό πρωτάθλημα με μοναδική εξαίρεση τον Παπακυπριανού, ο οποίος για προσωπικούς λόγους δεν μπορεί να φύγει από την Κύπρο, χωρίς να αποκλειστεί η ένταξη του στο ρόστερ στα μέσα της σεζόν, αν οι συνθήκες το επιτρέψουν. Παράλληλα το ρόστερ ενισχύθηκε σημαντικά με τον κορυφαίο δεξιό εξτρέμ του πρωταθλήματος Δημήτρη Τζηρά, τον πολύπειρο περιφερειακό με θητεία στην Μπουντεσλίγκα Γρηγόρη Σανίκη που ξεκίνησε από τον Φίλιππο Βέροιας του οποίου την φανέλα φόρεσε για πολλά χρόνια , έχει περάσει από ΠΑΟΚ και ΑΕΚ, τον ανερχόμενο πίβοτ Νίκο Λιάπη και τους Μισαηλίδη, Παπαδόπουλο, Στούμπη και Φάμπατς.

Η μεταγραφική περίοδος δεν έχει ακόμα ολοκληρωθεί και στον γαύρο επιθυμούν να εντάξουν στο δυναμικό τους τόσο τον Στέλιο Ασβεστά, όσο και τον Νίκο Κρητικό, οι οποίοι θα διεκδικήσουν δικαστικώς την ελευθέρα τους από τον Πανελλήνιο.

Επίσης δεν μπορεί να αποκλειστεί και η απόκτηση ξένου ή ξένων, ειδικότερα μάλιστα αν δεν προχωρήσουν οι περιπτώσεις των παραπάνω αθλητών.


Αναλυτικά η ομάδα απαρτίζεται από τους εξής αθλητές:


Τερματοφύλακες: Κώστας Τσιλιμπάρης, Τάσος Τσακνής, Αργύρης Παπαδόπουλος

Δεξί εξτρέμ: Αντώνης Χάλαρης, Δημήτρης Τζηράς

Δεξί ίντερ: Αλέξης Αλβανός

Πλέι μέικερ: Πέτρος Κανδύλας, Αντώνης Λεωνίδας, Βασίλης Λιόλιος, Φώτης Μισαηλίδης

Πίβοτ: Παναγιώτης Καραμπουρνιώτης, Τάσος Παπαδιονυσίου, Νίκος Λιάπης

Αριστερό ίντερ: Γρηγόρης Σανίκης, Φίλιππος Φάμπατς

Αριστερό εξτρέμ: Παντελής Κωστακίδης, Παναγιώτης Στούμπης

Επικεφαλής Προπονητής: Γεώργιος Ζαραβίνας
B’ Προπονητής: Γεώργιος Καρασαββίδης




Αλβανό, Σα-ήττα και Κωστακίδη αναγνωρίζω.. Και τον Τσιλιμπάρη που είναι γνωστό όνομα στο ελληνικό Χάντμπολ... Τι γνώμη υπάρχει για τους υπόλοιπους, τους ξέρετε;;





Σε άλλα νέα, ο Τσαμουρίδης ανακοινώθηκε από τη ΧΑΝΘ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 30 Ιούλ 2017, 22:36

Έρχεται ο pivot λένε.. Έχει κλείσει ήδη.
Λογικά θα ανακοινωθεί αύριο, σήμερα Κυριακή αφού, όλοι για μπάνιο...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Hermann » Τρί 01 Αύγ 2017, 23:19

Κανέναν που ξέρει από το άθλημα να μας κάνει μια σύγκριση με το ρόστερ των άλλων διεκδικητών;
Επίσης, θα γίνει το ΔΑΚ η νέα έδρα;
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 02 Αύγ 2017, 00:55

Όχι νέα έδρα, απλώς τα ντέρμπι θα τα παίζουμε εκεί, γιατί η Μίκρα είναι πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ μακριά για κάποιους. Τα ματς με γαύρο και χανούμι θα γίνουν εκεί.. για τα ευρωπαίικα δεν ξέρω.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Hermann » Τετ 02 Αύγ 2017, 00:59

Άψογα, θα ΄μαι εκεί. :D
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 02 Αύγ 2017, 01:01

Αν χάσω τελικά το Π.Α.Ο.Κ. - γαύρος ( :cry: :cry: :twisted: :twisted: ), φώναξε και για εμένα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Hermann » Τετ 02 Αύγ 2017, 01:03

Will do :pano:
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 03 Αύγ 2017, 11:11

Hermann έγραψε:Κανέναν που ξέρει από το άθλημα να μας κάνει μια σύγκριση με το ρόστερ των άλλων διεκδικητών;


Αδερφέ, το άθλημα το έχω παίξει πολλά χρόνια αλλά δεν έχω ενημερωθεί ιδιαίτερα για τα αντίπαλα ρόστερ... 8-)
Αυτό που άκουσα πάντως απ τους δικούς μας, είναι ότι κούλα και gay έχουν ρίξει πολλά γκαφρά φέτος... :twisted:

'Οσο για το δικό μας ρόστερ, με το πίβοτ-βουνό που αναμένεται, είναι φέτος ποιοτικότερο-πληρέστερο... :opaokara:
:idea: Αν σ αυτό προσθέσεις και τον "προπονητή των Πρωταθλημάτων" που επέστρεψε, μπορείς να αισιοδοξείς!!!!


Σίγουρα θα γίνει ένα ακόμα πιο ανταγωνιστικό Πρωτάθλημα φέτος, το οποίο πιστεύω θα πάρουμε εμείς!!!! :pano:

Ελπίζω επίσης το χαβουζέικο κορακοκαθεστώς (καταλαβαίνεις) να μην γίνει φέτος χαβουζοβοθρολιμανίσιο... :evil:

:nairepaok:


Υ.Γ. Θα τα λέμε συχνότερα όταν με το καλό ξεκινήσουμε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις μας... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Πέμ 03 Αύγ 2017, 15:39

Και αλβανό και σανικη; :/ ωραίοι παίχτες και οι δύο..
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11427
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Banksy » Παρ 04 Αύγ 2017, 12:38

Ο σκουληκιαρικος προφανως δημος Ευοσμου μετα απο ενα καλοκαιρι κοροιδιας,αναβολων και υποσχεσεων αρνειται λεει να δωσει γηπεδο ατην ομαδα στα δυτικα εκτος απο δυο Ευρωπαικους αγωνες! Καιρος να αναλαβουν δραση οι συνδεσμοι της περιοχης για να πιεσουν καταστασεις. Δε θα πουλαει τρελα ενας δημαρχος δημου Θεσσαλονικης (!!) και ενας Χατζηβρετας στον ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Banksy
 
Δημοσιεύσεις: 1277
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 20:34

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Hermann » Παρ 04 Αύγ 2017, 17:31

Νεος παικτης: http://acpaok.gr/nea-anakinoseis/item/2141-στον-παοκ-ο-πέγιοβιτς
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 04 Αύγ 2017, 19:23

ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ Ο ΠΕΓΙΟΒΙΤΣ!

Εικόνα

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το Τμήμα Χάντμπολ Ανδρών του Δικεφάλου ανακοινώνουν την απόκτηση του Μάρκο Πέγιοβιτς.

Ο 35χρονος Μαυροβούνιος πίβοτ θα προσθέσει ποιότητα και εμπειρία στην ομάδα στην προσπάθειά της να διεκδικήσει και τους δύο εγχώριους τίτλους.

Ο αθλητής, που έχει περάσει από τα πρωταθλήματα της Ολλανδίας, της Ρουμανίας, των Σκοπίων και του Μαυροβουνίου, πέρασε με επιτυχία τις ιατρικές εξετάσεις υπό την επίβλεψη του ορθοπεδικού κ.Χατζηπέτρου, κρίθηκε απόλυτα υγιής και υπέγραψε στον ΠΑΟΚ.

Μετά την ολοκλήρωση της μεταγραφής ο τιμ μάνατζερ της ομάδας, Γρηγόρης Νατσιόπουλος δήλωσε στο acpaok.gr:

"Κάναμε πράξη και με την σημερινή μεταγραφή τα όσα είπαμε για ενίσχυση του τμήματος χωρίς τυμπανοκρουσίες και πολλά λόγια. Τώρα, μέλημα μας είναι η ομάδα ήρεμη και πλήρης να έχει πρώτα από όλα υγεία και να μπορέσουμε να κάνουμε χαρούμενους τους φιλάθλους μας".
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 04 Αύγ 2017, 19:51

ΔΗΛΩΣΗ ΓΡΗΓΟΡΗ ΠΕΤΡΙΔΗ ΓΙΑ ΤΟ ΔΑΚ ΕΥΟΣΜΟΥ


http://acpaok.gr/nea-anakinoseis/item/2142-δήλωση-γρηγόρη-πετρίδη-για-το-δακ-ευόσμου


Ο έφορος του τμήματος χάντμπολ του Α.Σ. ΠΑΟΚ, κ.Γρηγόρης Πετρίδης προχώρησε στην παρακάτω αναλυτική δήλωση σχετικά με το ζήτημα του ΔΑΚ Ευόσμου.

Αναλυτικά η δήλωση του κ.Πετρίδη:

"Είμαι εξοργισμένος και αγανακτισμένος από τη συμπεριφορά της Δημοτικής Αρχής Ευόσμου-Κορδελιού.

Στα τέλη Μαϊου συναντηθήκαμε με το Δήμαρχο κ.Σούλα και τον Αντιδήμαρχο Πολιτισμού και Αθλητισμού κ.Χατζηβρέττα, οι οποίοι έδειξαν πως το αίτημά μας είναι καλοδεχούμενο και δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα να παίξει ο ΠΑΟΚ στο ΔΑΚ Ευόσμου. Τότε, θεωρήσαμε πως το θέμα είναι διαδικαστικό ώστε να δώσουμε κάποια παιχνίδια εκεί και να ενισχυθεί η προσέλευση του κόσμου. Μας είπαν πως πρέπει το ζήτημα να περάσει και από ένα δημοτικό συμβούλιο για να είμαστε καθ' όλα νόμιμοι. Η ημερομηνία που μας έδωσαν ήταν η 29η Ιουνίου.

Μιλήσαμε μαζί τους μία δύο μέρες μετά από τη συγκεκριμένη ημερομηνία και μας είπαν πως το ζήτημα δεν συζητήθηκε καθώς υπήρχαν άλλα θέματα που απασχόλησαν τους ιθύνοντες του Δήμου. Έτσι, μας μετέφεραν πως το αίτημα του ΠΑΟΚ θα συζητηθεί και θα ολοκληρωθεί στο επόμενο δημοτικό συμβούλιο στις 29 Ιουλίου. Τότε, σε επικοινωνία μας μαζί τους μας μεταφέρθηκε πως όλα είναι εντάξει και το αίτημά μας έγινε δεκτό.

Την Τετάρτη, πριν δύο μέρες, δηλαδή, ενημερωθήκαμε πως το έγγραφο πρωτοκολλήθηκε ενώ χθες μας τόνισαν πως η διαδικασία έχει ολοκληρωθεί και μάλιστα σε μισή ώρα, όπως χαρακτηριστικά μας είπαν, το έγγραφο θα βρισκόταν στα γραφεία του ΑΣ ΠΑΟΚ. Μέχρι εδώ όλα καλά.

Από εκείνο το σημείο και έπειτα εξαφανίστηκαν, δεν σήκωναν τα τηλέφωνα. Ούτε ο Δήμαρχος, ούτε ο Αντιδήμαρχος. Ψάχναμε να τους βρούμε! Κάποια στιγμή όταν απάντησαν αργά το βράδυ, μας είπαν πως το θέμα έχει δυσκολίες ενώ προηγουμένως μας είχαν μεταφέρει πως το έγγραφο πρωτοκολλήθηκε(!!!). Τρελά πράγματα. Το θέμα, όπως γίνεται κατανοητό, περιπλέχθηκε.

Σήμερα μίλησα με τον Δήμαρχο, κ.Σούλα. Μου είπε πως το γήπεδο δεν έχει άδεια και όταν ρωτήθηκε αν αυτό ισχύει μόνο για τον ΠΑΟΚ και αν κατά τ' άλλα θα γίνουν αγώνες στο ΔΑΚ Ευόσμου φέτος, δεν μου απάντησε ποτέ. Στη συνέχεια σε τηλεφωνική επικοινωνία, ο κ.Χατζηβρέττας τόνισε πως το θέμα θα ξανασυζητηθεί τέλη Αυγούστου ενώ εμείς είχαμε φυσικά ενημερώσει πως υπάρχουν χρονικά όρια καθώς ξεκινάει το πρωτάθλημα.

Πρόκειται για ξεκάθαρο εμπαιγμό. Ο ΑΣ ΠΑΟΚ θα συνέλθει σε έκτακτο διοικητικό συμβούλιο τη Δευτέρα 7/8 ώστε να γίνει πλήρης ενημέρωση των μελών και να τοποθετηθεί επίσημα επί του θέματος".
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ 04 Αύγ 2017, 19:59

Πω ρε μλκ φαντάσου τέτοιο πράγμα να ζητούσε ο γαύρος κάπου στον Πειραιά και να μην γινόταν θα τους είχε πάρει κ θα τους σήκωνε όλους εκεί πέρα. :evil:

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6625
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης