Χάντμπολ 2017 - 2018

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 20 Μάιος 2018, 10:55

Όσον αφορά την Ευρώπη, έτσι είναι, οπότε έχει την μοναδική διαφορά του 3ου με τον 4ο της βαθμολογίας, που όταν όμως λέγεσαι Π.Α.Ο.Κ., δεν μπορείς-δικαιούσαι να την θεωρήσεις αμελητέα και την κυνηγάς μέχρι τέλους...

:pano:

Μιλώντας με τον κόουτς χθες, μετά τον αγώνα, ισχυριζόμενος εγώ ότι ""νομίζω ότι την είδα "άδεια" την ομάδα"", μου απάντησε ότι ""μια χαρά είμαστε εμείς και δεν γίνεται να μην κυνηγήσουμε την τρίτη θέση, η οποία στο ξεκίνημα της σεζόν, αναλόγως του μπάτζετ και του σχεδιασμού (που δεν είχα κάνει ο ίδιος, εφ όσον ήρθα αργότερα) που είχε γίνει, ήταν η ρεαλιστικά προσδοκώμενη...Άλλο το ότι στην διάρκεια του Πρωταθλήματος κάναμε σαν ομάδα τέτοιο "ανέβασμα", που δημιουργήσαμε προσδοκίες για κάποιον τίτλο, μέχρι και για το Πρωτάθλημα, το οποίο όμως δεν κατακτήθηκε λόγω κάποιων λεπτομερειών που δεν μπορούμε να διακρίνουμε εμείς, όπως για παράδειγμα την έλλειψη δύο-τριών παικτών, που να κάνουν όμως την διαφορά, σε σχέση με αυτούς που αναμενόταν να προσφέρουν το κάτι παραπάνω στα παιχνίδια τίτλων, όμως τελικά αυτοί δεν..."...
Χαρακτηριστικά, τα λόγια του ήταν επακριβώς: Δεν γίνεται να κάνεις πρωταθλητισμό "απ την μια μέρα στην άλλη"...Δίχως σωστό σχεδιασμό τουλάχιστον, Πρωτάθλημα δεν παίρνεις, με αυτούς τους αντιπάλους και τα ρόστερ που έχουν φτιάξει, δίνοντας 3πλά και 4απλά χρήματα, ειδικά δε αν "δεν σου βγουν" οι ξένοι...Με τρεις ξένους του χρόνου, ξεκινάμε ένα πλάνο τριετίας, με ρεαλιστικά ομάδα πρωταθλητισμού...Έχουμε πολύ καλούς Έλληνες παίχτες, αλλά χρειάζεται να αποκτηθούν τέτοιοι ξένοι, που όντως θα κάνουν την διαφορά...

Όσο για το μέλλον του στην ομάδα, τίποτε δεν είναι σίγουρο, θετικό ή μη, αφού ακόμα (σωστά) δεν συζητήθηκε...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό flash4 » Κυρ 20 Μάιος 2018, 11:11

H χρονιά είναι αποτυχημένη δυστυχώς. Και χωρίς να υπάρχουν σοβαρές δικαιολογίες. Το ρόστερ για τελικούς το είχαμε, έμπειρο προπονητή είχαμε, το πλεονέκτημα έδρας το είχαμε και αποκλειστήκαμε από το χανούμι για δεύτερη σερί χρονιά.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 24 Μάιος 2018, 05:31

Γαύρος - χανούμι 23-25, 1ος αγώνας τελικών.

Ρε την αεκ...όπου πετυχαίνει φέτος τον γαύρο, κηδεία του κάνει!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 24 Μάιος 2018, 15:20

Πως εφτασε τελικο ευρωπαικου η αεκ;
Πήρε καλους ξενους;
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 24 Μάιος 2018, 15:55

Με το σχεδόν διπλάσιο απ το δικό μας μπάτζετ, με έναν τερματα που πιάνει και τις κάλτσες του και με έναν προπονητή που γεννάνε και τα αρσενικά του...

Χάσαμε χθες 24-22 στην παράταση απ τον Δούκα και το Σάββατο παίζουμε στην Μίκρα, πάλι με τους ίδιους, το τελευταίο παιχνίδι της σεζόν, αυτό μάλιστα που θα κρίνει και την τρίτη θέση του Πρωταθλήματος...

Άιντε "μπακαλούμ" και είναι και τριήμερο για πολλούς...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 26 Μάιος 2018, 10:07

Σήμερα, στο κλειστό της Μίκρας, στις 18:00, Π.Α.Ο.Κ. - Δούκας...

Ο τελευταίος αγώνας της σεζόν και αυτός που ο νικητής του καταλαμβάνει την 3η θέση στο Πρωτάθλημα...

:pano:

Υ.Γ. Εμείς μαζί, για μια ζωή, Αετέ, Αητέ, Δικέφαλε... :opaokara: :opaokara:
Για να δούμε πόσοι θα το κάνουμε πράξη σήμερα, το παραπάνω σύνθημα...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 26 Μάιος 2018, 19:49

Τελικό σκορ 33-20, μετά από ένα πολύ ωραίο παιχνίδι, τουλάχιστον για 45 λεπτά, με πολύ πλούσιο θέαμα...
Τρίτη θέση λοιπόν για τον Π.Α.Ο.Κ., στην handball Premier 2017-2018...

Μέχρι το 4-4 πηγαίναμε γκολ με γκολ, αλλά μετά εμείς πατήσαμε δυνατά γκάζι και ο Δούκας ξέμεινε από καύσιμα...
Πολύ μεστή-ποιοτική-ουσιαστική εμφάνιση απ τον 20άχρονο Καλόμοιρο και τρελά πράγματα απ τον Άγγελο Τσίλη...

Συγχαρητήρια σε όλους, που μας αποζημίωσαν (έστω τους τόσο λίγους) για την ήττα στο Δαϊς πριν τρεις μέρες...
Τους ευχαριστούμε πολύ...

Ο προπονητής μένει κατά 99,99% και με κάποιες ποιοτικές προσθήκες πρέπει να ακολουθήσουμε πουστόγ@υρο και κούλα, των οποίων το μπάτζετ είναι ήδη μακριά απ το δικό μας και του χρόνου ακούγεται ότι θα μεγαλώσει more...

Εύχομαι καλό καλοκαίρι και καλή ξεκούραση σε όλους τους και ακόμα πληρέστερο σχεδιασμό για του χρόνου...
Π.Α.Ο.Κ. είσαι...

:pano:

Υ.Γ. Εμείς μαζί, για μια ζωή, Αετέ, Αητέ, Δικέέφαλεε, ωωω ωωω... :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 02 Ιουν 2018, 18:24

23/05 OLY-AEK 23:25
27/05 AEK-OLY 20:13
30/05 OLY-AEK 22:16
02/06 AEK-OLY 21:22
06/06 OLY-AEK-

Από sdna.gr: Με τιμωρία κινδυνεύει η ΑΕΚ μετά τα όσα έγραψαν οι παρατηρητές στο φύλλο αγώνα του τέταρτου τελικού της handball premier με αντίπαλο τον Ολυμπιακό/όμιλο Ξυνή.

Οι παρατηρητές έγραψαν μεταξύ άλλων ύβρεις προς τον τερματοφύλακας του Ολυμπιακού Κώστα Τσιλιμπάρη αλλά και είσοδο οπαδών μετά το τέλος του αγώνα. Όπως αναφέρεται χαρακτηριστικά οι οπαδοί συγκρατήθηκαν ενώ αναφέρεται και φτύσιμο σε παίκτη.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 02 Ιουν 2018, 19:21

Στα παπ@ρια μας και ο πουστόγ@υρος και η κούλα... :twisted:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 03 Ιουν 2018, 00:39

Να τα βλέπουν αυτά οι αρμόδιοι δικοί μας. Το χανούμι ρε...που πριν 2 χρόνια παραλίγο να πέσει.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 03 Ιουν 2018, 09:13

με τον τροπο που διοικουν το χαντμπολ, δυσκολα θα καταφερει ο ΠΑΟΚ να πετυχει κατι καλο και με διαρκεια....υπαρχουν συγκεκριμενα ατομα που δεν βαζουν το σωματειο πανω απο τους εαυτους τους...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 03 Ιουν 2018, 09:34

Αυτά τα άτομα είναι πάνω από ένα;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 03 Ιουν 2018, 10:40

Δύο...Τουλάχιστον... :evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Κυρ 03 Ιουν 2018, 10:55

Καλά τον εναν τον ξέρουμε.Αυτός που έδιωξε Αλβανό και Σανικη
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 03 Ιουν 2018, 12:41

περα απο τον γνωστο τσιφλικα εφορο, εχω ακουσει πολυ ασχημα πραγματα και για συγκεκριμενο ανθρωπο ο οποιος κουβαλαει τις καραβιες των -να μην χαρακτηρισω- ξενων που ερχονται στην ομαδα μας...επειδη δεν εχω στοιχεια για το συγκεκριμενο δεν θα επεκταθω, ομως σε περιπτωση που εχω κατι χειροπιαστο θα επανελθω...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες