Χάντμπολ 2016-2017

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Πέμ 30 Ιουν 2016, 16:52

paok87 έγραψε:Μπουκοβίνας στον Φίλιππο.
Διαλυόμαστε.


α επισημοποιηθηκε??αυτο ηταν που ηθελα να αποκαλυψω...

και ο κοκκωνης στο παρατριχα εμεινε ηταν να φυγει το παιδι αλλα επειδη εχει χρονια στην ομαδα συμβιβαστηκε...παντως να ξερετε οτι τον επαιξαν και αυτον φουστια με το συμβολαιο και ηταν πολυ χολωμενος...

για αλλη μια φορα ευγενικες χορηγιες του εφορου μας...και η συνεχεια δεν θα ειναι καλυτερη να το ξερετε...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13637
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό K_geo » Πέμ 30 Ιουν 2016, 17:42

Μετά τον Τσιλιμπάρη που σιγά σιγά πάει για σύνταξη, ο Μπουκοβίνας είναι ο πιο φερελπις έλληνας τερματοφύλακας... :(
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 30 Ιουν 2016, 19:40

Sera4 έγραψε:και ο κοκκωνης στο παρατριχα εμεινε ηταν να φυγει το παιδι αλλα επειδη εχει χρονια στην ομαδα συμβιβαστηκε...παντως να ξερετε οτι τον επαιξαν και αυτον φουστια με το συμβολαιο και ηταν πολυ χολωμενος...



Το είχε δηλώσει ήδη ο Αλβανός σε ένα ραδιόφωνο... Χάρηκα που ανανέωσε.

Μεγάλο πλήγμα η φυγή Μπουκοβίνα, τερματοφυλακάρα και πιτσιρικάς (22 νομίζω, σαν εμένα). Και καλό παιδί φαίνεται.. Κρίμα, πολύ κρίμα...

Να δω ποιος θα στηρίξει με τέτοια που γίνονται.. :twisted: Εγώ δύσκολα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47049
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό fossa » Πέμ 30 Ιουν 2016, 19:57

Απίστευτο.
Τη σακάτεψαν την ομάδα... :redcard: :redcard: :redcard:
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Πέμ 30 Ιουν 2016, 19:58

Μάλιστα είναι κρίμα για αυτό το τμήμα που χάρισε τίτλους τα τελευταία χρόνια να παίρνει αυτό το δρόμο.Ας ελπίσουμε να είναι και πάλι το ίδιο ανταγωνιστικο και να στηριχθεί η προσπάθεια κυρίως αυτών των αθλητών που είναι και οι μόνοι που το πονάνε αυτό τον σύλλογο.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6629
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό K_geo » Πέμ 30 Ιουν 2016, 20:12

απο τη στιγμή που βλέπεις ότι τα έσοδα είναι ελαχιστότατα, ότι άλλες ομάδες, όπως πχ Φίλιππος, Διομήδης, Δικεας έχουν απο πίσω τοπικούς παράγοντες που στηρίζουν τότε ίσως αποθαρύνεσαι, είναι λογικό ορισμένες φορές.

και για να ξέρουμε για τι μιλάμε, παίχτες οπως πχ ο Αλβανός ή ο Σανίκης δεν παίρνουν λιγότερο απο 1,5 χιλιάρικο το μήνα. κάντε τους υπολογισμούς σας, βάλτε και ταξίδια, διαιτητές κτλ κτλ και καταλαβαίνουμε πολύ εύκολα ότι δεν είναι μόνο τα διαρκείας ή ότι δίνει ο ασ, αλλά θέλει και άτομα να στηρίξουν με χρήμα απο μόνοι τους...
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό fossa » Πέμ 30 Ιουν 2016, 20:39

Μπάσκετ-ΑΣ έχουν βολευτεί στις θέσεις τους και περιμένουν να τσοντάρει ο Ιβάν.
Αυτή είναι η αλήθεια.
Μιλάμε για ΠΑΟΚ και Διομήδη,Δικέα,Βέροια και Φάρους.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Πέμ 30 Ιουν 2016, 21:22

Θεωρείς ότι στο χάντμπολ είμαστε μεγαλύτερο όνομα και με περισσότερους να στηρίζουν;
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11451
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό fossa » Πέμ 30 Ιουν 2016, 22:10

Ιστορικά όχι αλλά δεν θα μπω καν στη σύγκριση ΠΑΟΚ με υπόλοιπους.
Και αυτό αποδεικνύεται πως μέσα σε 15 χρόνια ιστορίας του χάντμπολ του ΠΑΟΚ οι άλλοι εξαφανίστηκαν.
Χορηγοί υπήρξαν κατά καιρούς σε μπάσκετ-ΑΣ που τους διώξαν με το τρόπο τους.
Όπως αναφέρθηκε παραπάνω οι καλύτεροι Έλληνες παίκτες κοστίζουν 1000-1500 ευρώ το μήνα.
Ευρώπη δεν συμμετέχουμε εδώ και χρόνια...δεν μπορούμε...Μπορούν τα χωριά. Ο ΠΑΟΚ ΟΧΙ.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό flash4 » Πέμ 30 Ιουν 2016, 22:29

Το τμήμα στηρίχτηκε πολύ από τους συνδέσμους. Τόσα χρόνια δε παίζουμε ευρώπη υποτίθεται για να μη ξοδευόμαστε κι εδώ δε μπορούν να κρατήσουν τον κορμό μιας ομάδας που μας έκανε υπερήφανους. Μεγάλο κρίμα, μόνο σε θαύμα ελπίζουμε για τίτλο φέτος.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1380
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό pyrgioths » Πέμ 30 Ιουν 2016, 23:03

Ποιο πρωταθλημα ρε παιδια??????
Εχουμε χασει τους 3 απο τους καλυτερους παιχτες μας......Και οι 2 οχι απλα χαθηκαν,πηγαν και σε ανταγωνιστριες ομαδες.....
Για παραμονη μαζι με την κουλα θα παλευουμε του χρονου οπως παει η δουλεια.........

fossa έγραψε:Ευρώπη δεν συμμετέχουμε εδώ και χρόνια...δεν μπορούμε...Μπορούν τα χωριά. Ο ΠΑΟΚ ΟΧΙ.


Ποσο ΠΑΟΚ τοποθετηση.......Ποσο δικιο εχεις.......
Ποσα βαζουν στις τσεπες τους τα λαμογια που διοικουν το χαντμπολ και μας φταινε τα εξοδα της ευρωπης........Ο κοσμος ψιλοακολουθει κι ομως........οι παιχτες και το τιμ απληρωτοι........... :(
Άβαταρ μέλους
pyrgioths
 
Δημοσιεύσεις: 1779
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 01:17
Τοποθεσία: pyrgos-athina

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό kayde » Παρ 01 Ιούλ 2016, 13:04

Κρίμα για ένα άθλημα που αγαπήσαμε τον τελευταίο καιρό και έφερε τίτλους,μάλλον όλο το βάρος έπεσε στο βόλευ.Οι δηλώσεις όμως των παιχτών που φέυγουν ειναι βαριές για το σύλλογο.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2114
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Παρ 01 Ιούλ 2016, 13:05

ΝΤΡΟΠΗ-ΝΤΡΟΠΗ-ΝΤΡΟΠΗ!Ο Α.Σ λογω βολλει(το οποιο βλεπω του χρονου τετοιο καιρο να καταστρεφεται κ αυτο) εχει αφησει στη μοιρα τους ολα τα αλλα αθληματα.. :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7334
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό paok87 » Παρ 01 Ιούλ 2016, 21:47

Ολοκληρώθηκε και τυπικά η σπουδαία μεταγραφή για τον Φίλιππο Βέροιας, αφού Πέτρος Μπουκοβίνας υπέγραψε σήμερα το συμβόλαιο του διάρκειας ενός χρόνου με τους νταμπλούχους Ελλάδας.

Ο διεθνής τερματοφύλακας σε δηλώσεις του στο sport-fm.gr μίλησε για την νέα σελίδα στην καριέρα του, αλλά και τους λόγους που έφυγε από τον «δικέφαλο» του Βορρά.

«Αρχικά θέλω να ευχαριστήσω τους συμπαίκτες μου, τους προπονητές μου, τους ανθρώπους και όλο το Σωματείο του ΠΑΟΚ για την συνεργασία που είχαμε. Για μένα έπαιξε σημαντικό ρόλο η μη συμμετοχή του ΠΑΟΚ στην Ευρώπη. Για έναν αθλητή και ειδικότερα νέο με όρεξη τα ευρωπαϊκά κύπελλα είναι πάντα κίνητρο. Επίσης η φυγή του Αλέξη Αλβανού με προβλημάτισε αρκετά και με έκανε να μην έχω μεγάλη αισιοδοξία για το αγωνιστικό μέλλον της ομάδας», σχολίασε αρχικά ο 22χρονος αθλητής και συμπλήρωσε: «Από κει και πέρα σαφέστατα η πρόταση του Φιλίππου ήταν πολύ τιμητική. Ο Φίλιππος Βέροιας είναι το ιστορικότερο σωματείο στο ελληνικό χάντμπολ με βαριά φανέλα. Είμαι χαρούμενος για την νέα πρόκληση στην καριέρα μου και που θα είμαι μέλος αυτής της ομάδας. Θέλουμε να υπερασπιστούμε τους τίτλους που κατέκτησε πέρσι ο σύλλογος. Από την πλευρά μου θα προσπαθήσω να κάνω τα πάντα για να τα καταφέρουμε. Αποτελεί τιμή για κάθε αθλητή να έχει συμπαίκτες αθλητές όπως ο Γρηγόρης Σανίκης και ο Σάββας Καρυπίδης. Θα προσπαθήσω να μάθω δίπλα τους και να ακούω κάθε λέξη που θα μου πουν».
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 01 Ιούλ 2016, 21:51

Αυτά που λέγαμε...
Θα το πληρώσουμε ακριβά το θέμα με τον Αλβανό.
Οι ΣΦ θα στριμώξουν καθόλου τον έφορα με ανακοινώσεις;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47049
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες