Πόλο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Πόλο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 01:44

Πέρσι το topic είχε 2 απαντήσεις και 650 σχεδόν clicks...
Μακάρι φέτος περισσότερα!

Καλή σεζόν!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 15 Ιουν 2019, 23:08

Παλεύουμε για άνοδο στην Α1 εδώ και στον πρώτο αγώνα δυστυχώς ηττηθήκαμε...

Δεν τελείωσε τίποτα όμως!

Πλήρωσε τις απουσίες του...


Ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του, το τμήμα πόλο γυναικών του Συλλόγου μας στην τελική φάση της Α'2 Γυναικών, γνωρίζοντας την ήττα από τον ΟΦΗ με 12-7.

Ο ΠΑΟΚ στάθηκε άτυχος αφού είχε σημαντικές απουσίες λόγω ακαδημαϊκών υποχρεώσεων των αθλητριών.

Πλέον στρέφεται στους υπόλοιπους αγώνες των ομίλων καθώς η τελική φάση έχει... δρόμο και η πίστη των αθλητριών μας είναι μεγάλη για την κατάκτηση του τελικού στόχου.

ΟΦΗ - ΠΑΟΚ 12-7

Τα επτάλεπτα: 2-3, 2-1, 4-2, 4-1

ΠΑΟΚ (Καρυοφύλης Παρασκευόπουλος): Φορίδου, Τόττη, Κόκκινου, Γαγάνη 2, Αλεξίου, Σακελλαρίου, Μυλωνάκη Ι. 2, Σπηλιωτίδου 1, Τζίκου, Κανάκη 2, Σαϊβανίδου, Λαρίδου
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Κυρ 16 Ιουν 2019, 13:38

Χωρίς Ζαντο, δεν υπάρχει ενημέρωση
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Πόλο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 16 Ιουν 2019, 13:39

Εντάξει, μιλάμε για το λιγότερο προβεβλημένο τμήμα (πολλοί αγνοούν την ύπαρξή του!) και είναι κρίμα... Φαντάσου ετήσιο μπάτζετ ομάδας..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Τρί 30 Ιουν 2020, 13:29

Ο ΠΑΟΚ, ενημερώνει για την απόφαση να λάβει μέρος μόνο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων Υδατοσφαίρισης, το οποίο τυγχάνει να συμπίπτει ημερολογιακά με την τελική φάση του Πρωταθλήματος Γυναικών.

Ο ΠΑΟΚ λαμβάνει μέρος στους αγώνες με αθλήτριες από τα τμήματα Υποδομής, που προπονούνται σε καθημερινή βάση κατά τη διάρκεια της αγωνιστικής περιόδου, ωστόσο, η μεγάλη αγωνιστική απραξία των περασμένων τριών μηνών σε συνδυασμό με την ταυτόχρονη διεξαγωγή δυο πρωταθλημάτων στα οποία θα συμμετάσχουν οι ίδιες ουσιαστικά αθλήτριες, μπορεί να επιφέρει σοβαρούς τραυματισμούς, οι οποίοι θα έχουν σοβαρές επιπτώσεις και στο ομαλό ξεκίνημα της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Γι' αυτό το λόγο, ο ΠΑΟΚ έλαβε την απόφαση οι αθλήτριες να λάβουν μέρος στο Πρωτάθλημα της δικής τους ηλικιακής κατηγορίας, με κύριο και βασικό στόχο την διαφύλαξη της υγείας αυτών.

Όσον αφορά τη διαδικασία της ένστασης στην οποία προχώρησε ο Σύλλογος στους τελευταίους αγώνες, θεωρούμε πως οι αγώνες πρέπει να διεξάγονται απόλυτα και μόνο βάσει των κανονισμών και της γενικής προκήρυξης.


Γραφείο Τύπου ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani


Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες