Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 12 Μάιος 2018, 17:17

Ετυχε να δω μεσω ερτ3 απο το 22-26 μεχρι το τελος.
Παραλιγο να γινει η ανατροπη απο τα κοριτσια μας.

Ακομα και ο πιο ασχετος θα καταλαβε πως η ΟΦΝΙ είχε σκληρότερη αμυνα και καλύτερα σουτ
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 16 Μάιος 2018, 14:17

Στις 18:00 ο αγώνας στην έδρα του ΟΦΝΙ... Αν χάσουμε, χάνουμε πρωτάθλημα. Αν κερδίσουμε, είμαστε 2-2 και φέρνουμε τη σειρά στη Μίκρα!

Σήμερα έχει και γενέθλια η playmaker της καρδιάς μου, η Neda... Της ευχήθηκα προσωπικά! <3
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 17 Μάιος 2018, 00:27

Ήττα και ο ΟΦΝΙ το double...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 17 Μάιος 2018, 07:53

Δεν είδα τον χθεσινό αγώνα γιατί ήμουν στον αγώνα μπάσκετ (ακριβώς την ίδια ώρα πήγαν και τα βάλανε οι βρυκόλακες του χαβουζοβοθρολίμανου που έχουν τα κουμάντα :x :redcard: ) και δεν ξέρω τι έφταιξε πάλι για την ήττα...

Προσωπικά περίμενα η συγκεκριμένη ομάδα να τελειώσει φέτος την σεζόν με το νταμπλ...Διαψεύσθηκα... :( :evil:

Πραγματικά δεν ξέρω τι θα κανα για την επόμενη χρονιά, αν ήμουν στην θέση του εφόρου, αφού φέτος εκτιμώ ότι έκανε μια μεγάλη υπέρβαση, γεμίζοντας το ρόστερ με πολλές και ποιοτικές παίκτριες και δύο καλούς προπονητές...

Εύχομαι στην ομάδα δύναμη και επιμονή, για έναν ακόμα αρτιότερο σχεδιασμό, με όσα αυτός συνεπάγεται...


Υ.Γ. Εμείς μαζί για μια ζωή, Αετέ, Αητέ, Δικέφαλε... :pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 17 Μάιος 2018, 15:00

Αφήνω εδώ και τις δηλώσεις του νέου προπονητή μας, μετά τη απώλεια του Πρωταθλήματος...Χρήσιμες φαίνονται:

Ο Δημήτρης Δημητρούλιας μιλώντας στο e-handball.gr, αναφέρθηκε στο δίκαιο της νίκης από τη Νέα Ιωνία, ενώ μίλησε και για την επόμενη ημέρα στην ομάδα.

Η πλήρη δήλωση από τον τεχνικό του Π.Α.Ο.Κ.:

«Δίκαιη η κατάκτηση του τίτλου από το σημερινό αποτέλεσμα, ήταν μια ομάδα που μπορεί να μην άρχισε καλά τη σεζόν, αλλά έδειξε διάρκεια, σταθερότητα και φάνηκε ότι έχει δουλέψει όλη τη σεζόν κι αυτό βγήκε στα κρίσιμα ματς, έδειξε συνοχή, πίστη κι επιμονή.

Κάναμε πολλά πράγματα για να αλλοιώσουμε το παιχνίδι της Νέας Ιωνίας, σε κάθε παιχνίδι αλλάζαμε την άμυνά μας, νομίζω ότι ακόμα και σήμερα, σε ένα πολύ κακό παιχνίδι, κάναμε πολλές καλές άμυνες, αλλά δεν μπορέσαμε να έχουμε αποτελεσματικότητα και να βρούμε τρεξίματα, δείξαμε ένα έλλειμμα.

Νομίζω, η σωστή λέξη είναι το έλλειμμα, το οποίο πιστεύω ότι προέρχεται από όλη τη σεζόν, χρειάζονται αλλαγές, πιθανόν και διαρθρωτικές, είμαστε υποχρεωμένοι να κοιτάξουμε την επόμενη ημέρα, ο Π.Α.Ο.Κ. είναι ένας μεγάλος σύλλογος, με όραμα.

Θα συζητήσω με τη διοίκηση, έχω πλήρη στοιχεία να δείξω τι χρειάζεται η ομάδα, ανεξάρτητα αν θα συνεχίσουνε ή όχι γιατί πλέον έχουμε συνεργαστεί, με ενδιαφέρει πολύ η επόμενη ημέρα της ομάδας.

Με ή χωρίς εμένα, γιατί βλέπω την αγωνία κάποιον ανθρώπων, όπως του Δημήτρη Χασεκίδη, αν μοιραστεί αυτή την αγωνία του, θα φθάσει ο σύλλογος εκεί όπου του αξίζει, ίσως κι ένα βήμα παραπάνω από μια κατάκτηση του πρωταθλήματος».


Για την MVP των πλέι οφ, Μάγδα Κεπεσίδου:

«Τρέξαμε τα πλέι οφ με διπλάσιες αποκρούσεις του αντιπάλου από εμάς, δεν χρειάζεται να πω κάτι παραπάνω. Πολλά συγχαρητήρια, μια παίκτρια με εξαιρετικό αγωνιστικό προφίλ και χαρακτήρα, πολύ δίκαια πήρε τον τίτλο ΜVP κι εγώ αν ψήφιζα, θα ψήφιζα τη Μάγδα».
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 4 επισκέπτες