Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 20 Ιουν 2017, 13:54

Τολμάω να ανοίξω το νέο topic του γυναικείου μας handball, ελπίζοντας να φέρω γούρι για τίτλο/ους του χρόνου...

Υπάρχει αλλαγή στην τεχνική ηγεσία της ομάδας αλλά και ενίσχυση στο μπακ-ράουντ της, όπως θα διαβάσετε άμεσα:


..............................................................................................................................................................


Ο Χρήστος Τζουβάρας στον πάγκο του ΠΑΟΚ!
Τρίτη, 20 Ιουνίου 2017 12:31...

Ο Χρήστος Τζουβάρας στον πάγκο του ΠΑΟΚ

Ο ΑΣ ΠΑΟΚ ανακοινώνει τη συμφωνία με τον Χρήστο Τζουβάρα, ο οποίος αναλαμβάνει χρέη προπονητή στη γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ.

Η τεχνική ηγεσία θα έχει τη νέα σεζόν την εξής μορφή:

Τεχνικός Διευθυντής: Στέλιος Σεϊρεκίδης,

Τεχνικός Σύμβουλος και Υπεύθυνη Ακαδημιών: Γρηγορία Γκόλια,

Βοηθός προπονητή και Προπονήτρια Τερματοφυλάκων: Σλάντζανα Τζέριτς.


Στα πρώτα του λόγια σαν προπονητής του ΠΑΟΚ, ο Χρήστος Τζουβάρας δήλωσε στο acpaok.gr:

"Ευχαριστώ τον κύριο Χασεκίδη για την πρόταση που μου έκανε. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και ενθουσιασμένος που αναλαμβάνω τον ΠΑΟΚ. Η ομάδα πάντα πηγαίνει για τίτλους, το ίδιο θα κάνουμε και φέτος. Θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε και τους δύο εγχώριους τίτλους. Έχουμε απέναντί μας έναν πολύ δυνατό αντίπαλο, τη Νέα Ιωνία και θα επιχειρήσουμε να "σπάσουμε" το σερί της. Σε συνεργασία με τον κ.Χασεκίδη θα κλείσουμε το ρόστερ τις επόμενες ημέρες. Θέλουμε να κάνουμε ποιοτικές κινήσεις που θα ανεβάσουν το επίπεδο της ομάδας. Επιθυμία μας πέρα από το κυνήγι των τίτλων είναι να παίξουμε όμορφο χάντμπολ και να προσελκύσουμε τον κόσμο στο γήπεδο."


Αναλυτικά η προπονητική καριέρα του Χρήστου Τζουβάρα:

1995-1996 Φίλιππος (ηλικιακά)

1996-1999 Ζαφειράκης Νάουσας (ηλικιακά)

1999-2004 Εθνική Γυναικών και Εθνική Νεανίδων

2004-2010 Ζαφειράκης Νάουσας (ηλικιακά, Α1 Ανδρών)

2010-2012 Αερωπός Έδεσσας (Α1 Ανδρών)

2013-2014 Εθνική Γυναικών

2013-2015 Φίλιππος Βέροιας (Α1 Ανδρών).


Από acpaok.gr Κατηγορία: Άλλα Σπορ | Χάντμπολ
Ετικέτες Τζουβάρας


..............................................................................................................................................................

:pano:
Τις ειλικρινέστερες ευχές μου λοιπόν για πλήρη επιτυχία στους στόχους που έχουν τεθεί για την σεζόν 2017-2018...

:nairepaok:



Υ.Γ Προσωπικά θα ήθελα να δω με τα ασπρόμαυρα την τερματοφύλακα Κεπεσίδου του ΟΦΝΙ και μια αριστερόχειρα "βομβίστρια-γραφέα" στο δεξί ίντερ και εκτιμώ ότι τότε θα τα καταφέρουμε στον δρόμο μας για την κορφή... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Παρ 23 Ιουν 2017, 16:56

Κατι πηρε το αυτι μου για την Σκοπιανη Marija Nikolić(Μπορει να ειναι και μουφα)
Σε βιντεακι που την ειδα η Παππα της Ν Ιωνιας δεν την κοντραρει...Θηριο ειναι!
Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 23 Ιουν 2017, 19:18

Ξεκινάει καλά η ενίσχυση με δύο μεταγραφές τέρμα και πιβοτ από το... Πάνω ράφι. Ειδικα το πιβοτ αμυντικά είναι... Θωρηκτο
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 23 Ιουν 2017, 20:20

Μία παίκτρια της Ν. Ιωνίας έφυγε στο εξωτερικό, δεν θυμάμαι το όνομά της.. Διάβασα τις προάλλες το άρθρο!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 24 Ιουν 2017, 10:31

"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 24 Ιουν 2017, 11:20

Ο ΑΣ ΠΑΟΚ και το γυναικείο τμήμα χάντμπολ του Δικεφάλου ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με τις αθλήτριες Μαρίγια Νίκολιτς και Ματέγια Σεραφίμοβα.

Η Νίκολιτς είναι 24 ετών αγωνίζεται στη θέση της πίβοτ ενώ με τα εντυπωσιακά σωματικά της προσόντα, (1.84 ύψος) αναμένεται να κάνει τη διαφορά στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Η Σεραφίμοβα είναι 21 ετών, έχει ύψος 1.78 και αγωνίζεται ως τερματοφύλακας ενώ θεωρείται από τα μεγαλύτερα ταλέντα στη χώρα της στη θέση αυτή.

Και οι δύο αθλήτριες κατάγονται από τα Σκόπια και προηγουμένως αγωνίζονταν στη Μέταλουργκ.

Στα πλαίσια της συμφωνίας τους με το Δικέφαλο, οι δύο νέες παίκτριες του ΠΑΟΚ, μίλησαν στην επίσημη σελίδα του Συλλόγου.

Αναλυτικά όσα ανέφεραν:

Νίκολιτς: "Είναι η πρώτη φορά που φεύγω από τη χώρα μου για να παίξω χάντμπολ. Είμαι πολύ χαρούμενη γι' αυτή τη νέα προοπτική στην καριέρα μου. Έρχομαι σε μία ομάδα με μεγάλη παράδοση και υψηλές φιλοδοξίες. Ήταν η καλύτερη επιλογή για μένα. Είμαι εδώ για να γίνω πρωταθλήτρια με τον ΠΑΟΚ. Το μεγαλύτερο κίνητρο που θα μπορούσα να έχω είναι να δώσω τα πάντα για να φτάσουμε στους τελικούς και να γεμίσει το γήπεδο. Γνωρίζω για τον τρελό κόσμο του ΠΑΟΚ..."

Σεραφίμοβα: "Είμαι περήφανη για τη μεταγραφή μου. Θα παίξω σε ένα μεγάλο κλαμπ, όπως ο ΠΑΟΚ. Νομίζω πως όλοι μαζί θα έχουμε μία πολύ καλή σεζόν και ελπίζω πως στο τέλος θα είμαστε εμείς στην κορυφή. Θέλουμε με την απόδοσή μας να φέρουμε τον κόσμο στο γήπεδο. Ο ΠΑΟΚ είναι για μένα το βήμα παραπάνω στην καριέρα μου".

Μετά την ολοκλήρωση των δύο μεταγραφών, ο έφορος του τμήματος, Δημήτρης Χασεκίδης δήλωσε στο acpaok.gr:

"Καλωσορίζουμε τις δύο νέες αθλήτριες που θα ενισχύσουν την ομάδα μας τη νέα αγωνιστική περίοδο. Είμαι σίγουρος ότι με χαμηλούς τόνους, σκληρή δουλειά και περαιτέρω ενίσχυση της ομάδας θα πετύχουμε τους στόχους μας."

ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΟΣ

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ

ΟΜΙΛΟΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΩΝ
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 24 Ιουν 2017, 12:01

Επειδή την έχω δει να αγωνίζεται η νικολιτς, ναι βλέπω και γυναικείο χάντμπολ χαχαχα, μιλάμε η αθλήτρια είναι βουνό, δε ξέρω πως ή ποια θα μπορούσε να τη σταματήσει στο ελληνικό πρωτάθλημα. Πολύ καλή αθλήτρια μπράβο για τη μεταγραφή. Δυστυχώς τη σεραφιμοβα δε την ξέρω, εμπιστεύομαι όμως τους υπεύθυνους του τμήματος! Μπράβο και πάλι ωραία ξεκινήσαμε!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9869
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Σάβ 24 Ιουν 2017, 12:11

Βουνο η Νικολιτς!



Mateja Serafimova

Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 24 Ιουν 2017, 12:45

λογικα αναζητούμε και μια αριστερόχειρα περιφερειακό...

για το γρηγόρη το λεω που το..ευχόταν :mrgreen:

υγ: το τερμα, λίγο που το έψαξα, θεωρείται απο τα μεγαλύτερα ταλέντα ενώ ειναι 21 ετών και μετράει ήδη αρκετές συμμετοχής στην εθνική των Σκοπίων.. που δεν είναι κακή εθνική, ίσα ίσα..

το πιβοτ ειναι αντε γεια. θα την βάλουμε μπροστάρισα την επόμενη φορά που θα βρεθούμε σε καμια..πεζογέφυρα :mrgreen:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 24 Ιουν 2017, 12:53

Μεγάλο αλάνι η πιτσιρίκα (21 τον Οκτώβριο) η τερματζού απ ό,τι είδα στο σχεδόν 10άλεπτο βιντεάκι... :opaokara:
"Μπουκοβινίζει" επικίνδυνα... ;)
Πολύ καλή προσθήκη... 8-)

Για την πίβοτ το γραψαν παραπάνω ο K_geo και το Μαύρο Χιόνι...Β Ο Υ Ν Ο !!!! :opaokara:
Πολύ καλή κι αυτή για να μοιράζεται χρόνο με την Μάστακα και για ακόμα πιο agressive άμυνες... ;)
Επίσης πολύ καλή προσθήκη... :)

Αμυντικά θεωρώ ότι είμαστε ήδη ένα επίπεδο πάνω από πέρσι μ αυτές τις δύο...

Τώρα και ένα βαρύ πυροβολικό, αριστερόχειρα στο δεξί ίντερ και έλα ΟΦΝΙ να σου ξηγήσω το όνειρο μετά... :opaokara:

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 24 Ιουν 2017, 18:00

Καλώς τες!! Αυτή τη πιβοτέσσα θα τη χρειαστούμε να σηκώσει φέτος τις κούπες!!

Άντε ρε Ευρωπαίες! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Παρ 30 Ιουν 2017, 11:34

Μαλλον παιρνουμε Γκατζιου Χατζηπαρασιδου και μια ακομα παικτρια απο τα Σκοπια....
Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 30 Ιουν 2017, 12:42

Καλές είναι αυτές;; Διεθνείς κτλ;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Παρ 30 Ιουν 2017, 12:47

Ναι ειναι διεθνεις!
Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 30 Ιουν 2017, 12:51

Ωραία!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Επόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες