Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 24 Φεβ 2018, 23:21

Αν το λέει γιαυτό τον λόγο είναι τελείως ηλιθια..... Γενικά είναι μεγάλη παπαρια ότι εμείς οι Ελληνες είμαστε κάτι το ιδιαίτερο και ανώτερο από τους άλλους...... Είμαστε σαν όλους τους άλλους με τα προτερήματα και τις αδυναμίες μας.....και στο κάτω σύλλογοι ελληνικοί παίζανε γιατί προσβάλει έτσι τις συναδέλφους της;
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Σάβ 24 Φεβ 2018, 23:25

Ε ναι ρε ζαντε ας στελουμε στη πυρα τα κοριτσια που φορανε τη φανελα μας επειδη ειναι απο τα σκοπια και ξυπνησε ο κολοκοτρωνης στη κεπεσιδου...

Στάλθηκε από το U22 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Σάβ 24 Φεβ 2018, 23:46

Γκοραν τεράστιε τώρα παρατήρησα ότι στην παράθεση του τοστ μου προσθεσες τελείες στο "ΠΑΟΚ" μου!
Αυτό θα πει προσήλωση!
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5493
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 24 Φεβ 2018, 23:50

;)

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό fossa » Σάβ 24 Φεβ 2018, 23:58

Γραμματικά δεν χρειάζονται οι τελείες στο "ΠΑΟΚ".
Οι δηλώσεις της Κεπεσίδου ποιες ήταν ακριβώς;
Μιλάμε για σοβαρό θέμα που δεν πρέπει να περάσει στο ντούκου...
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 25 Φεβ 2018, 02:03

Δεν πειράζει. Έχουμε πρωτάθλημα, θα έρθουν Μίκρα.

Το θέμα είναι ο κόσμος να βρίσκεται εκεί...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό pyrgioths » Κυρ 25 Φεβ 2018, 03:43

BlackBlockAttack έγραψε:Ας διαβασουν τις δηλωσεις των παικτριων της Ιωνιας και ας φερουν το πρωταθλημα...η Κεπεσιδου μας ειπε οτι στο τελος νικαν οι ελληνες με υπονοουμενο για εμας που εχουμε αρκετες ξενες λες και το ελληνικο χαντμπολ ειναι στην ελιτ της ευρωπης...η αρχηγος τους με στομφο ειπε οτι ο ΠΑΟΚ φοβαται να κερδισει και αυτες φοβουνται να χασουν λες και δεν τις κερδισαμε 2 φορες στη κανονικη σεζον...η Ζυγουρα σε απαντηση εαν ειναι στοχος το νταμπλ απαντησε φυσικα και με διαθεση πικαρισματος απεναντι στις δικες μας αναρωτιοταν αν θα ειναι το τριτο το τεταρτο η το πεμπτο στη σειρα....Χωρις να ξερω πολλα πραγματα μηπως εχουμε θεμα στον προπονητη?


Επειδη τυγχανει να εχω περασει απο αυτον τον συλλογο, το μενος και το κομπλεξ που εβγαζαν για τον ΠΑΟΚ δεν εχει να το ζηλεψει κανενας οπαδος αλλου "μεγαλου" αθηναικου συλλογου....Υπηρχαν και εξαιρεσεις βεβαια,αλλα λιγες!

Τωρα σε αυτο που ειπε η κεπεσιδου και η καθε κεπεσιδου θα συμφωνησω!Αφου σκασαμε ενα καρο λεφτα να φερουμε ξενες και μας γλεντανε με αυτον τον τροπο θα συμφωνησω απολυτα!Οι υπευθυνοι του τμηματος ας αντιδρασουν...Οχι εμεις!

Ο ΟΦΝΙ,απο τοτε που ημουν εγω,στο γυναικειο χαντμπολ, ειναι μια υπεροργανωμενη ομαδα,με σκαουτινγκ και λεφτα!
Επισης (κατι που αγαπησα) εχουν ιδια ημερομηνια ιδρυσης με εμας!1926 :opaokara:
Κλεινοντας,οπως και σε καθε αθλημα,οταν εχουν πεσει τοσα λεφτα και βλεπεις μια ομαδα να μην ειναι ομαδα,σιγουρα εχει το μερτικο του και ο προπονητης.........
Άβαταρ μέλους
pyrgioths
 
Δημοσιεύσεις: 1779
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 01:17
Τοποθεσία: pyrgos-athina

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Παρ 02 Μαρ 2018, 22:25

http://www.acpaok.gr/el/article/1029-o- ... aok-redled

Ο Δημητρούλιας προπονητής στον ΠΑΟΚ REDLED!

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Χάντμπολ Γυναικών ΠΑΟΚ REDLED ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με τον προπονητή Δημήτρη Δημητρούλια, ο οποίος αναλαμβάνει τα ηνία της γυναικείας ομάδας χάντμπολ.

Ο σπουδαίος Έλληνας τεχνικός βρισκόταν για 6 συνεχόμενα χρόνια στο τιμόνι του Διομήδη Άργους, ομάδα της Α1 Κατηγορίας Ανδρών, ενώ τη σεζόν 2017-2018 μετεγράφη στην Kaerjeng του Λουξεμβούργου, ομάδα με την οποία η συνεργασία του έληξε τον Ιανουάριο. Ο Δημήτρης Δημητρούλιας, ως προπονητής, έχει κατακτήσει δύο φορές τον τίτλο του Πρωταθλητή Ελλάδος και μία φορά τον τίτλο του Challenge Cup, έχει φτάσει σε τρεις τελικούς Πρωταθλήματος Ελλάδος και σε έναν τελικό Κυπέλλου, ενώ και τις 6 χρονιές η ομάδα του κέρδισε τον τίτλο της καλύτερης άμυνας στο Πρωτάθλημα της Α1 Ανδρών!

Μετά τη συμφωνία, ο τεχνικός Δημήτρης Δημητρούλιας δήλωσε αποκλειστικά στο acpaok.gr:

«Ευχαριστώ πολύ τον Πρόεδρο και τη Διοίκηση του Α.Σ. ΠΑΟΚ, καθώς και τον Έφορο κ. Δημήτρη Χασεκίδη, που με εμπιστεύθηκαν σε μία τόσο κρίσιμη στιγμή, ώστε να αναλάβω την ομάδα. Η κουβέντα μου με τον Έφορο ήταν ιδιαίτερα σημαντική, είμαι πολύ χαρούμενος που έρχομαι σε ένα Σύλλογο μεγάλο, όπως ο ΠΑΟΚ, που λειτουργεί σε επαγγελματικά πρότυπα! Είναι σαφής ο στόχος μας και δεν είναι άλλος από το Πρωτάθλημα! Έχουμε 2 μήνες μπροστά μας να δουλέψουμε με τα κορίτσια και στο τέλος να είμαστε η ομάδα που θα πάρει τον τίτλο!»

Επιλογη απο το πανω ραφι νομιζω....Ας μας φωτισουν οι γνωριζοντες καλυτερα το αθλημα
Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 31 Μαρ 2018, 10:00

Π.Α.Ο.Κ. - Άρης σήμερα στις 16:00 στη Μίκρα!! Ρίχνουμε τον συμπολίτη στην Α2 σε ένα ακόμη άθλημα...

Μόνο αν έρθει νερό και κάνω μπάνιο επιτέλους, θα υπάρξει ραδιοφωνική μετάδοση.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 31 Μαρ 2018, 16:52

36-20 τον Άρη!

Αντίο, αντίο...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 31 Μαρ 2018, 21:37

ΜΠΡΑΒΟ στις κοριτσάρες μας, που παρά τις απουσίες, τσαλαπάτησαν, δίχως καν να τις δουν, τις σκουληκαντέρες...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 28 Απρ 2018, 19:24

Η express υπερταχεία, με σπασμένα φρένα, δίχως ούτε μία στάση φέτος!!

Εικόνα :pano:
Επίδειξη δύναμης στην Άρτα!!!!

Για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Α1 Κατηγορίας Χάντμπολ Γυναικών, ο Π.Α.Ο.Κ. κέρδισε εκτός έδρας την Αναγέννηση Άρτας με 19-44.

Με νίκη έκλεισε ο Π.Α.Ο.Κ. REDLED την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος καθώς επικράτησε με 19-44 τελικό σκορ της Αναγέννησης στην Άρτα, το απόγευμα του Σαββάτου 28 Απριλίου,
πετυχαίνοντας ένα ιστορικό απόλυτο ρεκόρ νικηφόρων αποτελεσμάτων!

Ο Δικέφαλος πραγματοποίησε μία πολύ καλή εμφάνιση και μέσω της καλής αμυντικής και παράλληλα επιθετικής λειτουργίας δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλό του στο σημερινό παιχνίδι.

Ο προπονητής της ομάδας Δημήτρης Δημητρούλιας δοκίμασε πολλά πράγματα και καταστάσεις για την συνέχεια που ακολουθεί, δείγμα ότι θέλει να έχει ετοιμοπόλεμο όλο το έμψυχο υλικό του.

Πλέον η ομάδα του Π.Α.Ο.Κ. μετά την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας και την κατάκτηση της πρώτης θέσης, στρέφει το βλέμμα της στα τελικά των play offs εκεί όπου θέλει να παρουσιαστεί ακόμα καλύτερη για να επιτευχθεί ο μεγάλος στόχος της, που είναι η κατάκτηση του τίτλου του πρωταθλητή.

Η σύνθεση Π.Α.Ο.Κ. REDLED (Δημήτρης Δημητρούλιας):
Σεραφίμοβα, Τσαουσίδου 1, Τσιομπάνου 5, Νούλα 3, Παναγιωτίδου, Γκάτσιου 6, Ρόσκα, Σαμολαδά 4, Μούρνου 4, Τζούριτσιτς 1, Προκοπίδου 5, Νίκολιτς 6, Στοϊκόφσκα, Στρατάκη 1, Χατζηπαρασίδου 6, Μάστακα 2._



:pano:

Πολλά συγχαρητήρια στις κοριτσάρες μας, τις εν δυνάμει Πρωταθλήτριες, της Α1 hanball γυναικών, 2017-2018...
Πολλά συγχαρητήρια και στην διοίκηση του Α.Σ., με προεξάρχοντα τον έφορο του τμήματος Δήμο Χασεκίδη...

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 01 Μάιος 2018, 12:07

Η Ομοσπονδία Χάντμπολ Ελλάδος ανακοίνωσε τις ημερομηνίες των τελικών της Α1 Γυναικών.
Οι τελικοί κρίνονται στις τρεις νίκες.

A1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Τελικοί πλέι οφ (Β' φάση)

Π.Α.Ο.Κ. RED-LED- ΟΦΝ Ιωνίας

1ος τελικός: Κυριακή 6 Μαΐου 2018, ώρα 15:00
2ος τελικός: Τετάρτη 9 Μαΐου 2018
3ος τελικός: ΣΚ 12-13 Μαΐου 2018
4ος τελικός: Τετάρτη 16 Μαΐου 2018 -αν χρειαστεί-
5ος τελικός: ΣΚ 19-20 Μαΐου 2018 -αν χρειαστεί-
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 06 Μάιος 2018, 20:37

Κοριτσάρες για φίλημα σήμερα...Κατάφεραν να πάρουν το παιχνίδι και να χουν προβάδισμα 1-0 στα Τελικά... :pano:
Γύρισαν έναν ψυχολογικά πολύ δύσκολο αγώνα, απέναντι σε μια πολύ δυνατή ομάδα, που διαθέτει και ποιότητα αλλά και τρομερή ομοιογένεια και (το επαναλαμβάνω για πολλοστή φορά) μια ρεαλιστικά άπαιχτη τερματοφύλακα!!

Με φοβερή ενέργεια μέσα στο γήπεδο, κάτω απ τις οδηγίες ενός "τρελαμένου" προπονητή, που με την ιδεώδη διαχείριση του ρόστερ της ομάδας, έτρεξε μέχρι σκασμού τις αντίπαλες, που δεν έχουν και πολλές εναλλακτικές!!!!

Μπράβο σε όλες και σε όλους, παίκτριες, προπονητή και έφορο, γι αυτό που είδαμε σήμερα και ήταν πολύ καλό...
Δεν θέλω να ξεχωρίσω καμία παίκτρια για την απόδοση της, γιατί τα δωσαν όλες όλα, αλλά M.V.P. η Νίκολιτς!!!!

Πάμε να κάνουμε το μπρέικ τώρα εκεί μέσα, τελειώνοντας μετά την σειρά του Πρωταθλήματος με sweep εδώ!!!!

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γυναικείο handball Π.Α.Ο.Κ. 2017-2018

Δημοσίευσηαπό fossa » Κυρ 06 Μάιος 2018, 21:14

Μπράβο και στα 15 άτομα που άφησαν τα λαρύγγια τους.
Πρέπει να καταλάβουμε ότι δεν περισσεύει κανένας τίτλος στην ομάδα και ο κόσμος στο χάντμπολ παίζει τεράστιο ρόλο.
Ήμασταν πρώτοι όλη τη χρονιά αλλά παίζουμε με μια ομάδα που μας έκανε ζημιές τόσα χρόνια και πρέπει να αλλάξει αυτό.
Στα επόμενα παιχνίδια θέλει μεγαλύτερη παρουσία.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες