Γυναικείο Χάντμπολ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Re: Γυναικείο Χάντμπολ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 07 Μάιος 2017, 16:30

Έχει γίνει επαγγελματικό το χάντμπολ;

SM-G935F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Γυναικείο Χάντμπολ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 07 Μάιος 2017, 16:36

Χρειαζόμαστε τουλάχιστον 8 μεταγραφές για του χρόνου... 8-)


Υ.Γ. Πολύ φοβάμαι ότι τα κρυφοχάνουμα θα το πανηγυρίσουν (ξανά) μπροστά στα μάτια μας... :( :(
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γυναικείο Χάντμπολ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Κυρ 07 Μάιος 2017, 16:49

pilotos έγραψε:Έχει γίνει επαγγελματικό το χάντμπολ;

SM-G935F


αν δεν καταλαβαινεις πως το εννοω αστο καλυτερα...
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Γυναικείο Χάντμπολ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 07 Μάιος 2017, 16:50

Δεν έχω καταλάβει γενικώς τι ρόλο βαράς εδώ μέσα.
Μια καλή κουβέντα δεν έχεις πει ποτέ!!!
Βρήκες στραβά και στο γυναικείο χάντμπολ, μια χαρά το πας

SM-G935F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Γυναικείο Χάντμπολ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 07 Μάιος 2017, 17:14

Έχουμε και σκάκι....

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Γυναικείο Χάντμπολ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Κυρ 07 Μάιος 2017, 18:00

pilotos έγραψε:Δεν έχω καταλάβει γενικώς τι ρόλο βαράς εδώ μέσα.
Μια καλή κουβέντα δεν έχεις πει ποτέ!!!
Βρήκες στραβά και στο γυναικείο χάντμπολ, μια χαρά το πας

SM-G935F


θες να μ υπαγορευεις τι θ γραφω;;για σε παρακαλω...αυτα που βλεπω λεω παντα.
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Γυναικείο Χάντμπολ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 07 Μάιος 2017, 18:07

καλυτερα ομως να ξες γιατι μιλας μερικες φορες γιατι απλα το να βλεπεις δεν ειναι και..αλλοθι.

πχ προς ενημερωση σου η ομαδα της ν.ιωνιας εχει μπατζετ παραπλησιο των τοπ-2 ανδρικων ομαδων. επισης εμεις ειχαμε την ατυχια μια απο τις καλυτερες, αν οχι η καλυτερη μας παιχτρια να τραυματισει πριν τον 1ο αγωνα.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Γυναικείο Χάντμπολ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 12 Μάιος 2017, 14:08

Σήμερα στις 18:00, στο "σπίτι του handball", στην Μίκρα, διεξάγεται ο τρίτος τελικός Πρωταθλήματος γυναικών:

Π.Α.Ο.Κ. - ΟΦΝΙ...

Όσοι μπορούμε, οφείλουμε να ενισχύσουμε με την :pano: παρουσία μας!!!! ;)

:nairepaok:


Υ.Γ. Πληροφοριακά και μόνο σας ενημερώνω, ότι η είσοδος σήμερα είναι Δ Ω Ρ Ε Α Ν !!!! 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γυναικείο Χάντμπολ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Παρ 12 Μάιος 2017, 14:12

Στις 3 νικες ειναι;

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Γυναικείο Χάντμπολ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 12 Μάιος 2017, 14:19

Ναι...Και το "σκορ" είναι ήδη 2-0 σε βάρος μας...

Κερδίζοντας σήμερα έχουμε άλλο ένα παιχνίδι στην Μίκρα, μεθαύριο Κυριακή...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γυναικείο Χάντμπολ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 12 Μάιος 2017, 14:21

Ή ταν ή επι τας σήμερα ο αγώνας για τους κορίτσαρους μας. όσοι μπορείτε, ελεύθερη είσοδος είναι, πάντε να τις στηρίξετε, το αξίζουν!!!
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Γυναικείο Χάντμπολ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Παρ 12 Μάιος 2017, 16:09

Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Γυναικείο Χάντμπολ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 12 Μάιος 2017, 20:48

Πφφφφφφφφ...Πάω να σκάσω πάλι...22-23 χάσαμε τελικά, ενώ προηγούμασταν με 19-14... :( :evil:

Τα (Θεσσαλονικιά δυστυχώς) κοράκια έπαιξαν τον ρόλο τους σε μεγάλο βαθμό, αφού παίξαμε σχεδόν το μισό δεύτερο ημίχρονο με παίκτρια λιγότερη κι αφού στο τελευταίο μισό λεπτό αρνήθηκαν να δώσουν δύο πέναλτι, δείχνοντας τα 9 μέτρα σε καθαρές άμυνες μέσα απ τα έξι μέτρα, πάνω στην Μάστακα και την Νούλα... :x :twisted:

Λάθος απ την προπονήτρια μας που δεν πήρε time out όταν μας ροκάνιζαν λεπτό με το λεπτό την διαφορά των 5 γκολ (πήρε όταν έγινε το 19-18 και φάνηκε να είναι αργά) που είχαμε και δεν ηρέμησε λίγο την ομάδα που έκανε επιθέσεις ανούσιες και δεχόταν την μία δίλεπτη αποβολή μετά την άλλη, παράλληλα με τα κόντρα γκολ... :oops:

Επική η πολύ παθιασμένη Προκοπίδου, πολύ καλές οι Νούλα, Μούρνου και Βαφειάδου (ειδικά στο πρώτο 15άλεπτο), αμυντικός ογκόλιθος η Μάστακα, που στην επίθεση ήταν πολύ σκληρά μαρκαρισμένη σε κάθε φάση από Πάπα και Τσάκαλου...Λάθος που δεν έγιναν περισσότερες φορές κομπίνες με την Μάστακα να βγαίνει απ τα πίβοτ σαν περιφερειακή, αφού φαινόταν ότι είχε, τόσο την τρομερή θέληση όσο και το καθαρό μυαλό να βοηθήσει επιθετικά... 8-)

Σε πολύ ρηχά νερά η τερματοφύλακας μας Τζέριτς και αξιοπερίεργο το γεγονός ότι δεν αντικαταστάθηκε ούτε για λίγο (εκτός των χτυπημάτων πέναλτι) απ την αναπληρωματική μας, η οποία έπιασε κι ένα πέναλτι της Πάπα... ;)

Σε ρηχά νερά και η Πολωνή μας αριστερόχειρας και σαν εξτρέμ και σαν δεξί ίντερ... :(

Απ την αντίπαλη ομάδα διακρίθηκαν οι Τσάκαλου (φοβερή σε όλες τις περιφερειακές θέσεις), η Πάπα (κυρίως αμυντικά και για την ευστοχία της στα πέναλτι) και η τερματοφύλακας τους Κεπεσίδου που έσωσε πολλές φάσεις...


Μεγάλο πάθος των κοριτσιών μας για την νίκη ως το τελευταίο δευτερόλεπτο, που οδήγησε στο τέλος στο γνωστό:

Εμεις μαζί για μια ζωή Αετέ, Αητέ Δικέφαλε!!!! :nairepaok:


Υ.Γ. Εκτιμώ ότι για τον επόμενο χρόνο η ομάδα χρειάζεται ενίσχυση, τουλάχιστον με μία αριστερόχειρα ίντερ-σκόρερ κλάσης (ή την Τσάκαλου που είναι φοβερή και σ αυτήν την θέση) και με μια τερματοφύλακα με καλυτερα ρεφλέξ και τσαμπουκά (η Κεπεσίδου του ΟΦΝΙ είναι εκτιμώ τέλεια γι αυτό που χρειαζόμαστε)...
Μακάρι να γίνουν δυο τέτοιες κινήσεις, ώστε να πρωταγωνιστήσουμε πλέον με αποτέλεσμα τίτλους που θέλουμε!!!!

Υ.Γ. 2...Ένα μεγάλο μπράβο για την πολύ καλή ενίσχυση και τον εκκωφαντικό ρυθμό της κερκίδας στον κόσμο του Π.Α.Ο.Κ. (Μακεδόνες και Northerners είχαν πανί απ το πρώτο ημίχρονο και οι Βυζαντινοί Μαχητές στο δεύτερο), όσους δηλαδή βρέθηκαν εκεί, αν και το γήπεδο δε γέμισε ασφυκτικά όπως θα έπρεπε για Τελικό Πρωταθλήματος...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γυναικείο Χάντμπολ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Παρ 12 Μάιος 2017, 20:59

Συγχαρητήρια σε όσους πήγαν (Γκόραν). @αμώ τα κονέ σου με τις κάμερες... :lol:

Εγώ δυστυχώς λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων δεν πήγα ενώ το είχα στο πρόγραμμα και πρόλαβα ίσα ίσα να δω το θρίλερ των τελευταίων δευτερολέπτων... άρα δεν έχω και άποψη...

Επειδή γνωρίζω ότι στον Ιβάν αρέσει το γυναικείο χάντμπολ και βοηθάει (Το θέμα είναι που δεν βοηθάει τελικά) δεν ξέρω τι πρέπει να αλλάξει αλλά από του χρόνου πιστεύω θα γίνουν οι κατάλληλες κινήσεις... :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Γυναικείο Χάντμπολ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 12 Μάιος 2017, 21:35

Απόστολε (HOOL4IGAN), μαζί με τον Γιάννη (PAOK against all) ήμασταν και κονέ για κάμερες δεν έχω ρε φίλε... 8-)

Μπορεί να μου χει μείνει η τακτική απ το hanball που έπαιζα και συνεχίζω να παίρνω σωστές θέσεις... :D :opaokara:

Σε αγώνες του Π.Α.Ο.Κ., ειδικότερα σαν τον σημερινό, είναι τουλάχιστον χρέος να πηγαίνουμε όσοι μπορούμε... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες