Γενική συζήτηση περί Γυναικείου Μπάσκετ του ΠΑΟΚ (2014-2015)

Γενική συζήτηση περί Γυναικείου Μπάσκετ του ΠΑΟΚ (2014-2015)

Δημοσίευσηαπό ARMY » Τετ 09 Ιούλ 2014, 17:42

Γενική συζήτηση περί Γυναικείου Μπάσκετ του ΠΑΟΚ (2014-2015)
Ο εχθρόs του ελληνικού ποδοσφαίρου φοράει γραβάτα και όχι κασκόλ!
Άβαταρ μέλους
ARMY
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3672
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 16:03
Τοποθεσία: Λουτράκι Κορινθίας

Re: Γενική συζήτηση περί Γυναικείου Μπάσκετ του ΠΑΟΚ (2014-2

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 12 Οκτ 2014, 11:46

Είναι κορασίδες, αλλά δεν υπάρχει σχετικότερο topic...

http://www.seleo.gr/athlitika/152600-niki-me-diafora-rekor-gia-tis-korasides-tou-paok#.VDpJ9xaANTI

Νίκη με διαφορά - ρεκόρ για τις κορασίδες του ΠΑΟΚ!

Εντυπωσιακή νίκη πέτυχαν οι κορασίδες του ΠΑΟΚ στο μπάσκετ.

Επικράτησαν Με σκορ 2-88 στη ΜΕΝΤ! Χαρακτηριστικό είναι ότι οι γηπεδούχοι σημείωσαν δύο βολές σε όλο το παιχνίδι.

Ο ΠΑΟΚ αγωνίστηκε χωρίς τη Ράτζα, ενώ χρησιμοποιήθηκαν ελάχιστα Παπαδοπούλου και Κοντογεώργου. Οι περισσότερες από τις παίκτριες που ήταν στη σύνθεσή του είναι παγκορασίδες, αλλά η διαφορά δυναμικότητας και πάλι ήταν τεράστια με την ΜΕΝΤ να έχει μόλις έξι παίκτριες στην σύνθεση της.

Μετά τη λήξη του αγώνα οι παίκτριες του ΠΑΟΚ γιόρτασαν στα αποδυτήρια τα γενέθλια της Κωνσταντίνας Διαμαντίδου και της ευχήθηκαν χρόνια πολλά με τούρτα έκπληξη.

Δεκάλεπτα: 1-23, 1-56, 1-76, 2-88

Διαιτητές: Λόλι-Καπνοπούλου Σ.
ΜΕΝΤ (Καμπίτση-Καζακλής): Κατσαρού, Μπαξεβάνου 1, Λέφα, Σαράντη, Τρυφωνίδου, Θαλασσινού 1.

ΠΑΟΚ (Παπαδόπουλος): Χρυσοστομίδου 16, Σιακαβάρα 2, Βουλώνη 8, Παπαδοπούλου 2, Λαγκαδιώτου 13 (2), Ζέρβα 20, Χαλκιά 8, Διαμαντίδου 14, Τσιρανίδου 4, Κοντογεώργου 1.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γενική συζήτηση περί Γυναικείου Μπάσκετ του ΠΑΟΚ (2014-2

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 15 Νοέμ 2014, 17:09

http://www.paokmania.gr/basket/diafora/74181-megalo-paixnidi-stin-pylaia

Μεγάλο παιχνίδι στην Πυλαία!

Το μεσημέρι της Κυριακής (16/11) στις 15:00, θα διεξαχθεί στην Paok Sports Arena, η αναμέτρηση της γυναικείας ομάδας μπάσκετ του ΠΑΟΚ, με αντίπαλο την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού για την 7η αγωνιστική της Α1...

Οι δύο ομάδες βρίσκονται στην πρώτη 4άδα της βαθμολογίας και συγκεκριμένα η αθηναϊκή ομάδα με 11 βαθμούς (5 νίκες - 1 ήττα) στην 3η θέση, ενώ ο Δικέφαλος με 10 βαθμούς στην 4η (4 νίκες - 2 ήττες). Ο ΠΑΟΚ δείχνει φέτος σαφώς βελτιωμένο πρόσωπο σε σχέση με αυτό των τελευταίων ετών και με τη συμπαράσταση του κόσμου του μπορεί να φτάσει στη νίκη και να προσπεράσει τον αντίπαλο στον βαθμολογικό πίνακα.

Διαιτητές της αναμέτρησης ορίστηκαν οι: Παπαγερίδης-Ντούρας

Θυμίζουμε πως την περασμένη σεζόν, ο ΠΑΟΚ είχε "μαδήσει" το τριφύλλι στο παιχνίδι πρωταθλήματος, μετά από δύο παρατάσεις (83-77). Δείτε το σχετικό video από εκείνη την αναμέτρηση...






Ξέρει κανείς αν θα υπάρχει εισιτήριο; Αν ναι, έχω πρόσβαση με το διαρκείας των ανδρών;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γενική συζήτηση περί Γυναικείου Μπάσκετ του ΠΑΟΚ (2014-2

Δημοσίευσηαπό stelyk » Σάβ 15 Νοέμ 2014, 18:44

με το διαρκειας του ερασιτεχνη εχεις προσβαση, λογικα θα πουλανε και μεμονομενα.
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Γενική συζήτηση περί Γυναικείου Μπάσκετ του ΠΑΟΚ (2014-2

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 15 Νοέμ 2014, 19:06

Ευχαριστώ! :)
Την ίδια απάντηση με έδωσε και ο teacher στην κεντρική..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γενική συζήτηση περί Γυναικείου Μπάσκετ του ΠΑΟΚ (2014-2

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Δευτ 16 Φεβ 2015, 17:06

Το τμήμα αυτό αντιμετώπισε σοβαρά προβλήματα. Η καλύτερη μεταγραφή του τραυματίστηκε πριν καν παίξει. Επίσης, κινδυνεύει να μηδενιστεί στη νίκη του με τον Βόλο -εκκρεμεί η υπόθεση στο δευτεροβάθμιο όργανο, τον λατρεμένο ΑΣΕΑΔ-. Παρόλα αυτά, κέρδισε 63-59 πριν λίγες μέρες μια παλιά δύναμη του γυναικείου μπάσκετ, τον Αθηναίκό, κι εξασφάλισε στον αγωνιστικό χώρο και μαθηματικά την παραμονή του στην Α1 χωρίς πλέυ άουτς.

Όσο το ποδόσφαιρο ανδρών είναι χάλια, είναι ευκαιρία για τα αθλήματα αυτά να διαφημιστούν λίγο παραπάνω γιατί, έτσι και κάνει πως ξαναπαίρνει τα πάνω της η ΠΑΕ, θα χαθεί η ''ευκαιρία''. Στα πέντε μεγάλα αθλήματα, ανδρών και γυναικών, έχουμε 8 στις 10 παρουσίες στη μεγάλη κατηγορία -μόνο γυναικείο βόλλεύ και γυναικείο πόλο δεν είναι Α ή Α1- και μάλιστα φέτος σε αρκετά από αυτά πηγαίνουμε για τίτλο. Από τους μεγάλους αθλητικούς συλλόγους της χώρας, νομίζω ότι μόνο εμείς έχουμε τόσο εκτεταμένη παρουσία στο υψηλότερο επίπεδο. Άντε με το καλό και κανένα τμήμα ράγκμπυ, κρίκετ και μπέιζμπολ για να αποκτήσουμε οπαδούς στις ΗΠΑ και την ινδική ηποήπειρο. Παγκόσμιος, πολυθεματικός ΠΑΟΚ. ΟΚ, κάνω πλάκα αλλά όχι εντελώς...
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 801
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Γενική συζήτηση περί Γυναικείου Μπάσκετ του ΠΑΟΚ (2014-2

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Πέμ 05 Μαρ 2015, 02:40

Η έφεση χάθηκε, αφαιρέθηκαν δύο βαθμοί από την ομάδα. Πλέι άουτς εναντίον του Παναθλητικού Συκεών. Μεταφέρονται οι νίκες της κανονικής διάρκειας. Είμαστε 1-1. Όποιος φτάσουμε τις τρεις νίκες σωζόμαστε.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 801
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Γενική συζήτηση περί Γυναικείου Μπάσκετ του ΠΑΟΚ (2014-2

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Τετ 11 Μαρ 2015, 22:19

63-41 στο Παλατάκι. Σάββατο 18.00 στο κλειστό της Επταπυργίου το δεύτερο παιχνίδι, με την ελπίδα να μη χρειαστεί τρίτο.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 801
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24


Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες