Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 01:41

Φέτος θα είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα χρονιά... Πέρσι κάναμε ίσως την πιο γενναιόδωρη μεταγραφική ενίσχυσή μας και δεν μας βγήκε... Χάσαμε το κύπελλο από χαρακτηριστική ΠΑΟΚτσήδικη φάση (...) και το πρωτάθλημα το χάσαμε σχεδόν με σκούπα.

Φέτος ο προπονητής θα παραμείνει (Δημητρούλιας) σύμφωνα με δηλώσεις του εφόρου της ομάδας, Δημήτρη Χασεκίδη.


Καλή σεζόν και με τίτλο φέτος!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 12 Ιουν 2018, 15:10

Καλή χρονιά λοιπόν, με μια καλή αρχή, η οποία γίνεται με την αποδυνάμωση του μοναδικού μας αντιπάλου... ;)

:pano:

Η διεθνής Καστοριανή χαντμπολίστρια Αγνή Ζυγούρα (ΟΦΝΙ), μετακομίζει Θεσσαλονίκη και ντύνεται ασπρόμαυρη!!!!
Αγνή Ζυγούρα: «Δύσκολα λες όχι στον Π.Α.Ο.Κ.!!!!»
Τρίτη, 12 Ιουνίου 2018 15:10...

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Θεσσαλονίκη, 12/06/2018

Ο Α.Σ. Π.Α.Ο.Κ. και το τμήμα Χάντμπολ Γυναικών ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με την αθλήτρια Αγνή Ζυγούρα, η οποία θα αγωνιστεί με τα «ασπρόμαυρα» για την αγωνιστική σεζόν 2018-2019.

Εικόνα
Η διεθνής από την Καστοριά, με πολλούς τίτλους και διακρίσεις στο ιστορικό της, μίλησε αποκλειστικά στο acpaok.gr:

Για τη μέχρι τώρα καριέρα σου στην Α1 και τη μεταγραφή σου στον Π.Α.Ο.Κ.:
Μετά από 4 χρόνια σε μια μεγάλη ομάδα από την οποία πήρα πολλά σε προσωπικό επίπεδο, κέρδισα τίτλους αλλά και έδωσα το 100% του εαυτού μου, μου έγινε μια πολύ καλή πρόταση και την είδα σαν ευκαιρία για την προσωπική μου βελτίωση και εξέλιξη. Άλλωστε σε μια μεγάλη ομάδα σαν τον Π.Α.Ο.Κ. δύσκολα λες όχι. Εδώ πρέπει να ευχαριστήσω τη διοίκηση και τους προπονητές που είχα στην νέα Ιωνία και εύχομαι με τις παλιές συμπαίκτριες μου να πανηγυρίσουμε επιτυχίες σε επίπεδο εθνικής ομάδας.

Για τον προπονητή και την ομάδα:
Ανυπομονώ να συνεργαστώ με τον κ. Δημητρούλια. Ελπίζω μαζί με τα υπόλοιπα κορίτσια να κατακτήσουμε τους στόχους που έχει βάλει η διοίκηση και ο προπονητής σε Ελλάδα και Ευρώπη.

Για τον κόσμο του Π.Α.Ο.Κ.:
Ο κόσμος του Π.Α.Ο.Κ. δείχνει την αγάπη του σε όλα τα αθλήματα του Συλλόγου. Βρίσκεται όλα αυτά τα χρόνια κοντά στο γυναικείο χάντμπολ και ελπίζω με τις συμπαίκτριές μου τη νέα σεζόν να φέρουμε ακόμη περισσότερο στο γήπεδο.

ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΟΣ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
ΟΜΙΛΟΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΩΝ



Σιδερο-ΔΙ-κέφαλη και από φέτος, μόνιμα πλέον, νταμπλούχος, αλλά με τα ασπρόμαυρα... :opaokara: :opaokara: :nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 12 Ιουν 2018, 15:25

Καλώς την Αγνή!
Φέρε και την Κεπεσίδου....... :twisted:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 12 Ιουν 2018, 15:35

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ :D :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 12 Ιουν 2018, 19:11

«Να δημιουργήσουμε τον νέο πρωταθλητή!»

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Χάντμπολ Γυναικών ανακοινώνουν τη συνέχιση της συνεργασίας με τον προπονητή της πρώτης ομάδας Δημήτρη Δημητρούλια.

Ο έμπειρος τεχνικός ανέλαβε στο τιμόνι της ομάδας στις αρχές Μαρτίου και η συνεργασία θα συνεχιστεί και τη σεζόν 2017-2018.

Σχετικά, ο προπονητής Δημήτρης Δημητρούλιας δήλωσε αποκλειστικά στο acpaok.gr:

«Είναι μοναδική χαρά για μένα να δουλέψω για μια μεγάλη ομάδα όπως είναι ο ΠΑΟΚ. Σκοπός μας είναι με πολλή και ποιοτική δουλειά να δημιουργήσουμε ένα DNA νικητή που θα αποδίδει ελκυστικό χάντμπoλ και θα αποπνέει πάθος και φιλοδοξία.

Οι προσθήκες και οι αποχωρήσεις στην ομάδα θα είναι προσαρμοσμένες στην ποιότητα, τον χαρακτήρα αλλά και στο μοντέλο παιχνιδιού που θέλουμε να χτίσουμε. Θέλω να ευχαριστήσω ιδιαίτερα για την εμπιστοσύνη που μου έδειξε τον Έφορο της ομάδας Δημήτρη Χασεκίδη, ένα άνθρωπο με όραμα και πολλή πίστη στην ομάδα του όλα αυτά τα χρόνια.

Στόχος μου, των συνεργατών μου αλλά και της διοίκησης, είναι να δημιουργήσουμε τον επόμενο πρωταθλητή Ελλάδας, αλλά και το μεγάλο όραμα μας είναι η υψηλή ανταγωνιστικότητα σε ευρωπαϊκό επίπεδο.»

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στον προπονητή και καλή αγωνιστική σεζόν!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Παρ 15 Ιουν 2018, 16:14

Ανανεωσε η Νικολιτς και ερχετε Βραζιλιανα στο τερμα και Σλοβενα στη περιφερεια!
Τελος Νουλα και Μαστακα!
Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ 15 Ιουν 2018, 16:25

Πάμε λοιπόν για σαρωτικές αλλαγές στο γυναικείο χάντμπολ λογικά θα στήσουμε καινούργια ομάδα αντε να δούμε.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Παρ 15 Ιουν 2018, 17:10

Η Νούλα η ψυχαρα έπρεπε να μείνει.Τεσπα....
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 15 Ιουν 2018, 23:35

Πολύ ενδιαφέρον θα έχει αυτό το καλοκαίρι...και στο γυναικείο, αλλά και στο ανδρικό χάντμπολ.

Αποφασισμένοι φαίνονται για πρωτάθλημα φέτος, Χασεκίδης κτλ.. Αλλά και πέρσι αποφασισμένοι ήσαν, αφρόκρεμα είχαμε υποτίθεται και πάλι 2οι τερματίσαμε...


ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΗ NEDA ΕΔΩ, ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΑΖΙ ΤΗΣ!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 16 Ιουν 2018, 10:39

Πεφτουν μακρια (και ακριβές) οι Κυκλάδες. :oops:
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 16 Ιουν 2018, 10:54

Προφανώς Νούλα και Μάστακα είχαν θέματα με τον λίγο χρόνο συμμετοχής που έπαιρναν και γι αυτό φεύγουν...
Αν μείνουν οι υπόλοιπες και έρθει μία καλή δεύτερη πίβοτ και μια αριστερόχειρας ίντερ-βουνό, θα μαστε κομπλέ...

Ελπίζω-εμπιστεύομαι (σ)την τελειομανία του Δημητρούλια και την τρέλα για διάκριση των Χασεκίδη και Ιβάν!!!!

Δεν ξέρω αν η Ζυγούρα θα κληθεί να καλύψει την θέση της δεξιάς ίντερ (με "ανάποδο"-δεξί χέρι), αλλα ας μην ξεχνάμε ότι πέρσι είχαμε το πιο πλήρες ρόστερ απ όλες τις ομάδες, εκτός απ την αριστερόχειρα ίντερ που λέω...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 18 Ιουν 2018, 22:38

Ανανέωσαν Γκάτζιου και Nikolic (η..........Σκοπιανή πίβοτ)!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 24 Ιουν 2018, 15:39

Υπάρχει κανείς στο γυναικείο τμήμα που ακολουθεί την Nikolic στα social media;; Εγώ την έχω φίλη προσωπικά στο Facebook και την ακολουθούμε ως Paokmania στο Instagram (μαζί με πλειάδα αθλητών και αθλητριών από κάθε τμήμα).

Με τα πράγματα να είναι όπως είναι, θεωρώ λίγο ρίσκο την ανανέωση της συνεργασίας μας...

Δεν είπε κάτι ακραίο βέβαια...ακόμη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 24 Ιουν 2018, 15:57

Ο αθλητισμός ενώνει τους λαούς...
Άλλα και άλλοι τους χωρίζουν...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 24 Ιουν 2018, 16:40

Περίμενα μια ομάδα με έφορο τον Χασεκίδη, που με την εθνική είχε κάνει ολόκληρη φασαρία για το "Μακεδονία" πέρσι το καλοκαίρι, να αντιδράσει σε αντίστοιχες τοποθετήσεις από δική μας παίκτρια.

Χωρίς να δηλώνω αν συμφωνώ ή διαφωνώ...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Επόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες