Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 25 Σεπ 2019, 16:15

Σήμερα μάθαμε ότι παραμένει, σε "πιο διευρυμένο ρόλο", όπως είπε ο Πρόεδρος Καρακούσης...

Γρήγορα ξανά όρθιος χωρίς πατερίτσες, να πούμε εμείς!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 13 Νοέμ 2019, 00:46

«Ειλημμένη απόφαση να μείνει ο Χαραλαμπίδης!»

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε στην κάμερα της ΕΡΤ3:

«Έχουμε μια δύσκολη χρονιά. Ο δικός μας στόχος είναι να μην κινδυνεύσουμε στο ελληνικό πρωτάθλημα. Είχαμε μια οδυνηρή ήττα στο Κύπελλο, δυστυχώς για τρίτη φορά από ομάδα Α2. Έχουμε δυσκολίες. Νομίζω ότι δεν πρέπει να φύγει το μυαλό μας από το βασικό στόχο, που δεν είναι από το να μη χάσουμε παιχνίδια εντός έδρας στην Ελλάδα. Στην Ευρώπη, αν έχουμε θετικό αποτέλεσμα σήμερα είμαστε μέσα στη διαδικασία, αν το αποτέλεσμα δεν είναι αυτό που θέλουμε, είναι ευκαιρία να βάλουμε κάποια δικά μας παιδιά στη διαδικασία».

Για το αν είναι πολυτέλεια για τον ΠΑΟΚ η συμμετοχή στην Ευρώπη:

«Διαφωνώ κάθετα με αυτήν την άποψη. Οι Αμερικάνοι για να έρθουν στο ελληνικό πρωτάθλημα, σε μια ομάδα σαν τον ΠΑΟΚ, το πρώτο πράγμα που ζητούν, είναι να παίζει η ομάδα στην Ευρώπη. Είναι ένα κίνητρο και γι' αυτούς και για εμάς. Ο παίκτης πρέπει να είναι σε διαδικασία αγώνων. Αυτό σου δίνει το πλεονέκτημα να διορθώσεις πράγματα, αν περάσεις στο επόμενο παιχνίδι μετά από οδυνηρές ήττες».

Για τον αποκλεισμό στο Κύπελλο και αν επηρεάζει:

«Δεν πρέπει να μείνουμε εκεί. Αυτό που είπα στον προπονητή, ήταν ότι πρέπει να πάμε αμέσως στο επόμενο παιχνίδι. Δεν πρέπει να μείνουμε στο παλιό. Δεν πρέπει να βγούμε από το στόχο μας, που είναι να γινόμαστε καλύτεροι σε κάθε παιχνίδι και εν τέλει, να παίρνουμε και τα αποτελέσματα».

Για την παραμονή του Χαραλαμπίδη ως το τέλος της σεζόν στον πάγκο:

«Βεβαίως είναι ειλημμένη απόφαση. Έχει μπει σε μια δύσκολη κατάσταση. Δεν είμαστε υπέρ των αλλαγών, το έχουμε αποδείξει και τα προηγούμενα χρόνια. Πάντα δίνουμε χώρο στον προπονητή να δείχνει τη δουλειά του. Θεωρώ ότι πρέπει να είμαι «ομπρέλα». Πρέπει να απεγκλωβιστεί από την πίεση ότι αν φύγει θα χάσει».

Για τη μικρή παρουσία του κόσμου σήμερα:

«Ο φίλαθλος αν χάνεις σε βρίζει, αν κερδίζεις είναι μαζί σου. Ποτέ δεν έγινε το αντίθετο. Ελπίζω ότι θα είναι μαζί μας στα ματς που πρέπει, τα οποία πρέπει να προσέξουμε πάρα πολύ. Πρέπει ο κόσμος να στηρίξει την ομάδα».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 16 Δεκ 2019, 10:35

ομιλία λέει του Μάτζικ στους παίκτες να αντιληφθούν (?) την κρισιμότητα των αγώνων. ε :roll: ?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 16 Δεκ 2019, 13:56

Συγγνώμη...χαζοί είναι; Από μόνοι τους δεν καταλαβαίνουν; Δεν κοιτάνε τη βαθμολογία;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 16 Δεκ 2019, 14:30

Θα τους τριξει τα δόντια!
Ίσως έχει κάποια σημασία να τούς ταρακουνήσει λίγο.. να έχουν την ίδια απόδοση μέσα, έξω.
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 16 Δεκ 2019, 14:33

Θα τον γράψουν στα @@ των.

Θα πάρουν πριμ αν μπουν play-offs; Όχι.
Θα φάνε πρόστιμο* αν κάνουν 1-2 ήττες εντός έδρας που δεν τις περιμέναμε; Όχι.
Θα πληρωθούν όταν πρέπει τα μισθά των, αν κερδίσουν κάποιον αντίπαλο στυλ Προμηθέα; Όχι.
Θα πληρωθούν όταν πρέπει τα μισθά των αν χάσουν από τον Galis BC τον Γενάρη στο Παλατάκι; Όχι.


Άρα, ποιο είναι το κίνητρο, σε μια ομάδα που δεν σε πληρώνει εγκαίρως;



* εδώ δεν έπεσε πρόστιμο στον Smith όταν βγήκε νύχτα, 2 μέρες πριν από αγώνα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό Eagle1980 » Δευτ 16 Δεκ 2019, 14:48

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Θα τον γράψουν στα @@ των.

Θα πάρουν πριμ αν μπουν play-offs; Όχι.
Θα φάνε πρόστιμο* αν κάνουν 1-2 ήττες εντός έδρας που δεν τις περιμέναμε; Όχι.
Θα πληρωθούν όταν πρέπει τα μισθά των, αν κερδίσουν κάποιον αντίπαλο στυλ Προμηθέα; Όχι.
Θα πληρωθούν όταν πρέπει τα μισθά των αν χάσουν από τον Galis BC τον Γενάρη στο Παλατάκι; Όχι.


Άρα, ποιο είναι το κίνητρο, σε μια ομάδα που δεν σε πληρώνει εγκαίρως;



* εδώ δεν έπεσε πρόστιμο στον Smith όταν βγήκε νύχτα, 2 μέρες πριν από αγώνα.

Το κάλο που μας θέλω όλων είναι να κάνουμε τα Οχι Ναι.... τώρα δεν ξέρω αν είναι τόσο δύσκολο όσο ο Χριστός έκανε το νερό Κρασί στο γάμο της Κανα... άλλα ίσως να υπάρχει Μεσσίας και για το μπάσκετ αρκεί να γίνει ειλικρινή προσσεγγιση από ερασιτέχνη και την ομάδα.
....................................... :ugeek: :ugeek: :opaokara: :ugeek: :ugeek: .........................................
Άβαταρ μέλους
Eagle1980
 
Δημοσιεύσεις: 2614
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιαν 2016, 05:50

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 16 Δεκ 2019, 15:24

αμα ηταν ετσι ευκολα τα πραγματα και ένας μέτριος να γινόταν καλός με τρίξιμο στα δόντια, θα είχε αλλάξει όλη η δομή της ανθρώπινης κοινωνίας.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 17 Δεκ 2019, 23:30

Μπράβο για σήμερα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 19 Δεκ 2019, 11:36

λένε και ξαναλένε (και τους πιστευω) οτι την ομάδα την βρήκανε. Ποιός την έκανε αν όχι εσύ? Ο φλεβαράκης με τον Τέλη? Και έδωσες εσύ το ΟΚ για προπονητή και παίκτες?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 16 Ιαν 2020, 16:48

Σήμερα είναι Πέμπτη 16 Ιανουαρίου... ακόμη περιμένουμε τις προσθήκες.
Καταφέρατε να φτιάξετε ένα έκτρωμα φέτος,σας δίνεται η τεράστια ευκαιρία να διορθώσετε το λάθος σας, αλλά έως τώρα παρουσιάζετε μια τεράστια απάθεια στα όρια του γραψαρχιδισμου
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 16 Ιαν 2020, 17:00

δεν το έφτιαξε ο Μάτζικ. Τί είναι ο Μάτζικ για να το φτιαξει τεχνικός διευθυντής? Το ρόστερ το έκανε ο Κατσαρής 85% ο Φλεβαράκης 14.9% και 0.1% ο Τέλης.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 16 Ιαν 2020, 17:09

Όταν φτιαχνόταν το ρόστερ, ο Μάτζικ ήταν στο κρεβάτι, άρρωστος. Λίγος σεβασμός...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 16 Ιαν 2020, 17:41

Φαντάζομαι η shortlist ήταν από τον τεχνικό διευθυντή της ομάδας και μέσα απ' αυτήν επιλέχθηκαν οι παίκτες.
Εκτός και αν οι επιλογές έγιναν μόνο μέσω προτάσεων μάνατζερ κάτι που θα ακυρωνε τα τόσα ταξίδια στο αμερικα... γίνονται αυτά???

Αλλά αυτά έγιναν. Ας πούμε ότι λόγω οικονομικής δυσπραγίας υπήρχαν χιλιάδες προβλήματα και πήραμε τους παίκτες που πήραμε.
Σήμερα τι κάνουμε?
Πόσος χρόνος χρειάζεται να βρουν 3παικτες που θα σε βγάλουν από τη λάσπη?
Γιατί υπάρχει η στρατηγική επιλογή της στήριξης στον μπιδη?
Έχουν αντιληφθεί πραγματικά σε τι θέση βρίσκονται?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 29 Ιαν 2020, 21:38

Ματζικ σ αγαπάμε σ εκτιμαμε για ότι έχεις προσφέρει, αλλά αν κουράστηκες μπορείς να το πεις.
Οποίος κάνει πράγματα με το ζόρι είναι λογικό να μη τα κάνει σωστό
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες