Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 30 Μάιος 2012, 11:22

Σταυρόπουλος: «Εκλεισε ένας κύκλος»

Ως μία νέα προσπάθεια που ξεκινά από το μηδέν, παρουσιάσει ο Νίκος Σταυρόπουλος αυτό που κάνει πλέον ο ΠΑΟΚ. Ο τεχνικός διευθυντής του ΠΑΟΚ, μίλησε στην εφημερίδα “Goal” για την περσινή σεζόν, τις σκέψεις για το ρόστερ της επόμενης σεζόν και την προσπάθεια αναστήλωσης της ομάδας του ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο τεχνικός διευθυντής του ΠΑΟΚ στην εφημερίδα “Goal”…

Για την προσπάθεια αναστήλωσης του ΠΑΟΚ: «Ο σεβασμός είναι κάτι που το κερδίζεις. Με ενοχλεί όταν βλέπω πως ο ΠΑΟΚ δεν απολαμβάνει σεβασμού κι αυτός ήταν ένας από τους βασικούς λόγους που αποφάσισα να ασχοληθώ με την ομάδα. Ο κόσμος του ΠΑΟΚ αγαπάει το μπάσκετ, δυστυχώς ο ίδιος ο ΠΑΟΚ σταδιακά έδιωξε τον κόσμο από το γήπεδο. Χρειάζεται αγώνας για να πείσεις και δική μου γνώμη είναι πως υπάρχει η δυνατότητα να στοχεύσουμε και σε ένα διαφορετικό κοινό κι όχι μόνον στο οπαδικό. Αυτό πώς θα γίνει; Με δουλειά με μια σειρά από προωθητικές ενέργειες. Σε αυτά εντάσσονται όλα αυτά που κάνουμε τα τελευταία χρόνια. Οι εκδηλώσεις με τις ακαδημίες μας, τα 3 on 3, οι ημερίδες εκμάθησης μπάσκετ. Ολα αυτά είναι ένα άνοιγμα στην κοινωνία. Η αντρική μας ομάδα φέτος δεν τα κατάφερε, βγήκε νοκ άουτ από τον Απρίλιο. Τι πρέπει να γίνει; Να μπει λουκέτο στο γήπεδο και να ανοίξει ξανά Αύγουστο; Δεν θα πρέπει να φροντίσουμε ώστε να αξιοποιήσουμε με κάθε τρόπο αυτό το πανέμορφο γήπεδο, να του δώσουμε ζωή και τους θεωρητικά νεκρούς μήνες;».

Για την περσινή σεζόν: «Ναι, με στενοχώρησε αυτή η πορεία. Εφυγαν σημαντικοί παίκτες στη διάρκεια της σεζόν και ήρθαν κάποιοι άλλοι με βασικό κριτήριο επιλογής το οικονομικό. Κάποιοι από τους ξένους που ήρθαν δεν ήταν έτοιμοι. Κακά τα ψέματα, ανακατεύτηκε η ομάδα. Αν έμενε ίδια μέχρι το τέλος, θα ήμασταν ανταγωνιστικοί. Αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία για όλα. Δεν μπορώ να διανοηθώ επαγγελματίες παίκτες να μην προσπαθούν. Το είπα και στα αποδυτήρια σε κάποιους. "Η ομάδα μπορεί να μη δείχνει συνέπεια, εσείς όμως πρέπει να είστε συνεπείς με τους εαυτούς σας όταν μπαίνετε στο παρκέ". Την αδιαφορία δεν τη συγχωρώ. Εκλεισε ένας κύκλος και καλούμαστε να ξεκινήσουμε από το μηδέν. Η δουλειά μας είναι δύσκολη, τα οικονομικά δεδομένα είναι πολύ δύσκολα και καλούμαστε να προσαρμοστούμε όλοι. Εχουν αλλάξει και τα δεδομένα σε σχέση με το παρελθόν. Δεν υπάρχει ας πούμε η δυνατότητα να αγνοήσεις οφειλές προς το Δημόσιο, απαιτείται απόλυτη συνέπεια».

Για την ομάδα της επόμενης σεζόν: «Θα προσπαθήσουμε να δημιουργήσουμε μια ομάδα που θα έχει Ελληνες, νέα παιδιά, ενδεχομένως να εξετάσουμε και κάποιους Αμερικανούς ρούκι τους οποίους θα μπολιάσουμε και με έμπειρους παίκτες. Χρειάζεται το φρέσκο αίμα, η ζωντάνια, όμως χρειάζεται και η πείρα γιατί, αν δεν την έχεις, θα σου κοστίσει. Ενα κράμα νέων και έμπειρων είναι ο σωστός συνδυασμός. Τον Ντικούδη για να τον κρατήσεις πρέπει να του δώσεις ένα περιβάλλον. Πέρυσι όταν πήγαμε να τον συναντήσουμε με τον Τέλη τον Ζουρνατζίδη αυτό του είπαμε. "Ελα να παίξεις να το ευχαριστηθείς". Τα πράγματα δεν πήγαν όπως τα θέλαμε, είναι πιθανόν να έχει παράπονα. Το σίγουρο είναι ότι σεβάστηκε τον ΠΑΟΚ, έμεινε μέχρι τέλους, ξέρω ότι απέρριψε προτάσεις από το εξωτερικό».

Για το θέμα Μαρκόπουλου: «Εχω επαναλάβει πως ο ερχομός του Σούλη ήταν δική μου εισήγηση. Εισήγησή μου επίσης προς τον Πρέλεβιτς ήταν να παραμείνει και να συνεχίσει».
http://www2.paok24.com/newsitem.asp?s=13&id=18975

τραγικό να μην έχει δικό του τόπικ ο magic (εκτός αν έχει και δεν το ξέρω :D οπότε please μεταφέρετέ το).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 20 Μαρ 2016, 00:03

«Μας φοβούνται ΑΕΚ και Άρης»

Ο Νίκος Σταυρόπουλος μίλησε στον Arena fm και μεταξύ άλλων τόνισε για την απόκτηση του Κλάντον:

«Οι επιλογές μας είναι ομαδικές. Το 2013 τον είχα δει και είχα κάποια στοιχεία που βοήθησαν για να επιλέξουμε τον Κλάντον. Είναι καλά, ξέρει μπάσκετ, είναι ομαδικός, νομίζω ότι θα βοηθήσει αρκετά.

Υπάρχουν στοιχεία για κάθε παίκτη. Υπάρχει στο μυαλό μας και η απόκτηση γκαρντ. Το άμεσο ήταν να έρθει ένας ψηλός για τη ρακέτα. Αν βρούμε κάποιον γκαρντ που μπορεί να βοηθήσει άμεσα θα προχωρήσουμε.

Δεν κοιτάμε να φέρουμε κάποιον από Αμερική. Κοιτάμε όλην την Ευρώπη. Μπορεί από την Α2 Ιταλίας, ή την Πολωνία για παράδειγμα.

Τα κασέ προφανώς είναι χαμηλά. Γι' αυτό δεν είχαμε προχωρήσει ως τώρα σε απόκτηση παίκτη, καθαρά για οικονομικούς λόγους. Είμαστε όλοι μπασκετικοί στο σταφ είναι εύκολο να αποφασίσουμε ποιον θα πάρουμε. Όταν βρεθήκαμε με το υπόλοιπο σταφ αποφασίσαμε για τον Κλάντον σε 1 λεπτό.

Μας φοβούνται και η ΑΕΚ που έχει πενταπλάσιο μπάτζετ από εμάς και ο Άρης που έχει το διπλάσιο. Θα προτιμούσαν άλλον αντίπαλο για τα πλέι οφ και όχι τον ΠΑΟΚ.»
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 17 Απρ 2016, 17:11

Μετά από μία εβδομάδα στις ΗΠΑ κι αφού παρακολούθησε 12 αγώνες και "τσέκαρε" 64 παίκτες στο Portsmouth Invitational Tournament, ο Νίκος Σταυρόπουλος επιστρέφει στη Θεσσαλονίκη. Ο τεχνικός διευθυντής του ΠΑΟΚ πραγματοποίησε σημαντικές συναντήσεις με ανθρώπους του ΠΑΟΚ στην άλλη άκρη του ατλαντικού, με κορυφαία όλων αυτή με την πρώην ΝΒΑερ Terry Porter!

Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 17 Απρ 2016, 17:17

ποιούς ανθρώπους του ΠΑΟΚ συνάντησε στην άλλη άκρη του Ατλαντικού? :shock:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 17 Απρ 2016, 17:23

Εννοεί τους καινούριους καλαθοσφαιριστές μας!


64 παίχτες ρε φίλε... 5 δεν θα μας κάνουν;; 5 ρε γαμώτο...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 20 Νοέμ 2016, 00:38

Αλλάξτε κάποιους επιτέλους...Η σημερινή συνέντευξη του Σούλη το "φωνάζει"!!!! :shock:
Τι περιμένετε πια? :? Την Θεία φώτιση? :roll: Ή μήπως την θεία...Όλγα? :o
:idea: ("Η θεία Όλγα, η θεία Όλγα ξέρειιιιι...", έλεγε μια "αρχαία" διαφήμιση στο ραδιόφωνο)... 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 13 Φεβ 2017, 22:30

Ο Νίκος Σταυρόπουλος αποκαλύπτεται στο Metrosport.gr

Συμμετέχοντας στην προσπάθεια της ΚΑΕ από το 2009, ο Νίκος Σταυρόπουλος δεν κρύβει πια την απογοήτευση του για το ότι ο ΠΑΟΚ αδυνατεί να κάνει το επόμενο βήμα: «Είμαστε εδώ και χρόνια με δεμένα χέρια. Κάπου είναι κουραστικό και για εμάς. Δε βλέπω να υπάρχει κάτι στον ορίζοντα, δουλεύουμε γι’ αυτό αλλά δυστυχώς δε βλέπω φως στο να έρθει ένας μεγάλος χορηγός και ειδικά ο κ.Σαββίδης. Μας βοηθάει αλλά θέλουμε να κινηθούμε σε επίπεδα ΠΑΟΚ. Είμαστε σε μία τελματωμένη κατάσταση. Είναι δύσκολο να μην μπορείς να αλλάξεις έναν παίκτη που δε σου βγήκε».

Επέστρεψε με την αποστολή από την Πάτρα μετά τις 3 τα ξημερώματα αλλά το πρωί ήταν κανονικά παρών στη γιορτή των ακαδημιών της ΚΑΕ ΠΑΟΚ. Ο Νίκος Σταυρόπουλος μίλησε στη «Μ» για τον φετινό Δικέφαλο, την αδυναμία άμεσης ενίσχυσης, τα ματς με την Παρτίζαν και το μέλλον της ομάδας.

Αναφερόμενος στις ήττες που κάνει ο ΠΑΟΚ εκτός έδρας, ο «Μάτζικ» είπε: «Δυστυχώς έχουμε μια ομάδα χωρίς σταθερότητα. Δεν έχουμε έναν παίκτη που θα βάζει σταθερά 20 πόντους και θα αρχίζουμε από εκεί. Έχουμε παίκτες που τη μία μέρα θα παίζει ο ένας και την άλλη ο άλλος. Είμαστε μια ομάδα που παίζει κάποιες φορές καλά και κάποιες φορές άσχημα εκτός έδρας. Ίσως θέλει περισσότερη συγκέντρωση σε αυτά τα παιχνίδια».

Στην ερώτηση για το πόσο απέχει η εικόνα του ΠΑΟΚ από αυτό που ο ίδιος και οι συνεργάτες του είχαν στο μυαλό τους το περασμένο καλοκαίρι όταν σχεδίασαν την ομάδα, ο Νίκος Σταυρόπουλος είπε χωρίς περιστροφές: «Δεν είμαστε ευχαριστημένοι. Είχαμε έναν άλλον σχεδιασμό, να παίξει η ομάδα πιο γρήγορα, πιο θεαματικά. Δεν το βλέπουμε αυτό αλλά ο προπονητής πρέπει να μιλήσει για το στιλ που θέλει. Βέβαια καταλήξαμε σε αυτήν την απόφαση το καλοκαίρι σε συνεννόηση μαζί του. Εγώ περίμενα πάντως περισσότερα από την ομάδα».

Ο Σταυρόπουλος είπε για την ήττα της Πάτρας: «Μια ομάδα που κινδυνεύει τα παίζει όλα για όλα. Ηταν τυχεροί γιατί έβαλαν μεγάλα σουτ και με κακή άμυνα από εμάς. Εβαλαν 13 τρίποντα που είναι πολλά για ένα παιχνίδι στο οποίο παίζεις την παραμονή σου».


Παίκτες streetball Θαντ-Μπράιαντ

Αναφέρθηκε και στην αλλαγή του Μπράιαντ με τον ΜακΦάντεν: «Ο Θαντ βάζει την μπάλα στο καλάθι, είναι πιο πολύ streetball το παιχνίδι του όπως πάνω-κάτω ο Μπράιαντ υπό την έννοια του ότι και οι δύο είναι λίγο απείθαρχοι και δεν μπαίνουν σε καλούπια».

Δεν υπάρχει προοπτική ενίσχυσης

Για το αν υπάρχει η προοπτική προσθήκης ή αλλαγής, ο «Μάτζικ» είπε: «Δε βλέπω να υπάρχει τέτοιο θέμα αυτή τη στιγμή. Θα προχωρήσουμε με αυτούς που έχουμε. Αν κάναμε κάτι, θα έπρεπε να γίνει πριν την Παρτίζαν. Δεν ξέρω αν θα εμφανιστεί κάποια σοβαρή περίπτωση που να μπορεί να μας αλλάξει επίπεδο. Αυτός πρέπει να είναι ο στόχος αλλά τέτοιος παίκτης θα θέλει 10-15 χιλιάδες τον μήνα και εμείς δεν μπορούμε να τα δώσουμε οπότε αυτή είναι η απόφαση μας».

«Μπορούμε να πάρουμε την πρόκριση»

Αναφερόμενος στις πιθανότητες που έχει ο ΠΑΟΚ απέναντι στην Παρτίζαν, ο τεχνικός διευθυντής της ΚΑΕ τόνισε: «Είναι δύσκολη η πρόκριση. Επειδή όμως το πρώτο ματς πήγε στο καλάθι, υπάρχει η διάθεση να το χτυπήσουμε. Θα πάμε να παλέψουμε» είπε και παραδέχτηκε η λειτούργησε αρνητικά η ιδιαίτερη ατμόσφαιρα στο ματς της Πυλαίας: Δεν είδα από εμάς σκληρά μαρκαρίσματα, να βουτάμε για τις μπάλες. Ήταν σαν φιλικό παιχνίδι. Το είχαμε συζητήσεις αυτό το κομμάτι και επηρέασε αρνητικά το παιχνίδι μας»

Τι στράβωσε στη μη υλοποίηση του πλάνου για γρήγορο μπάσκετ; «Ίσως δεν έχουμε κάποιον πόιντ γκαρντ που να τρέξει αυτό το παιχνίδι, να πάει πιο γρήγορα ή πιο αργά όταν πρέπει. Τα δικά μας τα πλέιμεικερ ευθύνονται γι’ αυτό το κομμάτι. Από εκεί ξεκινάει το πρόβλημα».


δεν τα λέτε, δεν τα γράφετε...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 14 Φεβ 2017, 07:57

Εντάξει, μετά από αυτό δεν υπάρχει κάτι να πούμε εμείς...
Τα σκάτωσαν αγωνιστικά, το είπαν, περιμένουμε την επόμενη χρονιά..και να σώσουν οι υπάρχοντες ό,τι μπορούν.

Το θέμα είναι για ποιον λόγο φέτος, που βγήκαμε από το 99, δεν μπορούμε να φέρουμε καινούριο παίκτη τέτοια περίοδο, ενώ πχ πέρσι (Clanton) και πρόπερσι ακόμα (Bremer) μπορούσαμε...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τρί 14 Φεβ 2017, 16:06

Εντάξει τώρα διάβασα την συνέντευξη τι να πω δυστυχώς πλέον δεν υπάρχει καμία σωτηρία για αυτό το πολύπαθο τμήμα...
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 14 Φεβ 2017, 22:05

Τα ίδια είπε περίπου και ο Μπάνε στη συνέντευξή του.
Έχει πέσει το ηθικό στην διοίκηση δυστυχώς. Υπομονή κάνουν κι αυτοί μέχρι να αναλάβει άλλος.
Εννοείται ότι είναι η καλύτερη δυνατή επιλογή μέχρι να βρεθεί επενδυτής, αλλά ως τότε κάθε χρονιά θα είναι ντεζαβού...
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 14 Φεβ 2017, 22:44

Το οτι με ενεσεις μας κρατανε σε καλο επιπεδο το παραβλεπουμε ετσι? Μονο αν φυγουν θα καταλαβετε καποιοι που μπορει να φτασει το χαλι αυτο
Dimg4
 

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τρί 14 Φεβ 2017, 23:00

+1



Δεν χρειάζεται παράθεση στο αμέσως προηγούμενο post.
Roman
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 14 Φεβ 2017, 23:41

Καμία σχέση. Αντιθέτως λεω ξεκάθαρα πως "ειναι η καλύτερη επιλογή μέχρι να βρεθεί επενδυτής". Να το λέμε 3 φορες σε κάθε ποστ δηλαδή;
Όσα μπραβο και να πούμε, δεν αλλάζει το γεγονός πως με διοίκηση πρωτοδικείου δεν μπορούμε να έχουμε σοβαρούς στόχους. Αυτοί οι ίδιοι το λενε. Αυτο δεν σημαίνει ότι θέλω να φύγουν.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 14 Φεβ 2017, 23:43

μεγάλες αλήθειες για το φετινό αγωνιστικό σχεδιασμό/απόδοση της ομάδας από τον μάτζικ (τα υπόλοιπα τα ξέραμε και από τον μπάνε). Τα αυτονόητα λέει αλλά...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Νίκος "Magic" Σταυρόπουλος

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τετ 15 Φεβ 2017, 00:00

Δεν το λέω για πλάκα, εμένα μου άρεσαν πολύ αυτές οι δηλώσεις.
Μου δείχνουν ότι στη δίοικηση θέλουν το κάτι παραπάνω και απογοητεύονται όπως και εμείς.
Χίλιες φορές αυτή η ανθρώπινη αντίδραση από ανθρώπους που πονάνε αυθεντικά την ομάδα, παρά η κασετούλα με την εξυγίανση. Ορθώς έγινε η εξυγίανση, αλλά για το κάτι παραπάνω χρειάζονται δυνατοί συμπαίκτες.
Ο Μάτζικ καταδεικνύει, επίσης, έστω και εμμέσως, τη μη πιθανότητα εμπλοκής του Ιβάν, που συχνά-πυκνά αναπαράγεται ως φήμη ή ως ευχολόγιο.
Ό,τι και να λέμε για τον κόσμο, ακόμη κι ίσχυαν παλιά κάποια πράγματα, χρειαζόμαστε ένα όραμα, τουλάχιστον μακρινό και μη χειροπιαστό προς το παρόν, όπως του άρη και της αεκ
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Επόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες