PAOK Sports Arena - Παλατάκι

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Τρί 28 Φεβ 2012, 13:23

η λυση για το μπασκετ του ΠΑΟΚ ειναι ευκολη νομιζω εγω
επιστροφη στο αλεξανδρειο και το παλατακι να χρησιμοποιειται μονο σε καποιους πολυ σημαντικους αγωνες

αυτο το γηπεδο(παλατακι) ηταν πιστευω ο κυριος λογος που ηρθε η μπασκετικη κατρακυλα του ΠΑΟΚ

περασαν 10 χρονια και πιστευω ειναι καιρος να το χωνεψουμε (εγω το λεω εδω και 5 χρονια)
θα γινει καποτε η επιστροφη στο αλεξανδρειο αναγκαστικα το θεμα ειναι οσο νωριτερα τοσο καλυτερα
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Τρί 28 Φεβ 2012, 14:46

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Eγώ πιστεύω πως φταίνε τα διχτάκια!!!
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό stelyk » Τρί 28 Φεβ 2012, 15:11

Και τα σκαλια φταινε ειναι πολλα να ανεβεις μεχρι να μπεις μεσα... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:pano:
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Τρί 28 Φεβ 2012, 15:29

το γηπεδο ειναι μακρια απο την πολη και ειναι η κυριοτερη αιτια που ο κοσμος παει μονο σε μεγαλα ματς
ο κοσμος φερνει κοσμο
και αυτοι που πανε κατα καιρους δεν νομιζω οτι τους αρεσει να ειναι σε ενα αδειο γηπεδο οποτε δυσκολα ξαναπανε

απο εκει και περα οποιος θελει πανω απο 10 χρονια για να το καταλαβει ειναι αλλο θεμα
ισως καποιοι χρειαζονται πανω απο 20 χρονια για να το συνειδητοποιησουν
θα περιμενουμε τι να κανουμε
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό nico4 » Τρί 28 Φεβ 2012, 15:47

Και μετά λέμε τα σκουλήκια γειτονιά. Να μετονομαστούμε και σε ΠΑΟΤούμπας.
Fist in the air, in the land of hypocrisy
Άβαταρ μέλους
nico4
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: Κυρ 22 Φεβ 2009, 19:18

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό stelyk » Τρί 28 Φεβ 2012, 15:55

Στο ουντινε ή ξερω γω στην ελλαδα ξερουμε να πηγαινουμε κατα χιλιαδες στο ποδοσφαιρο στο μπασκετ δεν μπορουμε εστω 4.000 ε?
ειναι στην αλλη ακρη της πολης πολλα χιλιομετρα καταλαβαινω.
καντα 50 τα χρονια τοτε μπορει να το καταλαβω...

+++ στον νικο οντως γειτονια παμε να γινουμε...


:pano:
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό elpaoki » Τρί 28 Φεβ 2012, 16:19

δεν ειναι θεμα γηπεδου που εχουμε παρατησει το μπασκετ..απλως δεν πουλαει το μπασκετ σαν θεαμα οσο η μπαλα..ακομα και οι γαυροβαζελοι που υποτιθεται ειναι μονοι τους παλι αδειο ειναι το γηπεδο και σε ευρωπαικα ματς...ποσο μαλλον σε εμας..και μιλαμε για αποστασεις λες και οτι η θεσσαλονικη ειναι αθηνα και ειναι τοσο τεραστια..ενταξει μπορει να μην ειναι κοντα στο κεντρο αλλα δεν αποτελει λογος για να μην παει καποιος γηπεδο..δηλαδη τα παιδια απο επαρχια τι να πουν που κανουν συνεχεια τα χιλιομετρα????
PAOK ATHENS ΖΟΥΜΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΑΣ
Άβαταρ μέλους
elpaoki
 
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Παρ 18 Φεβ 2011, 20:08

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Τρί 28 Φεβ 2012, 16:23

Για τα Ούντινε,τα Λονδίνα,τα Άμστερνταμ καλοί είμαστε.
Για τα Λβίβ,τα Καζάν,τις Μόσχες,τα Όσλο,τις Ρίγες είμαστε "λίγοι".
Για το Παλατάκι,το Χάντμπολ,το Βόλλευ,το Πόλο,το Γυναικείο Ποδόσφαιρο είμαστε ανύπαρκτοι.

Από το flying ανάποδα, στo άσπρο μπλουζάκι Ralph Lauren.
Από το ΑΜΠΑΛΑΕΑ, στο μη μου άπτου.
Από την φωνή, στο μ@υνί.
Από το "ΚΑΣΚΟΛ ΨΗΛΑ" ,στο "Καθήστε δεν βλέπουμε".
Από το "Η νύχτα-μέρα" ,στα χιλιάδες φλάς των φωτογραφικών.
Από το "είμαστε οι πιο φανατικοί οπαδοί και τρέλα σας πουλάμε" ,στο "έχουμε τα περισσότερα views στο youtube και σας γ@μάμε".


Ο ΠΑΟΚτσής εμπορικοποιήθηκε και ευνουχίστηκε. Ελπίζω όχι ανεπιστρεπτί.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Τρί 28 Φεβ 2012, 16:29

τωρα αυτο ειναι μεγαλη συζητηση αλλα να σκεφτουμε οτι εκδρομες σαν αυτη του ουντινε ο κοσμος παει μια δυο τρεις φορες τον χρονο
και μιλαμε για ποδοσφαιρο την μεγαλη καψουρα του ΠΑΟΚτση

και στο παλατακι ο κοσμος παει 5-6 ματσακια την χρονια μαζι με τα πλει οφ
το θεμα ειναι το γηπεδο να ειναι συνεχεια γεματο και οχι 5-6 φορες τον χρονο

τα γεγονοτα δειχνουν οτι απο τοτε που πηγαμε στο παλατακι ο κοσμος παει επιλεγμενες φορες
ειναι αλλιως το γηπεδο να ειναι μεσα στην πολη να ακους και να βλεπεις οσους κατευθυνονται προς το γηπεδο
αυτοι παρασυρουν και αλλους

πειτε μου μια χρονια που δεν ειχε κοσμο το μπασκετ του ΠΑΟΚ οσο ηταν στο αλεξανδρειο
και αντιθετα πειτε μου μια χρονια που ειχε κοσμο απο τοτε που πηγαμε στο παλατακι


δηλαδη θα μπορουσαμε να χρησιμοπουμε το αλεξανδρειο σαν εδρα σε ολα τα ματς εκτος απο αυτα με οσφπ,αρη,παο και τα πλει οφ που ο κοσμος μπορει να γεμισει την πυλαια

δεν νομιζω οτι φταινε μονο οι διοικησεις που τα τελευταια δεκα χρονια το μπασκετ του ΠΑΟΚ φυτοζωει
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 28 Φεβ 2012, 17:47

Ρε παιδιά...
Η καψούρα της πλειοψηφίας είναι η μπάλα..
Υπάρχει κανένας που ασχολείται δευτέρα πρωί με το να κάνει καζούρα για το τι έγινε στον μπασκετικό αγώνα της προηγούμενης μέρας;

Και όταν ο κόσμος δεν έχει φράγκο να πάει να δει αυτό που γουστάρει θα κάνει και θυσίες επιπλέον γιατί απλά "κι αυτό ΠΑΟΚ είναι";;

Ας είμαστε ρεαλιστικοί..

Δεν μας φταίει κανένα γήπεδο.. Όποιος θέλει να πάει και μπορεί, θα πάει..
Και για Τούμπα 2 λεωφορεία είναι και για παλατάκι το ίδιο, από τα δυτικά. Δεν υπάρχει δικαιολογία τέτοια...
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17138
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό trelopaoki89 » Τρί 28 Φεβ 2012, 18:13

Δεν το καταλαβαινω αληθεια πως γινεται να υπαρχει τοση καψουρα για την μπαλα,ενω θεωρητικα με το μπασκετ δεν ασχολουνται πολλοι.Εγω και ο αδερφος μου γιναμε ΠΑΟΚ απτο μπασκετ γιναμε.4 χρονων ημουν και ηξερα ολη τν 5αδα.την ιδια περιοδο δεν υπηρχε καμια σοβαρη ομαδα στην μπαλα,το λογικο ειναι οσοι γιναν ΠΑΟΚ απο εκεινη την γενια να εγιναν απτο μπασκετ.Με την μπαλα αρχισα να ασχολουμαι απτο 2000 και μετα και για να πω την αμαρτια μου μεχρι να γινει το ξεπεταγμα επι προεδριας Ζαγορακη,αν χαναμε στην μπαλα ελεγα ε ρε γαμωτο κριμα,αλλα εκει που τρελαινομουν οταν χαναμε ηταν στο μπασκετ.Δεν μπορει ολοι εκεινοι που πηγαιναν μεχρι και στις προπονησεις να μην ειχαν τρελη καψουρα,το θεμα ειναι που πηγε και πως γινεται τοσο χρονια να μην ενδιαφερονται
trelopaoki89
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τετ 12 Δεκ 2007, 00:05

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 28 Φεβ 2012, 18:24

Ειλικρινά, πιστεύετε ότι θα κόβαμε τα ίδια εισητήρια στους 4-5 εντός έδρας αν αντί για το παλατάκι παίζαμε στο Παλέ ή αν το παλατάκι βρισκόταν στου Καρατάσου πχ;
Και πριν βιαστήτε να με κατηγορήσετε ότι απαξιώνω το παλατάκι, ούτε θυμάμαι σε πόσα εγκαίνιά του είχα πάει με τον γέρο μου. Επί Κούβελα, Κοσμόπουλου κλπ.
Σήμερα, με τις υπάρχουσες οικονομικές και αγωνιστικές συνθήκες (υποβαθμισμένο πρωτάθλημα 2 ταχυτήτων), το παλατάκι ΔΕΝ είναι η ιδανική έδρα. Κατά την άποψή μου πάντα.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό moican4 » Τρί 28 Φεβ 2012, 18:30

Δεν είναι θέμα γηπέδου..
Δικό μας ιδιόκτητο γήπεδο, από τα καλύτερα στην Ελλάδα ..
Δηλ πιστεύει κανείς οτι αν η νέα Τούμπα γινόταν π.χ στον Χορτιάτη δεν θα είχε κόσμο επειδή είναι μακρυά η σε βουνό?
Τι λέμε τώρα...
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 28 Φεβ 2012, 18:40

Μιλώντας υποθετικά πάντα, ναι, πιστεύω ότι στον Χορτιάτη θα είχαμε λιγότερο κόσμο. Σήμερα.
Αν και είναι άδικο να συγκρίνουμε την δημοτικότητα του κάθε αθλήματος.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Τρί 28 Φεβ 2012, 19:33

Μη συγκρίνετε Τούμπα-PAOK SPORTS ARENA ποδοσφαιρο-μπάσκετ.
Και για να μη κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλό μας και στη Τούμπα οι διαχρονικοί 10-15 χιλιάδες είναι.
Ας είχαμε καλή ομάδα κ στο μπάσκετ ή να υπήρχαν στόχοι και θα βλέπαμε...Λίγες φορές έχει πάει 6-7-8 χιλιάδες κόσμος με απάτη ομάδα στο κλειστό μας? ή μήπως το 1991-95 με Σπόρτινγκ γέμιζε το Παλέ?
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες