PAOK Sports Arena - Παλατάκι

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό freskos » Τρί 28 Φεβ 2012, 22:28

Δεν φταίει ούτε το παλατάκι για τα χάλια μας, όπως δεν φταίει και στην κοντή ψwllh οι τρίχες.Άμα είχα ομάδα της προκοπής, θα γκρίνιαζα στους πολιτικούς και στον πρόεδρο για μεγαλύτερο γήπεδο, κι ας ήταν χτισμένο και στην Καρδία.
Μήπως να το κοιτούσαμε το πρόβλημα αλλού;
...και ο λαος μας θα χορευει,οπως το ΄91 στη Γενευη...
Άβαταρ μέλους
freskos
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιουν 2011, 22:02

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Τετ 29 Φεβ 2012, 04:30

ronaldo έγραψε:η λυση για το μπασκετ του ΠΑΟΚ ειναι ευκολη νομιζω εγω
επιστροφη στο αλεξανδρειο και το παλατακι να χρησιμοποιειται μονο σε καποιους πολυ σημαντικους αγωνες

αυτο το γηπεδο(παλατακι) ηταν πιστευω ο κυριος λογος που ηρθε η μπασκετικη κατρακυλα του ΠΑΟΚ

περασαν 10 χρονια και πιστευω ειναι καιρος να το χωνεψουμε (εγω το λεω εδω και 5 χρονια)
θα γινει καποτε η επιστροφη στο αλεξανδρειο αναγκαστικα το θεμα ειναι οσο νωριτερα τοσο καλυτερα


Τι είναι αυτά ρε? Τι είναι βραδιάτικα? Κάτι τέτοια σχόλια μου γυρνάνε τα μυαλά ανάποδα. Φιλαράκι δε τα βάζω μαζί σου μόνο ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΣΥΝΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ. Ρε την παλεύετε? Τι Παλέ και π#tσες μπλε ρε? Δε βλέπετε ότι υπάρχει ένα υποτιμημένο προιόν σε αυτό το γαμωκράτος? Δε βλέπετε την πλήρη απαξίωση λόγω μη ανταγωνισμού? Οι βάζελοθ ρε και οι γαύροι μαζεύουν 1000 και 2000 άτομα βαριά, όντα πρωταθλητές και από τις καλύτερες ομάδες της ευρώπης. Κάθεστε και μιλάτε για παλατάκια παλέ και ιβανώφεια και δε λογαριάζετε καν τον επαρχιώτη ΠΑΟΚτσή, τι τον βολεύει και τι όχι θαρρείς και τόσα χρόνια οι Θεσσαλονικείς ΠΑΟΚτσήδες κάνουν τη διαφορά. Τρομάρα σας καναπεδάκηδες.

Έναν αγωνα παίξαμε ρε με τον πούστη τον ΚΑΟΔ στη Δράμα και είχαμε 300 Δραμινούς σε μια πόλη 40.000 κατοίκων. Άντε ανοίξτε τα μυαλά σας και βγειτε απο το μικρόκοσμο αυτης της πολης.

ΜΙΚΡΑΙΝΕΤΕ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΤΙΛΗΨΕΙΣ ΣΑΣ.
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 29 Φεβ 2012, 09:10

Emprostisghsoitrelamenoi έγραψε:Για τα Ούντινε,τα Λονδίνα,τα Άμστερνταμ καλοί είμαστε.
Για τα Λβίβ,τα Καζάν,τις Μόσχες,τα Όσλο,τις Ρίγες είμαστε "λίγοι".
Για το Παλατάκι,το Χάντμπολ,το Βόλλευ,το Πόλο,το Γυναικείο Ποδόσφαιρο είμαστε ανύπαρκτοι.

Από το flying ανάποδα, στo άσπρο μπλουζάκι Ralph Lauren.
Από το ΑΜΠΑΛΑΕΑ, στο μη μου άπτου.
Από την φωνή, στο μ@υνί.
Από το "ΚΑΣΚΟΛ ΨΗΛΑ" ,στο "Καθήστε δεν βλέπουμε".
Από το "Η νύχτα-μέρα" ,στα χιλιάδες φλάς των φωτογραφικών.
Από το "είμαστε οι πιο φανατικοί οπαδοί και τρέλα σας πουλάμε" ,στο "έχουμε τα περισσότερα views στο youtube και σας γ@μάμε".


Ο ΠΑΟΚτσής εμπορικοποιήθηκε και ευνουχίστηκε. Ελπίζω όχι ανεπιστρεπτί.

Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 29 Φεβ 2012, 11:28

ronaldo έγραψε:η λυση για το μπασκετ του ΠΑΟΚ ειναι ευκολη νομιζω εγω
επιστροφη στο αλεξανδρειο και το παλατακι να χρησιμοποιειται μονο σε καποιους πολυ σημαντικους αγωνες

αυτο το γηπεδο(παλατακι) ηταν πιστευω ο κυριος λογος που ηρθε η μπασκετικη κατρακυλα του ΠΑΟΚ

περασαν 10 χρονια και πιστευω ειναι καιρος να το χωνεψουμε (εγω το λεω εδω και 5 χρονια)
θα γινει καποτε η επιστροφη στο αλεξανδρειο αναγκαστικα το θεμα ειναι οσο νωριτερα τοσο καλυτερα


Εγώ πάλι πιστεύω οτι ο κύριος λόγος ήταν οτι έφυγαν-λείπουν παίκτες όπως ο Μπάνε, ο Κλιφ και ο Πέτζα.Παίκτες που δίνουν θέαμα αλλα και όραμα.Τουλάχιστο για μένα αυτή ήταν η βασική αιτία που εγκατέλειψα την ομάδα μπάσκετ.Έχοντας ζήσει απο κοντά εκείνη την ομαδάρα των Μπάνε ΤενΤεν κλπ δε με κάνει καρδιά να δώ (ούτε απο TV ) ένα σύνολο που δεν έχει ούτε το 10% απ το ταλέντο εκείνης της ομάδας.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Τετ 29 Φεβ 2012, 13:31

kostasff έγραψε:
Emprostisghsoitrelamenoi έγραψε:Για τα Ούντινε,τα Λονδίνα,τα Άμστερνταμ καλοί είμαστε.
Για τα Λβίβ,τα Καζάν,τις Μόσχες,τα Όσλο,τις Ρίγες είμαστε "λίγοι".
Για το Παλατάκι,το Χάντμπολ,το Βόλλευ,το Πόλο,το Γυναικείο Ποδόσφαιρο είμαστε ανύπαρκτοι.

Από το flying ανάποδα, στo άσπρο μπλουζάκι Ralph Lauren.
Από το ΑΜΠΑΛΑΕΑ, στο μη μου άπτου.
Από την φωνή, στο μ@υνί.
Από το "ΚΑΣΚΟΛ ΨΗΛΑ" ,στο "Καθήστε δεν βλέπουμε".
Από το "Η νύχτα-μέρα" ,στα χιλιάδες φλάς των φωτογραφικών.
Από το "είμαστε οι πιο φανατικοί οπαδοί και τρέλα σας πουλάμε" ,στο "έχουμε τα περισσότερα views στο youtube και σας γ@μάμε".


Ο ΠΑΟΚτσής εμπορικοποιήθηκε και ευνουχίστηκε. Ελπίζω όχι ανεπιστρεπτί.



Aπό τα πιο εύστοχα τραγούδια που θα μπορούσε κάποιος να παραθέσει.

"Όσα και αν έχω δανεικά πια δεν σου δίνω
να κάνεις βόλτες με το magic bus.


Ταξιδιάρα ψυχή,
και αν θέλω δίπλα σου είναι δύσκολο να μένω
Καιρός να δω την δικιά μου ζωή,
σ' αυτό το ταξίδι δεν θα σε περιμένω.

Θα ψωνιστώ, και κάποιο βράδυ,
ότι έχω μέσα μου για σένα θα το σβήσω,
Είναι μονόδρομος ο δρόμος που΄χεις πάρει
και δεν σε βλέπω να γυρίζεις πίσω,

Είναι μονόδρομος ο δρόμος που΄χεις πάρει
και δεν σε βλέπω να γυρίζεις πίσω.
"
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 29 Φεβ 2012, 15:27

Με πιάνεις κάργα...
Υ.Γ. Βαλε και το "λονδίνο αμστερνταμ βερολίνο" και όπου αλλού έχει ταξιδέψει αυτός ο λαός για τον οποίο το παλατακι είναι πολύ μακριά για να το φτάσει...
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Τετ 29 Φεβ 2012, 16:57

kataramenos5 έγραψε:
Εγώ πάλι πιστεύω οτι ο κύριος λόγος ήταν οτι έφυγαν-λείπουν παίκτες όπως ο Μπάνε, ο Κλιφ και ο Πέτζα.Παίκτες που δίνουν θέαμα αλλα και όραμα.Τουλάχιστο για μένα αυτή ήταν η βασική αιτία που εγκατέλειψα την ομάδα μπάσκετ.Έχοντας ζήσει απο κοντά εκείνη την ομαδάρα των Μπάνε ΤενΤεν κλπ δε με κάνει καρδιά να δώ (ούτε απο TV ) ένα σύνολο που δεν έχει ούτε το 10% απ το ταλέντο εκείνης της ομάδας.



σιγουρα το παν ειναι η ομαδα και οι παιχτες συμφωνω
απλα ομως για να εχεις καλους παιχτες πρεπει να εχεις και εσοδα
δηλαδη ειναι μια αλυσιδα οσο καλυτερη ομαδα τοσα περισσοτερα εσοδα και οσα περισσοτερα εσοδα τοσο καλυτερη ομαδα
το θεμα ειναι οταν εχεις καλη ομαδα να ερθουν και τα εσοδα απο τα εισητηρια(οσα περισσοτερα γινεται)
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 29 Φεβ 2012, 17:16

στα του γηπέδου δεν θα υπεισέλθω. δεν είμαι σαλονικιός άλλωστε. αν με ρωτάτε αντικειμενικά :mrgreen: ναι και εγώ θα ήθελα (ιδανικά- δε μιλάω για τώρα που έχουμε την Πυλαία) ένα γήπεδο κλουβάκι 2500-3000 θέσεων. Θα ήταν ό,τι πρέπει για το μπάσκετάκι μας.
κατά τα άλλα μισό λεπτό. ο φίλος ο kataramenos λέει εγώ μεγάλωσα με bane και barlow. Τι να πάω να δώ τώρα? Οκ, απλά να σου πώ φίλε kataramenos οτι θα ξαναδείς bane και barlow στον ΠΑΟΚ όταν να βρεθούν σωματίδια πιο γρήγορα από τα νετρίνα.
πρέπει να καταλάβουμε γρήγορα πού ζούμε, σε ποιά χώρα και ποιόν λαό αντιπροσωπεύουμε (έναν λαό που ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕ επαναλαμβάνω, δεν έβγαλε έναν πραγματικό κολοσσό επενδυτή- σε κανένα άθλημα). άρα λοιπόν let s make it clear: θα ερχόταν ο κόσμος του ΠΑΟΚ αν η ομάδα του έβγαζε θέαμα στο παρκέ με 300-400-500 χιλιάρικα μπάτζετ (και χτύπαγε ας πούμε τριάδα και final8 στο eurocup) ή περιμένει να γίνει free agent o Dwight και να τον κάνουμε trade με τον Καλλέ? Ας το αποφασίσει επιτέλους αυτό ο κόσμος του ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 29 Φεβ 2012, 19:45

gika έγραψε:Υπάρχει κανένας που ασχολείται δευτέρα πρωί με το να κάνει καζούρα για το τι έγινε στον μπασκετικό αγώνα της προηγούμενης μέρας;


Εγώ :geek: :opaokara:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 29 Φεβ 2012, 20:44

...και ντρεπόμουν να μιλήσω... εγώ που έχω να κάνω με ποδοσφαιρικούς τι να πω, που μιλάνε για κάτι Ούντινε κτλ. και έχω να τους πω τι γίνεται αν έσπασε το χέρι του ένας μαύρος που δεν τον έχουν ξανακούσει... :?

Μπάνε εγώ είμαι μαζί σου. Τελεία.
Μόνο που όλα αυτά αξίζουν για 80 ευρώ και όχι για 200. Ξηγημένα.

Επίσης κρατάω σαν λάθος που δεν φτιάξατε κορμό. Ακόμη και παίκτες σαν τους Δεμερτζή, Αποστολίδη , Δέδα να κρατούσατε θα είχαμε κάποιον κορμό. Δυστυχώς οι Γιαννακίδης Καλλές δεν δώσαν τίποτα στην ομάδα για να θεωρηθούν θετικά στοιχεία που μείναν. Ήδη ο πρώτος είναι για να φεύγει μπας και μάθει μπάσκετ (αλλά πλάκα που θα πάθουν οι ισπανοί αν υπολογίζουνε σε νέο Κωστάκη...)
Χάρηκα που βεβαιώθηκε και από τον Μπάνε η έντιμη στάση του Γιάννη. Σπάνιο αυτό αλλά που να το παρατηρήσουμε και να δείξουμε εκτίμηση... Ίσως γιατί μπασκετικά έχει ουσία και στυλ (με κινήσεις Τζόρνταν ή Κόμπι -αυτό δεν το λύσαμε ακόμη ε;) κι εκτιμώ τους παίκτες με τεχνική και όχι τους άγαρμπους, ίσως γιατί είναι παλλικάρι, ίσως γιατί λίγο που του μίλησα ένιωσα ότι σέβεται την έννοια ΠΑΟΚ όσο κανένας άλλος παίκτης από την εποχή των παλιών, για μένα τον Ιούνιο που θα γυρίσει πρέπει να υπάρχει επιτροπή με πανό στο αεροδρόμιο, να τον πάει κατευθείαν στο Παλατάκι.

Α και μένα η Πυλαία με βολεύει, πειράζει; και στο Παλαί με βόλευε κοντά έμενα τότε... κι όταν δούλεψα 1 χρόνο στον Πολύγυρο πάλι έτρεχα Παλατάκι...και πάντα θαύμαζα όλους όσους έρχονται από την επαρχία, διαβάζω τις μπλούζες και τους χαίρομαι από όπου κι αν είναι... τώρα για μας τους Σαλονικιούς τι να πω, από Δυτικά 10 λεπτά είναι ο Περιφερειακός ως το γήπεδο κι έχεις και πάρκιγκ. Στο Παλαί τώρα με τα έργα να δω που θα το βάζατε...
Αν θέλουμε κλουβί υπάρχει κι ένα Ιβανώφειο ελεύθερο χωρίς ομάδα έ ;)
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 29 Φεβ 2012, 22:29

χαζά-χαζά το Ιβανώφειο θα ήταν και έδρα.
Κρίμα-κρίμα-κρίμα
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 01 Μαρ 2012, 11:37

palok έγραψε:...
κατά τα άλλα μισό λεπτό. ο φίλος ο kataramenos λέει εγώ μεγάλωσα με bane και barlow. Τι να πάω να δώ τώρα? Οκ, απλά να σου πώ φίλε kataramenos οτι θα ξαναδείς bane και barlow στον ΠΑΟΚ όταν να βρεθούν σωματίδια πιο γρήγορα από τα νετρίνα.
...........
.

Αρα πλέον οι ελπιδες μας στηρίζονται στο CERN :mrgreen:
Όλα κύκλος είναι φίλε.Κάποτε η Τούμπα είχε 2000 εισητήρια και το Παλέ ήταν γεμάτο.Κι αυτά που λέμε τώρα για το μπάσκετ τα λέγαμε για την Τούμπα.Ο κόσμος κορέστηκε απ την υπερπροβολή του μπάσκετ τα προηγ. χρόνια ,δεν υπάρχουν πλέον οι μεγάλοι παίκτες του παρελθόντος,που σε συνδιασμό με την έμφαση στο αμυντικό παιχνίδι(καταραμένε Μάλκοβιτς) έκαναν το παιχνίδι λιγότερο θεαματικό και ελκυστικό.Αν σε όλα αυτά προσθέσεις και την τεράστια πίκρα που νοιώθω ακόμα , σχεδόν 20 χρόνια μετά, για το γεγονός οτι εκείνη η ομάδαρα δε πήρε τους τίτλους που της αναλογούσαν ,καταλαβαίνεις γιατί πλέον δε μπορώ να παρακολουθήσω μπάσκετ(όχι μονο ΠΑΟΚ ) ούτε απο τηλεόραση.Και το γράφει αυτό κάποιος που ξεκίναγε προπόνηση στις 6:30 πμ και έφευγε απ το γήπεδο στις 9 το βράδυ.

ΥΓ Κι όμως το καλοκαίρι φτάσαμε κοντά .Ο ερχομός Μαγκέτι αλλα κυρίως η επιστροφή του Πέτζα ήταν μεγάλο κίνητρο.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 01 Μαρ 2012, 12:29

Αν από όλες αυτές τις μαλακίες που έχω γράψει εδώ μέσα 3 χρόνια τώρα πρέπει να πιστέψεις οτι μόνο μία είναι αλήθεια, αυτό θα ήταν οτι παίζεται ΜΠΑΣΚΕΤΑΡΑ σε σχέση με παλιά (φυσικά δεν εννοώ την ξεπεσμένη Α1-άσχετα αν ο Ζάρας ή ο Κατσαρές έχουνε 100 φορές καλύτερο τρίποντο από τον Μπακατσιά).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 01 Μαρ 2012, 13:15

Γούστα είναι αυτά..
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ - Παλατάκι

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 01 Μαρ 2012, 15:59

kostasff έγραψε:
gika έγραψε:Υπάρχει κανένας που ασχολείται δευτέρα πρωί με το να κάνει καζούρα για το τι έγινε στον μπασκετικό αγώνα της προηγούμενης μέρας;


Εγώ :geek: :opaokara:

Αγαπητή μου εξαίρεση,

μόλις επιβεβαίωσες τον κανόνα..!

Θενκς!

:D :D :D
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17162
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης