Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Τετ 11 Οκτ 2017, 07:08

Ποιο οραμα ρε παιδια; Για να χτυπησουμε το διπολο, ο καθε επενδυτης θα πρεπει να ριξει καποια εκατομυρια, χωρια τα χρεη που ενδεχομενως υπαρχουν για να παρει τι;

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 11 Οκτ 2017, 07:58

Δηλαδή η μόνη προοπτική με αυτό το μπάτζετ είναι να τρώμε 30 πόντους στο κεφάλι από κάθε καφενείο και σε κάθε ματς να γινόμαστε σάκος του μποξ;

Αν ξαναδιαβάσω οτι το άδειο γήπεδο φταίει για το αγωνιστικό χάλι, θα τρελαθώ αλήθεια.

Ρε σοβαρευτείτε λίγο.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 11 Οκτ 2017, 08:00

Ε ποσα ειναι τα χρεη; Τελειωσε το 99 τελειωσε ο νομος ορφανου. Ας πουν ποσα ειναι. Τι κινησεις εκαναν για να βρουν επενδυτη. Ακομη κ ο κλακος εχει επενδυτη
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3858
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 11 Οκτ 2017, 08:00

eorptol1 έγραψε:Ας επαναλάβει για πολλοστή φορά ο μπανε ότι είναι καλοδεχουμενος ο επενδυτής, ο ποιος; υπάρχει;

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το οτι το λέει δεν το κάνει αλήθεια αυτόματα.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 11 Οκτ 2017, 08:40

Δηλαδή πιστεύεις ότι ο Μπάνε θα έλεγε ψέματα έτσι στον κόσμο;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 11 Οκτ 2017, 08:56

αφού πιάσαμε το σκόρ της άλμπα χτές περίπου, θυμάται κανείς το sequence των αποτελεσμάτων της αρμάδας του Baldwin πρίν αναλάβει ο Σούλης?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 11 Οκτ 2017, 09:11

Ζαντός έγραψε:Δηλαδή πιστεύεις ότι ο Μπάνε θα έλεγε ψέματα έτσι στον κόσμο;;


Ναι, πιστεύω πως δεν θέλουν να βρουν επενδυτή. Ή πως θέλουν να τον βρουν, αλλά μόνο αν δουλεύει για τους ίδιους το πράγμα. Τί ακριβώς ισχύει από τα δύο δεν ξέρω, αλλά το "ψάχνουμε επενδυτή και δεν βρίσκεται κανείς" το θεωρώ παραμύθι.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 11 Οκτ 2017, 09:13

Κακώς το πιστεύεις αυτό...γιατί

Ζαντός έγραψε:Με άδειο γήπεδο ποιος να έρθει; Όποιος και να έρθει, δεν θα πάρει τα λεφτά του πίσω ΠΟΤΕ. Όταν το μόνο μαγαζί που λειτουργεί είναι η μπουτίκ και το κυλικείο...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 11 Οκτ 2017, 09:14

palok έγραψε:αφού πιάσαμε το σκορ της άλμπα χτες περίπου, θυμάται κανείς το sequence των αποτελεσμάτων της αρμάδας του Baldwin πριν αναλάβει ο Σούλης?


Πλέον δεν θυμάμαι καν τι θα πει αρμάδα...
Δεν είμαι πια και καμιά καμήλα δρομάδα...


Υ.Γ. Παρακαλώ μην μαλώνετε φωνασκώντας παίδες...Θα μου τους ξυπνήσετε... :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 11 Οκτ 2017, 09:17

Ζαντός έγραψε:Κακώς το πιστεύεις αυτό...γιατί

Ζαντός έγραψε:Με άδειο γήπεδο ποιος να έρθει; Όποιος και να έρθει, δεν θα πάρει τα λεφτά του πίσω ΠΟΤΕ. Όταν το μόνο μαγαζί που λειτουργεί είναι η μπουτίκ και το κυλικείο...


Εντάξει, πάλι ο κόσμος φταίει. Τα παρατάω αλήθεια.

Αν έρθει ένας σοβαρός άνθρωπος και κάνει μια στοιχειωδώς σοβαρή ομάδα, θα έρθει και ο κόσμος στο γηπεδο. Αυτό το σενάριο δεν το έχουμε σκεφτεί να υποθέσω;
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 11 Οκτ 2017, 09:31

Ρε φίλε...τα έχεις σπουδάσει αυτά.
Θεωρείται ασφαλής μία επένδυση με ανταποδοτικότητα βασισμένη σε υποθετικά σενάρια; "Να κάνω ομάδα και ΑΝ έρθει ο κόσμος, βλέπουμε";;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 11 Οκτ 2017, 09:40

Τι διαστρεβλωμένη λογική είναι αυτή; Πρώτον, αν δεν επενδύσεις, ανάπτυξη δεν θα δεις (ισχύει και για την Ελλάδα btw).

Δεύτερον, εννοείται δεν είναι επισφαλής επένδυση. Η δυναμική του κόσμου του ΠΑΟΚ είναι γνωστή. Γεμίζει κλειστά 3.000 στο χάντμπολ και μαζεύει 10.000 στο βόλει που είναι αντιεμπορικά αθλήματα. Μάντεψε τι θα γίνει αν μια χρονιά δεν παρουσιάσεις τσίρκο στο μπάσκετ, αλλά κανονική ομάδα. Και δεν μιλάω για ομάδα να χτυπήσει βαζελόγαυρο. Μιλάω για ομάδα που δεν θα διασύρεται στην Ευρώπη και δεν θα γίνεται περιοδεύων θίασος ανά την Ελληνική επαρχία.

Θυμήσου τις τελευταίες φορές που είχαμε ομάδα. Μια χαρά κόσμο είχαμε και με τον Πανιώνιο και με τον βάζελο και με τον ρούλη και με τον γαύρο και με την κούλα και ας μην κερδίζαμε. Αλλά είχαμε σοβαρή ομάδα με 5 παίκτες που ήξεραν μπάσκετ και όχι ημιερασιτέχνες τύπου Λίνου και Τσόχλα και κάθε απίθανο τύπου Μπάλαμπαν και Γλυνιαδάκη.

Φτάνει πιο το παραμύθι με τον κόσμο. Ο κόσμος κουράστηκε. Πονάει η ψυχή μου να βλέπω το αίσχος αυτό και να ξεφτιλίζεται ο ΠΑΟΚ.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τετ 11 Οκτ 2017, 09:41

Δηλαδή μπορεί ο κοροιβος ν βρει επενδυτή αλλά εσύ όχι. .... Όχι είναι λογικό
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10195
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 11 Οκτ 2017, 09:43

Ζαντέ, μιας και τα χω σπουδάσει κι εγώ αυτά και κάνω και καμιά +30αριά χρόνια πρακτική, ζώντας απ αυτά, επίτρεψε μου να σου μεταφέρω ότι νόμος στις πωλήσεις-επιχειρήσεις είναι ο κάτωθι:

Οι σωστότερες-πλέον συμφέρουσες αγορές γίνονται όταν οι τιμές είναι στα χαμηλά τους και οι πλέον σωστές-αποδοτικές πωλήσεις πραγματοποιούνται όταν οι τιμές είναι στα ψηλά τους...

Καλό θα είναι να γνωρίζεις επίσης ότι, "πράξεις" (αγοραπωλησίες) δεν γίνονται μόνο όταν δεν υπάρχει βούληση, μιας και ενδιαφέρον-συζητήσεις για deals υπάρχει πάντοτε, όσο υπάρχουν οικονομικές ευκαιρίες στην αγορά...


Edit: Πολύ σωστό το σκεπτικό του Odi...Ο Π.Α.Ο.Κ. basket είναι μια πολύ καλή επένδυση, πάντα όμως αναλόγως του τιμήματος που ζητείται σε κάποιον να καταβάλει για να τον αποκτήσει εξ ολοκλήρου, δίχως καθόλου αστερίσκους...
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Τετ 11 Οκτ 2017, 09:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 11 Οκτ 2017, 09:47

Και για να το θέσω πιο απλά και μη επιστημονικά:

α)Με πορδές αυγά δεν βάφεις.
β)Αν δεν σπάσεις αυγά, ομελέτα δεν κάνεις.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες