Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 30 Μάιος 2017, 10:14

Σε καναδίωρο ξεκινά η συνέντευξη τύπου του νέου προπονητή... Είμαι καθ'οδόν για το Παλατάκι. Έχω ετοιμάσει 2-3 ερωτησούλες, οτιδήποτε άλλο γράφτε το εδώ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47046
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 30 Μάιος 2017, 10:57

τί μπάσκετ θα δούμε από τον φετινό ΠΑΟΚ? πόσο πιο γρήγορο από το μπάσκετ του Σούλη? θα είναι επικεντρωμένη η επίθεση στο pick&roll? θα παίξουμε καθόλου transition? Αν η απάντηση είναι ναι σε όλα αυτά, τί ΕΙΔΟΥΣ παίκτες θα επιλεγούν στα γκαρντ και τί στους ψηλούς? Αν κρατήσουμε τον Πέινερς και τον συμπληρώσουμε με κασελάκη, δεν πρέπει να υπάρχει και ένας αμερικανός στο 2-3 με τέλειο ball handling? τί είδους POINT GUARD θα πάρουμε? Στους ψηλούς αν κρατήσουμε Μαργαρίτη-Χρυσικόπουλο-Κλάντον, τί είδους άλλοι 2 ψηλοί χρειάζονται?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τρί 30 Μάιος 2017, 11:28

Από τη στιγμή που αλλάζεις τον Σούλη στην κατάσταση που είναι η ομάδα (οικονομικά πάντα) ο Παπαθεοδώρου είναι μέσα στο πλαίσιο των λογικών επιλογών. Γνώμη μου είναι οτι αυτό που λείπει από την ομάδα είναι η ανάδειξη νέων παικτών και αυτό ήταν ένα από τα μεγάλα ξενερώματα των προηγούμενων ετών.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 30 Μάιος 2017, 11:58

Ξεκινάμε σε 5'.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47046
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 31 Μάιος 2017, 15:55

Ιάσονας έγραψε:Από τη στιγμή που αλλάζεις τον Σούλη στην κατάσταση που είναι η ομάδα (οικονομικά πάντα) ο Παπαθεοδώρου είναι μέσα στο πλαίσιο των λογικών επιλογών. Γνώμη μου είναι οτι αυτό που λείπει από την ομάδα είναι η ανάδειξη νέων παικτών και αυτό ήταν ένα από τα μεγάλα ξενερώματα των προηγούμενων ετών.


με μια πιο καταλαγιασμένη ματιά έτσι είναι. Το ερώτημά μου είναι ποιούς νέους παίκτες είχε ο Μαρκόπουλος του οποίους ΔΕΝ ανέδειξε? Και το ρωτάω εγώ που ... (δεν μπορώ να το πώ, είναι olivares copyright, με ακούει από ψηλά). Το επόμενο ερώτημα φυσικά είναι ποιούς ανέδειξε ο Ηλίας (τον Σταμάτη ας πούμε που έγραψε ο Μάκης?).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 31 Μάιος 2017, 17:13

palok έγραψε:
Ιάσονας έγραψε:Από τη στιγμή που αλλάζεις τον Σούλη στην κατάσταση που είναι η ομάδα (οικονομικά πάντα) ο Παπαθεοδώρου είναι μέσα στο πλαίσιο των λογικών επιλογών. Γνώμη μου είναι οτι αυτό που λείπει από την ομάδα είναι η ανάδειξη νέων παικτών και αυτό ήταν ένα από τα μεγάλα ξενερώματα των προηγούμενων ετών.


με μια πιο καταλαγιασμένη ματιά έτσι είναι. Το ερώτημά μου είναι ποιούς νέους παίκτες είχε ο Μαρκόπουλος του οποίους ΔΕΝ ανέδειξε? Και το ρωτάω εγώ που ... (δεν μπορώ να το πώ, είναι olivares copyright, με ακούει από ψηλά). Το επόμενο ερώτημα φυσικά είναι ποιούς ανέδειξε ο Ηλίας (τον Σταμάτη ας πούμε που έγραψε ο Μάκης?).


Θα σου πω τι πιστεύω, χωρις να είμαι στο μυαλο των διοικουντων. Βλέπεις πως αντιμετωπισε τον Σταμάτη ο Παπαθεοδωρου και πως τον Λιάπη ο Μαρκόπουλος. Ο Κασελάκης που δεν είναι ταλέντο και δεν το θέλω στον ΠΑΟΚ στην κηφισιά έκανε πράγματα που στον ΠΑΟΚ δεν είχε δείξει οτι μπορει να κάνει πχ την τριαντάρα σε μας. Ο Χρυσικόπουλος για τον Παπαθεοδώρου λέει τα καλύτερα και ο Παπαθεοδώρου είχε πει για Λινο πως αν δεν διαλυόταν η κηφισιά θα ήταν το επόμενο προτζεκτ. Ο Σούλης είχε καλά αλλά το πως διαχειριζόταν τους νέους είναι τραγικό, σκέψου για παράδειγμα ο Κώττας που είναι σεντερ και στη θεωρία θα έπρεπε να παρακαλάει για να έρθει στον ΠΑΟΚ του Σούλη έφυγε χωρίς δεύτερη σκέψη όταν έβλεπε πως σαν επιλογή ήταν πίσω από Μπάλαμπαν, Μάρκοβιτς αν είχαν 5 φάουλ. Θυμάμαι σε ένα παιχνίδι με την μπεσίκτας πρόπερσυ μπαίνει ο Λιάπης για 2 λεπτά στο - 20 στο δεύτερο κάνει ένα κλέψιμο και βάζει ένα καλάθι και τον τραβάει στο πάγκο έκραζε όλο το γήπεδο δικαιολογημένα και στην επόμενη φάση τον ξαναβάζει για άλλα δύο λεπτά. Σκέψου τι έγινε φέτος με χρυσικόπουλο μόλις έπέστρεψε ιο Μαργαρίτης.
Αν έλεγαν σε μένα να διαλέξω προπονητή αυτού του επιπέδου θα διάλεγα εναν από Φλεβαράκη Λυκογιάννη αλλά Παπαθεοδώρου και Μαρκόπουλος τζούνιορ θα ήταν με΄σα στα ονόματα που θα με απασχολούσαν.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 31 Μάιος 2017, 18:56

σε αυτά που γράφεις πάνω-κάτω συμφωνώ για αυτό δεν επεκτάθηκα και μετά τις 3 τελείες.

η ερώτηση είναι: Λιάπης-Κώττας και λοιποί. Θα παίξει κάποιος από αυτούς στην Α1 με μ.ο. πάνω από 2.5 πόντους για τα επόμενα 7-8 χρόνια?

Κασελάκης: νομίζω έκανε δύο καλές χρονιές με εμάς (νομίζω τη 2η έπεσε και στο 3 με Payne, ή δε θυμάμαι καλά?), άσχετα αν στην Κηφισιά πήγε καλύτερα. ΟΚ και ο Christmas πήγε καλά σε εμάς, στον ΑΓΟΡ πολύ πολύ καλύτερα. Δε σημαίνει οτι ο Στέργιος είναι Ντ αντόνι.

Χρυσικόπουλος: στην πρώτη του χρονιά με εμάς τον κάναμε Point forward με τα γνωστά αποτελέσματα. Στην Κηφισιά δεν ξέρω τι χρονιά έκανε. Ας πούμε οτι βελτιώθηκε 100%. 3.4 πόντους είχε στην Κηφισιά, 8.3 φέτος. Παίζοντας στο 4 κυρίως. Ένας παίκτης ο οποίος ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΦΑΟΥΛ. Ναι πάντως πήγε πίσω ο χρόνος του με Μαργαρίτη in, και σίγουρα αυτό τον επηρέασε.

Από την άλλη βέβαια στους 2 πιο πάνω (σε παρόμοια ηλικία) υπάρχουν οι Τσαιρ-Μπόγρης και φέτος ο Κόνιαρης στα 20. Δεν το συνεχίζω γιατί, είπα, κατά βάση συμφωνώ μαζί σου για τον Σούλη και τους "νέους".

PS: αν σήμερα ο Πρίφτης έφευγε και πήγαινε στη θέση του ο Παπαθεοδώρου, τί σχόλιο θα έκανες για τον μπασκετικό Άρη?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 31 Μάιος 2017, 19:10

Για μένα ο Πρίφτης είναι ο χειρότερος από τους προπονητές της γενειάς του το μπάσκετ που παίζει στην επιθέση είναι μπάσκετ αλάνας τύπου δώστε όλοι τη μπάλα στο Βεζένκοφ και ας κάνει ότι θέλει, και στην άμυνα ξύλο τύπου πίστονς το 90, αν δεν τραυματίζονταν ο Σάιμπερτ θα έφευγε ως αποτυχημένος όπως και είναι, έχει πλάτες στα ΜΜΕ και στην ομοσπονδία γενικά αν ο αρης έπαιρνε τον Παπαθεοδώρου στη θέση του Πρίφτη θα λυπόμουνα ως Παοκτσής...
Σοβαρά είναι κακός προπονητής και γελοία φιγούρα φέτος στην Α1 μόνο ο Ζντοβτς ήταν τραγικότερος.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 31 Μάιος 2017, 19:22

η ερώτηση είναι: Λιάπης-Κώττας και λοιποί. Θα παίξει κάποιος από αυτούς στην Α1 με μ.ο. πάνω από 2.5 πόντους για τα επόμενα 7-8 χρόνια?

Μπορεί όχι αλλά ειδικά για τον Λιάπη ο ΠΑΟΚ έχει ευθύνη γιατι τον κράτησε πίσω, σε μία λογική καλύτερα να παίζει ο Τσόχλας ως έμπειρος ή 40λεπτα ο Τέπιτς μην τυχόν και δεν βγούμε πέμπτοι. Σήμερα πάντως ως 5ο γκαρντ δε με χαλούσε στον ΠΑΟΚ από Καραμανώλη είναι πολύ πιο μπροστά και αξιολογο σουτ έχει, του λείπει χρόνος συμμετοχής και τρίπλα (και ύψος). Σπανούλης δεν θα γίνει αλλά μπορείς να αποκλείσεις να γίνει σε πέντε χρόνια μία εκδοχή Χαραλαμπίδη? Σίγουρα ο πιο αδικημένος παίκτης του ΠΑΟΚ μετά τον Σαλούστρο τα τελευταία χρόνια.
Για τον Κώττα δε ξέρω πρέπει να βελτιώσει πολλά πάντως οι ψηλοί αργούν να βρουν ρόλο στις ομάδες τους σε τέτοιες ηλικίες. Ξέρεις στο μοντέρνο μπάσκετ δεν είναι δύσκολο ένας ψηλός με σχετική ταχύτητα να βαζει δεκα πόντους δεκα ριμπάουντ και δύο στοπ σε είκοσι λεπτά. Ο Κώττας έχει καλούτσικο σουτ από 3-4 μέτρα και αυτό μετράει αν δουλέψει ταχύτητες και αντίληψη μπορεί να βρει ρόλο σε ομάδα και φέτος στο Ρέθυμνο κάτι έκανε.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 31 Μάιος 2017, 19:25

palok έγραψε:σε αυτά που γράφεις πάνω-κάτω συμφωνώ για αυτό δεν επεκτάθηκα και μετά τις 3 τελείες.

η ερώτηση είναι: Λιάπης-Κώττας και λοιποί. Θα παίξει κάποιος από αυτούς στην Α1 με μ.ο. πάνω από 2.5 πόντους για τα επόμενα 7-8 χρόνια?

Κασελάκης: νομίζω έκανε δύο καλές χρονιές με εμάς (νομίζω τη 2η έπεσε και στο 3 με Payne, ή δε θυμάμαι καλά?), άσχετα αν στην Κηφισιά πήγε καλύτερα. ΟΚ και ο Christmas πήγε καλά σε εμάς, στον ΑΓΟΡ πολύ πολύ καλύτερα. Δε σημαίνει οτι ο Στέργιος είναι Ντ αντόνι.

Χρυσικόπουλος: στην πρώτη του χρονιά με εμάς τον κάναμε Point forward με τα γνωστά αποτελέσματα. Στην Κηφισιά δεν ξέρω τι χρονιά έκανε. Ας πούμε οτι βελτιώθηκε 100%. 3.4 πόντους είχε στην Κηφισιά, 8.3 φέτος. Παίζοντας στο 4 κυρίως. Ένας παίκτης ο οποίος ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΦΑΟΥΛ. Ναι πάντως πήγε πίσω ο χρόνος του με Μαργαρίτη in, και σίγουρα αυτό τον επηρέασε.

Από την άλλη βέβαια στους 2 πιο πάνω (σε παρόμοια ηλικία) υπάρχουν οι Τσαιρ-Μπόγρης και φέτος ο Κόνιαρης στα 20. Δεν το συνεχίζω γιατί, είπα, κατά βάση συμφωνώ μαζί σου για τον Σούλη και τους "νέους".

PS: αν σήμερα ο Πρίφτης έφευγε και πήγαινε στη θέση του ο Παπαθεοδώρου, τί σχόλιο θα έκανες για τον μπασκετικό Άρη?
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 31 Μάιος 2017, 19:40

Κασελάκης: νομίζω έκανε δύο καλές χρονιές με εμάς (νομίζω τη 2η έπεσε και στο 3 με Payne, ή δε θυμάμαι καλά?), άσχετα αν στην Κηφισιά πήγε καλύτερα. ΟΚ και ο Christmas πήγε καλά σε εμάς, στον ΑΓΟΡ πολύ πολύ καλύτερα. Δε σημαίνει οτι ο Στέργιος είναι Ντ αντόνι.
Χρυσικόπουλος: στην πρώτη του χρονιά με εμάς τον κάναμε Point forward με τα γνωστά αποτελέσματα. Στην Κηφισιά δεν ξέρω τι χρονιά έκανε. Ας πούμε οτι βελτιώθηκε 100%. 3.4 πόντους είχε στην Κηφισιά, 8.3 φέτος. Παίζοντας στο 4 κυρίως. Ένας παίκτης ο οποίος ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΦΑΟΥΛ. Ναι πάντως πήγε πίσω ο χρόνος του με Μαργαρίτη in, και σίγουρα αυτό τον επηρέασε.
Από την άλλη βέβαια στους 2 πιο πάνω (σε παρόμοια ηλικία) υπάρχουν οι Τσαιρ-Μπόγρης και φέτος ο Κόνιαρης στα 20. Δεν το συνεχίζω γιατί, είπα, κατά βάση συμφωνώ μαζί σου για τον Σούλη και τους "νέους".

Σωστό αυτό για τον Κουφό (δεν είναι ούτε για Α2) περίεργο αυτό με τον Christmas (που πήγε καλά)

Για το Λίνο η κουβέντα είναι πραγματικά τεράστια. Σίγουρα φταίει και ο ίδιος, σίγουρα είναι παράξενο που τόσα χρόνια δεν έπαιξε τεσσάρι και θα είχε εξελειχθεί αλλιώς (φταίνε και οι προπονητές που δεν το είδαν). Η γνώμη μου για τον παίκτη αυτόν είναι πως πρέπει να αντιμετωπιστεί ως μικρότερος ηλικιακά απ ότι είναι γιατί δεν έχει εξελήξει στοιχεία όπως μπλοκ ριμπάουντ καρφώματα αντίληψη ρακέτας που εύκολα θα βγάλει στο γήπεδο τα επόμενα χρόνια αν δουλέψει σκληρά. Εχει απίστευτα σωματικά προσόντα είναι κρίμα να μην παίξει υψηλό μπάσκετ.

Μπόγρης και Τσαιρέλης βγήκαν κατ ανάγκη άμα έχει δευτερο σέντερ τον Καλλέ δευτερο τεσσάρι το Μαργαρίτη που είναι μέχρι 20 λεπτά το μέγιστο τον πέμπτο ψηλό (Κασελάκη) τον έχεις κάνει τριάρι και άσο Κούπερ δύο Χαραλαμπίδη
όλα πάνε μια χαρά όποιος ψηλός και αν είσαι, δουλεύεις λίγο, χτίζεις και ψυχολογία αν έχεις και καλή νοοτροπία αθλητή όπως ο Μπόγρης προχωράς αν όχι γίνεσαι Τσαιρέλης.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 09 Ιουν 2017, 20:04

2πλασιαζεται λέει το μπάτζετ, 3πλασιάζεται, διαψεύδουν λέει οι διοικούντες, κακόβουλοι λέει τα γράφουνε. Δλδ είμαστε βία 500 που ασχολούμαστε με το μπάσκετ του ΠΑΟΚ και θέλουνε να μας πούνε οτι ΚΕΝΤΡΑ προσπαθούν να κάνουν κακό στον ΠΑΟΚ ξερω γω. Δλδ ξυπνάει ο βασκετα.παοκ.γρ και λέει σήμερα θα σπείρω ψευδείς ειδήσεις για να κάνω κακό στον μπασκετικό ΠΑΟΚ να τον ρίξω από την 5η θέση να την πάρει ο κολοσσός της ρόδου ξερω γω. τί ζούμε θεέ μου?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Παρ 09 Ιουν 2017, 22:08

Μια βολικη κατασταση ζουμε, που λεει οτι μας βολευει. Δεν υπαρχει επενδυτης κογω κλειστων συμβολαιων στην euroleague. Βεβαια οι υπολοιπες ομαδες εχουν ολες.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3861
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό paok_basket » Παρ 09 Ιουν 2017, 22:25

Δηλαδή αν ερχόταν στον ΠΑΟΚ ο πρόεδρος της Κύμης ή του Κολοσσου θα ήμασταν ικανοποιημένοι; Θεωρείτε ότι θα άλλαζε κάτι;

Όπως ειπε ο Κατσαρης στην ΓΣ προχθές, για να αλλάξει κάτι στο μπάσκετ θα πρέπει να έρθει ένας χρηματοδότης τύπου Σαββίδη.. Βεβαια στα site πιο πολυ έπαιξαν οι δηλώσεις του μέλους (οι οποίες αργότερα ανασκευάστηκαν) και όχι του προέδρου του ΑΣ..

Και προσέξτε.. Όχι επενδυτής. Γιατι να βγάλει χρήματα αποκλείεται, ακόμα και Ευρωλίγκα να πάρεις (Η φενερ πήρε φέτος 1,9 μύρια και ο Udoh παίρνει 2,5)..

Αν έρθει κάποιος και βάλει πχ ακόμα 500 χιλιάδες ευρώ (που σημαίνει ότι θα υπερδιπλασιαστεί το μπάτζετ) , πάλι 4ος ή 5ος θα βγεις..

Αλλαγή θα δουμε μονο με χρηματοδότη τύπου και εμβέλειας Σαββίδη..
Άβαταρ μέλους
paok_basket
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Παρ 15 Απρ 2016, 15:55

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 10 Ιουν 2017, 00:14

Ποιος έχει λεφτά για πέταμα;
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9917
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες

cron