Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Τετ 11 Οκτ 2017, 09:48

Στην μπάλα:
Οι λαγοί πέφτουν
Τα σκουλήκια είναι ήδη εκεί
Γιατί δεν υπάρχει σάλιο

πιστεύετε ότι με τους 1000 που μαζεύονται στο basket δικαιούσαι να έχεις συνεχή παρουσία στην A1....;
ασχέτως της ιστορίας σου.....
η ιστορία δεν παίζει, οι παίκτες παίζουνε
εγώ έχω την εντύπωση ότι χρειαζόμαστε ένα διάλειμμα.... :mrgreen:
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 11 Οκτ 2017, 09:49

Τότε γιατί δεν έρχεται κανένας;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 11 Οκτ 2017, 09:52

Η απουσία του κόσμου είναι και απουσία διαμαρτυρίας, δεν είναι μόνο απουσία αδιαφορίας.

Πέρυσι επί ένα Καλοκαίρι προμοτάραμε τα ασπρόμαυρα καρεκλάκια και καταλήξαμε να τρώμε στην μάπα τον Μιλιένοβιτς και τον Γλυνιαδάκη.

Φέτος προμοτάραμε μια ομάδα που θυμίζει θίασο ως τώρα.

Ε εντάξει και μετά λέτε "ο κακός κόσμος φταίει" και όλα κομπλέ.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 11 Οκτ 2017, 09:53

Αλήθεια υπάρχει έστω και ένας εδώ μέσα που να πιστεύει ότι η ΚΑΕ Π.Α.Ο.Κ. παραχωρείται δωρεάν, δίχως καμία δέσμευση για τον επενδυτή και δεν βρίσκεται κάποιος τέτοιος να αναλάβει -"χθες" κιόλας- τις τύχες της? :?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τετ 11 Οκτ 2017, 09:56

Ζαντός έγραψε:Τότε γιατί δεν έρχεται κανένας;



Τι να ρθω να δω?
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 11 Οκτ 2017, 10:02

Ζαντός έγραψε:Τότε γιατί δεν έρχεται κανένας;


Πώς να έρθει κάποιος δηλαδή ρε Ζαντέ?
Με την αιτιολογία "είδα φως και μπήκα"?
Αν δεν βγει η σημερινή διοίκηση να επικοινωνήσει πεντακάθαρα την βούληση της για παραχώρηση της ΚΑΕ, εκθέτοντας παράλληλα δημόσια στο επενδυτικό κοινό και με λεπτομέρειες την όλη σημερινή οικονομική κατάσταση της, από τα χρέη προς τον καφετζή της γειτονιάς μέχρι και το πόσους υπαλλήλους απασχολεί μόνιμα και εποχιακά, τότε πώς περιμένουμε να εκδηλωθεί το όποιο επενδυτικό ενδιαφέρον, ακόμα και φιλολογικής φύσεως έστω?

Αλλά (πες μου) ποιος να τα κάνει όλα αυτά? :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Τετ 11 Οκτ 2017, 10:08

Καμία επένδυση δεν είναι ποτέ σίγουρη και ασφαλής. Εκτός εάν έχει αποδοτικότητα 0,0000000...1% (που λέει ο λόγος).

Και, ναι, συνηθίζεται να επενδύεις και να αναλαμβάνεις το ρίσκο και μετά να περιμένεις τα αποτελέσματα.

Αυτό το να έρθει ο κόσμος, να βρω επενδυτή, σόρρυ, αλλά δεν στέκει. Ο κόσμος είναι ο "πελάτης". Κανένα σοβαρό μαγαζί δεν λέει στους πελάτες του "ελάτε ρε μάγκες να ψωνίσετε, ώστε να προ-εισπράξω για να παραγγείλω εμπόρευμα", ούτε στα καθαρά επενδυτικά projects δεν λέει ένας επενδυτής (από angel μέχρι VC) "φέρε τόσες πωλήσεις ή τόσους πελάτες/χρήστες" και μετά θα μπω. Εάν δει ομάδα, όραμα, και ενδιαφέροντα χώρο με ένα early proof of concept, μπαίνει και παίρνει το ρίσκο.

Εγώ έγινα ΠΑΟΚ από το μπασκετ, το 1991 και πωρώθηκα το 1992-93-94-95 με τη μεγάλη ομάδα της Ευρώπης. Έμεινα εκεί πολλά χρόνια με τα πάνω τα κάτω, με Δρόσους, με όλη τη συνέχεια. Αλλά σόρρυ παιδιά, όχι άλλο, αυτό που βλέπουμε εδώ και χρόνια δεν είναι ΠΑΟΚ. Έχουμε ξεφτυλιστεί σε κάθε πιθανό γήπεδο, έχουμε χάσει εντός από χωριά, εκτός από Φάρους, έχουμε φάει 30άρες, 40άρες ξερω γω και μόνο κάποιες μεμονωμένες αναλαμπές. Πόσο να υπομείνει ο κόσμος;

Κατάντησε το άθλημα που έφερε ευρωπαίκούς τίτλους και έκανε ΠΑΟΚτσάκια όταν το ποδόσφαιρο ήταν στα τάρταρα σε φάση "Πάμε ρε ΠΑΟΚάρα, έλα να μειώσουμε τις ληξιπρόθεσμες στην εφορία!" εδώ και χρόνια.

Thanks but no thanks.
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 11 Οκτ 2017, 10:10

Σιγά μη πουν και πόσα € έχουμε στο ταμείο του κυλικείου εκείνη τη στιγμή..
Τέτοιες λεπτομέρειες καλύτερα να γνωστοποιούνται μόνο στους ενδιαφερόμενους επενδυτές.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 11 Οκτ 2017, 10:16

Αν θέλεις να είσαι καθαρός, τα φέρνεις όλα στο φως. Μέχρι και τα διαθέσιμα της ταμειακής. Σε διαφορετική περίπτωση ή έχεις κάτι να κρύψεις ή δίνεις τροφή σε σενάρια.

Αυτό που λες για τον κόσμο είναι σαν να βγαίνει η samsung και να λέει "ναι αγοράστε τώρα τα Note Που σκάνε οι μπαταρίες, για να βγάλω χρήμα και να κάνω ένα καλύτερο κινητό". Απλά δεν στέκει. Ξεκολλάτε γενικά με τον κόσμο. Ο κόσμος πάει παντού εκτός από το μπάσκετ. Υπάρχει λόγος.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Τετ 11 Οκτ 2017, 10:20

Αυτό ναι. Δημόσια τέτοια πράγματα δεν γίνονται, αν είναι δυνατόν...

Άλλο τα deal (με non disclosure agreements μάλιστα στη διαδικασία) άλλο οι ισολογισμοί κλπ.

Anyway, εγώ πιστεύω δεν είναι ούτε θέμα κόσμου ούτε θέμα μη διαφάνειας.

Στο ελληνικό μπάσκετ με 1μ μπορείς να κάνεις τρελή ομαδάρα.

Απλά δεν υπάρχει κανείς τρελός όπως οι γουρλομάτηδες και οι φαρμακοτρίφτες να τα χώσει για τη γκάβλ@ του. Γιατί από το (ελληνικό) μπάσκετ, ούτε χρηματική, ούτε άλλη ανταποδοτικότητα θα πάρει κανείς. Μόνο τα γούστα τους. Για αυτό δεν επενδύουν.

edit: @Odi ναι, στο φως, αλλά στον υποψήφιο επενδυτή, όχι στην κάθε κουτσή μαρία. (δεν εννοώ τη Γκον-τσάρεβα)
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 11 Οκτ 2017, 10:22

Whatever, ας βγουν πρώτα να πουν ξεκάθαρα οτι θέλουν επενδυτή χωρίς περαιτέρω απαιτήσεις και ας τα δώσουν τα στοιχεία μόνο σε μυστικό Meeting μέσα σε κρατήρα ηφαιστείου στην Τζακάρτα.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 11 Οκτ 2017, 10:44

Ζαντός έγραψε:Ρε φίλε...τα έχεις σπουδάσει αυτά.
Θεωρείται ασφαλής μία επένδυση με ανταποδοτικότητα βασισμένη σε υποθετικά σενάρια; "Να κάνω ομάδα και ΑΝ έρθει ο κόσμος, βλέπουμε";;

Δεν είναι καθόλου υποθετικά σενάρια.
Υποθετικο σενάριο θα ήταν αν δεν ξέραμε αν ο ΠΑΟΚ έχει όντως κόσμο ή όχι

Επίσης το παράδειγμα με τον δρόσο είναι καταγεγραμμένο.

Μπορείς να μου πεις και τι ανταποδοτικα έχουν οι Αγγελόπουλοι,οι Γιαννακόπουλοι ή ακόμα και της ΑΕΚ?
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό george188 » Τετ 11 Οκτ 2017, 10:52

Καλό ειναι είτε να βγουν με στοιχεία και να πουν τόσο είναι το χρεός είτε να πουν οτι το χρέος θα γινει γνωστό μονο σε υποψήφιους επενδυτές. Το περάστε απο τα γραφεία να το συζητήσουμε το θεωρώ αστείο. Παλεύουν όσο μπορούν η αλήθεια είναι αλλά ολοι εχουμε κουραστεί απο την μετριότητα και απο το να χανεις απο απιθανες ομάδες.
Τελευταία επεξεργασία από george188 και Τετ 11 Οκτ 2017, 10:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2672
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 11 Οκτ 2017, 10:53

desperando έγραψε:
Ζαντός έγραψε:Ρε φίλε...τα έχεις σπουδάσει αυτά.
Θεωρείται ασφαλής μία επένδυση με ανταποδοτικότητα βασισμένη σε υποθετικά σενάρια; "Να κάνω ομάδα και ΑΝ έρθει ο κόσμος, βλέπουμε";;

Δεν είναι καθόλου υποθετικά σενάρια.
Υποθετικο σενάριο θα ήταν αν δεν ξέραμε αν ο ΠΑΟΚ έχει όντως κόσμο ή όχι

Επίσης το παράδειγμα με τον δρόσο είναι καταγεγραμμένο.

Μπορείς να μου πεις και τι ανταποδοτικα έχουν οι Αγγελόπουλοι,οι Γιαννακόπουλοι ή ακόμα και της ΑΕΚ?




0€. Το μπάσκετ δεν έχει φταλέ, μια ομάδα που κάνει ρόστερ Ευρωλίγκας, δεν τα παίρνει πίσω...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 11 Οκτ 2017, 10:58

Οι 2 βρικολακες εχουν εξασαφαλισμεη ευρωλιγκα Ο Μακης της κουλας ειναι..

"είναι αντιπρόεδρος του Δ.Σ. της Ερασιτεχνικής ΑΕΚ και μέλος της υπό ίδρυση ΠΑΕ ΑΕΚ. Παράλληλα, είναι πολύ στενός φίλος του Δημήτρη Μελισσανίδη και πρώην αντιπρόεδρος της ΠΑΕ ΑΕΚ.

Είναι συνιδιοκτήτης της Neurosoft και κατά πως γράφεται στα οικονομικά Μέσα δεν τον άγγιξε η κρίση. .....

Ποια είναι η Neurosoft: Πρόκειται για εταιρεία παραγωγής λογισμικού και ολοκληρωμένων πληροφοριακών συστημάτων και λύσεων για τον κλάδο του αθλητικού στοιχηματισμού, εισηγμένη στο Borsa Italiana. Στην οποία είναι μέτοχοι ο ΟΠΑΠ (με ποσοστό 30%, από την εποχή Χρήστου Χατζηεμμανουήλ), η Lottomatica/Gtech (με 16,6%), άλλοι Έλληνες ιδιώτες μέτοχοι, ο Μάκης Αγγελόπουλος."

Εταιρεια που κατσκευαζει λογισμικο για στοιχημα με μετοχο τον ΟΠΑΠ :o που τον εχει ο Μελ που ειναι κολλητοι :roll:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες