Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό hellrider » Πέμ 22 Νοέμ 2018, 18:14

Ρε παιδες μην τα ξαναλεμε.....ο Σαββιδης βοηθουσε στην αποληρωμη των χρεων προς το Δημοσιο......δεν εβαλε ποτε χρηματα για μπατζετ και τετοια......ετσι βγηκε η ομαδα απο το αρθρο 99 και έκτοτε (2 χρονια αν θυμαμαι καλα) εχει τελειωσει με την ΚΑΕ.......

Ο κοσμος πρεπει να αποφασισει αν θελει να κρατηθει η ομαδα εστω κι ετσι ή να χαθει.
Αν το αποφασισει τοτε να πεισει τον ΜΠΑΝΕ να μεινει με την προυποθεση οτι θα βοηθησει με την παρουσια του και τα εισιτηρια του......ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ περι επενδυτων ειναι ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ.......κανεις δεν θα βαλει τα λεφτα του στο μπασκετ......ακομα και οι γαυροβαζελοι -που παιζουν ευρωλιγκα- τα τελευταια χρονια μειωνουν τα μπατζετ τους!

ΑΛΛΑ επιτελους να σταματησουμε να κοροιδευουμε τον εαυτο μας......διοικηση πρωτοδικειου με 500 και 1000 εισιτηρια δεν μπορει να σταθει......αρχιζει ΞΑΝΑ να συσσωρεύει χρέη και θα βρεθει ΠΑΛΙ στην ιδια και χειροτερη θεση και τοτε δεν θα υπαρχει ουτε ΜΠΑΝΕ να μπει μπροστα ουτε Σαββιδης να βοηθησει!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ksenitemenos4 » Πέμ 22 Νοέμ 2018, 19:03

hellrider έγραψε:Την ιστορία σου την προστατεύεις, δεν τη σκίζεις
22 Νοεμβρίου 2018, 12:01


Ήρθε η ώρα να μιλήσουμε για τον Μπάνε Πρέλεβιτς. Μία τυπάρα που πέτυχε και ως παράγοντας. Τα γεγονότα μιλάνε από μόνα τους. Γράφει ο Σταύρος Κόλκας.

Μετά από καμιά 20αριά χρόνια στο ρεπορτάζ και μετά στο μιντιακό επιχειρείν, δεν έχω προσωπικές αδυναμίες σε πρόσωπα. Αυτό που κάνω με το μυαλό μου, είναι να πάω απέναντι σε μία λανθάνουσα λογική όταν αυτή πάει να επικρατήσει.

Στη καριέρα μου χρεώθηκα πολλά επιλέγοντας αυτή τη στρατηγική, αλλά επειδή πάντα γινόταν η δουλειά το ξεπερνούσα. Η αλήθεια θα φανεί αργά ή γρήγορα. Ή θα δικαιωθείς ή θα εκτεθείς. Αυτά έχει ο δημόσιος λόγος.

Εδώ λοιπόν ήρθε η ώρα να μιλήσουμε για τον Μπάνε. Μία τυπάρα που πέτυχε και ως παράγοντας, άσχετα με το τι λέει ο καθένας. Τα γεγονότα μιλάνε από μόνα τους.

Αυτό που λατρεύω στον Μπάνε, είναι πως τους έχει γραμμένους όλους εκεί που δεν χωρά μελάνι. Είναι ένας τύπος που δεν τον απασχολούν τα πολλά – πολλά. Έχει ένα στάτους τοποθετημένο μακριά από τη μιζέρια που προκαλούν ΜΜΕ και social media στο μπάσκετ της Θεσσαλονίκης που έχει κολλήσει στις δάφνες του παρελθόντος.

Έτσι ήταν και σαν παίκτης, για αυτό τον λάτρευα. Πλέον, μεγαλώνοντας, το εξέλιξε και ως παράγοντας. Κ άνει τη δουλειά, διαχειρίζεται μία πολύ λεπτή κατάσταση εδώ και χρόνια, η ομάδα δεν εκτίθεται αγωνιστικά και αξίζει πάντα λιγότερα λεφτά από αυτά που παίζει.

Τελευταίες μέρες όμως, ο Μπάνε δείχνει επηρεασμένος από το περιβάλλον που τόσο κομψά απέφευγε, γιατί έφτασαν πολλά στα αυτιά του. Και αυτό με ενοχλεί πάρα πολύ.

Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο, είναι πως το κύμα κακίας προς τον Μπάνε, ξεκίνησε από την ήττα στη Λήμνο. Μία ήττα που ήρθε γιατί δεν μέτρησε το καθαρό καλάθι του Αθηναίου. Δύσκολη φάση μεν, πρόθεση του Σχοινά να μη πάει στη κάμερα.

Έτσι όπως το κατάντησαν το μπάσκετ οι υπερπαράγοντές του, μία τσιπούρα σε κεντρική πλατεία ενός χωριού, μπορεί να ορίσει και νικητή. Στον ΠΑΟΚ όμως είναι η αφορμή για κρίση, ενώ κλάπηκε η νίκη από την ομάδα.

Αντί να περάσουμε πριονοκορδέλα τον Σχοινά και το παρεάκι του, ορμάμε στη ζωντανή μας ιστορία. Και η πόρνη η μπάλα τα φέρνει έτσι, που η ομάδα κερδίζει μέσα στη Τενερίφη.

Κάρμα και στο μπάσκετ; Τι να πω πλέον, τα έχω χάσει με το κάρμα. Παντού μπροστά μου. Σαν αυτούς που μου ζητάνε εισιτήρια για την Τσέλσι ένα πράμα.

Για να κερδίσεις την Τενερίφη, δεν είναι θέμα μόνο ημέρας. Πρέπει να έχεις ένα ρόστερ γεμάτο, ο προπονητής να έχει στο μυαλό του τα σχήματα με τα χαρακτηριστικά που πρέπει για να βγει το ροτέισον και αφού υπάρχει αυτή η βάση, χρειάζεσαι έναν Χρυσικόπουλο να τα βάλει όλα.

Ο ΠΑΟΚ λοιπόν των επτακοσίων-οκτακοσίων χιλιάδων μπάτζετ, είχε το ρόστερ και μάλιστα χωρίς τον αρχηγό του, για να κερδίσει την Τενερίφη. Την τοπ ομάδα της διοργάνωσης και αήττητη ως χθες, εκτός έδρας.

Ο ΠΑΟΚ του Μπάνε, πάντα παίζει περισσότερα από αυτά που αξίζει. Και αντί να αναρωτιόμαστε γιατί δεν έχει περισσότερα χρήματα για να φτιάξει κάτι καλύτερο από αυτό που έχει, αφήνουμε να αιωρούνται στον αέρα διάφορα.

Πήγες γήπεδο φίλε μου να δώσεις δέκα ευρώ; Αγόρασες από την μπουτίκ που με τόσο κόπο στήθηκε, μία μπλούζα, ένα τασάκι, ένα σουβέρ, κάτι; Εννέα στους δέκα ποτέ. Και κρίνεις τον Μπάνε; Έχεις βάλει κάτω ποτέ τι έχει δώσει ο Μπάνε στο κλαμπ; Έχουμε πολλούς τέτοιους;

Αν είχαμε σεβασμό στην ιστορία μας, το τμήμα μπάσκετ θα ήταν το προστατευόμενο τμήμα μας. Τα παραπάνω ερωτήματα, τα θέτω και σε εμένα που λόγω φόρτου εργασίας το είχα αφήσει το Παλατάκι τρία – τέσσερα χρόνια. Και τώρα έχω φόρτο όμως και πηγαίνω. Άρα μάλλον το είχα αφήσει στην άκρη, γυρνώντας την πλάτη μου στον Κόλκα της εφηβείας. Τον ίδιο μου τον εαυτό πρόδωσα με αστείες δικαιολογίες.

Ναι η Ευρωλίγκα έχει δημιουργήσει προβλήματα στα εθνικά πρωταθλήματα, ναι η δομή της Λίγκας είναι κωμική και η ομοσπονδία ανεξέλεγκτη ειδικά στο κομμάτι της διαιτησίας. Ναι, έχουμε ζήσει έναν πολύ μεγάλο ΠΑΟΚ στο παρελθόν. Εκεί ήμασταν, το ξέρουμε.

Όμως όταν υπάρχουν άνθρωποι που δυσκολεύονται, δικοί σου άνθρωποι, πας και τους βοηθάς. Δεν κάνεις υψηλή κριτική από τον καναπέ.

Αν θέλεις να κάνεις κριτική, μπορείς να πας στο γήπεδο. Και όσοι την κάνουν εκεί, είναι τουλάχιστον σε μία σωστή και σεβαστή λογική.

Για να τελειώνουμε με το παραμυθάκι. Ο Μπάνε είναι διοίκηση στον ΠΑΟΚ, έχει επιλέξει τους συνεργάτες του και η ομάδα είναι καλύτερη από αυτά που πληρώνει. Για κάποιον λόγο που προφανώς θα μάθουμε αύριο στη συνέντευξη Τύπου, τη δεδομένη χρονική στιγμή δυσκολεύεται. Υποχρέωσή μου σαν Σταύρος, είναι να πάω την Κυριακή στο γήπεδο και να αφήσω ό,τι μπορώ, γιατί είμαι υποχρεωμένος απέναντι στον Μπάνε. Και όχι ως δημοσιογράφος, αφού ουδέποτε ήμουν ρεπόρτερ του μπασκετικού ΠΑΟΚ.

Και είμαι υποχρεωμένος, γιατί εκτός από αθλητής και παράγοντας, είναι ένας τύπος που καλύπτει την αισθητική μου για τον ΠΑΟΚ.

Για να είμαι ξεκάθαρος, κουράστηκα τόσα χρόνια να βλέπω ανθρώπους που περνούν από τον ΠΑΟΚ και δεν προσφέρουν καμία υπηρεσία σε αυτόν, να αποθεώνονται μέσα από την χρήση φθηνού λαϊκισμού. Και να ξεφωνίζουμε έναν κανονικό άνθρωπο που κάνει τη δουλειά του.

Ναι ο ΠΑΟΚ χρειάζεται επενδυτή, ποιος δεν τον θέλει. Όμως μέχρι να βρεθεί, η δουλειά μας είναι να δημιουργηθούν οι καλύτερες δυνατές συνθήκες για να πεισθεί πως αξίζει τον κόπο. Σχεδόν 10 χρόνια έχουμε αυτή τη προσωρινή διοίκηση. Ναι δεν βρήκε επενδυτή, ούτε ο Κατσαρής βρήκε.

Όποιος θεωρεί εύκολο να βρεθεί επιχειρηματίας να πετάξει ένα – δύο εκατ. ευρώ τον χρόνο στο σημερινό μπάσκετ, μάλλον είναι εκτός πραγματικότητας. Ειδικά στην αγορά της Θεσσαλονίκης.

Ολόκληρος Ιβάν, έχει κατασταλάξει και δικαίωμά του να το κάνει, στο γεγονός πως το μπάσκετ δεν μπορεί να αποτελεί κομμάτι της ναυαρχίδας του. Βοήθησε αρκετά, ίσως ξαναβοηθήσει, αλλά δεν μπορεί να τροφοδοτεί όλα τα τμήματα του ΠΑΟΚ και άπαντες να είναι βολεμένοι στην παρουσία του. Υπάρχει μία τεράστια επένδυση για την υποδομή του συλλόγου μπροστά μας και καλό θα ήταν να αναλογιστούμε το πόσο σημαντική είναι για το μέλλον μας.

Τα βήματα είναι απλά. Αυτή τη στιγμή για να κουνηθεί το σύστημα και να καλυφθεί οικονομικά η ομάδα, χρειαζόμαστε 100 χιλιάδες ευρώ. Γεμίζουμε το γήπεδο την Κυριακή και δίνουμε μια πρώτη λύση.

Και γενικά, στεκόμαστε δίπλα σε μία ομάδα που πρέπει να είναι επαναλαμβάνω, προστατευόμενη από εμάς. Γιατί οι λαοί είναι υπέροχοι όταν δίνουν λύσεις και όχι όταν γυρνάνε την πλάτη τους στα δύσκολα. Και ειδικά στο τμήμα μπάσκετ, είναι αδιανόητο να συμβαίνει αυτό.

https://www.sdna.gr/mpasket/basketball- ... ti-skizeis


καπου εκει σταματησα να διαβαζω
Ksenitemenos4
 
Δημοσιεύσεις: 2739
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 23:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό hellrider » Πέμ 22 Νοέμ 2018, 20:27

Να ξεκαθαρισω.....δεν ξερω ποιος ειναι ο συγκεκριμενος και τι εχει γραψει,πει ή κανει......ποσταρα απλα γιατι οτι γραφει στο συγκεκριμενο για τον ΠΑΟΚ και τον ΜΠΑΝΕ με βρισκει 100% σύμφωνο και ειδικα αυτο το "η ομαδα αξιζει παντα λιγοτερα απο αυτα που παιζει".
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 22 Νοέμ 2018, 20:45

Θα περιμένω πρώτα να δω τι θα τον ρωτήσει αύριο ο σαλιάρης24 και μετά θα γράψω όσα ξέρω...
Που ξέρω ότι τα ξέρει, πολύ καλά κιόλας κι αυτός, ο "συναισθηματικός" 24άρης...
Που και καλά "ξεπέρασε την εφηβεία του" και ξαναγύρισε κοντά στο μπάσκετ, ο να μην πω τι....
Μισές αλήθειες...Το forte του κάθε παπατζή...
Τέσπα, το Σάββατο τα σπουδαία...

Μόνο Π.Α.Ο.Κ. και κανένας πάνω απ αυτόν... :pano:

Υ.Γ. Μεγάλο "μοιρολόι" περιμένω στην αυριανή συνέντευξη...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό hellrider » Πέμ 22 Νοέμ 2018, 21:20

Το μοιρολόι ΙΣΩΣ να ειναι ΜΕΤΑ τη συνέντευξη!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Πέμ 22 Νοέμ 2018, 21:51

Μια χαρα τα λεει στο συγκεκριμενο αρθρο ο Κολκας, αλλα ισως βολευει να στεκομαστε οπουδηποτε αλλου εκτος απο την ουσια του.
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ksenitemenos4 » Πέμ 22 Νοέμ 2018, 22:11

το θεμα ειναι οτι ο κολκας μπορει να τα λεει μονιμως πολυ καλα αν θελει, αλλα επιλεγει να μην το κανει...οποτε οταν τωρα μου γραφει στην πρωτη γραμμη οτι δεν εχει αδυναμιες σε ατομα, ε τοτε εγω επιλεγω να ειμαι καχυποπτος απεναντι σε αυτο το τερας αντικειμενικοτητας, ασχετα με το αν συμφωνω με οσα λεει στην συγκεκριμενη περιπτωση...
Ksenitemenos4
 
Δημοσιεύσεις: 2739
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 23:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 22 Νοέμ 2018, 22:14

Με το χοντρο δε τα παω καλα ομως μ αυτο..

"Όμως όταν υπάρχουν άνθρωποι που δυσκολεύονται, δικοί σου άνθρωποι, πας και τους βοηθάς. Δεν κάνεις υψηλή κριτική από τον καναπέ."

δε μπορω να μη συμφωνησω.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ksenitemenos4 » Πέμ 22 Νοέμ 2018, 22:26

δεν υπαρχει φυσιολογικος ανθρωπος που θα διαφωνουσε, ο ιδιος ομως ειναι που κανει κριτικη απο τον καναπε στους παντες, αναλογα με τα συμφεροντα του και οχι με την προσφορα του καθενα...
Ksenitemenos4
 
Δημοσιεύσεις: 2739
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 23:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Παρ 23 Νοέμ 2018, 12:56

Λαιβ στο YouTube η συνέντευξη
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Παρ 23 Νοέμ 2018, 13:48

Με οσα ακουω μεχρι τωρα, αν ο Ιβαν εδεινε ενα πολυ μικρο ελαχιστο ποσο, σε σχεση με αυτα που βαζει στην Παε, ολα θα ηταν τακτοποιημενα.
Για καποιο λογο ο Ιβαν δεν δινει τιποτα παραπανω απο μια βοηθεια. Μαλλον δενν θα μαθουμε τον λογο. Ο Μπανε ευχαριστει τον Ιβαν για ολα οσα προσφερει, αλλα μεχρι εκει. Μαλλον περιμενε οπως και εμεις να αναλαβει πληρως το μπατζετ, και το περιμενε εγινε χρονια ολοκληρα.
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό hellrider » Παρ 23 Νοέμ 2018, 14:27

"Το θεμα δεν ειναι τι μήνυμα θελουμε να στειλουμε εμεις στον κοσμο για την Κυριακη αλλα τι μήνυμα θα στειλει ο κοσμος σε εμας"

ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΜΠΑΝΕ!

Αν ο κοσμος θελει πραγματικα να τιμησει την ΣΗΜΑΙΑ του τον τεραστιο ΜΠΑΝΕ πρεπει να γεμισει το γηπεδο την Κυριακη και σε ΟΛΟ το ματς να φωναζει ΜΟΝΟ "ΠΑΟΚ" και "Ω ΜΠΑΝΕ ΜΠΑΝΕ".

Τουλαχιστον τωρα που φευγει ας τον τιμησει ο κοσμος οπως του αξιζει!!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 23 Νοέμ 2018, 15:24

Ο Μπανε ζήτησε στήριξη,υπάρχει θέμα με το άνοιγμα του φετινού μπάτζετ.
Όλο το άνοιγμα πρέπει να καλυφθεί την Κυριακή,τι μήπως δεν μπορούμε;
Αυτός ο άνθρωπος έχει γεμίσει τη ζωή μας,τώρα στα δύσκολα θα τον αφήσουμε;
Για τον ΠΑΟΚ και τον Μπανε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 23 Νοέμ 2018, 15:41

Ksenitemenos4 έγραψε:το θεμα ειναι οτι ο κολκας μπορει να τα λεει μονιμως πολυ καλα αν θελει, αλλα επιλεγει να μην το κανει...οποτε οταν τωρα μου γραφει στην πρωτη γραμμη οτι δεν εχει αδυναμιες σε ατομα, ε τοτε εγω επιλεγω να ειμαι καχυποπτος απεναντι σε αυτο το τερας αντικειμενικοτητας, ασχετα με το αν συμφωνω με οσα λεει στην συγκεκριμενη περιπτωση...
Ο Κόλκας δυο αδυναμιες έχει και είναι μεγάλες τον Πωλ κουτσολιακο και τον Ζήση Βρύζα..... ανεξαρτήτως αθλήματος.....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 23 Νοέμ 2018, 16:01

αν είναι καλό το αποτέλεσμα αυριο (που θα είναι), θα χεί ένα τάληρο την κυριακή. Για παραπάνω δεν το βλέπω να κουνιέται ο ΠΑΟΚσής για το μπάσκετ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες