Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Slade » Παρ 05 Ιούλ 2019, 11:25

Φίλε palok, ισολογισμοί της ΚΑΕ των περασμένων ετών υπάρχουν αναρτημένοι στο διαδίκτυο, για όποιον ενδιαφέρεται για το οικονομικό κομμάτι. Η χρήση είναι αρνητική, με σχετικά μικρά ποσά κάθε χρόνο, κάτω του μισού εκατομμυρίου. Άγνωστο ποιες είναι οι τρέχουσες υποχρεώσεις προς τρίτους, ιδιώτες και κράτος αλλά δεν είναι κάτι που μένει κρυφό. Και να βγει δηλαδή να μιλήσει ο Μπάνε ή ο οποιοσδήποτε για τα οικονομικά, νομίζω ελάχιστοι θα ενδιαφερθούν.
Άποψή μου είναι ότι δυστυχώς δεν υπάρχει κανένας άνθρωπος διατεθειμένος να χάνει ένα με ενάμισι εκατομμύριο τον χρόνο, απλά και μόνο λόγω αγάπης για τον μπασκετικό ΠΑΟΚ και ως αποτέλεσμα το τμήμα έχει πέσει σε τέτοια παρακμή.
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 05 Ιούλ 2019, 11:58

Γιατί κάποιοι ενδιαφέρονται να ρίχνουν λεφτά πχ στον Προμηθέα, στη Κύμη, στο Περιστέρι, αλλά για τον ΠΑΟΚ δεν υπάρχει κανείς;!


Ζαντός έγραψε:Καλησπέρα σε όλους!

Άλλη μια μέρα χωρίς διοίκηση, χορηγούς, λεφτά, προπονητή, roster, μέλλον...για τη ΚΑΕ ΠΑΟΚ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Παρ 05 Ιούλ 2019, 12:03

Αυτό είναι απορίας άξιο!
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2958
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Slade » Παρ 05 Ιούλ 2019, 12:24

Γιατί οι φίλαθλοι, ακόμα και στην κατάσταση που είναι η ομάδα, έχουν απαιτήσεις. Στην επαρχιακή ομάδα είναι άξιο συγχαρητηρίων αν μπει στην οχτάδα, τετράδα κτλ., ο ιδιοκτήτης έχει την άνεση να αποτύχει. Στον ΠΑΟΚ όχι. Τρανό παράδειγμα ο γάβρος, που προτίμησαν την διάλυση απ' το να μειώσουν μπάτζετ και να αποδεχθούν ότι είναι σε χαμηλότερο επίπεδο απ' τον βάζελο και την θέση τους στον τελικό πήρε ο Προμηθέας.
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 05 Ιούλ 2019, 12:34

Αν είχαν απαιτήσεις, θα έρχονταν στο γήπεδο για μπινελίκι. "Πώς κατάντησες έτσι την ομάδα Σέρβε", "το παρεάκι καλά τρώει στο Καράμπουρνο", "τα πόδια σας έχουν γίνει σαν ποδάρια καρέκλας", "πού πήγαν οι μετοχές Θοδωράκη" κτλ..

Στον Προμηθέα ήρθαμε "εμείς οι πιστοί". Ενδιαφέρον κανένα από τον κόσμο, και το βλέπεις εδώ... Έφυγε ο Lucescu και η συντριπτική πλειοψηφία έπαθε παροξυσμό, τα πληκτρολόγια πήραν φωτιά! Μεταγραφές, γιατί έφυγε ο Lucescu, ποιος θα έρθει, πότε θα έρθει, ποιους θα φέρει, καλώς όρισες Pablo Garcia, καλώς όρισες Κλαρίνο Ζουζουνίδη, καλώς όρισες Abel Fereira, παίζει 4-4-2 ο Fereira, δεν παίζει 4-4-2 ο Fereira και στ'αρχίδια μας!

Κι από την άλλη έχεις μια ομάδα ΧΩΡΙΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗ, ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ, ΧΩΡΙΣ ΧΟΡΗΓΟΥΣ, ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΚΤΕΣ, ΧΩΡΙΣ ΛΕΦΤΑ, ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΜΟΙΡΑ...


Αλλά ναι, για να δούμε πώς έπαιξε ο Stoch.


Ε, γαμώ τα πάντα μου.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Slade » Παρ 05 Ιούλ 2019, 12:56

Δεν διαφωνώ σε κάτι, έτσι είναι. Ακόμα και αυτοί οι πιστοί του μπάσκετ έχουν μειωθεί από χίλια-χίλια πεντακόσια άτομα που ήμασταν πριν δέκα χρόνια, σε εκατό-εκατόν πενήντα σήμερα. Θα μου πεις τώρα ποιος φταίει γι' αυτό; Μεγάλη κουβέντα. Μακάρι να μαλώναμε για συστήματα και μεταγραφικούς σχεδιασμούς στο μπάσκετ αλλά δεν.
Πάντως το να έχεις απαιτήσεις και να ξεχνάς τις υποχρεώσεις είναι χαρακτηριστικό γνώρισμα της ράτσας μας.
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 05 Ιούλ 2019, 13:38

Διαβαζω οτι παει ο Σουλης στον Άρη, που ειναι διαλυμένο στην κυριολεξία,με Μπαν μεταγραφών και πνιγμένος στα χρέη.
Άρα εμείς πρέπει να είμαστε σε χειρότερη κατάσταση.
Το λέω γιατί άλλη λύση πλην Μαρκόπουλου,δε βλέπω πως θα τρέξει το αγωνιστικό.
Αν δεν αναλάβει δράση ο Ιβάν,τη πουτσισε το μπασκετακι.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 05 Ιούλ 2019, 14:26

Και εγώ όταν το διάβασα, είπα από μέσα μου ότι μάλλον δε θα κατεβάσουμε ομάδα φέτος.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 05 Ιούλ 2019, 14:49

Παρ'όλα αυτά, έχουμε δηλωθεί BCL σε έναν όμιλο που θα μπορούσαμε να βγούμε και 2οι, αν είχαμε το roster του Οκτώβρη πχ...

Τώρα, καλύτερα να κατεβεί ο ΠΑΟΚ στo Thess 4on4 του Τοσκίτση.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 05 Ιούλ 2019, 16:31

Ολα θα πανε καλα
Dimg4
 

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 05 Ιούλ 2019, 16:34

Παντως το σενάριο με Μαρκόπουλους στον πάγκο μάλλον ήταν όνειρο θερινής νυκτός. Προφανώς ο Σούλης με Μάτζικ και τέλη δεν ξανάρχεται στον ΠΑΟΚ. Λέω εγώ τώρα.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 05 Ιούλ 2019, 16:49

Ο Ζουρτέλ και ο Σταυρόπουλος τον έδιωξαν;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 05 Ιούλ 2019, 17:05

Κάποιος Τον έδιωξε. 5-6 είναι δεν υπάρχουνε πολλοί. Κάποιος καποιοι. Θεωρώ όχι ο μπανε. Εκτός αν τον έδιωξε ο κόσμος και τον Σούλη.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 05 Ιούλ 2019, 17:08

:lol: :lol: :lol: :lol:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 06 Ιούλ 2019, 15:00

Ζαντός έγραψε:Καλησπέρα σε όλους!

Άλλη μια μέρα χωρίς διοίκηση, χορηγούς, λεφτά, προπονητή, roster, μέλλον...για τη ΚΑΕ ΠΑΟΚ.





Παραπλανητικός τίτλος...

Από σφίνα.



Ο Ιβάν για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ!

Η αποχώρηση του Μπάνε Πρέλεβιτς από την προεδρία της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, έχει φέρει μια σχετική αδράνεια σε όλα τα θέματα της ομάδας μπάσκετ...

... ενώ ο Θανάσης Κατσαρής, που δεν φαίνεται να ανησυχεί πολύ (!), έχει μεταθέσει το ραντεβού για τις αποφάσεις την ερχόμενη εβδομάδα, αλλά υπάρχει ένα θέμα, αρκετά σημαντικό, που έχει να κάνει με την συμβολή του Ιβάν Σαββίδη, ο οποίος μέχρι τώρα έχει βάλει αρκετά χρήματα στην ΚΑΕ και εάν έλεγε κάποια στιγμή ότι θέλει να μετοχοποιήσει αυτά τα χρήματα, θα ήταν σίγουρα ο μεγαλομέτοχος της ΚΑΕ!

Η "επόμενη μέρα" για την ΚΑΕ ΠΑΟΚ δεν μπορεί να μην έχει και... Ιβάν Σαββίδη! Θα ερωτηθεί, θα γίνει συζήτηση με τον κ. Κατσαρή, για το πώς σκέφτεται ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ να ενισςχύσει την προσπάθεια του τμήματος μπάσκετ, γι αυτό και θα είναι πάρα πολύ σοβαρή η συνάντηση Σαββίδη-Κατσαρή για την ΚΑΕ.

Μέχρι να μάθει ο πρόεδρος του Α.Σ. ΠΑΟΚ τις προθέσεις του Ιβάν Σαββίδη, που είνει ευεργέτης ΚΑΙ του μπάσκετ, όπως άλλωστε έχει πει και ο ίδιος ο Πρέλεβιτς, δεν θα μπορέσει να "τρέξει" τις εξελίξεις, εκτός εάν του πει ο Ιβάν "θα μπει αυτός πρόεδρος και συνεχίζουμε...", οπότε όλα θα τελειώσουν θετικά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες