Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τρί 24 Σεπ 2019, 18:12

Καρακούσης: Μαζί μας ο Μάτζικ
Η σύσκεψη ολοκληρώθηκε στην ΚΑΕ ΠΑΟΚ και ουσιαστικά έβγαλε μια είδηση. Ο Νίκος Σταυρόπουλος παραμένει στο πόστο του.

Δεν τίθεται θέμα παραίτησης Μάτζικ. "Συζητήσαμε γιατί πολλά ακούστηκαν χθες, είναι καλό να συζητάμε και να ξεκαθαρίζουμε άμεσα τα θέματα" σχολίασε στο Basketplus.gr ο πρόεδρος της ΚΑΕ ΠΑΟΚ Άρης Καρακούσης, που πρόσθεσε. "Ο Νίκος είναι μαζί μας. Μιλήσαμε για την ομάδα, τον ακούσαμε προσεκτικά. Είναι καλύτερα τώρα, δεν είναι στο 100%, λογικό είναι να αισθάνεται ενοχλήσεις, σταδιακά θα επιστρέψει γερός".

Όσο περί αντικατάστυασης του Τέλη Ζουρνατσίδη; "Θα δούμε από Δευτέρα, τώρα προέχει το ματς με τον Άρη. Ισχύουν ως επιλογές τα όσα ακούστηκαν για Τσέκο, Γιαννούλη, υπάρχουν εναλλακτικές, θα αποφασίσουμε από Δευτέρα" σημείωσε ο Άρης Καρακούσης.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6628
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Σεπ 2019, 19:07

Ζαντός έγραψε:Ίσως πάω στην αυριανή συνέντευξη... Αν θέλετε να απευθύνω κανένα ερώτημα, γράψτε το εδώ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46912
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Σεπ 2019, 19:12

Άρης Καρακούσης έγραψε:Μαζί μας ο Μάτζικ

Η σύσκεψη ολοκληρώθηκε στην ΚΑΕ ΠΑΟΚ και ουσιαστικά έβγαλε μια είδηση. Ο Νίκος Σταυρόπουλος παραμένει στο πόστο του.

Δεν τίθεται θέμα παραίτησης Μάτζικ. "Συζητήσαμε γιατί πολλά ακούστηκαν χθες, είναι καλό να συζητάμε και να ξεκαθαρίζουμε άμεσα τα θέματα" σχολίασε στο Basketplus.gr ο πρόεδρος της ΚΑΕ ΠΑΟΚ Άρης Καρακούσης, που πρόσθεσε. "Ο Νίκος είναι μαζί μας. Μιλήσαμε για την ομάδα, τον ακούσαμε προσεκτικά. Είναι καλύτερα τώρα, δεν είναι στο 100%, λογικό είναι να αισθάνεται ενοχλήσεις, σταδιακά θα επιστρέψει γερός".

Όσο περί αντικατάστυασης του Τέλη Ζουρνατσίδη; "Θα δούμε από Δευτέρα, τώρα προέχει το ματς με τον Άρη. Ισχύουν ως επιλογές τα όσα ακούστηκαν για Τσέκο, Γιαννούλη, υπάρχουν εναλλακτικές, θα αποφασίσουμε από Δευτέρα" σημείωσε ο Άρης Καρακούσης.




Τι Γιαννούλη ρε;! Ο οποίος μάλιστα ξαναπαίζει μπάσκετ; Το φιλαράκι του Κόλκα;

Μ Α Κ Ρ Ι Α





Στην Ακράτα ο Γιαννούλης!

Αν και διανύει το 43ο έτος της ηλικίας του; Ο Γιάννης Γιαννούλης συνεχίζει να έχει καρδιά και αντοχές... εφήβου και η φετινή σεζόν θα τον βρει στο ρόστερ του ΑΟ Ακράτα!

Ο πρώην άσος του ΠΑΟΚ, συμφώνησε σε όλα να ενισχύσει την προσπάθεια του ΑΟ Ακράτα στη Γ΄ Εθνική, με τον σύλλογο της Αχαΐας να τονίζει με ανακοίνωσή του:

«Μέλος του ρόστερ της νέας ομάδας που “χτίζεται” αποτελεί από σήμερα ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ. Παίκτης του ΠΑΟΚ με τον οποίο κατέκτησε 2 Κύπελλα Ελλάδας (1995,1999), του Παναθηναικού με τον οποίον κατέκτησε το 2002 την Ευρωλίγκα, του Πανιωνίου, της Ουνικάχα Μάλαγα, της Κίεβ Μπάσκετ με την οποίαν κατέκτησε το πρωτάθλημα Ουκρανίας, της Κάχα Σαν Φερνάντο και του Άρη.

Το ΔΣ της ομάδας καλωσορίζει τον Γιάννη Γιαννούλη, του εύχεται υγεία και καλή αγωνιστική σεζόν. Είμαστε σίγουροι ότι μαζί με τους νέους του συμπαίκτες θα βοηθήσουν στην επίτευξη των στόχων του ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ!»
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46912
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τρί 24 Σεπ 2019, 19:32

Εκτός από Γιαννούλη παίζει και για τον Τσεκο τον αληταρα :opaokara:
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6628
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 25 Σεπ 2019, 09:42

ρώτησε πόσο κόστιζε το μήνα ο παπαθεοδώρου μαζί με τον Μαρκόπουλο. Και μόλις λάβεις την απάντηση πες, ναι αλλά αν ο κόσμος στήριζε, θα μπορούσαμε να πληρώνουμε ακόμα και τρείς προπονητές μέσα στο χρόνο.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 25 Σεπ 2019, 09:52

Αυτή η ερώτηση κάνει τζιζ και το ξέρεις.. Άσε να ρωτήσουν οι υπόλοιποι αυτά τα πράγματα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46912
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 25 Σεπ 2019, 11:10

Νομίζω ότι τα οικονομικά θα μονοπωλήσουν το ενδιαφέρον..
Οπότε καλύτερα να πάει λίγο η συζήτηση στους στόχους τους αγωνιστικούς. Και ίσως σε κάποια κίνητρα για την προσέλευση περισσότερων φιλάθλων στο Παλατάκι.
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3675
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 25 Σεπ 2019, 12:26

Έχω ήδη σημειώσει αυτές τις ερωτήσεις από χθες! :)

Η μαλακία είναι ότι θα αργήσω, φοβάμαι μην αργήσω ΠΟΛΥ...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46912
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 25 Σεπ 2019, 12:28

Dimg4 έγραψε:Λοιπον το λεω αποκλειστικα εδω και να μεινει εδω για τωρα. Ψηνω εναν επιχειρηματια, απο τους δυνατοτερους στην χωρα εκτος αθλητισμου να ασχοληθει με την καε. Μην ρωτατε τι και πως, συνεργαζομαι μαζι του σε μια απο τις επιχειρησεις του και ηδη εχει ενδιαφερον για την καε. Τις επομενες μερες, απο δευτερα λογικα θα ταξιδεψουμε θεσσαλονικη να επιδιωξουμε συναντηση με καποιον της καε.
Δεν εχω καμια ορεξη αντιπαραθεσης για τους δυσπιστους, οποιος θελει το πιστευει οποιος δε θελει δεν το πιστευει.
Μεγαλωσα με μπασκετικο ΠΑΟΚ, απο κει εγινα ΠΑΟΚ στα τελη των 80ς και θα κανω οτι περναει απο το χερι μου να μη διαλυθει το πιο ιστορικο μας τμημα.
ΑΠο την πλευρα μου εφοσον πανε ολα καλα, μπορω να διαθεσω ενα ποσο ικανο να βοηθησει αρκετα πραγματα αλλα η απογειωση θα γινει εαν ο επιχειρηματιας πει το ναι.
Υπομονη


Με αυτό τι γίνεται;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46912
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Zoki4 » Τετ 25 Σεπ 2019, 12:32

Μακάρι να βρεθεί επιτέλους επενδυτής για την ΚΑΕ.
Zoki4
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Δευτ 19 Αύγ 2019, 21:07

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 25 Σεπ 2019, 13:04

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46912
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 25 Σεπ 2019, 14:11

Ρώτησα πριβέ για τα συμβόλαια και αν υπάρχουν buy-outs.
Δεν υπάρχουν.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46912
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 25 Σεπ 2019, 14:18

γιατί οι σύνδεσμοι θα βοηθήσουν ΕΣΑΣ και δεν βοηθούσαν τον Μπάνε?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 25 Σεπ 2019, 16:48

Κανείς δεν είναι τέλειος …Ζουρνατσίδης

ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΜΙΧΑΛΙΤΣΙΟΣ (basketplus)


Στη ζωή μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντας μη πεις. Στη περίπτωση του πρώην πλέον τιμ μάνατζερ του ΠΑΟΚ, Τέλη Ζουρνατσίδη, δεν χρειαζόταν 2760 λέξεις για να αποτυπωθεί η αποχώρησή του. Έτσι και αλλιώς η ιστορία γράφεται και δεν πρόκειται κανείς να πάρει την δόξα κανενός.

Έτσι ο κατά τα άλλα ιδιαίτερα συμπαθής Τέλης Ζουρνατσίδης, δεν χρειαζόταν ένα περιγραφικό κείμενο, για να θυμίσει στον κόσμο τις συμπάθειες και τα κατορθώματά του.

Η αλήθεια είναι ότι όταν κάποιος δουλεύει σίγουρα κάνει λάθη.

Ο Ζουρνατσίδης δούλεψε και αυτό είναι σίγουρο και δίκαιο να του καταλογιστεί στα θετικά, όμως μετά από ένα σημείο έχασε τον έλεγχο με το ρόλο του.

Η θέση του τιμ μάνατζερ δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένας διαχειριστικός ρόλος που έχει να κάνει με τους προπονητές, παίκτες, δελτία, αυτοκίνητα, σπίτια, ξενοδοχεία, δηλαδή καθημερινότητα.

Δέκα χρόνια είχε συμμετοχή σε μεγάλες χαρές και τεράστιες αποτυχίες και μάλιστα ως μισθωτός.

Είναι τρομερό πάντως να μην αναφέρει πουθενά ένα συγνώμη για τα όποια λάθη πιστεύει ότι έγιναν από την δική του πλευρά κυριώς στις επιλογές των δυο τελευταιως ετων, αλλά χρησιμοποιεί ένα κατεβατό για να κάνει αβάντα σε φίλους και συνεργάτες.

Όλα αυτά μόνο ο ίδιος μπορεί να τα εξηγήσει, όμως υπάρχουν αναπάντητα γιατί;;

Και το χειρότερο δημόσιες σχέσεις μόνο με Αθήνα, η Θεσσαλονίκη άλλωστε δεν τον τραβούσε ποτέ, παρόλο που υπήρχε καθολική στήριξη από την αρχή.

Η ιστορία με το συμβόλαιο του και το μπόνους είναι μια πονεμένη ιστορία που ήρθε ως κερασάκι στην τούρτα και δεν διαψεύστηκε ποτέ από κανέναν διότι συζητήθηκε και στην συνάντηση που έγινε στον Ερασιτέχνη την περασμένη εβδομάδα.

Ότι υπάρχει χρέος από μισθοδοσίες ήταν γνωστό, το ύψος του ποσού δεν ήταν γνωστό.

Προσωπικά δυο φορές έγραψα ως άποψη τους τελευταίους δυο μήνες ότι μετά την αποχώρηση του Μπανε Πρέλεβιτς, θα έπρεπε να θέσουν τις παραιτήσεις τους στον Ερασιτέχνη τόσο ο Νίκος Σταυρόπουλος όσο και ο Τέλης Ζουρνατσίδης, όχι από καπρίτσιο αλλά επειδή έκλεισε ο κύκλος τους στην ΚΑΕ.

Με τα καλά και τα στραβά κανένας δεν έβαλε στον κάδρο τον Ζουρνατσίδη για να τον κατηγορήσει ως αποκλειστικό υπεύθυνο μιας κατάστασης επειδή εργάστηκε στην ΚΑΕ επί μια δεκαετία. Είναι όμως συνυπεύθυνος μιας κατάστασης που έφεραν όλοι οι εμπλεκόμενοι στο μπάσκετ την ομάδα σε αυτή τη δυσχερη οικονομικη θέση μετα τα περσινά.

Όταν μια διοίκηση Πρωτοδικείου κάνει ανοίγματα σε μια χρεωμένη εταιρεία είναι τραγικό και δίχως λογική. Είναι απορροίας άξιον λοιπόν γιατί ο ερχομός του Παπαθεοδώρου το καλοκαίρι του 2017 άνοιξε την όρεξη για κάτι παραπάνω αγωνιστικά και αυτό σήμανε κατακόρυφη άνοδο του μπάτζετ. Επί μια 8ετια ο Μαρκόπουλος είχε πάντα χαμηλότερο και έτσι έπρεπε, αφού αυτή είναι η σοφή πολιτική όταν υπαρχει χρέος και σκοπός είναι μονο η μείωση των χρεών και όχι προσωπική προβολή, άλλωστε μπασκετικά θαύματα επί των ημερών μας δεν γίνονται διότι τα πάντα κινεί το χρήμα. Η οικονομική πολιτική μέχρι το 2017 ήταν αξιοπρεπέστατη, τα τελευταία δυο χρόνια άλλαξαν όλα.

Ο Ζουρνατσίδης αν ήθελε να παραιτηθεί θα μπορούσε να το κάνει δυο χρόνια πίσω όταν είδε τα λάθη που έγιναν με το μπατζετ παρά την βοήθεια του Ιβαν Σαββίδη, λάθη που επαναλήφθηκαν όταν έγιναν αγωνιστικά «εγκλήματα» με την υπέρβαση της περσινής σεζόν.

Τελικά ζημιώθηκε ή όχι η ΚΑΕ ΠΑΟΚ, έχουν ή δεν έχουν ευθύνη όσοι συμμετείχαν στο αγωνιστικό;

Θα βγει κάποιος να πει φταίξαμε για αυτό και για αυτό και επειδή αναλαμβάνουμε τις ευθύνες μας φεύγουμε. Φτάνει η σπέκουλα και τα λόγια του αέρα.

Ο ΠΑΟΚ ήταν, είναι και θα παραμείνει πάνω από πρόσωπα. Όλοι είναι αναλώσιμοι, η ιστορία γράφεται και κανείς δεν ξεχνά. Αλίμονο.

Κανένας δεν είναι ο ΠΑΟΚ όλοι είναι εργάτες, εθελοντές ή όπως αλλιώς θέλετε πείτε το, υπηρετούν τα συμφέροντα του συλλόγου και απαγορεύονται τα ίδια λάθη γιατί δημιουργούν ερωτηματικά.

Είναι αστείο να νομίζουν κάποιοι ότι ο κόσμος τρώει κουτόχορτο και δεν μαθαίνει ακόμη και για αυτά που δεν γράφονται. Γιατί πολλά δεν έχουν γραφτεί, για να προστατευτεί η ομάδα.

Τα λόγια είναι περιττά πλέον, πέρα από το ιερό χρέος την φετινή χρονιά να σωθεί η ομάδα. Γιατί θα κινδυνέψει φέτος ο ΠΑΟΚ, όμως ο κόσμος είναι ενήμερος και θα στηρίξει το μπάσκετ για να έρθουν οι νίκες και να επιτευχθεί ο στόχος της σωτηρίας.

Όλοι καλούνται να κάνουν το χρέος τους, να κλείσουν στόματα, να σωπάσουν μέχρι να φύγει ο κίνδυνος για να μην συμβεί ότι απέφυγε ο σύλλογος τη σεζον 2007-08.

ΥΓ. Προσωπικά τον Τέλη Ζουρνατσίδη τον γνωρίζω από το τότε που ήταν προπονητής στον Μαντουλίδη και έγραφα ρεπορτάζ Γ’ Εθνικής μπάσκετ στα «Σπορ του Βορρά». Θεωρώ ότι του δόθηκε η μεγάλη ευκαιρία, αναλαμβάνοντας τη θέση του μάνατζερ στον ΠΑΟΚ από τον Νίκο Σταυρόπουλο το 2009. Δεν είναι αποτυχημένος, εργάστηκε σκληρά επί μια δεκαετία και προσπάθησε για το καλό του ΠΑΟΚ, έκανε όμως λάθη αυτός και υπόλοιποι και έπρεπε να αποτραβηχτεί νωρίτερα.

Η κριτική είναι μέρος της δουλειάς που επέλεξε να κάνει, διότι από την φύση της η θέση του τιμ μάνατζερ θεωρείται «μαξιλάρι» και πετυχαίνει όποιος έχει γερό στομάχι, δεν ξεχωρίζει φίλους, αλλά ξέρει να κάνει τη δουλειά του κάτω από αντίξοες συνθήκες για να υπηρετήσει το καλό της ομάδας του.

Είναι δημοκρατικό να διαφωνείς, να έχεις διαφορετική άποψη από το διπλανό σου, άλλωστε το επιτρέπει το πολίτευμα μας.

Πάντα στις ιστορίες υπάρχει ο καλός, ο κακός και ο άσχημος. Στην μικρή ιστορία του Τέλη Ζουρνατσίδη εμείς θα λέγαμε ότι δεν ήταν σίγουρα το πρώτο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46912
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 28 Σεπ 2019, 13:56

Οι απαντήσεις Ζουρνατσίδη για το μπάτζετ

Ο general manager του Δικεφάλου τα τελευταία δέκα χρόνια, Τέλης Ζουρνατσίδης, μέσω ενός μηνύματος ξεκαθάρισε τα πράγματα όσον αφορά το μπάτζετ του είχε η ΚΑΕ ΠΑΟΚ τα τελευταία χρόνια.

Το μήνυμα αναφέρει:

«Αγαπητοί φίλοι αν και από τη Δευτέρα έχω πάψει να είμαι μέλος της ομάδας κάποιοι συνεχίζουν να ασχολούνται μαζί μου (αυτό καλό θα ήταν να το ψάξουν λίγο με κάποιον ειδικό). Αναγκάζομαι λοιπόν να προσθέσω ένα τέταρτο υστερόγραφο σ’ αυτά που έγραψα τη Δευτέρα όχι ορμώμενος τόσο από προσωπικά κίνητρα αλλά κυρίως για να υπερασπιστώ τη δουλειά που έγινε απ όλους τα τελευταία 10 χρόνια !!!! Φυσικά κάτι τέτοιο θα έπρεπε να το έχει κάνει ο για οχτώ χρόνια ηγέτης της ομάδας αλλά όσοι τον γνωρίζουν ξέρουν καλά πως η διαμόρφωση της κοινής γνώμης ποτέ δεν ήταν προτεραιότητα γι αυτόν.

ΥΓ4. <<Έκρηξη του χρέους>>

Την άνοιξη του 2011 η ομάδα είχε υποχρεώσεις 6.2εκ. Με την είσοδο και έξοδο στο άρθρο 99 , με την χρηματοδότηση του ευεργέτη της ομαδας αλλά και με τη σκληρή δουλειά τη συνεργασία και την υπομονή που έδειξαν οι άνθρωποι της ομαδας ( παικτες προπονητές εργαζόμενοι προμηθευτές ) στις 30/8/19 οι υποχρεώσεις της ομαδας ήταν 3.0εκ ( δημόσιο , αθλητές , προπονητές , προσωπικό , προμηθευτές, δηλαδή ΟΛΟΙ !!!!).

<< Αλόγιστη αύξηση του αγωνιστικού μπατζετ >>
2016-17 = 580χλ.
2017-18 =650χλ.
2018-19 = 780χλ.


Στο καθορισμό του μπατζετ φυσικά παίζει ρόλο πάντα και ο ανταγωνισμός. Να υπενθυμίσω δηλαδή πως πριν από 3,4 χρόνια δεν υπήρχε η ΑΕΚ ο Προμηθέας το Περιστέρι ο Ήφαιστος.

Γι όλα τα παραπάνω έχω φυσικά και όλα τα στοιχεία. Αν λοιπόν έχει κάποιος τα κάκαλα (που λέμε και μεις οι Πόντιοι ) να μιλήσουμε με στοιχεία εδώ είμαι. Φυσικά και όλα αυτά τα χρόνια υπήρξαν λάθη και αστοχίες πολλές και σοβαρές μάλιστα. Συνήθως όμως έτσι γίνεται όταν βάζεις σε προτεραιότητα συνέχεια το επείγον σε σχέση με το σημαντικό. Αλλά αν ενας αντικειμενικός κριτής αξιολογούσε την κατάσταση θα έβλεπε πως υπήρχε μια απόλυτα αξιοπρεπής αγωνιστική πορεία σε Ελλάδα και Ευρώπη και η εταιρεία έκανε κυρίως θετικά βήματα. Καλό θα είναι λοιπόν να σταματήσει η ανέξοδη κριτική και ανθρωποφαγία από κάποιους που όχι μόνο δεν προσέφεραν στην ομάδα αλλά σε κάθε ευκαιρία προσπαθούν να την πλήξουν ή το μόνο που τους νοιάζει είναι η προσωπική τους ατζέντα και να στηρίξει όλη η οικογένεια της ομαδας τους 4 νέους και εξαιρετικούς ανθρώπους που μπήκαν στη διοίκηση. Αγαπάνε την ομάδα είναι ικανότατοι και θα κάνουν τα πάντα γι αυτήν. Η λογική του : <<όπου δε συμμετέχω το πυροβολώ για να φαίνονται όλοι μικροί κι ανίκανοι όπως εγώ>> επιτέλους πρέπει να σταματήσει !!!!!!»
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46912
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες