Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 12:54

υποθέτω οτι η ξήγα του σαββίδη ήταν, εγώ τα χρέη προς δημόσιο, εσείς όλα τα υπόλοιπα. Πόσα ήταν (είναι) αυτά τα χρέη προς τρίτους που δεν μπορεί να τα καλύψει μια ομάδα που έχει κάνει ανα καιρούς αγωνιστικό μπάτζετ 300 χιλιάρικα?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 13:15

Πιθανόν (όπως έχει πολλάκις ακουστεί) αυτή να ήταν η ξήγα, αλλά προς την προηγούμενη διοίκηση, την οποία εμπιστεύθηκε να τρέχει παράλληλα την ομάδα, λόγω τεχνογνωσίας στο άθλημα, αλλά τώρα, πλέον, δεν φτάνει...
Το πόσα ήταν (είναι) όσα δεν κάλυψε η τέως διοίκηση, σίγουρα το ξέρει, αλλά είναι απαραίτητη άλλη ξήγα τώρα!!

Για να μην παρεξηγηθώ, το ξαναγράφω...Απαραίτητη για την ομάδα και για μας, αλλά όχι υποχρέωση του Ιβάν...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 14:01

μην το κουραζουμε
εκτος απο χορηγιες ο ιβαν εχει βαλει 2.5 εκ αυτα δεν τα εχει κανει μετοχες και αν δεν τα κανει μετοχες πρεπει να τα παρει πισω καποια στιγμη αν θελει φυσικα


η πρωην καε ζουσε επειδη πλερωνε ο ιβαν δημοσιο και χρεη (για αυτο και δεν εχουν ποινικες ευθυνες) και εκανε καλες ομαδες με οσα χρηματα ειχε απο τα αλλα (τιβι χορηγους )


ακαδημιες
ο ματζικ εκανε καλη δουλεια εβγαλε 2 παιχες πηρε καποια χρηματα χωρις να παξουν στην πρωτη ομαδα και ετσι επρεπε να συνεχισεις οπως και με το προτζεκτ στο πορτσμουθ

αλλα βολευτικαν επι σχεδον μια δεκαετιας και αρχισε αλλιως το στορυ
ξοδευαν λεφτα που δεν ειχαν εκαναν τις γνωστες χαρες σε παιχτες και μανατζερ
φερθηκαν φουστικα στον σουλη που εκτος των αλλων ειχε χαρισει και 80 χιλ ενω οι ιδιοιδεν εχουν βαλει ουτε ενα ευρω
κατι που λενε πως αυτο δεν αρεσε στον ιβαν...
την ειδαν ιδιοκτητες με ξενα κολυβα εκαναν κηδειες

η ομαδα θα ειχε διαλυθει περσι τετοια εποχη οταν ο μπανε ειπε στους παιχτες δεν υπαρχει σαλιο αν θελετε μπορειτε να φυγετε
φυσικα να φυγουν οι ιδιοι ουτε σαν σκεψη

που θα ξαναδουλεψει ο ζουρνατζιδης ?
τι θα κανει ο γαλατσο?
βγηκε ο ματζικ δημοτικος συμβουλος?

ο καραμανος ηταν η τελευταια κινηση τους να κρατησουν τις καρεκλες τους

το εχω ξαναπει ειναι ενα ωραιο τιμ αλλα χωρις να εχουν την δυναμη να παιρνουν οικονομικες αποφασεις
και θα υπαρχει η δυνατοτητα απολυσης

αν θελουν να εργαστουν ξανα στην καε η πορτα ειναι ανοιχτη (δυστυχως για εμενα) αλλα αν διαχειριστουν ξανα εστω και ενα ευρω θα εχουμε εξελιξεις στον ΑΣ βραζει ο κοσμος

το μυνηματακι με σκουρτοπουλο και φημες λενε και για τεπιτς δωθηκε...
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 14:12

............αν θελουν να εργαστουν ξανα στην καε η πορτα ειναι ανοιχτη (δυστυχως για εμενα) αλλα αν διαχειριστουν ξανα εστω και ενα ευρω θα εχουμε εξελιξεις στον ΑΣ βραζει ο κοσμος..............

:shock:

Ποιος κόσμος? :?
Πόσος κόσμος? :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 14:15

στον ΑΣ γκοραν ...
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 14:16

Στον ΑΣ που στη ΔΣ του Μαΐου δεν ασχολήθηκε με την ΚΑΕ καθόλου;

Τέτοιας φύσεως είναι η απορία του goran...ότι χέστηκε ο ΑΣ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 14:17

Τώρα κατάλαβα, που είδα την ανακοίνωση του 1926.gr, στο F/B.... ;)

Την ανεβάζω στο κατάλληλο topic.... 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 21:52

Πάντως για τις ακαδημίες που λέγατε.... Μου κάνει εντύπωση οτι ο Προμηθεας εχει ήδη παιδιά απο τις ακαδημίες του να παίζουνε στην 1η ομάδα που δεν έχει και τοσα χρόνια ζωης σαν ομάδα. Εμεις δεν μπορούμε να βγάλουμε 1 παικτη τον χρονο που να μπορεί να σταθεί στην Α1; Δεν λεω να στηριχτουμε πανω του αλλά να σταθεί... Α, ρε μπασκετομανα Σαλονίκη...

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 21:52

Το παληκαρι που έλεγε για γνωστο του που ήθελε να μπει στη ΚΑΕ... Τι απεγινε αυτη η υποθεση;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό hellrider » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 21:58

Καταρχην οσον αφορα τις ακαδημιες που ειπωθηκε.......τι ακαδημιες να κανει και τι ταλεντα να μαζεψει ο μπατιρης ΠΑΟΚ ρε εσεις; Καποτε καναμε παιδομαζωμα τωρα..........
Τωρα υπαρχει ο Προμηθεας με το προγραμμα "ΝΟΥΣ" οπου κανει μαζεμα ταλεντων απο ολη την Ελλαδα τα τελευταια 6 χρονια....προγραμμα υποτροφιων και δεν συμμαζευεται....και επειδη ζω στην Πατρα ξερω καποια πραγματα......μαζευει ολα τα ταλεντα της χωρας,τα βαζει σε ξενωνες που ειναι διπλα απο το νεο προπονητικο κεντρο που εφτιαξε και τα στελνει σε ενα απο τα καλυτερα ιδιωτικα σχολεία!

Παρολο που εχω πει πως δεν θελω να ανακυκλωνω την κουβεντα για την προηγουμενη διοικηση θα γραψω καποια πραγματα επιγραμματικά γιατι ειπωθηκε ΠΑΛΙ τα περι καρεκλοκενταυρων :

1. Οσοι ήταν ή ειναι σε διοικηση πρωτοδικειου ειναι ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ απο τον Ερασιτεχνη. Υποτιθεται οτι θα ηταν για 2-3 χρονια μεχρι να βρεθει ιδιοκτητης. Αν δεν εκαναν καλα την δουλεια τους μπορουσαν να τους διωξουν και να βαλουν αλλους. Την ευθυνη του ελεγχου την εχει ο Ερασιτεχνης. Αλλα ΔΕΝ ειναι κανεις στην διοικηση πρωτοδικειου ΜΟΝΙΜΟΣ στυλ Δημοσιου.

2. Εχω πει επανειλλημενα οτι ΔΕΝ ακουτε αυτα που εχει πει ο ΜΠΑΝΕ ουτε διαβαζετε προσεκτικα αφου τα εχω επαναλαβει κι εγω. Ενα απο αυτα που εχει παραδεχτει ο ΜΠΑΝΕ ειναι οτι ΔΕΝ μπορει να λειτουργησει η ΚΑΕ με εκεινον και 2 υπαλληλους να κανουν τα παντα. Ειχε πει οτι χρειαζεται ιδιοκτητης να βαλει εναν ΤΕΧΝΟΚΡΑΤΗ Προεδρο με γνωσεις που θα βαλει σε λειτουργια οργανωμενα τμηματα οπως π.χ. Μαρκετινγκ.

3. Να επαναλαβω ΑΛΛΗ μια φορα μπας και μπει στο κεφαλι σας επιτελους......τα πρωτα 5 χρονια της διοικησης ΜΠΑΝΕ παιρναμε παικτες "τζαμπα", με τα "ψεματα", με το ονομα, οπως θελετε πειτε το.....μετα μπηκαν στο παιχνιδι Προμηθεας,ΑΕΚ,ακομα και η Λημνος ή το Λαυριο που επαιρναν τους παικτες. Επισης τα τελευταια 2 χρονια τα λεφτά απο τηλεοπτικα και κεντρικο χορηγο πρωταθληματος εχουν πεσει περιπου στο μισο.

4. Δεν ειναι ωραιο να αδικουμε τον Ματζικ οπου συνεισεφερε για να φτιαχτουν ροστερ με πολυ χαμηλα μπατζετ και να μην εχει προβλημα η ομαδα για χρόνια.

5. Το λεω χρόνια....την ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ευθυνη που δεν επαιζαν νεαροι παικτες στον ΠΑΟΚ τα προηγουμενα χρονια φερει ο Μαρκοπουλος
Τελευταία επεξεργασία από hellrider και Πέμ 21 Νοέμ 2019, 22:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 22:07

Kostomanolis έγραψε:Το παληκαρι που έλεγε για γνωστο του που ήθελε να μπει στη ΚΑΕ... Τι απεγινε αυτη η υποθεση;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



O Dimg4...ακόμα με στέλνει e-mail ο...σερσέμης.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 22:12

hellrider έγραψε:5. Το λεω χρόνια....την ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ευθυνη που δεν επαιζαν νεαροι παικτες στον ΠΑΟΚ τα προηγουμενα χρονια φερει ο Μαρκοπουλος



Και ο κόουτς Ηλίας;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 22:13

Κατσε ρε αδερφέ... Τα τελευταία 6 χρόνια λες ο Προμηθεας. Πριν απο αυτό; Και μετά απο αυτό δεν θα έπρεπε να υπαρχουν κάποιοι 18 χρόνοι στα προθυρα της ενταξης της 1ης ομάδας; Και εστω οτι παίρνει τα καλυτερα ταλεντα της Ελλάδος, δεν μπορεί να μαζευει πάνω από 10 με 15 τον χρόνο. Δεν εχει η Θεσσαλονίκη παιδιά που να αξίζουν περα απο αυτούς; Λογικό δεν ειναι να επιδιώκει ταλεντα απο νοτια Ελλάδα και όχι απο το Βορά; Οσο για τα ιδιωτικά σχολεία, ειδικά της επαρχίας τοαφηνω ασχολίαστο. Να δεχτω μονο με επιφυλαξη να εχει καλυτερες εγκαταστάσεις απο εμάς αν και δεν ξερω ουτε τις δικές μας ουτε τις δικες τους.

Και κατι τελευταίο. Εντελως φιλικά. Το πάθος υπερασπισης της τεως διοικησεως σε οποιαδήποτε κριτική εχει γινει, από σενα μου κάνει τρομερη εντύπωση. Τις παρακολουθώ τις συζητήσεις και μονιμως ρίχνεις το φταιξιμο αποκλειστικά στον ΑΣ και τον Κατσαρη. Καπου έχουν και οι της διοικησεως χοντρές ή μικρές μ@λακιες. Μην τους βγάζουμε και συνεχως λαδι....

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 22:14

Μπαρκαρούτσος έγραψε:
hellrider έγραψε:5. Το λεω χρόνια....την ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ευθυνη που δεν επαιζαν νεαροι παικτες στον ΠΑΟΚ τα προηγουμενα χρονια φερει ο Μαρκοπουλος



Και ο κόουτς Ηλίας;
Να δούμε τώρα με τον Μπιδη...

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 22:16

Ε ο Μπίδης δεν έχει τέτοια πολυτέλεια, νομίζω...
Αν και ο Χατζηνικόλας δεν είναι κανένας 15χρονος, 24 είναι!

Αλλά ας μείνουμε on-topic.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες