Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό flash4 » Τρί 20 Αύγ 2019, 14:42

Προφανώς ο φίλος ότι και να του πούμε δε μπορεί να δεχθεί ότι η αγία διοίκηση Μπάνε έκανε κακοδιαχείριση τα τελευταία χρόνια κι ενώ έδιωξε με τη στάση της Σαββίδη, Αμοιρίδη και σια έχει να καυχιέται για το "σωσίβιο" του Ιβάν ο οποίος πονάει το σύλλογο. Ο μπασκετικός μας ήρωας και οι άνθρωποι που εμπιστεύτηκε είναι αλάνθαστοι και για όλα φταίει ο κόσμος που γύρισε την πλάτη για να μη βλέπει ένα κατεστραμμένο προϊόν και τα κολλητιλήκια με το βάζελο. Ο basketball retro , ο Πανάκας και όλοι εμείς ξυπνήσαμε μια μέρα και είπαμε να τα ρίξουμε στη διοίκηση Μπάνε...
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 20 Αύγ 2019, 17:54

Άρθηκε το ban του ΠΑΟΚ λόγω Μιλιένοβιτς (pic)

Το μικρό ποσό που είχε να κάνει με μια οφειλή στο Σέρβο, διευθετήθηκε κι έτσι η απαγόρευση μεταγραφών του ΠΑΟΚ, άρθηκε.

H FIBA είχε επιβάλλει απαγόρευση μεταγραφών στην KAE ΠΑΟΚ, με αφορμή μια μικρή οφειλή προς το πρόσωπο του Νέναντ Μιλιένοβιτς.

Ο Σέρβος γκαρντ που είχε φορέσει τη φανέλα του ΠΑΟΚ, είχε κινηθεί δικαστικά, ο διακανονισμός είχε επιτευχθεί με την πλευρά του και παρότι είχε αποπληρωθεί σχεδόν ολόκληρος, είχε μείνει ένα υπόλοιπο 1.500 ευρώ, που είχε να κάνει με την εξόφληση των δικαστικών εξόδων.

Με αφορμή το συγκεκριμένο ποσό, η FIBA, επέβαλλε απαγόρευση μεταγραφών στην KAE ΠΑΟΚ, ωστόσο το θέμα διευθετήθηκε σήμερα, με την καταβολή των 1.500 ευρώ προς την πλευρά του παίκτη.

Μάλιστα, ο ΠΑΟΚ έχει βγει από το σχετικό πίνακα της FIBA, με τις ομάδες στις οποίες έχει επιβάλλει απαγόρευση μεταγραφών.




:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τρί 20 Αύγ 2019, 18:07

Η διοικηση που ειρωνευεσαι σε κρατησε ορθιο 7 χρονια(εξαιρω την περσινη) οταν ολοι οι αλλοι κατερρεαν αυτα τα χρονια (πανιωνιος-αρης-περιστερι) και ο λαος του ΠΑΟΚ ηταν ΑΠΩΝ!
Και ερχεται ο ΑΠΩΝ και κανει κριτικη εκ των υστερων.
Και goran ειμαστε ανυπαρκτοι ως μπασκετικος λαος. Ισα ισα που υπαρκτοι στο μπασκετ ειναι οι πανιωνιοι και οι αρειανοι. Εμεις ειμαστε υπαρκτοι στo ιντερνετ.
Και επισης λαε του ΠΑΟΚ αν ησουν ΠΑΡΩΝ η οποιαδηποτε κριτικη σου στην οποιαδηποτε διοικηση θα εισακουγονταν....γιατι πολυ απλα θα ησουν ο πελατης που ειπωθηκε και πιο πανω.
Και flash4 αν ο Ιβαν ποναει μια φορα το συλλογο ο ΜΠΑΝΕ την ποναει 10!
Goran δεν ειναι και πολυ υπερβολη αυτο που εγραψα για τον Προμηθεα και το κυλικειο.....στην Πατρα ζω και εχω παει στο γηπεδο....μονο να σκεφτεις οτι κανει 5000 εισιτηρια θα το καταλαβεις κι εσυ!

Τελοσπαντων για να τελειωνουμε και επειδη το ανεφερες goran......η αποψη μου συνοπτικα ειναι οτι εκανε καποια λαθη η διοικηση ΜΠΑΝΕ αλλα εκανε τεραστια προσπαθεια μαζι με Ιβαν,Αμοιριδη κτλ. ΑΛΛΑ με τον λαο του ΠΑΟΚ ΑΠΟΝΤΑ ΟΛΑ αυτα τα χρονια δεν μπορουσε να γινει κατι καλυτερο. Πηρε το ρισκο την τελευταια χρονιά να κανει ενα πολυ καλο ροστερ,δεν του βγηκε και ετσι "τα ακουει" τωρα. Αν δεν το εκανε δεν θα ειχε κανεις να πει κατι. Οτι εγινε ομως εγινε με καλη διαθεση και πιστευω ΑΠΟΛΥΤΑ αυτο που εχει πει ο ΜΠΑΝΕ πως καμια αλλη διοικηση πρωτοδικειου δεν θα εκανε κατι καλυτερο.

ΤΕΛΟΣ(ελπιζω)
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 20 Αύγ 2019, 18:18

Θυμάμαι ότι μένεις Πάτρα.. Και σε ζηλεύω. Εγώ αν δεν ήμουν ΠΑΟΚ, στο μπάσκετ θα ήμουν Προμηθέας Πάτρας κι ας κυλάει Θεσσαλονίκη στις φλέβες μου! Αξιοζήλευτη ομάδα.

Συνέχισε, ΠΑΟΚτσή, να πίνεις καφέ από τα Coffee Island, να τους ζηλεύουμε ακόμα περισσότερο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τρί 20 Αύγ 2019, 18:29

Εγω παλι ζηλευω τρελά οσους μενουν Θεσ/κη.
Οσο για τον Προμηθεα δεν τον γουσταρω...ειχα και τον γιο μου στις ακαδημιες και τον πηρα απο εκει.....τεσπα...δεν ενδιαφερουν το forum αυτα.....
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τρί 20 Αύγ 2019, 20:01

Μπορει να μου εξηγησει καποιος πως γινεται η Αεκ να εχει 3 ban απο την fiba και να κανει κανονικα μεταγραφες;
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 20 Αύγ 2019, 20:50

τα εκανε αρση ο ζαντος
Dimg4
 

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 20 Αύγ 2019, 21:07

:lol: :lol: :lol: :lol: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ΠΑΟΚ ΠΟΛΙΧΝΗ » Τρί 20 Αύγ 2019, 22:35

Είμαστε και πάλι σε αδιέξοδο. Για πείτε μου πόσο διαφορετικα θα ήταν τα πράγματα αν είχαμε εξαντλησει πέρσι τα διαρκείας, όταν η ομάδα είχε μεγάλους στόχους και φιλοδοξίες. Δεν θα διαφωνήσω, έγιναν πολλές κινήσεις που κόστισαν χρήματα και εφόσον αυτά δεν ήταν εξασφαλισμενα δεν θα πρεπε να είχαν γίνει. Όμως ήταν στοιχεία κανονικης ανταγωνιστικής ομάδας με στόχους και φιλοδοξίες. Μπάτζετ είχαμε 800.000 περίπου. 5000 διάρκειας να κόβαμε τακαλυπταμε σε μεγάλο βαθμό αυτά. Έγινε ανακαίνιση του paok bc store. Αχρειαστη μεν, προς τη σωστή κατεύθυνση δε. Με γεμάτο γήπεδο και 5000 διάρκειας τώρα ίσως να μην μιλούσαμε για σωτηρία της ομάδας αλλά για τοπ μεταγραφές. Ίσως να είχαμε έναν τίτλο ακόμη (κυπελλο), ένα final 4 Ευρώπης και τελικούς Ελλάδος. Πιστέψτε με αυτή η ομάδα αν δεν ασχολούνταν με τα οικονομικά θα μεγαλουργουσε. Ήταν πολύ κρίμα αυτό που συνέβη. Ομως ο λόγος που τα γράφω είναι για να μην επαναλάβουμε αυτό το λάθος ξανά....
ΠΑΟΚ ΠΟΛΙΧΝΗ
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τρί 16 Ιούλ 2019, 13:42

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 20 Αύγ 2019, 23:34

Τα λάθη διορθώνονται.

Οι υπεύθυνοι ελπίζω να βαδίσουν στον σωστό δρόμο να διορθώσουν τα λάθη που συνέβησαν...
Ο κόσμος τι κάνει;
Είπαμε... Για κατόχους διαρκείας ΠΑΕ, 80€, για ΑμεΑ, ανέργους, φοιτητές 50€ και το ΣΦίτικο από την μπουτίκ, 40€.

Τιμές μπακάλικου για τουλάχιστον 20 αγώνες. Πρέπει να γίνει ντου στα διαρκείας, να υπογράψουν ο αρχηγός και ο 2ος αρχηγός, να σιγουρέψουμε τα υγιή αποδυτήρια...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 21 Αύγ 2019, 08:05

Κ μ ένα ευρώ ν τ δίνουν μ τέτοια σιχασιά που επικρατεί οτιδήποτε πάνω από 36 διαρκείας επιτυχία
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 21 Αύγ 2019, 11:01

Μα δεν παίρνεις διαρκείας για τον Τέλη ή τον Κόνιαρη.. Για τον ΠΑΟΚ το παίρνεις, για να μπορείς να βλέπεις αγώνες της ομάδας χωρίς να κάνεις εκατό ώρες στην ουρά.

Γέλασε κανείς;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 23 Αύγ 2019, 11:53

Κουβέντα για να βρεθεί λύση με Ζάρα, Χάτσερ

Προτεραιότητα των ανθρώπων της ΚΑΕ σε αυτήν τη φάση όσον αφορά το αγωνιστικό, είναι η διευθέτηση των οφειλών προς παίκτες.

Στο πλαίσιο αυτό, έχει γίνει επαφή με την πλευρά, τόσο του Θοδωρή Ζάρα όσο και του Γουίλ Χάτσερ. Αμφότεροι, έχουν βρει τον επόμενο σταθμό της καριέρας τους (Ηρακλής και Περιστέρι αντίστοιχα), αλλά ο πρώτος έχει καταθέσει προσφυγή, διεκδικώντας ένα ποσό που φτάνει τα 77.000 ευρώ, ενώ ο δεύτερος, μπορεί να φτάσει μέχρι τη FIBA αν δε βρεθεί λύση για τις περσινές οφειλές.

Αυτό που ειπώθηκε από τον ΠΑΟΚ, είναι να δοθεί μία προκαταβολή και στους δύο, προκειμένου να υπογραφούν διακανονισμοί και να καλυφθούν εν καιρώ, τα δεδουλευμένα τους.

Η πλευρά των παικτών είναι θετική στη συγκεκριμένη πρόταση και μένει από πλευράς ΠΑΟΚ, να δοθεί ένα ποσό για την προκαταβολή και στη συνέχεια, να τηρηθεί ο διακανονισμός στις ημερομηνίες που αναμένεται να συμφωνηθούν.

Από τη στιγμή που θα γίνει το παραπάνω, τότε αναμένεται να αποσυρθεί και η προσφυγή που έχει καταθέσει ο Ζάρας, ωστόσο τα δεδομένα για να γίνει κάτι τέτοιο, είναι συγκεκριμένα.

Κάτι ανάλογο ισχύει και για τον Χάτσερ, ο οποίος είχε συμφωνία και για την επόμενη σεζόν, αλλά η κουβέντα που γίνεται έχει να κάνει με τα περσινά οφειλόμενα, καθώς δεν υπάρχει διάθεση, με τα τωρινά δεδομένα, να διεκδικήσει χρήματα που δεν έχει δουλέψει.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 23 Αύγ 2019, 12:41

Εδώ λέει τα ίδια με το παραπάνω άρθρο, απλώς έχουμε την εξής έξτρα πληροφορία...

Την ίδια στιγμή, ο Κώστας Φλεβαράκης αφού έχει ολοκληρώσει τον κύκλο συζητήσεων με τους ιθύνοντες του Δικεφάλου, έχει ξεκινήσει ήδη τις επαφές με Έλληνες και ξένους αθλητές, αναφορικά με την στελέχωση του ρόστερ της επόμενης σεζόν.


Μάλιστα... Desperate times require desperate measures.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 06 Σεπ 2019, 13:12

Νέα σύνθεση Δ.Σ. ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Με αφορμή το γεγονός της λήξεως της θητείας του μέχρι πρότινος Δ.Σ. της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, το Διοικητικό Συμβούλιο του Ομίλου αποφάσισε να προτείνει στο Πρωτοδικείο Θεσσαλονίκης τα παρακάτω ονόματα μελών του Σωματείου,

τα οποία θα αποτελέσουν τη νέα προσωρινή Διοίκηση:

Καρακούσης Αριστοτέλης
Καραμπέρης Χρήστος
Κατσιώρας Πολύμερος
Δακουράς Γεώργιος
Δεδέογλου Λεωνίδας
Κωνσταντινίδης Νίκος
Καρούσης Αντώνιος (Εκπρόσωπος Α.Σ. ΠΑΟΚ)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες