Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 16 Αύγ 2019, 13:23

Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ 16 Αύγ 2019, 16:35

Η προσφυγή του Λίνου Χρυσικόπουλου ήρθε να βαρύνει ακόμα περισσότερο το κλίμα στον ΠΑΟΚ και πλέον η εξεύρεση λύσης είναι πιο αναγκαία από ποτέ.

Σύμφωνα με πληροφορίες, τη Δεθτέρα (19/8) θα γίνει συγκέντρωση στον Α.Σ. ΠΑΟΚ, προκειμένου να γίνουν συζητήσεις για να βρεθούν άνθρωποι, εντός της οικογένειας του «Δικεφάλυ», που θα μπορούν και θα θέλουν να βοηθήσουν το τμήμα μπάσκετ, το οποίο «αργοπεθαίνει».

Για την ίδια μέρα είναι προγραμματισμένη και η πρώτη συγκέντρωση της ομάδας, όμως η απορία που υπάρχει είναι... με ποιους παίκτες θα γίνει. Οι υπάρχοντες και δη οι Βαγγέλης Μαργαρίτης και Σταύρος Σχίζας, δεν προτίθενται να δώσουν το «παρών» αν δεν πληρωθούν και η λειψανδρία στο ρόστερ ίσως φέρει απόφαση για μετάθεση της «πρώτης».

Στο μεταξύ, απορίες προκαλεί τι γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ συζητά με προπονητή του μανατζερικού γραφείου στο οποίο ανήκουν και οι τρεις παίκτες που έκαναν προσφυγή κατά της ομάδας (Μιλιένοβιτς, Ζάρας, Χρυσικόπουλος). Το ότι υποψήφιος κόουτς του ΠΑΟΚ ανήκει στο ίδιο γραφείο είναι κάτι που δεν μπορεί να εξηγηθεί με την κοινή λογική και οι υπεύθυνοι είναι αυτοί που πρέπει να λύσουν την απορία.


Πιο δράμα πεθαίνεις :(
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ 16 Αύγ 2019, 22:01

Το βαρέλι δείχνει να μην έχει πάτο... Απογοητευμένος από την εξέλιξη με Λίνο Δεν ξέρω, αλλά αυτόν τον παίκτη τον συμπαθούσα και για το ήθος του. Για να έφτασε και αυτός στο σημείο αυτό .... Δυστυχώς διαβάζοντας κανείς και ένα άρθρο που λέει για το τι υπέρογκα συμβόλαια έχουν υπογράψει τα τελευταία δύο χρόνια διαπιστώνει και ο πιο αδαής ότι η λέξη καμμένη γη είναι πολύ μικρή για να αντιπροσωπεύσει την όλη σημερινή κατάσταση...
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό apple64 » Παρ 16 Αύγ 2019, 22:42

Ο Λινός ήταν και δική μου συμπάθεια. Η κατάσταση είναι τραγική. Θλίψη...
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1305
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 17 Αύγ 2019, 00:28

Απίστευτα πράγματα : Τέτοια… εξυγίανση έκαναν

Αυτό που συνέβη στον ΠΑΟΚ είναι πραγματικά από τα... άγραφα.

Μια ομάδα, που δήθεν έκανε εξυγίανση έκανε συμβόλαια πέρα από κάθε λογική στο ελληνικό μπάσκετ.

Πριν δύο εβδομάδες έκανε προσφυγή ο Ζάρας, ο οποίος ζητούσε 7.000 ευρώ από τη σεζόν 2017-18 και 70.000 ευρώ από τη σεζόν 2018-19.

Τώρα έκανε προσφυγή κι ο Χρυσικόπουλος (τον θέλει ο Παπαθεοδώρου στην ΑΕΚ και έχουν ήδη συμφωνήσει) και ζητάει 55.000 ευρώ από τη σεζόν 2018-19 και 70.000 ευρώ για τη σεζόν 2019-20.

Από τις προσφυγές προκύπτει ότι : μια διοίκηση διορισμένη από το πρωτοδικείο με βασικό στόχο να μειώσει τα χρέη, έκανε συμβόλαια 70-80 χιλιάδων ευρώ σε Έλληνες παίκτες, όταν τέτοια συμβόλαια παίρνουν οι καλύτεροι Αμερικάνοι των άλλων ομάδων αυτού του επιπέδου και βέβαια, ότι για τη σεζόν, που τελείωσε, δεν πλήρωσαν σχεδόν κανέναν!

Οταν ο Ζάρρας διεκδικεί σχεδόν το 90% του συμβολαίου του κι ο Χρυσικόπουλος το 80%, καταλαβαίνει κανείς ότι η διοίκηση της ΚΑΕ, έχτισε παλάτια σε κινούμενη άμμο, και υπέγραψε συμβόλαια που ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δεν μπορούσε να πληρώσει.

Προφανώς ήλπιζαν ότι την ύστατη ώρα, θα τα πληρώσει ο Ιβάν Σαββίδης.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Σάβ 17 Αύγ 2019, 06:25

Οχι μη τους νοικοκυραιους.μη.
Ηθελαν να φυγουν κ υπεγραφαν συμβολαια των 70.000.οχι βεβαια
Δεβ ηθελαν να
Φυγουν.οσο το κοροιδο εκλεινε τρυπες ηταν εκει.μολις σταματησε,θελησαν να φυγουν.οι νοικυραιοι που ακομη εδω ειναι
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 17 Αύγ 2019, 07:52

Αντε, βγαλτε και κλεφτη τον Μπανε. Αηδια
Dimg4
 

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Σάβ 17 Αύγ 2019, 09:44

δεν ανεφερε κανεις κατι για κλοπη.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 17 Αύγ 2019, 10:16

Dimg4 έγραψε:Αντε, βγαλτε και κλεφτη τον Μπανε. Αηδια


Κλέφτης δεν ξερω κ κανεις δεν ξερει αλλά βρωμια υπάρχει ολοφανερα

Αηδία ειανι αυτό που αφήνει τωρα
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό dtown » Σάβ 17 Αύγ 2019, 12:09

O Χρυσικοπουλος χαριζε μεγαλο μερος των οφειλομενων αν τον αφηναμε ελευθερο αλλα το παιζανε σκληροι απο την ΚΑΕ.Γιατι, για να τη σπασουμε στην ΑΕΚ?Εδω εχεις διαλυθει,το αν θα κρατησεις τον Χρυσικοπουλο ενα μηνα παραπανω ειναι το θεμα?Τραγικες καταστασεις.Θα ζησουμε και πρωτη συγκεντρωση χωρις προπονητη και παικτες!Μονο ο Παππας για τον αγιασμο θα παει δηλαδη.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 17 Αύγ 2019, 12:23

Με αυτά που βλέπω ούτε παπάς δεν πρόκειται να πάει πιο πιθανό είναι να είναι εκεί ο δικός μας εδώ ο priest ! :mrgreen:
Τραγικά πράγματα που μόνο θλίψη και απογοήτευση σκορπούν και δυστυχώς δεν ιδρώνει το αυτί κανενός :(
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 17 Αύγ 2019, 13:52

Εκείνος ο παππούς που κατά τ'άλλα έδωσε το χρίσμα και ως ΑΣ έπρεπε να ελέγχει την ΚΑΕ
βλέπει οτι ομάδα δεν κατεβάζουμε?
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 17 Αύγ 2019, 16:50

painkiller4 έγραψε:Με αυτά που βλέπω ούτε παπάς δεν πρόκειται να πάει πιο πιθανό είναι να είναι εκεί ο δικός μας εδώ ο priest ! :mrgreen:
Τραγικά πράγματα που μόνο θλίψη και απογοήτευση σκορπούν και δυστυχώς δεν ιδρώνει το αυτί κανενός :(

Φίλε μου, αν τόσα χρόνια αντί για το "παρεάκι" διοικούσαν κάποια παιδιά από το φορουμ,είμαι σίγουρος πως όχι μόνο δεν θα είχαμε φτάσει σε αυτό το σημείο αλλά η ιστορία θα είχε γραφτεί τελείως αλλιώς.....
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό apple64 » Σάβ 17 Αύγ 2019, 22:50

Θα το γράψω εδώ. Συγνώμη για το off topic.

Είναι χαρακτηριστικό του πόσο ενδιαφέρει τον ΠΑΟΚτσή το μπάσκετ που στο forum δεν υπάρχει ή εγώ δεν έχω δει ποτέ thread αντίστοιχο του "Ο κόσμος παίζει μπάλα". Ο κόσμος παίζει και μπάσκετ. :D Ακόμη και thread για την F1 έχουμε!

boogeyman77 έγραψε:Φίλε μου, αν τόσα χρόνια αντί για το "παρεάκι" διοικούσαν κάποια παιδιά από το φορουμ,είμαι σίγουρος πως όχι μόνο δεν θα είχαμε φτάσει σε αυτό το σημείο αλλά η ιστορία θα είχε γραφτεί τελείως αλλιώς.....


Εγώ είμαι βέβαιος για το αντίθετο. Χειρότερη ιδέα από το να βάλεις οπαδούς στην διοίκηση δεν υπάρχει.
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1305
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 17 Αύγ 2019, 23:03

KalamarGiannis έγραψε:Εκείνος ο παππούς που κατά τ'άλλα έδωσε το χρίσμα και ως ΑΣ έπρεπε να ελέγχει την ΚΑΕ
βλέπει οτι ομάδα δεν κατεβάζουμε?



Τι να κάνει και ο Παππούς; το άθλημα αυτό δεν είναι ερασιτεχνικό να φτιάξεις μια ομάδα με 100 χιλιάρικα και ότι βρέξει ας κατεβάσει.
Χρειάζεται αρκετό πακέτο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: palok και 3 επισκέπτες