Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 07 Μαρ 2017, 20:16

Μίλα με Π.Α.Ε., Κ.Α.Ε., Τ.Α.Π. και Α.Σ.! Κάνε συμφωνία, φτιάξε την εφαρμογή, πούλα την και θησαύρισε και εσύ στο όνομα του Π.Α.Ο.Κ.! 8-)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 18 Απρ 2017, 22:48

το βάζω εδώ. Για να μην ξεχνάμε ποιά ομάδα υποστηρίζουμε:

http://www.ebasket.gr/2017/04/afti-ine- ... kou-basket
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 18 Απρ 2017, 22:52

palok έγραψε:το βάζω εδώ. Για να μην ξεχνάμε ποιά ομάδα (δεν) υποστηρίζουμε:

http://www.ebasket.gr/2017/04/afti-ine- ... kou-basket
Dimg4
 

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 19 Απρ 2017, 07:24

Αν γινεται καποιος μοδ να μεταφερει εδω την τελευταια σελιδα απ το παιχνιδι με ζελο
http://forum.paokmania.gr/viewtopic.php?f=229&t=7049&start=90
μιας και ειναι οφτοπικ εκει και εδω θα χει περισσοτερο νοημα(και ισως συνεχεια αργοτερα)
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 10 Μάιος 2017, 01:47

Κατι γραφει η μετρο για ιβαν προς την καε αλλα δεν μπορεσα να διαβασω. Ειδε κανεις?
Dimg4
 

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 22 Μάιος 2017, 14:56

επειδή με κάποιον το συζήταγα για το πόσα πολλά λεφτά δίνει η ευρωλίγκα, here you are:

http://www.sport-fm.gr/article/basket/t ... ka/3359657

πάγια μηδέν. Δλδ ο ο φιναλίστ 1.37 και η αρμάνι μιλάνο (με μπάυτζετ >10 μύρια) 8 νίκεςΧ40=320.000.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Δευτ 22 Μάιος 2017, 15:00

Πραγματικά αστεία ποσά... Μήπως παίζουν και άλλα έσοδα όμως? Τηλεοπτικά ,διαφημίσεις κλπ κλπ?
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 29 Μάιος 2017, 16:33

κάποια σχόλια από τη συνέντευξη μπάνε:

Είχαμε φιλικές σχέσεις με τον Σούλη.

εγώ αν είχα κάποιο εμφανές πρόβλημα με κάποιον θα έλεγα αυτή τη φράση...

Το βασικό και το πρώτο είναι πως έχει δουλέψει με τους καλύτερους νέους Έλληνες παίκτες που έρχονται. Πιάνει τη φιλοσοφία και τις ανάγκες τους,


name one που είχε σε κηφισιά ή αστάνα.

έχει δουλέψει στο εξωτερικό, έχει ξεφύγει από την ελληνική νοοτροπία και πήρε άλλα μηνύματα που μπορεί με τις εμπειρίες του να μας μεταφέρει εδώ.

όλα αυτά τα έκανε μέσα σε ένα χρόνο ο Ηλίας δουλεύοντας σε μια ομάδα στη χώρα του μπόρατ και στη VTB League υποσκελίζοντας (ΟΚ) μόνον Nizny και Avtodor? Και αν ήταν ο προπονητής-έκπληξη ξερω γω της VTB league, εκεί που τα μπάτζετ είναι τρελά, εκεί που αλλάζουν συχνά προπονητές, γιατί δεν πήγε στην ούνιξ ξερω γω? μιλάμε για τον προπονητή της Αστάνα έτσι, και το συγκρίνουμε με το ΕΛΛΗΝΙΚΟ μπάσκετ των 9 πρωταθλητριών σε 20 χρόνια. Δεν πήγε και πρώτος στο Λούιβιλ...

PS: και στη δίκη μου δουλειά προτείνουν σε ανθρώπους να πάνε 1 χρόνο στο εξωτερικό για CV upgrade. Χωρίς μερικές φορές να ενδιαφέρει η ποιότητα της δουλειάς εκεί. Αρκεί να δείξεις το ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ! Σαν να στο λέει ένας πιο έμπειρος δλδ τύπου Βασιλακόπουλου και εσύ να το κάνεις. Σαν λέω...


Έχει δείξει ότι γνωρίζει καλά την αγορά των παικτών που μας ενδιαφέρει κι έχοντας δουλέψει στο εξωτερικό σε ομάδα με χαμηλότερο μπάτζετ, πέτυχε ό,τι η ομάδα του δεν είχε πετύχει ποτέ στο παρελθόν.

εδώ βλέπω ψωμί. Ναι κλασσικός προπονητής που μάλλον ξέρει να διαλέγει αμερικανούς και να κάνει τη διαφορά. Κλασσικός προπονητής δλδ. τύπου Λυκογιάννη ας πούμε που το 80% της επίθεσης της ομάδας του είναι οι αμερικανοί. Με το γνωστό κεντρικό pick&roll και isolation "σύστημα". To να ξέρει κάποιος να διαλέγει αμερικανούς (ή να έχει καλούς φίλους που να τους πλασάρουν) δεν είναι αρνητικό. ίσα-ίσα στο σύγχρονο μπάσκετ των 6 αμερικανών είναι μια χαρά πλεονέκτημα. Αν δεν έχεις GM τον ιταλό του ζέλικο, ή δεν έχεις λεφτά, μια χαρά είναι. Αυτό ήταν και ένα - του Σούλη. Το θέμα μου είναι όμως άλλο: ποιός ο λόγος ύπαρξης του νίκου σταυρόπουλου then?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 29 Μάιος 2017, 16:47

Ο Μαρκόπουλος στην ανακοίνωση του δεν αναφέρει πουθενά την διοίκηση της ομάδας,ειναι φανερο οτι τα εχουν τσουγγρισει.
Ο Σουλης είναι σε ηλικία σύνταξης,η άποψη μου είναι ότι καλώς αντικαταστάθηκε,διαφωνώ με την επιλογή του αντικαταστάτη.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 29 Μάιος 2017, 17:29

Πρέλεβιτς: «Κρίναμε πως έπρεπε να αλλάξουμε φιλοσοφία»

Ο πρόεδρος της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, Μπάνε Πρέλεβιτς, μίλησε στους εκπροσώπους του Τύπου το μεσημέρι της Δευτέρας (29/5) σχετικά με την αποχώρηση του Σούλη Μαρκόπουλου από τον πάγκο του ΠΑΟΚ, την επιλογή του Ηλία Παπαθεοδώρου και γενικά την επόμενη μέρα του συλλόγου.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Μπάνε Πρέλεβιτς:

«Ευχαριστώ που ήρθατε. Να διευκρινίσω μερικά πράγματα για τον παλιό και τον νέο προπονητή, για να μπορούμε από αύριο να αλλάξουμε σελίδα. Η αλλαγή του Σούλη Μαρκόπουλου είχε μπασκετικά κριτήρια. Η ομάδα είχε φτάσει σε ένα συγκεκριμένο σημείο κι εμείς κρίναμε πως έπρεπε να αλλάξει φιλοσοφία. Ήταν δύσκολη απόφαση. Είχαμε φιλικές σχέσεις με τον Σούλη κι εγώ προσωπικά νιώθω μόνο αγάπη για αυτόν. Δυστυχώς, οι διοικήσεις και οι πρόεδροι παίρνουν δύσκολες αποφάσεις, όπως αυτή για εμένα. Όπως παρακολουθούμε κάθε χρόνο τους παίκτες, παρακολουθούμε και τους προπονητές. Παρακολουθούμε χρόνια τον Ηλία Παπαθεοδώρου. Είναι ένας νέος προπονητής με εμπειρία. Έχει δουλέψει με τους καλύτερους νέους Έλληνες παίκτες και ξέρει να τους διαχειρίζεται. Έχει δουλέψει στο εξωτερικό, σε πιο δύσκολο πρωτάθλημα από το ελληνικό. Κατανοεί τι σημαίνει ο ΠΑΟΚ, τη φιλοσοφία μας, τις ανάγκες μας και τις δυνατότητες μας. Είναι ιδανική επιλογή. Πιστεύω ότι είναι μία καινούργια δύναμη στο ελληνικό μπάσκετ και θα κάνει μεγάλη καριέρα».

Για όσα είδαν οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ στον Παπαθεοδώρου: «Τα κριτήρια της επιλογής του ήταν καθαρά μπασκετικά. Το βασικό είναι πως έχει δουλέψει με τους καλύτερους νέους Έλληνες παίκτες που έρχονται. Πιάνει τη φιλοσοφία και τις ανάγκες τους. Έχει δουλέψει στο εξωτερικό, έχει ξεφύγει από την ελληνική νοοτροπία και πήρε άλλα μηνύματα που μπορεί με τις εμπειρίες του να μας μεταφέρει εδώ. Η επιλογή ενός προπονητή επηρεάζεται τόσο από τα τεχνικά ζητήματα, τη διαχείριση των παικτών και τη φιλοσοφία του και την προσέγγιση στο μπάσκετ.
Για το αν έφυγε άκομψα ο Μαρκόπουλος από τον ΠΑΟΚ: «Ο τρόπος που έχει φύγει είναι κανονικός. Δεν έχει γίνει τίποτα που δε συμφωνήθηκε παλιά. Είχαμε μία συζήτηση μεταξύ μας για την τελική απόφαση. Πιστεύω ότι έφυγε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Είναι νωρίς ακόμα, μπορεί να συνεχίσει την καριέρα του. Δεν μπορώ να βρω για ποιον λόγο φεύγει με άσχημο τρόπο. Υπήρχε δυσκολία λόγω συναισθήματος στην απόφαση απομάκρυνσης του Μαρκόπουλου».

Σε ερώτηση για το αν η αλλαγή προπονητή σημαίνει ότι ο ΠΑΟΚ θέλει να αλλάξει νοοτροπία: «Θεωρείς ότι η νοοτροπία που έχουμε είναι η καλύτερη και δεν πρέπει να την αλλάξουμε; Όπως είπαμε και προηγουμένως, θέλουμε να προσθέσουμε κάτι καινούργιο στο καταπληκτικό μας dna. Αυτή είναι η τακτική μας, να βρούμε κάτι νέο μέσα από ανθρώπους που έχουν δει κάτι διαφορετικό. Για τη φιλοσοφία και την τακτική θα μιλήσετε με τον προπονητή αύριο».

Για όσους γράφουν ότι η απόφαση για την επιλογή του Παπαθεοδώρου έγινε από τον Ιβάν Σαββίδη: «Θα χαρώ πάρα πολύ αν ο κ. Σαββίδης γνωρίζει τι συμβαίνει στο μπάσκετ και ποιος είναι ο Ηλίας Παπαθεοδώρου. Θα είναι μεγάλη χαρά για εμένα. Θα τον ρωτήσω την επόμενη φορά που θα τον δω».

Για το οικονομικό πλαίσιο, στο οποίο αναμένεται να κινηθεί ο ΠΑΟΚ: «Το οικονομικό θέμα της ομάδας το κρατάμε στο εσωτερικό. Αν ανακοινώσω εγώ τώρα το μπάτζετ της ομάδας, οι απαιτήσεις που θα υπάρχουν θα είναι διαφορετικές από τις συμφωνίες που θα μπορείς να κάνεις. Το οικονομικό για αυτό τον λόγο δε συζητείται από τις ομάδες. Μετά ανακοινώνεις τον ισολογισμό της εταιρείας, όχι της ομάδας».

Για τα αγωνιστικά κριτήρια της απόφασης: «Είναι δύσκολο να αναλύσουμε το θέμα μπάσκετ και θα πρέπει να ανοίξω μια μεγάλη συζήτηση. Έφτασε τις ομάδες του σε πολύ ψηλό επίπεδο. Γνωρίζει καλά την αγορά παικτών, ενώ στην VTB League κατάφερε κάτι με την Αστάνα που δεν είχε καταφέρει ξανά η ομάδα αυτή, παρά το γεγονός ότι ξόδεψε λιγότερα χρήματα».

Για το αν ο Ηλίας Παπαθεοδώρου θα έχει ανάλογη στήριξη με αυτή που είχε ο Σούλης Μαρκόπουλος: «Όπως στηρίξαμε τον Σούλη όλα αυτά τα χρόνια, έτσι θα στηρίξουμε και τον νέο προπονητή. Οι σχέσεις φαίνονται στις δύσκολες στιγμές».

Για το αν η πορεία του ΠΑΟΚ έπαιξε ρόλο στην απόφαση για την απομάκρυνση του Σούλη Μαρκόπουλου: «Όχι δεν έπαιξε ρόλο».


Στη συνέχεια μίλησε ο manager της ομάδας, Τέλης Ζουρνατσίδης:

Για την αποχώρηση του Σούλη Μαρκόπουλου:
«Συναισθηματικά ήταν δύσκολη απόφαση γιατί ταυτίστηκα μαζί του όλα αυτά τα χρόνια, λόγω της καθημερινής μας επαφής, αλλά πήραμε μια απόφαση βάσει λογικής».

Για τον Ηλία Παπαθεοδώρου: «Έτυχε τα τρία χρόνια που ήταν στην Κηφισιά να κοντραριστούμε αρκετές φορές και τα παιχνίδια να ήταν ντέρμπι. Βλέπαμε ότι οι ομάδες του παίζουν πάντα στοχευμένο μπάσκετ, ενώ είναι σημαντικό το γεγονός ότι είναι φιλόδοξος, αλλά και το ότι ταυτίζονται οι φιλοσοφίες μας».

Για το πότε έγινε η επιλογή του νέου προπονητή: «Η οριστική συμφωνία επιτεύχθηκε το Σάββατο το πρωί, λίγες ώρες πριν από την ανακοίνωση του. Τις τελευταίες 20 μέρες υπήρχαν οι σκέψεις αλλαγής. Υπήρχαν κι άλλοι άνθρωποι που σκεφτήκαμε για τη θέση, αλλά οι αξιολογήσεις μας οδήγησαν σε αυτήν την επιλογή».




Την Τρίτη (30/5) η παρουσίαση του Ηλία Παπαθεοδώρου

Ο νέος προπονητής του ΠΑΟΚ Ηλίας Παπαθεοδώρου, αναμένεται στη Θεσσαλονίκη το πρωί της Τρίτης 30 Μαΐου 2017. Λίγη ώρα αργότερα και πιο συγκεκριμένα στις 13:00 θα πραγματοποιηθεί η επίσημη παρουσίασή του από την ΚΑΕ ΠΑΟΚ στο PAOK Sports Arena.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό paok_basket » Δευτ 29 Μάιος 2017, 18:21

Θα σου πω πως είδα εγώ τα σημεία που σημείωσες από τις δηλώσεις του Μπάνε.. Χωρίς διάθεση για κόντρα και αγιοποίηση του Παπαθεοδώρου, αν και προσωπικά θεωρώ ότι είναι καλή επιλογή.

palok έγραψε:κάποια σχόλια από τη συνέντευξη μπάνε:

Είχαμε φιλικές σχέσεις με τον Σούλη.

εγώ αν είχα κάποιο εμφανές πρόβλημα με κάποιον θα έλεγα αυτή τη φράση...


Θα συμφωνούσα αν η επόμενη φράση δεν ήταν "Εγώ προσωπικά νιώθω μόνο αγάπη για αυτόν"


palok έγραψε:

[i]Το βασικό και το πρώτο είναι πως έχει δουλέψει με τους καλύτερους νέους Έλληνες παίκτες που έρχονται. Πιάνει τη φιλοσοφία και τις ανάγκες τους,


name one που είχε σε κηφισιά ή αστάνα.



Προφανώς εννοεί τα παιδιά που δούλεψε στις μικρές Εθνικές

palok έγραψε:έχει δουλέψει στο εξωτερικό, έχει ξεφύγει από την ελληνική νοοτροπία και πήρε άλλα μηνύματα που μπορεί με τις εμπειρίες του να μας μεταφέρει εδώ.

όλα αυτά τα έκανε μέσα σε ένα χρόνο ο Ηλίας δουλεύοντας σε μια ομάδα στη χώρα του μπόρατ και στη VTB League υποσκελίζοντας (ΟΚ) μόνον Nizny και Avtodor? Και αν ήταν ο προπονητής-έκπληξη ξερω γω της VTB league, εκεί που τα μπάτζετ είναι τρελά, εκεί που αλλάζουν συχνά προπονητές, γιατί δεν πήγε στην ούνιξ ξερω γω? μιλάμε για τον προπονητή της Αστάνα έτσι, και το συγκρίνουμε με το ΕΛΛΗΝΙΚΟ μπάσκετ των 9 πρωταθλητριών σε 20 χρόνια. Δεν πήγε και πρώτος στο Λούιβιλ...



Δεν αναφέρθηκε προφανώς για το πρωταθλημα της χώρας του Μπόρατ, αλλά για τη VTB League, εκεί όπου με το μικρότερο μπάτζετ της κατηγορίας (600 χιλιάρικα αγωνιστικό) βγήκε 8ος. Κι ένα πρωτάθλημα όπου το μικρότερο μπάτζετ της κατηγορίας ξεπερνάει το μπάτζετ του 5ου (για να μην πω τέταρτου στην Ελλάδα, κάτι λέει.
Όσον αφορά το γιατί δεν έμεινε εκεί, νομίζω έπαιξε ρόλο και η οικογένεια του. Δεν νομίζω να υπάρχουν πολλοί που θέλουν να είναι 5.500 χιλιόμετρα μακριά από τρία παιδιά εκ των οποίων δύο ανήλικα

palok έγραψε:
Έχει δείξει ότι γνωρίζει καλά την αγορά των παικτών που μας ενδιαφέρει κι έχοντας δουλέψει στο εξωτερικό σε ομάδα με χαμηλότερο μπάτζετ, πέτυχε ό,τι η ομάδα του δεν είχε πετύχει ποτέ στο παρελθόν.

εδώ βλέπω ψωμί. Ναι κλασσικός προπονητής που μάλλον ξέρει να διαλέγει αμερικανούς και να κάνει τη διαφορά. Κλασσικός προπονητής δλδ. τύπου Λυκογιάννη ας πούμε που το 80% της επίθεσης της ομάδας του είναι οι αμερικανοί. Με το γνωστό κεντρικό pick&roll και isolation "σύστημα". To να ξέρει κάποιος να διαλέγει αμερικανούς (ή να έχει καλούς φίλους που να τους πλασάρουν) δεν είναι αρνητικό. ίσα-ίσα στο σύγχρονο μπάσκετ των 6 αμερικανών είναι μια χαρά πλεονέκτημα. Αν δεν έχεις GM τον ιταλό του ζέλικο, ή δεν έχεις λεφτά, μια χαρά είναι. Αυτό ήταν και ένα - του Σούλη. Το θέμα μου είναι όμως άλλο: ποιός ο λόγος ύπαρξης του νίκου σταυρόπουλου then?


Σε πολλές ομάδες στον κόσμο (ποδόσφαιρο και μπάσκετ) έχει λόγο στην ανεύρεση παικτών τόσο ο προπονητής όσο και ο τεχνικός διευθυντής. Ταυτόχρονα. Δεν βλέπω που είναι το κακό να υπάρχουν δύο καλοί γνώστες της αγοράς σε μια ομάδα. Το αν θα μπορούν να συνεργαστούν βέβαια είναι κάτι που θα φανεί.
Τελευταία επεξεργασία από paok_basket και Δευτ 29 Μάιος 2017, 18:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
paok_basket
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Παρ 15 Απρ 2016, 15:55

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 29 Μάιος 2017, 18:37

Αύριο το PAOKmania θα είναι στη παρουσίαση του Ηλία Παπαθεοδώρου (13:00). Αν έχετε κανένα ερώτημα που θέλετε να του τεθεί, γράψτε το από κάτω και βλέπουμε...

Λογικά θα στριμάρουμε τη συνέντευξη στο ράδιο. Ίσως και όχι. Αλλά ερωτήματα μπορούμε να θέσουμε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό BigBaby » Δευτ 29 Μάιος 2017, 21:05

Θωμα οι μικροι που μπορουσε να παρει στην ομαδα του ηταν ελαχιστοι (Κηφισια).
Κι ομως πηρε τον Σταματη εκεινη την χρονια.
Επισης ξερεις οτι και σ εμενα οσο και σ εσενα δεν ηχησε καλα η προσληψη του Παπαθεοδωρου.
Άβαταρ μέλους
BigBaby
 
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: Τετ 22 Οκτ 2014, 23:36

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 29 Μάιος 2017, 21:23

..κι άσχετα με την εικόνα που είχαμε κι έχει δημιουργήσει, είναι ένας- μέσος να πω, αξιοπρεπής να πω- κόουτς με τα καλά και τα κακά του...
πολλοί θέλανε-/θέλαμε αλλαγή για να βγει η ομάδα από τη ζεν κατάσταση...
κάθε αλλαγή στη ζωή αντιμετωπίζεται αμυντικά από την ανθρώπινη ιδιοσυγκρασία...
το ρίσκο είναι της Διοίκησης και μένει να δούμε αν θα της βγει...
λοιπόν ας αρχίσουμε την απαγκίστρωση από την εποχή Σούλη -τον οποίο πάντα θα αγαπάμε- και ας δώσουμε τίμια ευκαιρία στον κόουτς ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ να μπορέσει να πετύχει...
εξάλλου εγώ σας το χω πει δεν πάω για τα πρόσωπα, πάω για τον ΔΙΚΕΦΑΛΟ
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 29 Μάιος 2017, 23:51

obanebane έγραψε:Ο Σουλης είναι σε ηλικία σύνταξης,η άποψη μου είναι ότι καλώς αντικαταστάθηκε,διαφωνώ με την επιλογή του αντικαταστάτη.


παρόλο που ο ρόμαν έκλεισε το τόπικ του κόουτς σαν να θελε να προλάβει κάτι, θα έχουμε καιρό να πούμε πάρα μα πάρα πολλά για τον Μαρκόπουλο. Στη χρονιά Μαγκέτι, δεν το κρύβω, με πόνο καρδιάς είχα γράψει ένα άρθρο στο οποίο πρότεινα την αλλαγή προπονητή (προτείνοντας μάλιστα τότε και έναν αιρετικό του μπάσκετ που θα λεγε και ο Χατζηγεωργίου). Δεν το δημοσίευσα ποτέ. Δεν μπορώ επίσης να κρύψω οτι και εγώ θα ήθελα κάτι να αλλάξει φέτος. Στο πώς θα έφευγε κάποια στιγμή ο Μαρκόπουλος από τον ΠΑΟΚ είναι ένα θέμα που πρέπει να απασχολεί αυτούς που εκπροσωπούν τον ΠΑΟΚ ασκώντας τη διοίκηση στην ΚΑΕ. Κατά πόσο ένας κόουτς με τέτοια προσφορά >10 χρόνια σε αυτό το σωματείο θα άξιζε είτε να κλείσει το συμβόλαιό του, είτε να έφευγε από τον ΠΑΟΚ μόνο για την εθνική, είτε κάπως αλλιώς, δεν το γνωρίζω. Εγώ αυτό που θα ήθελα εκπροσωπώντας τον εαυτό μου είναι ο Σούλης και όλη η οικογένεια Μαρκόπουλου να έρχονται στην Πυλαία και να χειροκροτούν την ομάδα τους και να χειροκροτούνται από εμάς. Το κλείνω όμως εδώ το θέμα αυτό και θα επανέλθω πολύ σύντομα.

Ήθελα λοιπόν να αλλάξει ΚΑΤΙ. ποιό?

1. η εικόνα του πάγκου, ένας προπονητής κοντά στη σύνταξη (καθόλου υποτιμητικό αυτό, γνωρίζω προσωπικά μεγαλύτερους σε ηλικία από τον κόουτς να αγωνίζονται για τον νόμπελ καθημερινά) να χτυπάει τα πόδια του στο παρκέ και να φωνάζει άμυνα, να τρίζουν τα δόντια του από νεύρα και αγωνία στις 40αρες από τον βαζελόγαυρο, να μην γυρνάει ούτε κατά διάνοια να συζητήσει τι θα κάνει μέσα στο ματς με τον πρώτο βοηθό του, να μην μπορεί να αλλάξει πράγματα την ώρα των αγώνων παρόλο που είναι μέσα στους 2-3 εμπειρότερους κόουτς στην ευρώπη (όχι στην Ελλάδα), να αγχώνεται, να μιζεριάζει, να κατεβάζει εύκολα το κεφάλι, να θέλει να πεί καλή επιτυχία στο βάζελο μετά τους 40. Δεν είναι αυτή ΕΙΚΟΝΑ ΣΟΥΛΗ. προσέξτε, για να το κάνω clear, δεν είναι αυτός ο κόουτς, έτσι έγινε. Πιο δίπλα, ένας 1ος βοηθός ο οποίος φοβόταν να μιλήσει, ο 2ος (μπίδης) μόνιμος θεατής. Και τελευταίος και καταιδρωμένος ο Τέλης, ο κλασσικός βορειοελλαδίτης που του φταίνει όλοι εκτός από αυτόν (σόρρυ βόρειοι) από το 1ο s (sec).

2. η πλαστή αγαστή σχέση της 4αδας μπάνε-τέλη-σούλη-μάτζικ. Εδώ δε χρειάζεται και πολλή επιχειρηματολογία. Μάτζικ δηλώσεις αν διαβάσει κάποιος (και ούτε καν προσεκτικά), καταλάβαινε αυτό που ο Τέλης έβγαινε (ως απο μηχανής θεός) πάντα να διαψεύδει με πανηγυρικό τρόπο: μέσα σε 5 min αποφασίζουμε οι 4 για όλα. Και οι 4 φέτος αποφάσισαν σε 5 min να παίξουν ΓΡΗΓΟΡΟ μπάσκετ, πήρανε ΝΕΟΥΣ παίκτες γι αυτό (αλφαβήτα του μπάσκετ, νέοι/άπειροι+γρήγορο μπάσκετ=ΛΑΘΗ) και μετά από 2 φιλικούς αγώνες αποφάσισαν να αλλάξουν το στυλ παιχνιδιού χωρίς να αλλάξουν τους παίκτες!

Συνεπώς κάτι διάολε ήθελα να αλλάξει. ή θα ταν αυτοί (με την καλή έννοια) ή ο Σούλης. Έφυγε αυτός που γινόταν να φύγει. Ποιόν φέρανε? Αυτόν με τον οποίο προφανώς πιστεύουν οτι θα έχουν σύμπνοια απόψεων. Αυτόν που τους έκανε μπασκετικό κλικ. Αυτόν που με 600 χιλιάρικα μπάτζετ έκανε σμπαράλια την νίζνι και την άβτοντορ έχοντας περίπου 12 πόντους μ.ο. λιγότερους (και χειρότερα ποσοστά σε 2ποντα, 3 ποντα, ασσιστ). Και πήρε και το νταμπλ στo Kazakhstan απέναντι σε 3 ολόκληρες ομάδες. Κέρδισε 29 πόντους στον ημιτελικό και 16 στον τελικό! Και έχει δουλέψει με νέους παίκτες όπως ο Κώστας ο Μίσσας που αναλαμβάνει τεχνικός διευθυντής στον Ολυμπιακό (γυναικών).

Και αγωνιστικά? Αγωνιστικά ποιός θα μας εξηγήσει γιατί Παπαθεοδώρου? Θα βγεί πάλι ο Τέλης να μας πεί οτι συμφώνησαν σε 5 λεπτά για τον Ηλία (ήταν Ηλίας, Σίτο, Leibenath και Roy Williams και είπανε όλοι με ένα στόμα Ηλίας γιατί δεν ήξερε κανείς τους άλλους 3)? Tί μπάσκετ παίζει ο Παπαθεοδώρου? Την απάντηση ΔΕΝ θα μας τη δώσει ο Ηλίας αύριο. Δεν θυμάμαι κάποιον κόουτς ποτέ να βγαίνει και να λέει παίζω Post, Παίζω mid screens, Παίζω corners, παίζω 1-2-2. Αυτός που τον επιλέγει πρέπει να μας πεί τί μπάσκετ παίζει ο Ηλίας. Και με μπάτζετ σαββίδη, και με μπάτζετ τίποτα.

Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες