Branislav "The Tiger" Prelević

Οτιδήποτε αφορά παίκτες και προπονητές που τίμησαν (ή και ατίμασαν...) τη φανέλα με το δικέφαλο...

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιαν 2016, 15:21

Άνετα παίζει 10λεπτο. Είναι από τους ελάχιστους που μάρκαραν σήμερα! 8-)

Και ο Αλβέρτης ήταν ωραίος..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιαν 2016, 18:25

http://www.livemedia.gr/video/207140

Όλος ο αγώνας!


http://www.livemedia.gr/video/207044

Δηλώσεις Λάζου..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιαν 2016, 18:39

Οι 3 καλύτερες που κατάφερα να βγάλω..

Τον πλησίασα, βγήκαμε φωτογραφία, του έσφιξα το χέρι και άρχισα να φωνάζω "ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗΗΗ" :mrgreen:



Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 11 Ιαν 2016, 14:37

ωραία η ζωντανή media day!!! :D
αφήστε λίγο παραπάνω το λινκ να δούμε κανα σύστημα στην προπόνηση :opaokara: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 15 Ιαν 2016, 23:56

Η επιστροφή Πρέλεβιτς και η ΑΕΚ

Με αφορμή το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ, θυμηθείτε την εποχή που ο Μπάνε Πρέλεβιτς ως παίκτης της "Ενωσης" επέστρεψε στο Παλέ για να αντιμετωπίσει τους "ασπρόμαυρους". Πότε συνέβη αυτό και ποιες οι επιδόσεις του.

Αναμφισβήτητα αποτελεί την "σημαία" του μπασκετικού ΠΑΟΚ. Ο λόγος για τον Μπάνε Πρέλεβιτς ο οποίος έχει οδηγήσει σε μεγάλες νίκες αλλά και σε τίτλους τον "Δικέφαλο" και επί σειρά ετών έχει υπηρετήσει τους "ασπρόμαυρους", κάτι βέβαια που το κάνει ακόμη και τώρα από την θέση του προέδρου.

Κατά την διάρκεια της καριέρας του "τίγρη" ως καλαθοσφαιριστής έπειτα από τα όσα είχε καταφέρει με τον ΠΑΟΚ (κατάκτηση του Κυπέλλου Κυπελλούχων το 1991, πρωτάθλημα Ελλάδας το 1992, κατάκτηση του Κυπέλλου Κόρατς το 1994 και κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδας το 1995) και μετά το πέρασμά του από την Κίντερ Μπολόνια (1996-97), είχε φτάσει η στιγμή που έπρεπε να αντιμετωπίσει τους "ασπρόμαυρους" στους οποίους είχε δοξαστεί.

Αυτό είχε γίνει φορώντας την φανέλα της ΑΕΚ (έπαιξε σε αυτήν από το 1997 ως το 1999), την οποία ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει το Σάββατο (16/1). Με αφορμή των ντέρμπι των δύο ομάδων που θα γίνει στο "Παλατάκι", ας θυμηθούμε την επιστροφή του Πρέλεβιτς στο Παλέ προκειμένου να παίξει εναντίον των "ασπρόμαυρων". Ηταν η σεζόν 1997-98 όταν είχε γίνει αυτό και ο ΠΑΟΚ "πλήγωσε" τον "τίγρη" και την ΑΕΚ κερδίζοντας με σκορ 47-39. Μάλιστα τότε στους "ασπρόμαυρους" έπαιζε ο Πέτζα Στογιάκοβιτς ο οποίος είχε πετύχει 19 πόντους (πρώτος σκόρερ του αγώνα) και παλαιότερα είχε "ζήσει" τον Πρέλεβιτς ως συμπαίκτη του στον ΠΑΟΚ .

Ποιες οι επιδόσεις του τελευταίου στο παιχνίδι που είχε αγωνιστεί τότε στο Παλέ απέναντι στους "ασπρόμαυρους"; Ο Πρέλεβιτς κόντρα στον ΠΑΟΚ είχε πετύχει 9 πόντους έχοντας 2/2 βολές, 2/7 δίποντα και 1/3 τρίποντα σε 28 λεπτά συμμετοχής (επίσης είχε τέσσερα ριμπάουντ, τρία λάθη, δύο κλεψίματα και μία ασίστ). Ο "τίγρης" ήταν ο δεύτερος σκόρερ της "Ενωσης" (σε εκείνο το 47-39) πίσω από τον Βίκτορ Αλεξάντερ που είχε πετύχει 13 πόντους.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Duke_Rolson » Σάβ 16 Ιαν 2016, 00:03

με την τότε διοίκηση να μην θέλει επιστροφή :? :? :? Πρέλεβιτς, οπότε αυτός να "αναγκάζεται" να πάει προς αθήνα μεριά...
Άβαταρ μέλους
Duke_Rolson
 
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Κυρ 18 Οκτ 2015, 21:48

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ 29 Ιαν 2016, 13:52

Κατηγορούμενος για κακούργημα ο μπανε
http://inpaok.com/291524/κατηγορούμενος-για-κακούργημα-ο-πρέλ/
Αφού είναι για κακούργημα η παραπομπή πρέπει να παραιτηθεί από πρόεδρος :o
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6628
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό giannistoumpa4 » Παρ 29 Ιαν 2016, 17:18

Τι εγινε ρε παιδια?δεν εχω καταλαβει..ισως απο τα ποιο στεναχωρα πραγματα που εμαθα τελευταια..στεναχωρεθηκα πολυ..
Π.Α.Ο.Κ ΕΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΛΟΓΟΠΡΟ ΜΗΝ ΤΡΩΣ..
giannistoumpa4
 
Δημοσιεύσεις: 317
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:40

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 29 Ιαν 2016, 17:38

γμσ τα... και εντωμεταξύ ο άλλος είναι κατηγορούμενος για 5-6 εχω χασει το μετρημα κακουργήματα (και μιλαμε για κακουργηματα οχι οικονομικες μλκιες) και ακόμα στήνει μεχρι και τα πλακάκια στη σουπερλιγκ α ν ε ν ο χ λ η τ ο ς.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 29 Ιαν 2016, 17:39

Ακόμα κι έτσι μας πολεμάνε να μας θάψουν οι βρωμοσκουληκαράδες γ@μώ τα σπιτικά τους μέσα... :twisted: :twisted: :twisted:

Τεράστιο κόμπλεξ κι η ιστορία ολόκληρη είναι στημένη και θα αποδειχθεί... :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek:

Μπάνε γερά και μην μασάς λογοπρό, ξέρεις εσύ... 8-)

ΟΥΣΤ ΡΕ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΑ ΒΡΩΜΟΣΚΟΥΛΗΚΑ...ΑΝΤΕ ΣΤΙΣ ΣΚΟΥΛΗΚΟΤΡΥΠΕΣ ΣΑΣ ΛΛΛΕΕΕΜΜΜΕΕΕ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Υ.Γ. :idea: :idea: :idea: Ένα σμάρι σφήκες-καμικάζι, πολύ δηλητηριώδεις όμως χρειάζονται άμεσα... :shock: :shock: :shock:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 29 Ιαν 2016, 18:15

:shock: :shock: :shock: :shock:

Τα σκουλήκια πού κολλάνε σε αυτό; :|
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 29 Ιαν 2016, 18:20

Ξέρει αυτός που τον "έστησε" το "χουνέρι" :oops: ...Κι εμείς όμως ξέρουμε που...μένει... :ugeek:

Ζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ...Ένα σμάρι δηλητηριώδεις σφήκες θα κάνουν φωλιά στο μπαλκόνι του... :twisted:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Bagheera » Παρ 29 Ιαν 2016, 18:38

Μεγάλε Μπάνε γερά, μη μασάς. Όλος ο ΠΑΟΚ είναι μαζί σου. :opaokara: :opaokara:
Καιρός ν' αφήσουμε τους εγωισμούς και να κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας ...
Άβαταρ μέλους
Bagheera
 
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιουν 2015, 16:30

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό alp920 » Παρ 29 Ιαν 2016, 18:44

από τα μέρη του k-geo είναι ο άλλος?
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Παρ 29 Ιαν 2016, 18:55

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :o :o :o :o :o :o :( :( :( :( :? :? :? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8502
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παλαίμαχοι Π.Α.Ο.Κ.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης