Branislav "The Tiger" Prelević

Οτιδήποτε αφορά παίκτες και προπονητές που τίμησαν (ή και ατίμασαν...) τη φανέλα με το δικέφαλο...

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό xaris4 » Παρ 29 Ιαν 2016, 19:15

Ρε παιδιά τί έγινε; Γιατί γμ λένε τέτοιες μλκς; Ξέρει κανείς να μας πεί;
xaris4
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Δευτ 31 Μάιος 2010, 15:43

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 17 Φεβ 2016, 15:21

Τι έγινε μωρή ΑΡΔοπλέμπα, δεν θα μας ενημερώσεις για τον Μπάνε; Ήθελες άδειο γήπεδο στο Π.Α.Ο.Κ. - Άρης ε;;;;

Ε δεν σας πέρασε ρε χαμηλοϋπάλληλοι της δεκάρας! Με Ρέθυμνο παίξαμε σε άδειο γήπεδο! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό fossa » Σάβ 05 Μαρ 2016, 17:19

Τελικά όπως λέει champions League θα παίξουν ο τρίτος τέταρτος πέμπτος.
Ψιλοσφίξαμε πρέπει να κάνουμε το 5/5 έχουμε καλό πρόγραμμα αλλά...
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 05 Μαρ 2016, 20:06

είμαστε, λέει..., από τα εκλεκτά μέλη που προσεγγιστήκαμε, που πήγαμε, ακούσαμε, μιλήσαμε, συμφωνήσαμε. Και, λέει..., τώρα δεν θα είναι σίγουρα ο ΠΑΟΚ. Θα είναι ο 3ος, 4ος και ο 5ος της Α1. Δλδ ας πούμε γιατί να πάει ο ΠΑΟΚ και να μην πάει η Κηφισιά της οποία το γήπεδο είναι μικρότερο από αυτό που έκανα εγώ προπόνηση στη Χαλκίδα στα μίνι το 1988 και οι οπαδοί της σε ουρά αμά τους ξεκινήσεις από το μέγαρο του Λάτση δεν φτάνουνε στην πόρτα του escoba. ΤΡΟΜΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. πόσο έχουμ(ν)ε μικρύνει έναν σύλλογο με 2 ευρωπαϊκά τρόπαια, 2 ακόμα τελικούς και final4 πρωταθλητριών... :( :twisted:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 05 Μαρ 2016, 20:23

Χαχ...μάλιστα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 07 Μαρ 2016, 12:12



τώρα την πήρε τα αυτιά μου. ωραία τα λέει ο Τέλης. Διαφωνίες υπάρχουν βέβαια, οι συνομιλητές κάτι πήγαν να πούν αλλά δεν το πολυκατέχουν: τι προσφέρει ο Μάρκοβιτς ως ψηλός στην άμυνα και στο rebound π.χ. και επίσης πόσες 30αρες έχουμε φάει από αντίπαλους παίκτες στο 2-3 που μαρκάρει ο Tepic...

κατά τα άλλα ειλικρινής και ξεκάθαρος, έπρεπε να τα πεί νωρίτερα.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 15 Μαρ 2016, 21:41

Εικόνα


TDF18: Συγκέντρωση ειδών για τους πρόσφυγες

Το 18ο Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με την ΑΡΣΙΣ – Κοινωνική Οργάνωση Υποστήριξης Νέων, καλεί σε συγκέντρωση βρεφικών ειδών για την υποστήριξη των προσφύγων και μεταναστών σε Ειδομένη και Διαβατά.

Αποθήκη 1, Λιμάνι Θεσσαλονίκης (μεταλλική πόρτα δεξιά της κεντρικής εισόδου)

Είδη που συγκεντρώνονται:
Γάλα 1ης και 2ης βρεφικής ηλικίας
Βρεφικές κρέμες
Παιδικές τροφές σε βαζάκια
Παιδικές πάνες
Μωρομάντηλα
Κρέμες αλλαγής πάνας
Ξηρά τροφή (μπισκότα, φρυγανιές, κριτσίνια, μπάρες δημητριακών)
Κονσέρβες (όχι χοιρινό)
Χυμοί


16-18 Μαρτίου
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 18 Απρ 2016, 16:04

"Δικαίωση, αλλά η σειρά μόλις άρχισε"

Δικαιωμένος για τη νίκη του ΠΑΟΚ επί της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ δήλωσε ο Μπάνε Πρέλεβιτς, ωστόσο πρόσθεσε πως τίποτα ακόμη δεν έχει κριθεί.

Χαρούμενος για τη νίκη του ΠΑΟΚ επί της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ δήλωσε ο Μπάνε Πρέλεβιτς, αλλά δεν βιάζεται να πανηγυρίσει. Μιλώντας στο Goal ο πρόεδρος της ΚΑΕ ανέφερε πως η σειρά έχει δρόμο, ενώ τόνισε την ανάγκη να βοηθήσει ο κόσμος της ομάδας το «Δικέφαλο του Βορρά» μαζικά, αλλά με κόσμιο τρόπο το Σάββατο.

Αναλυτικά, ο Μπάνε Πρέλεβιτς μίλησε για:

-τη νίκη στο ΟΑΚΑ: «Συνηθίζω να λέω πως η χαρά είναι 30 λεπτά και η λύπη 15 μετά το ματς. Βλέπουμε το επόμενο παιχνίδι, που είναι το Σάββατο. Η σειρά μόλις ξεκίνησε. Ως νίκη είναι μια δικαίωση για τους παίκτες και τον προπονητή. Η δικαίωση, αν θέλουμε να μιλάμε συνολικά για τη χρονιά, θα έρθει όταν θα τελειώσει η σειρά αγώνων»

-την ανατροπή του -17: «Είναι κάτι που έχει γίνει πολλές φορές φέτος, το μπάσκετ είναι παιχνίδι που η ψυχολογία αλλάζει 3-4 φορές στη διάρκειά του».

-την προσέλευση του κόσμου στο ματς του Σαββάτου: «Είναι ντέρμπι, δεν θέλω να πω ότι περιμένουμε τον κόσμο επειδή κερδίσαμε, αλλά επειδή θα γίνει ένα καλό παιχνίδι και επειδή η ομάδα είναι σε υψηλό επίπεδο εδώ και χρόνια και αξίζει υποστήριξη. Απλώς, πρέπει να είμαστε προσεκτικοί, να προστατεύσουμε το γήπεδό μας και την έδρα μας, όχι μόνο αγωνιστικά».

-τη συμμετοχή του ΠΑΟΚ στο FIBA Champions League: «Ως ομάδα δεν ασχολούμαστε, έχουμε δηλώσει πού θα παίξουμε και σταμάτησε η ενασχόλησή μας με αυτό το θέμα».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Ιούλ 2016, 20:47

"Σε υψηλό επίπεδο το ρόστερ του ΠΑΟΚ"


Ο πρόεδρος της ΚΑΕ τοποθετήθηκε μεταξύ άλλων για την κλήρωση του Δικεφάλου στο Basketball Champions League, καθώς και για τις προσδοκίες του ενόψει της νέας σεζόν...

Αναλυτικά ο Μπάνε Πρέλεβιτς τόνισε:

Για την κλήρωση: «Είναι ένας όμιλος που όλες οι ομάδες μπορούν να διεκδικήσουν την πρόκριση. Αν τελικά έρθει η Βαρέζε στον όμιλο μας τότε μιλάμε για έναν καλό αντίπαλο με μεγάλο μπασκετικό όνομα στην Ευρώπη».

Για το πως αξιολογεί το φετινό ρόστερ του ΠΑΟΚ: Βλέποντας το φετινό ρόστερ πιστεύω πως είναι σε ένα επίπεδο υψηλό που μπορεί να διεκδικήσει πράγματα τόσο στην Ελλάδα, όσο και στην Ευρώπη. Επίσης θα γίνει μια ακόμα μεταγραφή ξένου-Αμερικάνου και μετά θα δούμε αν θα προκύψει κάτι άλλο.

Για το επίπεδο των διοργανώσεων που θα συμμετάσχει ο ΠΑΟΚ: «Το ελληνικό πρωτάθλημα είναι σε καλό επίπεδο, αλλά και το πρωτάθλημα της FIBA είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο και πιστεύω ότι θα είναι ενδιαφέρον για ανθρώπους που αγαπάνε το μπάσκετ και την ομάδας τους.


Για τον κόσμο: «Να έρχονται στα παιχνίδια μας, γιατί δεν τους βλέπω και πολύ».


Για τους φετινούς στόχους της ομάδας: «Οι απαιτήσεις από την ομάδα μας είναι οι ίδιες με τα τελευταία χρόνια. Ο ΠΑΟΚ τα τελευταία 6-7 χρόνια είναι η ομάδα με τα περισσότερα ευρωπαϊκά ματς μετά από τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό. Αυτό έχει σημασία γιατί δείχνει πως η ομάδα κρατάει το επίπεδο της ψηλά».



Μόνο εγώ ένιωσα άσχημα, πραγματικά άσχημα, όταν διάβασα τα έντονα...;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 19 Δεκ 2016, 14:23

Χρόνια πολλά με υγεία ρε Μπάνε, εσύ μεγάλε αρχηγέ του αξιοζήλευτου Π.Α.Ο.Κ. των νεανικών μας χρόνων!!!!


Να τα εκατοστήσεις και εύχομαι του χρόνου με τουλάχιστον 3.000 διαρκείας, οπότε και με πιο σωστές κινήσεις από μέρους σου για την αυριανή Π.Α.Ο.Κ.άρα μας!!!! :nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 16 Μαρ 2017, 17:20

«Ο Μπάνε έπαιζε σοβαρά τραυματίας και γιαυτό αναγκάστηκε να φορέσει δύο νούμερα μεγαλύτερο παπούτσι στο ένα πόδι.

Μάλιστα, θυμάμαι πως όταν κατέβηκε στο λόμπι του ξενοδοχείου, ήταν ξυρισμένος κόντρα.

Αυτό ήταν κάτι που δεν το συνήθιζε.

Τον ρώτησα, ' τι έγινε, Μπάνε, όλα καλά;', για να μου απαντήσει αστειευόμενος, 'το βράδυ έχουμε απονομή κόουτς, όλα τα φλας θα είναι πάνω μας'».


ΤΕΡΑΣΤΙΕ....
Dimg4
 

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 11 Οκτ 2017, 00:43

Πάλι η παε φταίει για όλα.... Πήρε χαρτάκι ο μπανε.... Ότι να ναι..... Φαντάσματα βλέπετε κάποιοι.... Ο κακός Ιβάν πού κράτησε τον Σουλη για να μην πάει στον γαβρο, τον έδιωξε για να φέρει τον παπαθεοδωρου......

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 11 Οκτ 2017, 08:02

Άστα να πάνε Μπάνε.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 29 Οκτ 2017, 00:15

Πάρ'το πάνω σου.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 15 Νοέμ 2017, 15:29

Δήλωση Μπάνε Πρέλεβιτς ...

Τετάρτη, 15 Νοεμβρίου 2017 14:30...
Εικόνα

Για την αποκατάσταση της αλήθειας θέλω να ξεκαθαρίσω τα εξής:

Σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ ότι η ΚΑΕ ΠΑΟΚ είναι δικό μου «μαγαζί». Το αντίθετο μάλιστα. Υπενθυμίζω ότι ανέλαβα την θέση του προέδρου πριν από έξι χρόνια και στη διάρκεια της θητείας μου σε μία θέση με τεράστιες ευθύνες, έγιναν με μεγάλες δυσκολίες υπερβάσεις αγωνιστικές και κυρίως εξωαγωνιστικές, οι οποίες μας έδωσαν το δικαίωμα αρχικά να ξεφύγουμε από την μηχανική υποστήριξη και τώρα πια να μην κινδυνεύει η ΚΑΕ.

Δεν προσφέρθηκε κανένας να έρθει μαζί μου και να υποστεί όλα όσα υποτιμητικά για τον θεσμό του προέδρου του ΠΑΟΚ πρωτίστως, αλλά και για τον χαρακτήρα μου χρειάστηκε να αντιμετωπίσω, προκειμένου να κρατήσουμε την ΚΑΕ σε λειτουργία.

Αυτό ήταν το έργο το οποίο αποδέχθηκα ότι πρέπει να επιτελέσω, βάζοντας την υπογραφή μου και αναλαμβάνοντας τις αστικές και ποινικές ευθύνες για όλα εκείνα τα χρέη και τις υποχρεώσεις που άλλοι δημιούργησαν, αλλά όφειλα, με την βοήθεια λίγων αλλά άξιων ανθρώπων, να φέρω εις πέρας.

Δεν χρειάζομαι ευχαριστώ από κανέναν, ούτε την προσωπική μου προβολή. Αυτό είναι το καθήκον μου απέναντι στον ΠΑΟΚ, τον οποίο υπηρετώ σχεδόν ανελλιπώς από το 1988 όταν η μοίρα με έφερε σε αυτή την ομάδα που έχει σημαδέψει την ζωή μου.

Δεν ζήτησα ποτέ το χειροκρότημα ούτε την αναγνώριση ως αθλητής, αλλά και από οποιαδήποτε άλλη θέση υπηρέτησα την ομάδα. Δημόσιες σχέσεις δεν έκανα ποτέ, γιατί αυτός κατά την άποψή μου είναι ο μοναδικός τρόπος για να διοικήσεις σωστά την ομάδα.

Αναγκάστηκα να γίνω πολύ σκληρός και να συγκρουστώ με πολλά αγαπημένα πρόσωπα για το καλό της ΚΑΕ και του συλλόγου.

Σε αυτές τις σκληρές αποφάσεις εντάσσεται και αυτό για το οποίο όλοι μιλούν, γράφουν και σχολιάζουν από χθες το μεσημέρι. Διευκρινίζω λοιπόν, ελπίζοντας ότι όλοι θα διαβάσουν και θα προσπαθήσουν να κατανοήσουν.

Ουδέποτε απαιτήθηκε από οπαδό ή οπαδούς της ομάδας μας να επιστρέψουν εισιτήρια διαρκείας επειδή είναι κριτικά αντίθετοι σε αυτήν. Η προσωπική μου φιλοσοφία, αλλά και της ΚΑΕ συνολικά είναι πως δεν «φιμώνουμε» κανέναν, όλοι έχουν την ελευθερία να εκφράζουν τις σκέψεις, τις απόψεις και τους προβληματισμούς τους. Υπάρχουν όμως όρια.

O καθένας έχει το δικαίωμα να κρίνει, δεν έχει όμως το δικαίωμα να σπιλώνει ανθρώπους συστηματικά, με κατηγορίες αβάσιμες και να επιτίθεται κατά της ακεραιότητας στελεχών της ομάδας, στοχοποιώντας τους.

Αυτός ήταν και ο λόγος που μετά από απόφαση του ΔΣ της ΚΑΕ, επικοινώνησα με τον Κωνσταντίνο Πανάκα και του εξήγησα το τεράστιο πρόβλημα που δημιουργεί η συνεχιζόμενη συμπεριφορά του και πως δεν τιμά κανέναν η εικόνα ενός μέλους της μεγάλης οικογένειας του ΠΑΟΚ να κατηγορεί ανθρώπους που δουλεύουν χρόνια κάτω από δύσκολες συνθήκες με μόνο στόχο το καλό της ομάδας. Πολύ περισσότερο μάλιστα να το κάνει εν ώρα αγώνα. Την ώρα της μάχης δηλαδή, εκεί που όλοι πρέπει να είμαστε ενωμένοι για τον κοινό σκοπό.

Ίσως μια λύση θα ήταν, εφόσον δεν μπορεί να λειτουργήσει με διαφορετικό τρόπο, να αποφύγει την παρουσία του στο γήπεδο από τον συγκεκριμένο χώρο που βρίσκεται ακριβώς πάνω από τον πάγκο της ομάδας. Το αν θα επιστρέψει τα διαρκείας του παίρνοντας πίσω τα χρήματά που αντιστοιχούν στις δύο θέσεις που λαμβάνει ανταποδοτικά από την ΚΑΕ και που σημειωτέων είναι οι ακριβότερες του γηπέδου, ή εάν θα συνεχίσει να έρχεται στο γήπεδο και να είναι δίπλα στην προσπάθεια της ομάδας, από διαφορετική όμως θέση, αυτό ήταν δικό του θέμα. Αφήσαμε την κουβέντα ανοιχτή και ανανεώσαμε το ραντεβού μας για μία συζήτηση ενώπιον του Διοικητικού Συμβουλίου της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, πριν λάβω την απόφασή του με γραπτό μήνυμα πως θα επιστρέψει τα διαρκείας του και επιθυμεί την καταβολή των χρημάτων που αντιστοιχούν στην αξία τους και μετά ακολουθήσουν και όλα όσα αναφέρθηκαν σε social media και ΜΜΕ περί δήθεν φασιστικής μου απόφασης.

Δεν φιμώνουμε κανέναν. Η κριτική είναι καλοδεχούμενη. Δεν είναι αποδεκτή η συστηματική προσβολή της ομάδας και των στελεχών της.

Αυτό που ζητώ από όλους και έχω το δικαίωμα να το κάνω, είναι να σταματήσουμε να λειτουργούμε αυτοκαταστραφικά. Ξέρω ότι μερικές φορές το κάνουμε με τόσο χαρακτηριστικό τρόπο, λες και αυτό είναι στο DNA μας. Μπορεί και να είναι.
Οφείλουμε όμως, απέναντι στους εαυτούς μας, όλοι εμείς που αγαπάμε τον ΠΑΟΚ και το δείχνουμε ο καθένας με τον τρόπο του, να αντιληφθούμε πόση χαρά δώσαμε τις τελευταίες μέρες, με το δικό μας μοναδικό τρόπο, σε όλους αυτούς που περίμεναν στη γωνία. Και πως καταφέραμε, ο καθένας με τις αποφάσεις και τις ενέργειές του, σωστές ή λάθος, αντί να χαρούμε απλά για την τελευταία μας νίκη, όχι μόνο δεν ανακουφιστήκαμε, αλλά είμαστε έτοιμοι να φάμε τις σάρκες μας. Πρέπει να το κάνουμε και αυτό; Αν δεν αλλάξουμε τη νοοτροπία μας, όσα χρήματα κι αν έχει ο σύλλογος, δεν θα μπορέσει να αλλάξει επίπεδο.

Τώρα που στην οικογένεια του ΠΑΟΚ, υπάρχει ένας άνθρωπος, ο κ.Ιβάν Σαββίδης, τα ηγετικά χαρακτηριστικά και η δυναμική του οποίου αποτελούν εγγύηση υγείας και επιτυχίας για ολόκληρο το σύλλογο, οφείλουμε να είμαστε ενωμένοι και υποψιασμένοι.

Είναι η πρώτη φορά που καταφεύγω σε μία τόσο μακροσκελή δήλωση για να εκφραστώ και ελπίζω αύριο να σκεφτούμε όλοι πιο λογικά.

Με εκτίμηση,
Μπάνε Πρέλεβιτς


.................................................................................................................................................................

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανείς, ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ, ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΥ "ΦΑΕΙ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΤΟΥ"...
Τονίζω όμως, με όλο τον σεβασμό στην προσωπικότητα του Μπάνε Πρέλεβιτς και στην συνολική προσφορά του...

Ο τρόπος με τον οποίο χειρίστηκε το εν λόγω θέμα, μάλιστα γνωρίζοντας πώς θα μπορούσε να αντιδράσει ο συγκεκριμένος άνθρωπος (όπως κι έκανε), τον κάνει να το χάνει, ειδικά στην συγκεκριμένη περίπτωση...

Προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν έπρεπε να το προσωποποιήσει απ ευθείας με τον Πανάκα και ότι αν απλά έβγαζε, σαν διοίκηση, μια καυστική ανακοίνωση, με γενικότερους αποδέκτες, τότε το κλίμα θα ήταν ολοκληρωτικά υπέρ του και εναντίον των όσων συμπεριφορών κατηγορεί ευθέως, που καλά κάνει!!!!


Η αναφορά του στον Ιβάν, μετά και το χθεσινό ποστάρισμα του Γιώργη, με βάζει σε σκέψεις...διερευνητικές!!!!

:pano:


Υ.Γ. Ας τα να πάνε Μπάνε...Για τα προ 6 και 7 χρόνων δεν χρειάζεται να τα ανακατεύεις-ανακατεύουμε πολύ, γιατί υπάρχουν θέματα που μυρίζουν και μάλιστα όχι κολόνια, μα ούτε καν σαπούνι ή αποσμητικό...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παλαίμαχοι Π.Α.Ο.Κ.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες