Νίκος Βεζυρτζής

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Νίκος Βεζυρτζής

Δημοσίευσηαπό DimisK » Κυρ 10 Μάιος 2009, 10:15

Άλλο ένα καμένο χαρτί...

Κρίμα γιατί το όνομά του έχει συνδεθεί με τις μεγαλύτερες επιτυχίες της ομάδας μας.

Και δεν έχουμε την πολυτέλεια τέτοιους ανθρώπους να τους αφήνουμε σπίτι τους...

Με τα όποια λάθη τους...
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Νίκος Βεζυρτζής

Δημοσίευσηαπό κωστας/παοκ4 » Κυρ 10 Μάιος 2009, 10:51

ΝΙΚΟ ΒΕΖΥΡΤΖΗ ΤΟ ΜΟΝΑΚΡΙΒΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΩΣΤΟ -ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΟΚ-ΔΕΙΞΕ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΣΟ ΤΟ ΑΓΑΠΑΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΓΙΝΗΣ ΑΠΛΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΕΟ Δ,Σ ΤΗΣ ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
κωστας/παοκ4
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 17:15

Re: Νίκος Βεζυρτζής

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 10 Μάιος 2009, 10:58

βεζυρτζής, αλεξόπουλος, οικονομίδης... πού είναι και ποιά είναι άραγε η θέση τους για το μαράζωμα του ΠΑΟΚ τα τελευταία 9 χρόνια??? χάσανε τα λεφτά τους και δε θέλουνε να ξανασχοληθούν???αν ναι, να το βγουν να το πουν και όχι να λαμβάνουν μέρος σε συνελεύσεις για το θεαθήναι
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Νίκος Βεζυρτζής

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Κυρ 10 Μάιος 2009, 11:03

για το νικολα λεγεται οτι εχασε πολλα, ο αλεξο κονομησε τρελα (πουλησε ακριβα στο μπατμαν) ο οικονομιδης δε ξερω.....ο βεζυρτζης πρεπει να βοηθησει κυριως με την εμπειρια του, αλλα δυστυχως δε το βλεπω και ο λογος ειναι οτι απο δημαρχος δε μπορει να ειναι κλητηρας....
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: Νίκος Βεζυρτζής

Δημοσίευσηαπό DimisK » Κυρ 10 Μάιος 2009, 11:22

Αυτά θα μας φάνε...

Οι εγωισμοί...
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Νίκος Βεζυρτζής

Δημοσίευσηαπό κωστας/παοκ4 » Κυρ 10 Μάιος 2009, 15:08

Στο ισδραηλ οι επιστημονες γινανε αχθοφοροι,για να προβαλουν ενα καλυτερο προσωπο προς τα εξω.Οταν κατι το αγαπας το βοηθας με αγαπη.π.χ ΝΙΚΟΣ ΒΕΖΥΡΤΖΗΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΗΣ ΚΑΕ ΠΑΟΚ ΣΤΟΝ ΕΣΑΚΕ-ποιος μπορει καλυτερα να αντιμετοπιση τον ΔΟΥΡΕΙΟ ΙΠΠΟ ΒΑΣΙΛΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗ?
κωστας/παοκ4
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 17:15

Re: Νίκος Βεζυρτζής

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 12 Μάιος 2009, 00:41

Aκουσα ότι προτάθηκε αλλά αμέσως ζήτησε να μη συμμετέχει πουθενά ενεργά.
Παρακολουθεί τις εξελίξεις από κοντά πάντως..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Νίκος Βεζυρτζής

Δημοσίευσηαπό kostasff » Πέμ 14 Μάιος 2009, 14:54

Με απογοητεύει η στάση του αλλά θα περιμένω να δω την συνέχεια.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Νίκος Βεζυρτζής

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 20 Μάιος 2009, 00:53

Ν. Βεζυρτζής : ''Έχω τελειώσει σαν παράγοντας''

Ο πρώην πρόεδρος της ομάδας μπάσκετ του ΠΑΟΚ χαρακτήρισε ''φαινόμενο'' τον Θόδωρο Ζαγοράκη, τόνισε πως πρέπει να σταματήσει να διοικείται η ομάδα απο αλεξιπτωτιστές τύπου Δρόσου και υπογράμμισε πως ο ΠΑΟΚ μόνο αν προφυλαχθεί θα μπορέσει να πετύχει.

''Εγώ σαν παράγοντας έχω τελειώσει, έχω αποφασίσει να μην ασχοληθώ ξανά σε βαθμό ίδιο με το παρελθόν. Όμως, οποιαδήποτε στιγμή μου ζητήσει ο ΠΑΟΚ στήριξη, συμμετοχή ή βοήθεια, θα την έχει. Το είπα σε όλους στη γενική συνέλευση. Έχω προεδρεύσει σε έξι μέχρι τώρα και θεωρώ πως ήταν η καλύτερη γενική συνέλευση που έχει γίνει στον ερασιτέχνη ΠΑΟΚ. Υπήρξαν διαφωνίες, διαφοροποιήσεις, φωνές αντίδρασης σε συγκεκριμένες στιγμές, αλίμονο όμως αν δεν υπήρχαν και αυτά. Κάθε διαδικασία επιβεβαιώνει την δημοκρατικότητα της μέσα από τις αντιθέσεις. Είναι πάρα πολύ ευχάριστο ότι όλα κύλησαν ήρεμα, δεν υπήρξαν καταστάσεις που υπήρχαν στο παρελθόν που ήταν επεισοδιακές και μερικές φορές προσβλητικές για έναν σύλλογο τέτοιου μεγέθους. Τα εγγεγραμμένα μέλη είναι περίπου 3.000 αλλά παρόντες ήταν μόνο 350, μικρός αριθμός, αλλά ικανός να διαχειριστεί τα τρέχοντα θέματα. Αυτό που εμένα με δυσαρέστησε στη μικρή προσέλευση είναι το γεγονός ότι υπάρχει ένα πολύ σημαντικό θέμα, αυτό του γηπέδου της Τούμπας, το οποίο θα διαχειριστεί η νέα διοίκηση του ΑΣ. Για αυτό το λόγο περίμενα περισσότερους, είμαι όμως βέβαιος επειδή γνωρίζω τους ανθρώπους πως θα το χειριστούν σωστά''.

‘’Ο ΠΑΟΚ πρέπει να μείνει μακριά από αλεξιπτωτιστές. Δεν μπορεί ο ΠΑΟΚ στην ιστορία του να έχει 10-12 προέδρους που όλοι τους θυμούνται για όλα όσα έκαναν. Δεν μπορεί κάθε έξι μήνες να έρχεται ένας κάποιος και να διοικεί αυτή την ομάδα, να την εγκαταλείπει, να διασύρεται ο σύλλογος και να πηγαίνει από το κακό στο χειρότερο. Για παράδειγμα ο Δρόσος : βρέθηκε στη φυλακή τελικά αλλά πριν καταλήξει εκεί, ο ΠΑΟΚ θα έπρεπε να ακούσει τι λεγόταν στην Αθήνα για τον Δρόσο, να ακουστεί ότι είχε αναλάβει δυο ομάδες και τις κατέστρεψε πριν αποφασίσει να αναλάβει την ομάδα μας. Με τη φτώχεια που έχει πέσει στον μπασκετικό ΠΑΟΚ τα τελευταία χρόνια, αυτό που λείπει είναι ο άνθρωπος που θα πει ‘’εγώ είμαι ο τάδε, θα βάλω τόσα και θα φτιάξω την ομάδα όπως πρέπει’’. Γι αυτό το λόγο ζήτησα από τη γενική συνέλευση να αποφασίσει πως όποιος θα θελήσει να αναλάβει την ομάδα μπάσκετ, να καταθέσει πρώτα εγγυητική 2.000.000 ευρώ και μετά να προχωρήσει οτιδήποτε. Το λιγότερο, 500.000 ευρώ. Η εισήγηση μου όμως, δεν έγινε αποδεκτή’’.

‘’Το φαινόμενο Ζαγοράκη είναι πρωτοφανές. Αυτό το μοντέλο δεν θα μπορέσει κάποιος άλλος να το εφαρμόσει. Η περίπτωση έχει μοναδικότητα και έχει την ιδιαιτερότητα της προσαρμογής της νοοτροπίας του Ζαγοράκη με ολόκληρη τη φίλαθλη κοινή γνώμη των οπαδών της ομάδας. Για αυτό και δεν θα μπορέσει να το μιμηθεί κανείς. Μια αντίστοιχη προσπάθεια, αυτή του Ντέμη Νικολαίδη, άντεξε τέσσερα χρόνια αλλά στο τέλος απέτυχε’’.

http://www.extrasport.gr/index.php?opti ... 1&Itemid=2
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Νίκος Βεζυρτζής

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τετ 20 Μάιος 2009, 13:31

Συμφωνώ μέχρι κεραίας με τον Βεζυρτζή. Τα χρόνια που πέρασαν τον ωρίμασαν...
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Νίκος Βεζυρτζής

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Τετ 20 Μάιος 2009, 13:41

Α ρε Νικόλα, είσαι τους λίγους παράγοντες του ΠΑΟΚ που γουστάρω...
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: Νίκος Βεζυρτζής

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 20 Μάιος 2009, 13:44

Μπράβο ρε Βεζυρτζή... Σωστότατος... Πάντα ΠΑΟΚ σε εύχομαι...
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Νίκος Βεζυρτζής

Δημοσίευσηαπό teacher » Τετ 20 Μάιος 2009, 13:52

Στη διάρκεια της συνέλευσης της Δευτέρας αναφέρθηκαν τα ονόματα των ανθρώπων που έδωσαν χρήματα στον ΠΑΟΚ χωρίς να τα πάρουν πίσω. Πρώτος και καλύτερος ο Βεζυρτζής με 1,320 εκ €. Τι άλλο να πει κανείς για αυτόν τον τεράστιο Παοκτσή!!!

Βεζυρτζής: 1,320 εκ. ευρώ
Κατσαρής: 450.000 ευρώ
Πανελούδης: 200.000 ευρώ
Οικονομίδης Βασίλης: 50.000 ευρώ
Αλεξόπουλος: 230.000 ευρώ
Ρίζος: 85.000 ευρώ
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2217
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Re: Νίκος Βεζυρτζής

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 20 Μάιος 2009, 13:53

Ο Ρίζος ποιος είναι?
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Νίκος Βεζυρτζής

Δημοσίευσηαπό teacher » Τετ 20 Μάιος 2009, 14:03

Παράγοντας του μπάσκετ, της προηγούμενης 10ετίας, που πρόσφερε στην ομάδα μπάσκετ κατά καιρούς....
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2217
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες