epanastasoblog.blogspot.com

Re: epanastasoblog.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 24 Φεβ 2012, 20:15

slidar έγραψε:Financial Fur Play

http://epanastasoblog.blogspot.com/2012/02/financial-fur-play.html

ΜΠΕΕΕΕΕ


ο ορισμος του οτι ναναι. Ο καθενας φτιαχνει ενα μπλογκ και του φταιχνουμε τοπικ. Πεταει και ενα της μοδας "μπεεε" και φαινεται αλανι.. Μαλιστα, ο ζαγορ φταιει, ο σαλπι και ο βρυζας. Το εμπεδωσαμε, ειμαστε προβατα αλλα εσεις οι ιδιοφυείς ανθρωποι γιατι χαραμιζεστε σε μπλογκ? Η κυβερνηση χρειαζεται ευφυεστατους brainiacs σαν εσας!
Dimg4
 

Re: epanastasoblog.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Παρ 24 Φεβ 2012, 20:27

:lol:

Παραμονεύει πάντα o eorptol !!
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: epanastasoblog.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 24 Φεβ 2012, 20:56

Το τελευταίο άρθρο με απογοήτευσε πλήρως. Και με προηγούμενα διαφωνούσα αλλά το τελευταίο είναι νομίζω τελείως ενάντια στην κοινή λογική. Είναι δυνατόν κάτι που συζητιέται σε όλη την Ευρώπη να το παρουσιάζουμε ως προπαγάνδα της διοίκησης; Μα επιτέλους δεν χρειαζόμαστε εχθρούς μπορούμε μόνοι μας να αυτοκτονήσουμε ανέτως. Τα άσπρα μαύρα κάνουμε για να βγάλουμε τα μάτια μας.
Δεν υπάρχει δηλαδή κανένα ενδεχόμενο να είναι σάπια η ουέφα στις πρακτικές της; Για όλα στον πλανήτη η πρώην διοίκηση φταίει; Τί να πω ρε παιδί μου ...
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13136
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: epanastasoblog.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 24 Φεβ 2012, 22:23

Συμφωνώ απόλυτα με το κείμενο. Εκτός από το μπεεε, που το θεωρώ τελείως ανώριμο.

Το τελευταίο άρθρο με απογοήτευσε πλήρως. Και με προηγούμενα διαφωνούσα αλλά το τελευταίο είναι νομίζω τελείως ενάντια στην κοινή λογική. Είναι δυνατόν κάτι που συζητιέται σε όλη την Ευρώπη να το παρουσιάζουμε ως προπαγάνδα της διοίκησης; Μα επιτέλους δεν χρειαζόμαστε εχθρούς μπορούμε μόνοι μας να αυτοκτονήσουμε ανέτως. Τα άσπρα μαύρα κάνουμε για να βγάλουμε τα μάτια μας.
Δεν υπάρχει δηλαδή κανένα ενδεχόμενο να είναι σάπια η ουέφα στις πρακτικές της; Για όλα στον πλανήτη η πρώην διοίκηση φταίει; Τί να πω ρε παιδί μου ...

- "ενάντια στην κοινή λογική"
Από πότε αυτό είναι κακό για ένα κείμενο; Από πότε η κοινή λογική ταυτίζεται με την σωστή λογική; Από πότε η διαφορετική άποψη πρέπει να δημιουργεί απογοήτευση;

- Τα κριτήρια της ΟΥΕΦΑ είναι συγκεκριμένα. Η ΑΕΚ δέχτηκε τιμωρία, σαφέστατα μικρότερη από τη δικιά μας. Οπότε είμαστε σε χειρότερη θέση από την ΑΕΚ. Σε ποια θέση είναι η ΑΕΚ; Απλήρωτοι παίκτες, απλήρωτη εφορία, συσσωρευμένα παλιά χρέη, άδειο γήπεδο, παρόμοιο μπάτζετ με το δίκο μας συν ότι πρέπει να πληρώνει μέχρι και ενοίκιο στο ΟΑΚΑ! Κι όμως εμείς χρωστάμε περισσότερα σύμφωνα με την ΟΥΕΦΑ. Αν αυτό δεν είναι προπαγάνδα, πως μπορεί να χαρακτηριστεί η τάση της πρώην διοίκησης να μας λέει ότι εμείς είμαστε σε καλύτερη θέση από τους άλλους;

- Στην πραγματικότητα, δεν κάνουμε τα άσπρα μαύρα αλλά τα μαύρα άσπρα. Πολλές φορές η αλήθεια είναι μπροστά στα μάτια μας, αλλά επειδή δεν θέλουμε να την αποδεχτούμε πλάθουμε μία δικιά μας εκδοχή της αλήθειας, μία αληθοφανής "αλήθεια", κολλάμε σε αυτήν και φτάνουμε στο σημείο να κατηγορούμε όσους λένε τα πράγματα με το όνομα τους!

- Θεωρείς πιο πιθανό να είναι σάπια η ΟΥΕΦΑ, να ευνόησε την ΑΕΚ και να αδίκησε εμάς (!!) από το να είναι όντως τόσο κακή η κατάσταση που υπάρχει οικονομικά στοιχεία της ομάδας; Τόσο καιρό έφταιγε η κακιά Αθήνα, το ΠΟΚ, η ΕΠΟ, ο Γκαγκάτσης, η Σούπερλιγκ, η διαιτησία κτλ. Από τώρα φταίει και η ΟΥΕΦΑ με τον Πλατινί; Τι στο καλό; Όλοι τον ΠΑΟΚ κυνηγάνε σε αυτόν τον κόσμο;
Τώρα θα μου πεις υπάρχουν άτομα που έριξαν τον αποκλεισμό στη διαιτησία γιατί λέει μας έδινε εύκολα κάρτες, δεν μας έδινε φάουλ και φάγαμε το τρίτο γκολ από ανύπαρκτο πέναλτυ. Δεν διαφωνώ σε τίποτα από αυτά, αλλά όχι ότι αλλιώς θα προκρινόμασταν.

ΥΓ: Νομίζω ότι η προτελευταία παύλα ερμηνεύει την στάση των "μπεεε". Και για αυτό δεν μ' αρέσει αυτή η φράση. Γιατί πιθανότατα μία τέτοια στάση μπορεί να οφείλεται σε υπερβολική αγάπη στην ομάδα, σε υπερβολική εμπιστοσύνη σε κάποια άτομα ή ακόμα και σε αφέλεια. Τίποτα από αυτά δεν είναι κατακριτέο όμως!!! Επίσης, μπορεί και εμείς να κάνουμε λάθος οπότε είναι λάθος να χαρακτηρίζουμε την γνώμη των άλλων. (αν και δεν νομίζω πως κάνω λάθος επί του θέματος αυτού.)
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17204
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: epanastasoblog.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Δευτ 27 Φεβ 2012, 18:48

slidar έγραψε:Financial Fur Play

http://epanastasoblog.blogspot.com/2012/02/financial-fur-play.html

ΜΠΕΕΕΕΕ


Δε είν κακό δε είν κακό....
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: epanastasoblog.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 27 Φεβ 2012, 19:10

Γκίκα ΤΙ λες ρε αγορίνα μου;

Πότε είπα εγώ οτι απογοητεύτηκα επειδή έχει αντίθετη άποψη; Απογοητεύτηκα γιατί η καταστροφολογία και η συνωμοσιολογία έχει περάσει σε άλλα επίπεδα στην ασπρόμαυρη κοινωνία μας.

Τα κριτήρια της ουεφα είναι συγκεκριμένα, αρα η ΑΕΚ είναι καλύτερα απο εμάς. Ωραία. Οτι ο πρόεδρος της ΑΕΚ μπαίνει στα αποδυτήρια και του πετάνε ντομάτες, ενώ ο δικός μας εκδιώχθηκε λόγω φημών και συμφερόντων (ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ) και οι πρωην συνεργάτες - υπάλληλοι του (δηλαδή το τεχνικό τημ και οι παίκτες) μιλάνε με μια χαρά λόγια , ΔΕΝ παίζει ρόλο ε; Δεν σημαίνει τίποτα απολύτως. Χρειάζεσαι και προπαγάνδα για να κρίνεις οτι είσαι σε καλύτερη μοίρα απο μια ομάδα που ΟΛΟΙ οι εργαζόμενοι της αρνούνται να συζητήσουν το ενδεχόμενο διακανονισμού για τις οφειλές;

Για την τρίτη παράγραφο τί να σχολιάσω; Οτι με λες κολημένο και οτι κατηγορώ σα τυφλός όποιον λεει το αντίθετο; Αυτό έκανα στο πρώτο ποστ μου; Δεν έχω λόγια ρε γμτ να απαντήσω σ αυτό εντάξει συνέχισε να το πιστεύεις.

Δεν ξέρω τί μας έφταιγε πάντα αν ήταν η Αθήνα ή η Κρήτη. Προσωπικά οι ΠΑΟΚτσήδες που πουλάνε μυαλό, γνώσεις και νταηλίκι μου έφταιγαν πάντα για τα δεινά του ΠΑΟΚ. Να σε πληροφορήσω όμως οτι ο Μπλάτερ είναι ύποπτος για μαφιόζος εδώ και πάνω απο μια δεκαετία. Προφανώς αυτό δεν έχει σχέση με την ΑΕΚ, αλλά το γεγονός πως ο ΠΑΟΚ βρέθηκε κατηγορούμενος απο όλη τη σκατίλα αυτού του τόπου, οτι έστησε ολόκληρα ματς γιατί ένα ανθυπουπαλληλάκι της ΟΥΕΦα είναι γιος ενός βρυκόλακα του πειραιά, και άρα έχει τη δύναμη να τα φέρνει όλα ανάποδα στην Ελβετία, εμένα μου δείχνει πολλά. Και κυρίως μου δείχνει οτι ΔΕΝ είμαι ΕΓΩ αυτός που εισάγει στο χαλαρό σενάρια για την ΟΥΕΦΑ.

Το υστερόγραφο δεν το κατάλαβα καν.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13136
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: epanastasoblog.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό DC » Δευτ 27 Φεβ 2012, 19:42

Dimg4 έγραψε:
slidar έγραψε:Financial Fur Play

http://epanastasoblog.blogspot.com/2012/02/financial-fur-play.html

ΜΠΕΕΕΕΕ


ο ορισμος του οτι ναναι. Ο καθενας φτιαχνει ενα μπλογκ και του φταιχνουμε τοπικ. Πεταει και ενα της μοδας "μπεεε" και φαινεται αλανι.. Μαλιστα, ο ζαγορ φταιει, ο σαλπι και ο βρυζας. Το εμπεδωσαμε, ειμαστε προβατα αλλα εσεις οι ιδιοφυείς ανθρωποι γιατι χαραμιζεστε σε μπλογκ? Η κυβερνηση χρειαζεται ευφυεστατους brainiacs σαν εσας!

+1926
Αυτό με τα μπλογκ και τα τόπικ τους, παρέγινε.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: epanastasoblog.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 27 Φεβ 2012, 19:58

Τα κριτήρια της ουεφα είναι συγκεκριμένα, αρα η ΑΕΚ είναι καλύτερα απο εμάς. Ωραία. Οτι ο πρόεδρος της ΑΕΚ μπαίνει στα αποδυτήρια και του πετάνε ντομάτες, ενώ ο δικός μας εκδιώχθηκε λόγω φημών και συμφερόντων (ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ) και οι πρωην συνεργάτες - υπάλληλοι του (δηλαδή το τεχνικό τημ και οι παίκτες) μιλάνε με μια χαρά λόγια , ΔΕΝ παίζει ρόλο ε; Δεν σημαίνει τίποτα απολύτως. Χρειάζεσαι και προπαγάνδα για να κρίνεις οτι είσαι σε καλύτερη μοίρα απο μια ομάδα που ΟΛΟΙ οι εργαζόμενοι της αρνούνται να συζητήσουν το ενδεχόμενο διακανονισμού για τις οφειλές;

Το ότι υπάρχουν, ή μάλλον υπήρχαν, μέλη που λίγες εβδομάδες αφ' ότου μπήκανε στο ΔΣ αποχώρησαν και το ότι το καλοκαίρι είχαμε κόντρα για το αν θα έχει περισσότερα μέλη στο ΔΣ η "παράταξη" Ζαγοράκη ή η αντίστοιχη των Βρύζα και Σαχπατζίδη εσένα σου αφήνει την εντύπωση πως οι σχέσεις μεταξύ του πρώην προέδρου της ΠΑΕ με όλους τους συνεργάτες του, ήτανε οι καλύτερες; Εκτός αν μένεις στην εικόνα που προβάλλεται προς τα έξω. Επίσης το ότι η ΟΥΕΦΑ σε κατατάσσει σε χειρότερη θέση από μία, όπως και εσύ λες, αφερέγγυα ΑΕΚ, δεν σε προβληματίζει;

Για την τρίτη παράγραφο τί να σχολιάσω; Οτι με λες κολημένο και οτι κατηγορώ σα τυφλός όποιον λεει το αντίθετο; Αυτό έκανα στο πρώτο ποστ μου; Δεν έχω λόγια ρε γμτ να απαντήσω σ αυτό εντάξει συνέχισε να το πιστεύεις.

Σαφώς και δεν πιστεύω κάτι τέτοιο, και μάλλον δεν κατάλαβες τι είπα..!
Απλά το ενδεχόμενο του να ωραιοποιούμε υποσυνείδητα καταστάσεις, λόγω υπερβολικής αγάπης προς την ομάδα, το αποκλείεις; Σύμφωνα με το ενδεχόμενο αυτό, δεν είναι πιθανόν να ονομάζουμε "καταστροφολόγους" αυτούς που περιγράφουν την πραγματικότητα;

Να σε πληροφορήσω όμως οτι ο Μπλάτερ είναι ύποπτος για μαφιόζος εδώ και πάνω απο μια δεκαετία. Προφανώς αυτό δεν έχει σχέση με την ΑΕΚ, αλλά το γεγονός πως ο ΠΑΟΚ βρέθηκε κατηγορούμενος απο όλη τη σκατίλα αυτού του τόπου, οτι έστησε ολόκληρα ματς γιατί ένα ανθυπουπαλληλάκι της ΟΥΕΦα είναι γιος ενός βρυκόλακα του πειραιά, και άρα έχει τη δύναμη να τα φέρνει όλα ανάποδα στην Ελβετία, εμένα μου δείχνει πολλά. Και κυρίως μου δείχνει οτι ΔΕΝ είμαι ΕΓΩ αυτός που εισάγει στο χαλαρό σενάρια για την ΟΥΕΦΑ.

Στην ΟΥΕΦΑ κατηγορούμενοι πήγανε η ΑΕΚ, ο ΠΑΟ και εμείς.
Πιστεύεις πως οι προηγούμενοι δύο, έχουν τόσο ισχυρές επηροές στην ΟΥΕΦΑ που μπορούν να καθαρίσουν οποιαδήποτε βρωμιά τους; Ενώ εμείς είμαστε το τραγικό πρόσωπο της ιστορίας που θα την πληρώσουμε για όλους;
Αν μιλούσαμε για την ΕΠΟ και το Ελληνικό Πρωτάθλημα δεν θα είχα καμία αμφιβολία.
Αλλά η ΟΥΕΦΑ είναι ένας σοβαρός θεσμός με πολύ μεγάλη δύναμη στο χώρο, και ομαδούλες-χωριά μπροστά στο μέγεθος της -όπως είναι οι ελληνικές ομάδες- δεν μπορούν να την επηρεάσουν, κατά τη γνώμη μου πάντα.

Το ΥΓ, δεν πήγαινε σε εσένα. Πήγαινε στα πολλά "μπεεε" που ακούγονται (κι από τις δύο μεριές) και με έχουν εκνευρίσει αφάνταστα.
:nairepaok:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17204
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: epanastasoblog.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 27 Φεβ 2012, 20:05

DC έγραψε:
Dimg4 έγραψε:
slidar έγραψε:Financial Fur Play

http://epanastasoblog.blogspot.com/2012/02/financial-fur-play.html

ΜΠΕΕΕΕΕ


ο ορισμος του οτι ναναι. Ο καθενας φτιαχνει ενα μπλογκ και του φταιχνουμε τοπικ. Πεταει και ενα της μοδας "μπεεε" και φαινεται αλανι.. Μαλιστα, ο ζαγορ φταιει, ο σαλπι και ο βρυζας. Το εμπεδωσαμε, ειμαστε προβατα αλλα εσεις οι ιδιοφυείς ανθρωποι γιατι χαραμιζεστε σε μπλογκ? Η κυβερνηση χρειαζεται ευφυεστατους brainiacs σαν εσας!

+1926
Αυτό με τα μπλογκ και τα τόπικ τους, παρέγινε.


Ο οποιοσδήποτε έχει δικαίωμα να λέει την άποψη του από το προσωπικό του ιστολόγιο.

Και το τονίζω αυτό, γιατί την ώρα που μιλάμε ανά τον κόσμο συζητιούνται τα νομοσχέδια SOPA PIPA και ACTA που στο όνομα του copyright ετοιμάζουν μία σύγχρονη χούντα, λογοκρίνοντας και σβήνοντας οτιδήποτε αντιβαίνει στις δικές τους πεποιθήσεις.

Ο καθένας, και ο πιο ηλίθιος, έχει δικαίωμα να εκφράζεται ελεύθερα. Μπορείτε να διαφωνείτε με αυτόν, με τις απόψεις του, με τα γραφόμενα του. Όχι όμως να τον κράζετε επειδή τολμάει και εκφράζεται..!

"Κάποτε καίγανε βιβλία, τώρα καίνε όποιον γράφει" λέει ο στίχος ενός τραγουδιού κατά της ACTA.. Και δυστυχώς φαίνεται να βγαίνει αληθινός.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17204
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: epanastasoblog.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Δευτ 27 Φεβ 2012, 20:17

DC έγραψε:
Dimg4 έγραψε:
slidar έγραψε:Financial Fur Play

http://epanastasoblog.blogspot.com/2012/02/financial-fur-play.html

ΜΠΕΕΕΕΕ


ο ορισμος του οτι ναναι. Ο καθενας φτιαχνει ενα μπλογκ και του φταιχνουμε τοπικ. Πεταει και ενα της μοδας "μπεεε" και φαινεται αλανι.. Μαλιστα, ο ζαγορ φταιει, ο σαλπι και ο βρυζας. Το εμπεδωσαμε, ειμαστε προβατα αλλα εσεις οι ιδιοφυείς ανθρωποι γιατι χαραμιζεστε σε μπλογκ? Η κυβερνηση χρειαζεται ευφυεστατους brainiacs σαν εσας!

+1926
Αυτό με τα μπλογκ και τα τόπικ τους, παρέγινε.



Εικόνα
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: epanastasoblog.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 27 Φεβ 2012, 20:41

Εμπρος της γης τι εννοεις; να το ραψει ο ντι σι η οτι αν δεν υπηρχαν τοπικ για καθε μπλογκ θα ηταν φιμωση;
Και στα δυο λαθος εισαι. Απλα το πρωτο συνεπαγεται καμπανα.

Send by me using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13136
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

epanastasoblog.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό eorptol » Δευτ 27 Φεβ 2012, 21:55

Βλέπετε να εχουν καμμια διαφορά απο τις οπαδικες εφημερίδες και τις ´αντικειμενικές ´ το 99 % των blog που γράφουν για ΠΑΟΚ ; Καμμια διάφορα δεν υπάρχει .....
Τρελλαμενε επειδη την καραμέλιτσα με τα πρόβατα την χρησιμοποιείς πολυ πες και ποντίκια ξέρεις αυτήν την έκφραση χρησιμοποιούν οι σούπα 3 για τους διαφωνούντες το πρόβατα στους ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ διαφωνούντες πάλιωσε ποντίκια λοιπόν εχει το ίδιο νόημα με το οποιο θελεις να χαρακτηρισεις κάποιους ανθρώπους με το πρόβατα :):)
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: epanastasoblog.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό angelheart » Δευτ 27 Φεβ 2012, 21:59

gika τα μπερδεύεις (και είμαι ΒΕΒΑΙΟΣ ότι δεν το κάνεις επίτηδες)

Ο καθένας ΠΛΕΟΝ μπορεί να ανοίξει ιστολόγιο και να γράφει την άποψή του : ΣΩΣΤΟ
Όσο ηλίθιος και να είναι έχει δικαίωμα στην άποψη : ΣΩΣΤΟ
Μπορούμε να διαφωνούμε μαζί του αλλά όχι να τον κράζουμε : ΣΩΣΤΟ
SOPA/PIPA : ΣΩΣΤΟ

Όμως...

Το να γράφεις ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ (άρα ψέμματα) ΑΝΩΝΥΜΑ και χωρίς να μπορεί ο (όποιος) άλλος να αμυνθεί και να σε πάει στα δικαστήρια εφόσον λες ψέμματα, ΔΕΝ είναι άποψη και ελευθερία του λόγου. Είναι (συνήθως) ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΗ ΔΥΣΦΗΜΗΣΗ.

Το έπαθα/πάθαμε στον προηγούμενο εργασιακό μου χώρο, όταν "γνωστό blog" σήκωσε ένα ανώνυμο/ανυπόγραφο και γεμάτο ψέματα κείμενο, ΑΡΙΣΤΟΤΕΧΝΙΚΑ γραμμένο για να δημιουργήσει πανικό (και κλικς) και εμείς μετά τρέχαμε να πείσουμε τον κόσμο οτι δεν είναι έτσι τα πράγματα . Όταν δε, δοκιμάσαμε να κινηθούμε νομικά εναντίον του, μάθαμε οτι ο server ήταν σε εξωτικό νησί και θα πάρει μήνες να μάθουμε έστω κάποια από τα στοιχεία του κτλ. Όπερ μπορεί/μπορούσε να λέει πχ εσένα και εμένα ομοφυλόφιλο και οτι οι μαμάδες μας εκδίδονται, και εμείς δεν μπορού(σα)με να κάνουμε τίποτα παρά μετά από μήνες και όταν η όποια ζημιά έχει ήδη γίνει.

Το συγκεκριμένο Blog, όταν γράφει πράγματα όπως
"Γιατί νιώθω τρυπημένος πολλάκις από την διοίκηση των "δικών μας παιδιών";"
τι ακριβώς εννοεί ;
- ΠΟΥΛΑΜΕ παιχνίδια ;
- κάνουμε "κονομισιές"
- ανταλλάσσουμε "κάτι" με "κάτι άλλο" ;

όλα αυτά εφόσον στον ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ κόσμο αποφασίσεις "να τα ακουμπήσεις", πρέπει και με κάτι να τα υποστηρίξεις. Ο αρθρογράφος με ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ (εκτός από υπονοούμενα) τα υποστηρίζει ;

Αυτό ΔΕΝ είναι αρθρογραφία άποψης, που ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ και έχει αυτή που έχει. Είναι ο ορισμός της συκοφαντικής δυσφήμησης εφόσον το κάνεις χωρίς έστω ένα στοιχείο.

Ούτε 5 λεπτά δεν θα άντεχε σε κανονικό δικαστήριο το κείμενο, εφόσον φυσικά ήταν επώνυμο και αποφασίσει και κάποιος να ασχοληθεί. Μη πιστεύετε εμένα στη τελική. Ρωτήστε γνωστούς και φίλους νομικούς. Δόξα τω Θεώ υπάρχουν πια πολλοί.

Για όποιον ενδιαφέρεται πολύ υπάρχει αυτό εδώ. Υπήρχε παλιότερα και το μανιφέστο των μπλόγκερς αλλά το κείμενο αναφέρεται/αναφέρονταν μόνο σε δικαιώματα των μπλόγκερς και όχι σε υποχρεώσεις.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: epanastasoblog.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Δευτ 27 Φεβ 2012, 22:21

rainmaker έγραψε:Εμπρος της γης τι εννοεις; να το ραψει ο ντι σι η οτι αν δεν υπηρχαν τοπικ για καθε μπλογκ θα ηταν φιμωση;
Και στα δυο λαθος εισαι. Απλα το πρωτο συνεπαγεται καμπανα.

Send by me using Tapatalk


Φυσικά και αναφέρομαι στο δεύτερο.Δεν νομίζω να έχω επιδείξει φασιστικές τάσεις του τύπου "ράψτο".
Το ράμμα-συρματόπλεγμα δεν υπονοεί κάτι.Η φωτό θα μπορούσε κάλλιστα να είναι αυτή.

Εικόνα

Πρόκειται για φίμωση όταν και εάν κλείσουν τα τόπικ των μπλόγκς αφού θα αντιπαρέρχεται της κύριας αρχής των ηγετών του site περί ελευθερίας της γνώμης και μη περιορισμού απόψεων.

Έχω δηλαδή,μία ιδιαίτερη άποψη (διόλου προκλητική ή υβριστική)που συμβαδίζει με κάποια μπλογκ και θέλω να ανοίξω τόπικ στο PAOKmania και να ποστάρω διάφορα άρθρα του εκεί.
Που παραβαίνω τους κανόνες του φόρουμ ?
Κι αν τους παραβαίνω(που δεν) γιατί υπάρχουν τόσα πολλά τόπικς ήδη και δεν σβήνονταν με την δημιουργία τους ?
Γιατί να γίνει επιλεκτική διαγραφή απόψεων-άρθρων μπλογκς ?
Αν και εφόσον εμένα με εκφράζει και θέλω να την παραθέσω εδώ(και δεν αντιβαίνει με κανόνες λειτουργίας) γιατί να μη μπορώ να το κάνω ?
Αποτελεί αυτό ή όχι μορφή φίμωσης ?
Εξού λοιπόν και η φωτό ,φίλε Ρέινμέικερ.

Ειδικά στην δικιά σου δημοσίευση για το τελευταίο άρθρο δεν έχω κάτι να σχολιάσω. Είναι η άποψη σου κι ας μην την ασπάζομαι.
Η δημοσιεύσεις των DC και Dimg4 δεν με "ενθουσίασαν" και ανακαλύπτω λογοκριτικές τάσεις σε αυτές.Γιαυτό λοιπόν και η παράθεση μου σε αυτούς.


ΥΓ. Εκτός κλίματος.
Το "ράψτο" είναι "ποινικά κολάσιμο" στο site και συνεπάγεται καμπάνα. Το "κόψτο" ...? :oops:
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: epanastasoblog.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Δευτ 27 Φεβ 2012, 22:24

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι η πρεμούρα για το ποια ομάδα είναι σε χειρότερη θέση... Εμένα ο ΠΑΟΚ με ενδιαφερει και αν και αποκλειστήκαμε παίξαμε κανονικά με την Ουντινέζε...
Για την αεκ πάντως είμαι σίγουρος ότι και στο ψέμα τους φλόμωσε και σίγουρα θα τιμωρηθεί γιατί αν θυμάστε το ρεπορτάζ, της ζητήσανε ένα σωρό έγγραφα που λείπανε από το φάκελο της, Συν τοις άλλοις από ποια αφετηρία ξεκινάει μια ομάδα που την αναλαμβάνει ένας πρώην ποδοσφαιριστής από τους ΓουμενοΜπατατούδηδες και απο ποιά από το άρθρο 44; Πόσα λιγότερα χρέη θα είχαμε αν είχαμε μπει και εμείς σε αυτο;
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Οπαδικά sites

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron