http://www.paokland.net/

http://www.paokland.net/

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 17 Φεβ 2011, 06:25

Αλλο ενα ασπρομαυρο σαιτ με ποικιλη υλη και αρκετες αποψεις!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: http://www.paokland.net/

Δημοσίευσηαπό novito » Πέμ 17 Φεβ 2011, 12:51

Ας μάθουν πρώτα οι μπούφοι ότι είναι ΠΑΟΚτσηδικη κι οχι ΠΑΟΚτζηδικη .... :evil:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: http://www.paokland.net/

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 02 Μαρ 2011, 05:05

Ελληνικό ...Καρναβάλι !!!

Τσικνοπέμπτη τελείωσαν οι ευρωπαικές υποχρεώσεις των ελληνικών ομάδων. Τυχαίο; Δεν νομίζω !!! Δεν αποτελεί σύμπτωση η ημέρα στην οποία το ευρωπαικό ταξίδι έλαβε τέλος. Αντίθετα είναι μια προσγείωση στην πραγματικότητα .

Στην ελληνική πραγματικότητα, η οποία χαρακτηρίζεται απο γελοιότητα, ειρωνία, ρουφιανιά, προστυχιά, εξευτελισμό, απαξίωση, βρωμιά, δυσωδία, ταπείνωση, υποδούλωση, εκμετάλλευση !!! Μίας πραγματικότητας που μας υποχρέωσαν, χωρίς περιθώρια επιλογής, να ζούμε !!

Μιας πραγματικότητας που καθιέρωσαν μερικά "ανθρωπάκια" εγκαθιστώντας επίσημα το θεσμό του επαγγελματικού ποδοσφαίρου,με απώτερο σκοπό το ξέπλυμα βρώμικου χρήματος σε άμεση συνεργασία με τα άλλα "ανθρωπάκια" ,τους πολιτικούς, μια και το άθλημα από μόνο του είναι λαοφιλές.Κάτι που σημαίνει ότι κάθε σωματείο είναι μια μικρή κοινωνία με όλα τα χαρακτηριστικά που διέπουν αυτή και μπορούν να το διαχειριστούν συμφεροντολογικά. Αλήθεια, ακόμη αναρωτιέστε γιατί, παρατηρώντας την κατάσταση των ελληνικών σωματείων ακτινογραφείτε,ουσιαστικά, την κοινωνική και οικονομική κατάσταση κάθε τόπου στην ελληνική περιφέρεια; Αναρωτιέστε ακόμη γιατί δεν υπάρχει καμμία εξέλιξη (και ούτε θα υπάρξει) στα τμήματα υποδομής κανενός συλλόγου (πως θα δικαιολογήσουν μεταγραφές και κατ'επέκταση ξέπλυμα χρήματος);;;; Αναρωτιέστε ακόμη γιατί στα τμήματα υποδομής μεγάλων συλλόγων παίζουν μόνο τα παιδιά πλούσιων πατεράδων;;;;.

http://paokland.net/index.php?option=co ... 6ac0e0%2C0
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: http://www.paokland.net/

Δημοσίευσηαπό PRAKTORINOS » Τετ 02 Μαρ 2011, 13:38

Κακογουστιά.
Άβαταρ μέλους
PRAKTORINOS
 
Δημοσιεύσεις: 2081
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 10:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, μεταξύ αράουτ και μπενάλντ.

Re: http://www.paokland.net/

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 04 Μαρ 2011, 02:03

Ζήσης Βρύζας: "Ποιος είπε ότι δεν είμαι ΠΑΟΚ;;;"

Σε γνωστό cafe της Τούμπας που ανήκει σε παλαίμαχο ποδοσφαιριστή του ΠΑΟΚ βρέθηκε εχθές ο Ζήσης Βρύζας προκειμένου να παρακολουθήσει τον αγώνα κυπέλλου μεταξύ των Δικεφάλων.

Η ομάδα του " Paokland " που επίσης ήταν εκεί τον ρώτησε τί πιστεύει για τον φετινό ΠΑΟΚ και για τον Θόδωρο Ζαγοράκη κι εκείνος πρόθυμος απάντησε:

Για τον ΠΑΟΚ στο σύνολο του είπε: " 'Εγιναν κάποια λάθη και ποιος δεν κάνει λάθη περισσότερο όμως φέτος δεν ήθελε η τύχη ".

Για το κύπελλο είπε: ¨Δύσκολος θεσμός αλλά νομίζω είναι δικό μας τον πιστεύω τον ΠΑΟΚ ".

Για τον Θόδωρο Ζαγοράκη είπε: " Να τον αγαπάτε τον Θόδωρο είναι αυθεντικός δεν σας κορόϊδεψε ποτέ ούτε θα το κάνει. Προσπαθεί πάρα πολύ ".

Χαρακτηριστική ήταν η αντίδρασή του όταν αφήνοντας τον επειδή ξεκινούσε το ματς του χαμογέλασα και χτυπώντας τον φιλικά στην πλάτη του είπα : "Α ρε Ζήση μας έχεις λείψει πολύ και να ξέρεις σ'αγαπάμε κι ας μην είσαι ΠΑΟΚ... "

Με κοίταξε με ένα ύφος λες και του σκότωσα κάτι που λατρεύει και μου λέει: " Ποιος είπε ότι δεν είμαι ΠΑΟΚ ? Μόνο ΠΑΟΚ είμαι ".


Αξίζει να σημειωθεί ότι καθ' όλη την διάρκεια του αγώνα ζούσε το ματς όπως ένας απλός ασπρόμαυρος οπαδός με όλη την αγανάκτηση για τα τεκτενόμενα αλλά και με όλη την περηφάνεια ζωγραφισμένη στο πρόσωπο του για τον αγώνα που κατέβαλλαν οι παίχτες του ΠΑΟΚ - παρά τις προσβλητικές και απαράδεκτες διαιτητικές αποφάσεις - ,να κρατήσουν τον Δικέφαλο του Βόρρα ζωντανό στην διεκδίκηση του τίτλου.

http://paokland.net/index.php?option=co ... &Itemid=56
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: http://www.paokland.net/

Δημοσίευσηαπό free4 » Δευτ 07 Μαρ 2011, 01:47

Μιά νύχτα κυπελλούχου Ευρώπης στην Αθήνα

Εκείνη την ημέρα την περίμενα σαν τρελλός αλλά υπήρχαν τρομερές δυσκολίες να είμαι παρόν στον μεγαλύτερο αγώνα, μέχρι εκείνη την στιγμή, της ιστορίας του μπασκετικού Π.Α.Ο.Κ..

Την εποχή εκείνη είχα την ατυχία να υπηρετώ την μαμά πατρίδα και έτσι μου στέρησε την παρουσία μου σε έναν αγώνα που ονειρευόμουν σε όλη μου την ζωή. Η τρέλλα όμως είναι πως το δέχεσαι, πως το ζείς έστω και απο μακριά, έστω και αν υπήρχε η πιθανότητα να μην δείς καν το παιχνίδι. Το μυαλό του ΠΑΟΚτσή όλοι μας ξέρουμε δουλεύει με 300000 στροφές το δευτερόλεπτο. Έτσι και έγινε. Την ημέρα εκείνη θυμάμαι παρακαλούσαμε τον διοικητή μας να δούμε το παιχνίδι και δεν μας άφηνε. Και για σπάσιμο εμένα με έβαλε και έκανα δρομολόγιο με το αυτοκίνητο της μονάδας στο κέντρο της Αθήνας. Ένας συνάδελφος όμως κατέβαινε από Θεσσαλονίκη και του έδωσα μύνημα να φέρει ραδιοφωνάκι και κασκόλ. Έτσι και έγινε.



Το βράδυ έφτασε και η αγωνία ανέβηκε κατακόρυφα. Όλη μέρα στο τιμόνι και η σκέψη στην Γενεύη. Στην ομάδα αλλά και στα αλάνια που ταξιδεύαν όλη την νύχτα για να μπούν στο γήπεδο και να δείξουν σε όλη την Ευρώπη τι εστί οπαδός του Π.Α.Ο.Κ.. Ο τελικός γινόταν σε ένα παγοδρόμιο χωριτικότητας 9500 θεατών. Και ο αγώνας ξεκινάει με την ΠΑΟΚΑΡΑ να παλεύει και να είναι στον πόντο. Το άγχος μεγάλωνε. Όσο περνούσε η ώρα και η ομάδα βρισκόταν κοντά στο σκόρ το όνειρο ερχόταν πιό κοντά. Και το όνειρο ήταν ένα. ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΕΥΡΩΠΗΣ.

Και όλα αυτά απο το ραδιοφωνάκι. Η λήξη με βρήκε στον δρόμο και μάλιστα στην Ομόνοια. Η τρέλλα ήταν τέτοια που αμέσως λέω στον φίλο και συνοδηγό μου "φέρε το κασκόλ". Μου το έδωσε και εγώ έκανα την κίνηση να το κρεμάσω στον καθρέφτη του τζίπ. Και έτσι με το κασκόλ στο τζίπ και την τρέλλα μας κάναμε γύρο θριάμβου στην Ομόνοια στις 11:30 το βράδυ μέσα στο κέντρο της Αθήνας. Και εκεί γίνετε ένα ακόμα θαύμα. Ξαφνικά απο τα στενά βγαίνουν ΠΑΟΚια ουρλιάζοντας και σε δέκα λεπτά βρεθήκαμε περίπου 400 άτομα να πανηγυρίζουμε την κατάκτηση του Κυπέλλο Κυπελλούχων ομάδων Ευρώπης του 1991.

Ποτέ μου δεν σκεφτόμουν απο το 1983 που πρωτοπήγα σε αγώνα μπάσκετ του Π.Α.Ο.Κ. με την Ε.Α.Λάρισας στο Παλαί οτι κάποτε θα πανηγύριζα την κατάκτηση ενός ευρωπαϊκού τίτλου. Ήταν όμως αποτέλεσμα δουλειάς και υπομονής που είχε σαν εκφραστή τον τότε πρόεδρο του Ερασιτέχνη Π.Α.Ο.Κ. Νίκο Βεζυρτζή. Ένας άνθρωπος που κυριολεκτικά καταστράφηκε για να μπορέσει να κάνει τον Δικέφαλο μεγάλο και τρανό σε Ελλάδα και Ευρώπη. Και τα κατάφερε. Δυστυχώς όμως όσοι τον διαδέχτηκαν κατάφεραν το αντίθετο. Αυτό όμως είναι κάτι με το οποίο θα ασχοληθώ στο εγγύς μέλλον. Σήμερα μόνο ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου απο εκείνη την ημέρα..................

Πέρασαν κιόλας 20 χρόνια απο εκείνη την ημέρα και δυστυχώς πολλά έχουν αλλάξει τόσο στο ελληνικό όσο και στο παγκόσμιο μπάσκετ. Αλλαγές που δεν έγιναν αρεστές σε πολύ κόσμο του αθλήματος οι οποίοι και αποστασιοποιήθηκαν. Η καψούρα για την ομάδα αλλά και για το άθλημα παραμένει και αναζητά την αφορμή. Ελπίζω κάποια στιγμή να μας δωθεί και να ξαναζήσουμε όλοι εκείνες τις στιγμές. Ως τότε υπομονή και αγώνας.

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://paokland.net/index.php?option=com_content&view=article&id=267&catid=64&Itemid=69
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: http://www.paokland.net/

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 18 Μαρ 2011, 23:04

Το 'να μάτι να μας βγει τ'άλλο...ΘΑ ΠΕΤΑΞΕΙ....
Σμαράγδα Μπασάκου

Οι γνώμες είναι σαν την ανάσα όλοι έχουν απο μία.Δεν μπορώ να περιγράψω πως νιώθω γιατί...Ό,τι κι αν πω θα ακουστεί γραφικό και πιστεύω πως έτσι νιώθετε κι εσείς.Γιατί δεν παίξαμε μπάλλαααααα;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Γιατίιιιιιιιιιι;;;;;;; Απ ξέχασα δεν μπορώ να ρωτήσω ,δεν μπορώ να εκφράσω την αγανάκτηση μου για το αγωνιστικό του θέματος επειδή έχω να ασχοληθώ και πάλι με τιμωρίες ,με το ποιος φταίει για τα επεισόδια με το να προσπαθώ να αποδείξω σε έναν ολόκληρο κόσμο και ντουνιά οτι ο ΠΑΟΚ είμαστε εμείς και όχι ο κάφρος που πέταξε τον πυρσό στον Σάχα.Θέλω την Τούμπα μου γεμάτη.Θέλω την οικογένεια στο γήπεδο,θέλω να βλέπω πιτσιρίκια να φωνάζουν" ΠΑΟΚΑΡΑ ΣΆΓΑΠΩ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΝΑΡΚΩΤΙΚΟ "για να μην πάνε ποτέ τους σε πραγματικά ναρκωτικά.Θέλω να ταξιδεύω στην Ευρώπη ,θέλω να έχω την Κυριακή μουουουουουου.Την δικαιούμαι ρε γαμώτο.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΟΚΟΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΙΓΗ Η ΠΟΛΥ ΤΡΕΛΛΑ .ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΧΛΜ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΩ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΩ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΟ ΒΡΑΚΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΩ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΑΣΠΑΖΕΤΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ.ΑΠΑΙΤΩ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΟΜΩΣ ΟΛΩΝ !ΤΟΝ ΑΠΑΙΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ .

Πήγα και Βόλο είδα ,έφαγα τα δακρυγόνα μου και έφυγα...Δεν μίλησα .Ήμουν και στην Τούμπα που θα ήταν δήθεν 30000 χιλιάδες Παόκια έφαγα τα δακρυγόνα μου και δεν μίλησα,τώρααααααα; ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ Ε; ΝΑ ΠΑΡΩ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΔΗΞΩ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙ;

Θέλω να βρίσω την ομάδα και είμαι αναγκασμένη να την υποστηρίξω .Θέλω να βρίσω τον Ζαγόρ και είμαι αναγκασμένη να τον υποστηρίξω,θέλω να ΣΩΣΩ ΤΟΝ ΠΑΟΚ και είμαι αναγκασμένη να κάθομαι και να κοιτάω σαν μια γιαπωνέζα που έβλεπε το τσουνάμι να της παίρνει το παιδί από τα χέρια και δεν μπορούσε να κάνει τίποτα.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΤΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ .ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟΣΒΕΣΗ ΘΥΣΙΩΝ ΘΕΛΕΤΕ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ .ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΘΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ .ΟΣΟΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΕΥΡΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ,ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΤΕ .ΚΑΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΞΥΠΝΗΣΑΤΕ ΤΟ ΗΦΑΙΣΤΕΙΟ ΠΟΥ ΕΒΡΑΖΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ .ΣΑΣ ΛΕΓΑΜΕ ΚΑΝΤΕ ΗΣΥΧΙΑ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΟΠΑΝΟΥΣΑΤΕ ΤΗΝ ΓΗ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ,ΣΑΣ ΛΕΓΑΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΑΤΕ .ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΑ @@ ΝΑ ΥΠΟΣΤΕΙΤΕ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ .ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ ΓΟΥΜΕΝΟΥ ΠΑΠΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.ΤΙΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΤΣΟΥΝΑΜΙ .

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ !

http://paokland.net/index.php?option=co ... &Itemid=70
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: http://www.paokland.net/

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 18 Μαρ 2011, 23:06

20 Ώρες μετά ...(συντάχθηκε από τον Νίκο Σαρίκα)

20 Ώρες μετά....

και με καθαρότερο μυαλό πια...μετά από μια νύχτα όπου κοιμήθηκα το πολύ 3μιση ωρίτσες....δε με απασχολεί πλέον...το αν ήταν σωστό ' ή όχι να γίνουν τα χθεσινά....διότι κάθε είδους επεισόδια γίνονται τώρα τελευταία...από σχεδόν όλους τους οπαδούς της ΣΟΥΠΑ λιγκ και όχι μόνο.

Έγινε μόδα βλέπετε αλάνια........

όπως και κάποτε ίσως και τώρα ακόμα μόδα είναι να είσαι στη 4 με το γκομενακι και να σαλιαρίζεις....αλλά ΠΑΟΚ είσαι ΞΑΦΝΙΚΑ....ναι...και πας στη 4 ....XAIBANI.

Ας πάμε όμως στα χθεσινά....

Το κλίμα χτες ήταν φανταστικό...ο κόσμος έδωσε το παρόν....35000 και πλέον φίλαθλοι γέμισαν την καταπονημένη από τα χρόνια Τούμπα για να στηρίξουν την ομάδα να πάρει ένα τίτλο που δικαιούται εδώ και χρόνια....μια ομάδα που βάση της φετινής έστω σεζόν....(για να μη συμπεριλάβω και τη περσινή)είναι φτιαγμένη για τα δύσκολα και σημαντικά ματς....που έδηξε έως σήμερα πως κατέχει το μυαλό ...την υπομονή...και την ικανότητα να διαχειρίζεται τέτοια παιχνίδια....και αυτό περίμενε ο κόσμος να δει.....(άσε τι είδε) ένας κόσμος που όπου χρειάστηκε ήταν εκεί....

Και απορούσα πράγματι αν βγω χτες από τη 4 και δε πέσει κατά τη διάρκεια του ματς....

Ως το γκολ βέβαια.....γιατί μετά άρχισε η τούμπα να μυρίζει ΚΑΚΑΚΙΑ...

ΝΑΙΙΙΙΙΙ... ΚΑΚΑΚΙΑ...αδέλφια...και μάλιστα βρωμερά κακακια ....γιατί όπως και με τον δαφνοστεφανωμενο γκέι μετά το γκολ....μουγκά στη στρούγκα!!!

Εμένα όμως

άλλο μου μυρίζει.....και δεν έχει να κάνει με τα βρωμερά κακακια από πριν...

Δυστυχώς όμως δεν έκατσα να γράψω τις σκέψεις και αμφιβολίες μου ΠΡΙΝ το ματς που με παρότρυναν κάποιοι....διότι προτιμώ να κάνω βιντεάκια...και όχι να γράφω .Σήμερα όμως είπα να γράψω....και αυτό διότι όλα άρχισαν με ένα απλό post στο τοίχο μου που απλά δε χωρούσε...και εξελίσσεται πλέον σε κείμενο που και πάλι σκέπτομαι αν το postαρω η' όχι......





Ας συνεχίσω λοιπόν μετά τη μεγάλη αυτή παρένθεση....

Γι αυτό που με μύριζε λέγαμε.....ναι....αυτό το άλλο ....αυτό λοιπόν το άλλο δεν έχει να κάνει με διαιτησία και σφαγές που είναι στο καθημερινό πρόγραμμα της ΣΟΥΠΑ λιγκ....

γιατί ως γνωστόν....έτσι και αλλιώς δε θελαν ρε Παοκτζη να κατεβάσεις 50000 κόσμο κάτω και μάλιστα 1μερα πριν τη πρωτομαγιά.....πως να το κάνουμε.??

Πόρτο επιτέλους χαμπάρι!!!

Προβλέψιμο το χθεσινό σενάριο.....αλλά ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΣΦΑΓΗ......να σας πω την αλήθεια ..... ΓΙΑ να γίνουν αυτά που έγιναν....ΟΧΙ έτσι.

Έγιναν όμως ….και έγιναν από μια μερίδα ανεγκέφαλων που πολλοί λένε πως δεν είναι ΠΑΟΚ....είναι αναρχικά στοιχειά.....δεν αγαπανε την ομάδα κλπ κλπ....(Φτάσαμε να βρίσκουμε δικαιολογίες σα το βαζελο τη φετινή σεζόν με τους αναρχικούς που τάχα ήταν έξω από το γήπεδο και καναν επεισόδια αν το θυμούνται μερικοί και που τελικά αθωώθηκε από την πειθαρχική επιτροπή).

ΠΑΟΚ ήταν αυτοί οι 20-50-100…ας μη κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας αλάνια.

ΠΑΟΚ ήταν…..και εντολές εκτελούσαν…!!!!

Πρόεδρε..θα τα βάλω μαζί σου σήμερα...δεν είμαι αναρχικός...ούτε παοκζης των τελευταίων 3 ετών.....είμαι ΠΑΟΚ γιατί κατάγομαι από τη ΠΟΛΗ...γιατί μεγάλωσα ταυτόχρονα με τον ΠΑΟΚ...γιατί δεν έγινα ΠΑΟΚ έτσι απλά όταν μικρός έπρεπε να διαλέξω ομάδα. Υποψην πρόεδρε πως πρώτη φορά ταχω μαζί σου. Δεν έχω στοιχειά.....μόνο ενδείξεις θα σου τις επισημάνω....και βγάλτε όλοι τα συμπεράσματα σας

Λοιπόν...ζαγορ...σε αγαπάμε σε εκτιμάμε…. και επειδή σε αγαπάμε και σε εκτιμάμε… έχω να σε κάνω μια πρόταση...γιατί αρχίζω και έχω τις αμφιβολίες μου από χτες για το πώς χειρίζεσαι το κόσμο του ΠΑΟΚ .

Μήπως του χρόνου επειδή μπάτσοι δε μπαίνουν στις θύρες...αλλά μόνο σεκιουριταδες ....φιλοτιμηθείς και κάνεις κάτι για τη κατάσταση αυτή. Έξω από τα τουρνικέ πριν κάθε μεγάλο ματς γίνεται πόλεμος. Είχες τη BRINKS …έβαλες τη ΤΑΛΟΣ. Σιγά τα αυγά.

Πως το αντιμετωπίζεις??

Μαζεύεις σεκιουριταδες με @@....δε ξέρω που θα τους βρεις....εσύ ξέρεις..κάτσε και ψάξε..τόσες σχολές καράτε υπάρχουν .Θέλω 2000 τέτοιους σεκιούριτι στη 4 του χρόνου .Γιατί και εγώ αλλά και εσύ και όλοι μας ξέρουμε πως τα παιδιά της σεκιούριτι που παίζουν ξύλο στα τουρνικέ...αλλά και μέσα στο γήπεδο είναι παιδιά σα και εμένα...και τους ποιο πολλούς...παιδιά που δε βρίσκουν αλλού δουλειά και που πληρώνονται για τις 7-8 ώρες τους εκεί στη Τούμπα με 23 ευρώ!!

Κάτσε εσύ λοιπόν χτες να σταματήσεις το ψυχακια με το πυρσό στο χέρι να κάνει ντου στο γήπεδο...για 23 ευρώ + ένσημο.

Δε σε λέω από τη μια μέρα στην άλλη να γίνει αυτό .Δεν είσαι μάγος… ούτε και εμείς ζώα όμως οι υπόλοιποι.

Θες να προστατέψεις την ομάδα?

Κάντο!

Κάντο και ανέβασε στο κάτω κάτω και τα εισιτήρια αν δε βγαίνεις οικονομικά όπως λες ….βαλε σεκιούριτι όμως που έχουν τα @@ να κάνουν τη δουλειά τους .Δε χρειάζεται να συνεννοηθείς με τις υπόλοιπες Π.Α.Ε γι αυτό το ζήτημα. Κάνε την αρχή και εμείς μαζί σου.

Ας πάμε όμως και στο κυρίως θέμα …γιατί το θέμα μας δεν είναι οι σεκιουριταδες.

Κάτι άκουσα πως είπες Ζαγορ…. λες «δε γίνομαι εγώ σα τα αλλά τα λαμόγια»

Κ Α Ρ Φ Ω Ν Ε Σ Α Ι !!!

Λέω εγώ τώρα με το φτωχό μου το μυαλό.

Και καρφώνεσαι …γιατί απλά δε γίνεται μια ομάδα που κέρδισε με ανατροπή το δαφνοστεφανομενο Γκέι....που έκανε τέτοια πορεία στην Ευρώπη.....να κάνει ΜΟΛΙΣ 1 φάση....στο ΠΟΙΟ ΚΡΙΣΙΜΟ ΜΑΤΣ της έως τώρα χρονιάς...και μάλιστα η μπάλα να πάει 10 μετρά εκτός εστίας από προφανή θέση για γκολ.....

Κάτι άλλο μου μυρίζει σε λέω. Μακάρι να βγω ψεύτης γιατί όλοι σε αγαπάμε και σε στηρίζουμε.

Ζαγορ...μετά τα χθεσινά....όπως και στο περσινό ματς με τα Γιάννενα....αλλά και τους απλήρωτους παίκτες...επί 7 μήνες....επέτρεψε μου να χω τα ερωτηματικά μου προς το πρόσωπο σου πια μετά από 3μιση χρόνια.....

Να σε πω πως τα είδα όλα εγώ??Σαν ένα καλοστημένο εργακι του Σπίλμπεργκ. Ναι… έτσι… και ίσως όχι μόνο εγώ.

ΣΕΝΑΡΙΟ??

Το εξής :

Δε κατεβαίνεις Αθήνα με 50000 κόσμο .Χώνεψε το...είτε σε αρέσει είτε όχι!

Βρες τρόπο ...δε ξέρω πως...και χάσε το ματσάκι.....!!!

Δε γίνεται και να σε σφάξω απ ότι καταλαβαίνεις....γιατί ίσως θρηνήσουμε και θύματα και πάει αλλού η βαλίτσα .Οπότε βρες εσύ μόνος σου λύση.

Με το αζημίωτο όλα αυτά βέβαια....

Και αν γίνει και καμιά ψιλομανουρα…. δε πειράζει μωρέ... χρέωσε τα στους αναρχικούς .Το μάθαμε το παραμύθι.

Γιατί απλά δε σε θέλω εδώ στη χαβούζα 1 μέρα πριν την πρωτομαγιά .Και άμα δε μπορείς να το στήσεις…. θα σε ξηλώσω εγώ… εγώ… ο ..Χ …Ψ… Ω …της ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ. Θα βρω το τρόπο.

Μας μπήκαν ψιλοί στα αυτιά ζαγορ με όλα αυτά και δικαιολογημένα!!!

Σε θεωρούμε ικανό και άξιο πρόεδρο… απέδειξε το επιτέλους..

Τέρμα το χαμηλά τη μπάλα… και θέλουμε δίκαιες και σωστές πρωτοβουλίες.

ΑΑΑΑΑ…. και κάτι ακόμα…….

ΖΗΣΗ άσε την εθνική και γυρνά ΠΙΣΩ ΤΩΡΑ!!!!!

Δε γνωρίζω τι έγινε μεταξύ σας…. βρείτε τα όμως.

Δε μπορείς μόνος Ζαγορ… δε μπορείς μόνος!!

Εμείς το καταλαβαίνουμε …..κατάλαβε το επιτέλους και εσύ!!

Και αφήνω στην απ έξω το Χαβο …γιατί εδώ και καιρό θέλουμε ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ!!

ΑΜΕΣΑ συνέντευξη Τύπου Ζαγορ, για να λυθούν πολλές απορίες μας.!!!

http://www.paokland.net/index.php?optio ... &Itemid=88
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: http://www.paokland.net/

Δημοσίευσηαπό funk » Παρ 18 Μαρ 2011, 23:35

:shock: :shock:
ειμαστε τσιγγανοι, μωαμεθανοι
τουρκοι προβοκατορες, και φιλοσκοπιανοι
Άβαταρ μέλους
funk
 
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: Δευτ 22 Νοέμ 2010, 20:41

Re: http://www.paokland.net/

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 29 Μαρ 2011, 23:58

Σκασμός .Τώρα μιλάει ο Π.Α.Ο.Κ...
Σμαράγδα Μπασάκου

Όλο αυτό το διάστημα που ο ΠΑΟΚ χρίζει αυτής της μεταχείρησης ,νιώθω να φουντώνει μέσα μου για πολλοστή φορά το αίσθημα της αγανάκτησης.Ξέρουμε και λέμε και με τα συνθήματα μας πως είμαστε μόνοι μας .'Ο ΠΑΟΚ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΟΛΩΝ' και πολλά άλλα...Γιατί όμως; Μόνο ο ΠΑΟΚ αδικείται;Μόνο ο ΠΑΟΚ έχει βιώσει στο πετσί του την άτυπη χούντα του παρακράτους των Αθηνών;

Μόνο ο Παοκτσής νιώθει την ανάγκη να αντισταθεί και να μην τους περάσει όσες τρικλοποδιές κι αν βρει στον δρόμο του; Κύριοι των άλλων ΠΑΕ του ελληνικού πρωταθλήματος δεν βλέπετε; Και με το κύριοι βάζω μέσα και τους οπαδούς σας .Είναι κακό να πείτε "ρε παιδιά αφήστε τον ΠΑΟΚ ήσυχο έχει φέρει αν μη τι άλλο τόσους βαθμούς στην Έλλαδα φέτος". Δεν υπάρχει καμία λογική σ' αυτήν την σιωπή . Δεν μπορεί να βλέπει όλη η ποδοσφαιρόφιλη Ελλάδα αυτά που γίνονται και να μην αντιδράει .


Πως γίνεται μια από τις μεγαλύτερες ΠΑΕ αυτής της χώρας να αναγκάζεται να λέει σας παραδίδουμε πλέον στην κοινή γνώμη και η κοινή γνώμη να σφυρίζει αδιάφορα; Ειλικρινά πως θέλετε να μας πείσετε ότι έχουμε κοινούς στόχους για εξυγίανση του ελληνικού ποδοσφαίρου όταν δεν υπάρχετε πουθενά; Ποιοι είστε πραγματικά εσείς οι άλλοι που δεν είστε το ΠΟΚ ;Τι γίνετε επιτέλους σ'αυτήν την ρημαδοχώρα; Μήπως κύριε Μπέο ,κύριε Πιλαδάκη ,κύριε Περούκα ,κύριε τάδε κύριε δείνα να σας φωνάζουμε απλά Μαρινοπατεράκη να τελειώνουμε; Μήπως οπαδέ της Λάρισας ,του Βόλου ,της Καβάλας,του Εργοτέλη,του ρουλάκου ,του ηρακλάκου,να σας φωνάζουμε απλά γαβροβάζελους να τελειώνουμε ;Πως γίνεται μόνο ο ΠΑΟΚ να ενοχλεί και πως γίνεται μόνο ο ΠΑΟΚ να αντιμετωπίζει αυτήν την γεννική άρνηση;Μήπως εντέλει ο Παοκτσής έχει δίκιο όταν σας λέει όλους πουθενάδες;

Κάπως έτσι πέφτουν κύριοι οι μάσκες .Η μοναδική ομάδα στην Ελλάδα που δεν ανήκει σε κανενός το άρμα είναι σας αρέσει δεν σας αρέσει, ο ΠΑΟΚ .Ο μοναδικός λαός που ανήκει μόνο στον εαυτό του είναι ο λαός του Δικέφαλου με τα καλά του και τα στραβά του μεν αλλά με την αλήθεια του οδηγό δε.

Από ΄δω και πέρα για να πάρει και μια κοινωνική προέκταση το θέμα θα πρέπει να γίνει σε όλους σας συνείδηση ότι δεν μπορείτε πλέον να κρυφτείτε είναι απλά ο ΠΑΟΚ μας εναντίον σας .Είναι η ντεμέκ Ελλάδα σας του βίσματος και της διαφθοράς,εναντίον της Ελλάδας μας των ιδεών και των αξιών.Ο ΠΑΟΚ έχει την δύναμη από μόνος του να απομονώνει τα κακώς κείμενα του και να πορεύεται στην διάρκεια των χρόνων γιατί πολύ απλά είναι αληθινός .Εσείς; ΣΙΩΠΗ ...ΣΚΑΣΜΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΜΕΙΣ .

http://paokland.net/index.php?option=co ... &Itemid=70
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: http://www.paokland.net/

Δημοσίευσηαπό bob » Δευτ 29 Αύγ 2011, 14:23

Σάββατο, 27 Αυγούστου 2011
Αφού μάθαμε τους εχθρούς του Π.Α.Ο.Κ. ας μάθουμε ποιοι είναι οι σύμμαχοι του.

13:24 | γνώμες

Σύμμαχος είσαι όταν αποδέχεσαι τον κουμπάρο στην ΠΑΕ, που στα χρόνια της παντοκρατορίας του, η παράγκα έγινε ουρανοξύστης και έστησε ο θρήνος την μεγαλύτερη του παράδοση στην Τούμπα.
Σύμμαχος είσαι όταν αποδέχεσαι το δεκανίκι του γούμενου με τιμές μεσσία και αυτοκρατορικό συμβόλαιο.
Σύμμαχος είσαι όταν αποδέχεσαι το χαμηλά την μπάλα και ότι πούνε οι άλλοι, ακολουθώντας την προσταγή του κατεστημένου.
Σύμμαχος είσαι όταν αποδέχεσαι την πολιτική δημοσίων σχέσεων ώστε να μην χαλάσουμε το προφίλ μας με αυτούς που μας ανέδειξαν.
Σύμμαχος είσαι όταν αποδέχεσαι την κοροϊδία στο θέμα της ρύθμισης των χρεών, με αποτέλεσμα η ΠΑΕ να είναι εγκλωβισμένη και εξαρτώμενη από τις ορέξεις του συστήματος.
Σύμμαχος είσαι όταν αποδέχεσαι την ψήφο προς τον Μαρινάκη για τις θέσεις των συμβούλιων, την διαρκή σου απουσία από τα κέντρα των αποφάσεων, αλλά και την θετική σου στάση ώστε να πάρουν καίριες θέσεις των δικαιοδοτικών οργάνων άνθρωποι που αυτή την στιγμή είναι προφυλακιστέοι.
Σύμμαχος είσαι όταν αποδέχεσαι από τους διαχειριστές, που ήρθαν να εξυγιάνουν την ομάδα, εξαιτίας της κακής τους διαχείρισης και μόνο(τίποτα μεμπτό προς την τιμιότητας τους), να χρεώνουν την ΠΑΕ εκατομμύρια ευρώ, όταν στην τελευταία χρήση είχαμε 26 μύρια έσοδα.
Σύμμαχος είσαι όταν αποδέχεσαι τα τραγικά λάθη στον σχεδιασμό της ομάδας(πέρσι δεν είχαμε προπονητή και φέτος δεν έχουμε το βάθος σε έμψυχο υλικό για να βγάλουμε την χρονιά με πορεία πρωταθλητισμού) και βγάζεις την μούγκα.
Σύμμαχος είσαι όταν αποδέχεσαι τα πήγαινε έλα παραγόντων της ΠΑΕ χωρίς να δίνουν λογαριασμό σε κανέναν.
Σύμμαχος είσαι όταν αποδέχεσαι τις ανακοινώσεις της ΠΑΕ που διαχωρίζουν τον κόσμο του Π.Α.Ο.Κ. σε εχθρούς και μη, με αποτέλεσμα να υπάρχει ο κίνδυνος διχαστικών τάσεων στις κερκίδες του ναού.
Σύμμαχος είσαι όταν αποδέχεσαι στο σωτήριο έτος 2011 η ΠΑΕ να μην έχει ένα κατάστημα για να πουλάει τα προϊόντα της.
Σύμμαχος είσαι όταν αποδέχεσαι τα πάντα και το μόνο που σου επιτρέπεται είναι να αναφωνείς ζήτω ο "αυτοκράτορας".

Ας δούμε μερικούς εχθρούς από το παρελθόν που έδωσαν την ΖΩΗ τους για τα τέσσερα ιερά γράμματα





Καλό θα είναι όταν γράφεις ανακοινώσεις να προσέχεις τις εκφράσεις σου και να μην χρησιμοποιείς διχαστικές λέξεις. Ο κόσμος του Π.Α.Ο.Κ. όλα αυτά τα χρόνια το μόνο που κάνει είναι να προστατεύει το κύρος του Π.Α.Ο.Κ. και τίποτα άλλο. Το τελευταίο που μπορεί να περιμένει από ανθρώπους που τουλάχιστον δεν έχουν χάσιμο από την ενασχόληση τους με την ΠΑΕ είναι να διαχωρίζουν τον κόσμο. Δηλαδή θα πω ένα παιδάκι που θα ανάψει έναν πυρσό ή θα πηδήξει ένα κάγκελο για να αγκαλιάσει ένα ίνδαλμα του εχθρό;
Υπάρχει καλύτερος τρόπος, να περάσεις τις θέσεις σου και να είσαι αρεστός σε όλη την μάζα. Αλλά που, με την επικοινωνιακή πολιτική της πλάκας που ακολουθείτε;
Όσοι με γνωρίζουν δεν έχουν δει ποτέ στα χέρια μου πυρσό, άρα εμένα δεν θα μου λείψει καθόλου, δεν μπορείς όμως εξαιτίας παράλογων-ακραίων αποφάσεων από κυβερνήσεις που έχωσαν την χώρα μέσα, να χαρακτηρίζεις ανθρώπους που δίνουν την ζωή τους για τον Π.Α.Ο.Κ ως εχθρούς. Και στην τελική ποιος είσαι εσύ που θα μιλήσεις για εχθρούς;

υγ Ήδη ψάχνω να σπρώξω το διαρκείας μου σε κάποιον σύμμαχο του Π.Α.Ο.Κ. γιατί με τα μυαλά που έχω δεν χωρώ σ αυτή την συμμαχία.






ωραίο κείμενο,μπράβο στον φίλο που το έγραψε!
ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΟΥΕΦΑ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΠΡΕΦΑ
ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΡΩΤΟ ΒΡΕΙΤΕ ΤΡΟΠΟ
Άβαταρ μέλους
bob
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38

Re: http://www.paokland.net/

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 29 Αύγ 2011, 14:34

Aμα τον ξερεις αυτον που το έγραψε σε παρακαλώ πες του να πάψει να ψάχνει "συμμαχο" να δώσει το διαρκείας του.
Ας το στειλει σε μένα.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9430
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: http://www.paokland.net/

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 30 Αύγ 2011, 01:03

Aπιστευτο το βιντεο...
Ο ΠΑΟΚ οπως ξεραμε..
'Ο λαος για τον οποιο γιναμε ΠΑΟΚ..
Η κερκιδα στην οποια προσκυνησαν απαντες!

ΥΓ. Το σαιτ γιατι δεν μου το βγαζει πλεον?
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: http://www.paokland.net/

Δημοσίευσηαπό bob » Τρί 30 Αύγ 2011, 01:14

giapas έγραψε:Aμα τον ξερεις αυτον που το έγραψε σε παρακαλώ πες του να πάψει να ψάχνει "συμμαχο" να δώσει το διαρκείας του.
Ας το στειλει σε μένα.



δεν τον ξερω,αν θες όμως το διαρκείας τόσο πολύ μπορείς να στείλεις μειλ στην σελίδα!
μην τα λες σε εμένα,εγώ απλά συμφώνησα με το κείμενο|!
ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΟΥΕΦΑ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΠΡΕΦΑ
ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΡΩΤΟ ΒΡΕΙΤΕ ΤΡΟΠΟ
Άβαταρ μέλους
bob
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38


Επιστροφή στο Οπαδικά sites

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης