paok-panoapola.blogspot.com

Re: paok-panoapola.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό DC » Τετ 11 Ιούλ 2012, 01:15

Μάλιστα .... το άρθρο ξεκινάει ξεχωρίζοντας τους ρόλους των οπαδών από αυτούς του προπονητή και του .... υποκινητή (δεν κατάλαβα τι είναι αυτό) αλλά στην συνέχεια κάνουν οι ίδιοι υποδείξεις σε παίκτες και διοίκηση (ως τι, δεν ξέρω).
ΟΚ. Ό,τι πείτε.
Ακουστήκατε κι εσείς. :lol:
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: paok-panoapola.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό free4 » Κυρ 15 Ιούλ 2012, 23:34

ΛΑΕ ΤΟΥ Π.Α.Ο.Κ ΞΥΠΝΑ!!!

Η κατάσταση στα οικονομικά του Δικεφάλου πάει από το κακό στο χειρότερο. Η αβεβαιότητα είναι μεγάλη και οι υποχρεώσεις τεράστιες αναλογικά με τις δυνατότητες του συλλόγου μας.

Όσο και αν κάποιοι αρνούνται να το αποδεχθούν, κάθε μέρα που περνάει χωρίς ο Π.Α.Ο.Κ να βρίσκει λύσεις στα οικονομικά του προβλήματα, η ομάδα μας πλησιάζει όλο και περισσότερο στην άκρη του γκρεμού.

Επενδυτής δεν υπάρχει, με τον Σαββίδη να κάνει το κομμάτι του και τον Καμπάνη να πουλάει τρελίτσα…

Ο ΑΣ και ο θεματοφύλακας Κατσαρής σφυρίζουν αδιάφορα, ο πρώην κάνει διακοπές στις Μαλβίδες δίχως ίχνος τύψεων και ντροπής για τα κατορθώματα του, ο Βιολίδης αποπληρώνει το χρέος του σε άτοκες δόσεις σαν να είμαστε κατάστημα ηλεκτρικών, ο κόσμος νιώθει πληγωμένος, ξενερωμένος, αηδιασμένος γυρίζοντας την πλάτη στην ομάδα με πρόφαση(όχι σε όλες τις περιπτώσεις) την οικονομική κρίση, τη στιγμή που το Π.Α.Ο.Κτσήδικο οπαδικό κίνημα μοιάζει να έχει άλλα προβλήματα στο κεφάλι του και όχι την συσπείρωση του κόσμου για να βοηθήσουμε την ομάδα…

Και στην μέση όλων αυτών ο Ζήσης Βρύζας μόνος του να προσπαθεί να σώσει, με τα καλά και τα αρνητικά του, οτιδήποτε δεν έχει καταστρέψει η λαίλαπα της κακοδιαχείρισης Ζαγοράκη.

Κάτι μας είπες…τίποτα καινούργιο που δεν ξέρουμε;

Το σενάριο που λεει ότι ο Βρύζας σηκώνει τα χέρια ψηλά και σκέφτεται μέχρι και το ενδεχόμενο αποχώρησης το έχει σκεφτεί κανένας;

Γιατί ο άνθρωπος (με τα καλά και τα στραβά του) ανέλαβε για να βοηθήσει, να διαχειριστεί καλύτερα και πιο αποτελεσματικά τα έσοδα της ομάδας προκείμενου να μην κινδυνεύσει η επιβίωση μας, η ύπαρξή μας. Πως θα το καταφέρει αν δεν υπάρχει ανταπόκριση από όλους μας;

Με το να “τιμωρούμε” τον Βρύζα για τα λάθη του Ζαγοράκη, όχι απλά δεν λύνουμε το πρόβλημα και δεν αποδίδουμε δικαιοσύνη, αλλά το διογκώνουμε κάνοντας ακόμη μεγαλύτερο κακό στην ίδια μας την ομάδα, αλλά και στους ίδιους μας τους εαυτούς.

Προσωπικά ήμουν από εκείνους που τα τελευταία δύο χρόνια είχα επιλέξει να μην στηρίζω τις διοικήσεις Ζαγοράκη γιατί ένιωθα, έβλεπα, καταλάβαινα το κακό που έχει κάνει στην ομάδα μου…

Είμαι και εγώ ένας προδομένος, ένας αγανακτισμένος Π.Α.Ο.Κτσής που έχει ξενερώσει, όμως δεν μπορώ να μην βοηθήσω και πάλι την ομάδα μου να σταθεί στα πόδια της για ακόμη μια φορά. Είναι καθήκον μου, είναι καθήκον όλων μας!

Σε λίγες ημέρες ο Βρύζας θα μιλήσει ανοιχτά στον κόσμο του Π.Α.Ο.Κ ζητώντας την βοήθεια μας. Και εμείς πρέπει να του την δώσουμε απλόχερα και ανιδιοτελή όπως κάνουμε πάντα για την ομάδα που αγαπάμε.

Διαφορετικά δύο μπορεί να είναι τα σενάρια…Ή θα αποχωρήσει αφήνοντας την ομάδα μας ακέφαλη ή θα αναγκαστεί να ξεπουλήσει έναν, δύο η ακόμη και τρεις παίκτες προκειμένου να βγει η χρονιά.

Και τότε τι θα λετε εσείς οι ξενερωμένοι γι αυτό; Ότι φταιει ο πρόεδρος;

Αν γυρίσουμε την πλάτη στην ομάδα, η ευθύνη θα βαραίνει όλους μας, καθιστώντας μας συνένοχους στο έγκλημα του άρχισαν οι διοικήσεις Ζαγοράκη.

Ο κόσμος του Π.Α.Ο.Κ για όσους δεν θυμούνται, ουδέποτε χρειαζόταν μεταγραφές αεροδρομίου, νικηφόρα αποτελέσματα, τίτλους, φρουφρου και αρώματα για να στηρίξει την ομάδα με εισιτήρια διαρκείας.

Αρκούσε η αγάπη, η τρέλα και η αγωνία για το αύριο αυτής της ομάδας…

Βοηθώντας με διαρκείας ή όπως αλλιώς μπορεί ο καθένας μας, βοηθάει τον Π.Α.Ο.Κ και όχι τον Βρύζα η τον κάθε Βρύζα.

Μπορεί ο πρώην να έκλεψε τα όνειρα μας, να υποθήκευσε το μέλλον μας και να πρόδωσε την εμπιστοσύνη μας, δεν μπορεί όμως να έχει πάρει και την αγάπη μας για τον Δικέφαλο! Δεν μπορεί! Δεν το πιστεύω!!!

Η πιο μεγάλη ώρα είναι τώρα αδέρφια. ΛΑΕ ΤΟΥ Π.Α.Ο.Κ ΞΥΠΝΑ ΠΡΙΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ! Η βοηθάμε η το διαλύουμε το μαγαζάκι…Καταλαβού;

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www.paokpanoapola.gr/2012/%CE%BB%CE%B1%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%80-%CE%B1-%CE%BF-%CE%BA-%CE%BE%CF%85%CF%80%CE%BD%CE%B1/
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: paok-panoapola.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 16 Ιούλ 2012, 09:43

free4 έγραψε:ΛΑΕ ΤΟΥ Π.Α.Ο.Κ ΞΥΠΝΑ!!!


Με το να “τιμωρούμε” τον Βρύζα για τα λάθη του Ζαγοράκη, όχι απλά δεν λύνουμε το πρόβλημα και δεν αποδίδουμε δικαιοσύνη, αλλά το διογκώνουμε κάνοντας ακόμη μεγαλύτερο κακό στην ίδια μας την ομάδα, αλλά και στους ίδιους μας τους εαυτούς.


Έτσι απλά..
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26715
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Οπαδικά sites

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης