http://www.paokeisai.com/

Re: http://www.paokeisai.com/

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Δευτ 15 Αύγ 2011, 10:53

Σε μια περίοδο που τα νέα για τον ΠΑΟΚ δεν είναι πολλά θέλω να γράψω και δυο πράγματα για το πρώτο μεγάλο ντέρμπι ρεάλ μπαρτσελόνα που είδαμε χθες για το σούπερ καπ της ισπανίας..Οι δύο κορυφαίες ομάδες του πλανήτη παίζανε και αξίζει να αναφερθούμε πιστεύω.
Σαν πρώτο συμπέρασμα μπορώ να πω ότι θα την έχει άσχημα φέτος η μπάρτσα.Βελτιωμένη πολύ η ρεάλ που αν και δεν είχε καινούριους παίχτες στην ενδεκάδα έδειξε να έχει δέσει και παιζει πολύ καλύτερο ποδόσφαιρο.
Πολύ βελτιωμένο είδα τον Μπενζεμά που μετά απο μια περιοδο προσαρμογής φαίνεται να έχει μπει για τα καλά στο κλίμα.
Πέρα από αυτό έδειξαν και χθες οι δύο ομάδες πως είναι φτιαγμένες από διαφορετικά υλικά.Πολύ τέχνη και τριπλα σε λίγα τετραγωνικά από την μπάρτσα αλλά καλύτεροι αθλητές οι της ρεάλ.Όταν τρέχουν σε ανοιχτό γήπεδο ο ρονάλντο,ο ντι μαρία,ο μπενζεμά καταπίνουν τους κοντούς της μπάρτσα.Αλλά οι άλλοι είναι τρομεροί με την μπάλα στα πόδια.
Πάντως αυτός ο σάντσεζ που πήραν οι καταλανοί μεγάλη μούφα μου φάνηκε.Τον είχα δει και σε βιντεάκια το καλοκαίρι και δεν μου γέμισε το μάτι και χθες επιβεβαιώθηκα.Μεγάλο γατάκι ο τύπος και με τίποτε δεν μπορεί να πάρει την θέση του πέδρο.
Καταρχήν από διασκελισμό ειναι μηδεν.Κάνει την πρώτη τριπλα και προσποίηση καλα και μετά δεν μπορεί να φύγει.Και δώσαν 40 εκατομύρια για αυτόν?Ο Βιειρίνια καλύτερος είναι..
Ο τιάγκο ήταν η έκληξη από πλευράς μπάρτσα.Παιχταράς ο γιος του Μαζίνιο.Το μήλο κάτω από την μηλιά δηλαδή..

Στην χθεσινή ρεάλ αν προσθέσεις τον υγιή φέτος κακά και τον κοεντράο θα είναι πολύ καλύτερη ομάδα.Βλέπω μεγάλες μάχες δηλαδή και διακινδυνεύω να πω κλείνω υπερ της ρεάλ.

Στα δικά μας τώρα άκουσα προχθές για μαγκέτ στον μπασκετικό ΠΑΟΚ και μπήκα να δώ τι πουλί είναι και αυτός.Και έπαθα την πλάκα μου.Τέτοιος αμερικανός παίχτης δεν έχει πατήσει το πόδι του στην Ευρώπη.Μιλάμε ο τύπος αν έρθει εδώ θα βάζει 40άρες,χωρίς υπερβολή ο τσίλντρες είναι δύο κλάσεις κάτω.Εκρηκτικό πρώτο βήμα που δεν το φτάνουν ούτε τα τσακάλια του nba εδώ θα τους περνάει για πλάκα.Και εκπληκτικά τελειώματα στο μπάσιμο με καρφώματα και λέι απ.
Δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοια περιπτωση να έρθει αυτό το υπερηχητικό όπλο στον ΠΑΟΚ.
Και από την άλλη ακούω τον Πέτζα να λέει δεν ξέρω και έχουν σχολείο τα παιδιά μου και @ιες..Καλά ρε Πέτζα μην μας πουλάς παοκτσηδιλίκη και παπά αν δεν έθεις τώρα να βοηθήσεις την ομάδα.Παίξε 3-4 παιχνίδια να πάμε ευρωλίγκα και αντε γεια.Προπόνηση θα είναι για σένα.Αν δεν έρθει αλλάζω γνώμη για αυτόν και τον προσθέτω σε άλλον έναν επαγγελματία που πέρασε από την ομάδα.


Τέλος για τον Φλωριδη να πω πως ακόμα και τώρα δυσκολέυομαι να πιστεψω ότι είναι αλήθεια.Ο τύπος όπως παρουσιάζεται λεφτάς και τρελαμένος είναι ένα όνειρο για τον παοκτσή και μου φαίνεται ότι κάποια στιγμή θα μας ξυπνήσουν.Ελπίζω τελικά να μην έχουμε προβλήματα με την επιτροπή και να αναλάβουν μαζί με τον Σαχπατζίδη.
http://www.paokeisai.com/(με αυτόματη ροή ειδήσεων και άρθρων για ΠΑΟΚ από όλα τα σάιτ!!)
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Οπαδικά sites

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες