http://toumpalibre.gr

http://toumpalibre.gr

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τετ 08 Σεπ 2010, 13:41

ο Λαός του Αρη και 2 φίλοι τους…

Όσες φορές φίλοι μου και αν έχουμε αναφερθεί στους οπαδούς του Αρη της καρδιάς μας, παίρνουμε σαν δεδομένο δύο πράγματα…

Πρώτον ότι είναι πάαααααααρα πολλοί , πιο πολλοί και από τα άστρα του γαλαξία μας, σύν του διπλανού, σχεδόν αμέτρητοι, και δεύτερον ότι είναι πάρα πολύ φανατικοί, τόσο μάλιστα που θα τους στρατολογούσαν και Αφγανοί Ταλιμπάν για επιδρομή σε αμερικάνικη πρεσβεία.

Και έρχεται τώρα ένας ακόμα αθλητικός δημοσιογράφος που ασχολείται με το ρεπορτάζ του Αρη να μας διαψεύσει, να γκρεμίσει την εικόνα αυτή που τόσο καιρό σαν πίνακα του Ντα Βίντσι ζωγραφίζαμε στο μυαλό μας…

Προηγήθηκε κάπου στα μέσα Ιούλη ένα ρεπορτάζ της εφημερίδας “Μετροσπορτ” η οποία ανέφερε ότι στον Αρη με το ζόρι έχουν πουληθεί 5000 διαρκείας. Πιο λίγα δηλαδή και από το χωριό μου , που μετράει μόλις 1250 κατοίκους. Πιο λίγα και από τον αριθμό των ψυγείων που μπορείς να συναντήσεις σε ιγκλού Εσκιμώων στον Β. Πόλο…Πιο λίγα και από τις θερμάστρες που θα μπορούσε να πουλήσει ένας μέτριος πωλητής σε βεδουϊνους στην Σαχάρα μέσα στον 15αύγουστο!

Τότε μάλιστα είχε βγει η κεντρική διοίκηση της ΠΑΕ Αρης με τον πρόεδρο του Σούπερ3 να διαψεύσει την είδηση αυτή, εκδίδοντας μια ανακοίνωση πιο μεγάλη σε μέγεθος και από την εγκυκλοπαίδεια “Britanica” στην φούλ βερσιόν της και λίγο πιο μικρή από την ομιλία του Φιντέλ Κάστρο στην βουλή της Κούβας , που διήρκησε 10 ώρες και 45’!!

Μην ανησυχείτε..Δεν πρόκειται να σας την διαβάσω, γιατί κάτι τέτοιο δεν θα το άντεχε να το ακούσει ούτε κουφός ασθενής σε 20ετή κώμα!

Με λίγα λόγια όμως τότε η κεντρική διοίκηση της ΠΑΕ σουπερ3 κατηγορούσε τον ρεπόρτερ του Άρη για ψεύδη, αφού δεν συνυπολόγισε λέει τα εισιτήρια των συνδέσμων που πούλησαν σε ομογενείς της Ν. Ζηλανδίας, της φυλής Παπούα-Παπούα , της Ιαπωνίας, και του Θιβέτ!

Και ξέρετε πόσο πολλοί είναι οι Θιβετιανοί μοναχοί ε? Μιλιούνια…ο Σούπερ3 Θιβέτ μάλιστα είναι από τους πιο σκληροπυρηνικούς! Εχετε δεί Σαολίν μοναχό με μπουλντογκοκαπελάκι? Φόβος και τρόμος σας λέω! Για να μην σας πώ για τις απλωμένες μπουλντογκοπετσέτες στα παράθυρα των μοναστηριών και στους δρόμους για τα Ιμαλαϊα…

Τελοσπάντων, για να μην σας τα πολυλογώ εγώ τους πίστεψα τότε, καθότι οι παροικούντες στην ΠΑΕ Αρης δεν μας έχουν συνηθίσει στα ψέματα, στις ανακρίβειες, στα παραμύθια, τις αναλήθειες και την προπαγάνδα. Γιατί λοιπόν να μην τους πιστέψω?

Ελα μου όμως που ξαφνικά σήμερα το πρωϊ έπεσε στα χέρια μου η εφημερίδα ΕΞΕΔΡΑ και ενας άλλος αρειανός ρεπόρτερ ανέφερε ότι με το ζόρι και με πιέσεις τα εισιτήρια έφτασαν στις 6.500 !! Πιο λίγα δηλαδή από ότι πούλησε ο Πυρσός Γρεβενών…που έχει διαλυθεί εδώ και τρείς μήνες!

Ασε που τα πιο πολλά πουλήθηκαν όταν έβγαλαν τις προσφορές που ήθελε με κάθε αγορά διαρκείας, δώρο μια σύνδεση στην Vodafone, ένα I-Phone4, ένα Λαπτοπ, μια 32αρα τηλεόραση μαζί με το Home Cinema, μια ψηστιέρα μπάρμπεκιoυ και δώρο τα κάρβουνα για ένα χρόνο!

Δεν ξέρω…κλονίστηκα…κατέρρευσε στα μάτια μου κάθε εικόνα για τους αρειανούς οπαδούς! μα να είναι τόσο λίγοι τελικά? Αυτοί που με είχαν πείσει ότι είναι αμέτρητοι? Φανατικοί υποστηρικτές?

Βέβαια έπρεπε κάτι να ψιλιαστώ όταν τους ρωτούσα γιατί δεν έχω δεί το Βιελάνθης γεμάτο και μου απαντούσαν ότι ανακαινίζεται και οι θύρες από 1- 9 δεν έχουν δοθεί ακόμα στο κοινό.

‘Η όταν τους ρωτούσα γιατί δεν τους έχω δεί ποτέ σε άλλο γήπεδο και μου έλεγαν ότι φταίει ο ΟΑΣΘ που δεν έχει συχνή συγκοινωνία…

Αυτοί λοιπόν είναι οι φανατικοί υποστηρικτές που θα τους ήθελαν και οι Ταλιμπάν? Αυτούς δεν θα τους ήθελε όχι Ταλιμπάν για βομιβιστές, αλλά ούτε 5χρονο παιδάκι για να τους σκάει κροτίδες τις απόκριες!

Τι να πώ…απελπίστηκα…σοκαρίστικα…αρχίζω να φοβάμαι ότι και οι 50 τίτλοι που ισχυρίζονται ότι έχουν πάρει, μπορεί να μην είναι αληθινοί…να μην υπάρχουν!

Αρχίζω να πιστεύω ότι ο τεράστιος λαός του Αρη είναι φανταστικά όντα που έχει πλάσει ο φτωχός νούς των αρειανών οπαδών! Κάτι σαν τον “φανταστικό φίλο” που είχαν πολλά πιτσιρίκια στα παιδικά τους χρόνια. Φίλους που εφευρίσκανε όταν τα άλλα παιδάκια δεν τους έκαναν παρέα.

Μακάρι να μην είναι έτσι. Μακάρι να είναι όλα κατευθυνόμενα ψεύδη της παρέας του Ζαγοράκη που θέλει να πλήξει το ανυπέρβλητο μεγαλείο της κιτρινόμαυρης ιστορίας!

Γιατί αν υποψιαστώ ότι η διοίκηση της ΠΑΕ Αρης με κορόϊδευε τόσα χρόνια και ότι όλες οι πεποιθήσεις τους για το μέγεθος του Αρειανού λαού ήταν τρίχες, θα πέσω σε κατάθλιψη. Και άντε εγώ. Θα το αντέξω. θα συνέλθω πιστεύω. Ο Θιβετιανός αρειανός όμως?

Αυτός ο γνήσιος υπερασπιστής της Αρειανής ιδέας, στο εχθρικό περιβάλλον της Κινεζικής κυριαρχίας… Αυτόν τον σκεφτήκατε? πως θα τον κοιτάξετε στα μάτια και θα του πείτε πλέον οτι δεν είναι όλος ο πλανήτης Αρειανοί? Πως θα του πείτε τώρα ότι ο Βούδας δεν ήτα ιδρυτής του Σούπερ3 όπως μέχρι τώρα τους λέγατε?

Πώς θα τους πείτε ότι τα Ιμαλάϊα δεν είναι κιτρινόμαυρα και ότι το Εβερεστ δεν είναι η νέα κατοικία του Θεού Αρη , ο οποίος το προτίμησε από τον Όλυμπο επειδή ήταν πιο μεγάλο και του άρμοζε περισσότερο?

Πως θα τον πείτε τώρα ότι τα αστέρια στον ουρανό δεν είναι διαγαλαξιακοί σύνδεσμοι του Σούπερ3 αλλά απλά ακατοίκητοι πλανήτες?

Πως θα τον πείσετε τώρα ότι το Πεκίνο δεν είναι η πόλη του Θεού?

Αντε να σας δώ τώρα..Αντε να σας δώ πως θα τους πείσετε τελικά ότι ο Λαός του Αρη δεν είναι αμέτρητος, αλλά απλά κάτι πολύ μικρότερο σε μέγεθος?

Κατι δηλαδή σαν το “Λαό του Αρη και δύο φίλους του” …
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: http://voriosanemos73.blogspot.com/

Δημοσίευσηαπό novito » Τετ 08 Σεπ 2010, 14:58

:lol: :lol:

υ.γ. Δεν ειχαμε τοπικ για τ αλανακι τοσο καιρο?? Μονο στη καζουρα, ε? :roll:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: http://voriosanemos73.blogspot.com/

Δημοσίευσηαπό Billy4 » Τετ 08 Σεπ 2010, 15:06

Δεν βγάζει κείμενα πολύ συχνά αλλά όταν βγάζει είναι αποθέωση. Νομίζω είναι από τους λίγους που έχει μείνει στο παλιό στυλ καζούρας που θυμίζει εποχές ΠΑΟΚΤΣΗ.

ΥΓ: Νοβίτο με τρελαίνει το άβατάρ σου!!
ΠΑΟΚ, γιατί τα μυαλά μας πονάνε...!
Άβαταρ μέλους
Billy4
 
Δημοσιεύσεις: 1702
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ 2008, 12:06
Τοποθεσία: Manchester, UK

Re: http://toumpalibre.gr

Δημοσίευσηαπό novito » Δευτ 18 Οκτ 2010, 11:44

Σου έχει χαλάσει που λες ο Φούρνος Μικροκυμμάτων που είχες 3 χρόνια. Σου είναι όμως απαραίτητος και έτσι αποφασίζεις να τον αντικαταστήσεις.

Πάς λοιπόν στο Carrefour να παρεις καινούριο και πριν φύγεις σου λέει η γυναίκα σου "Να πάρεις τον PHILIPS άντρα μου που είναι καλός. Να μην αλλάζουμε κάθε δυό και τρείς"..

Πάς λοιπόν και εκεί παίρνεις χαμπάρι ότι ο PHILIPS κάνει 100 ευρώ και ο BLUE WAVE μόνο 65!! Σκέφτεσαι..Ιταλικός , αλλά γράφει "made in TaiwanΙ"...έλα μωρέ την ίδια δουλειά κάνουν" λες, και παίρνεις γεμάτος περηφάνεια για την έξυπνη επιλογή σου τον φτηνό..

Τον βάζεις στην πρίζα και πρίν καν να προλάβεις να ζεστάνεις τίποτα ο φούρνος αρχίζει να υπερθερμένεται σε σημείο ανατίναξης και τρομαγμένος τον πετάς από το μπαλκόνι του 8ου ορόφου!!

Γκρινιάζει η γυναίκα σου..

-Αφου σου είπα να πάρεις PHILIPS γιατί πήρες αυτό το σαράβαλο?

-Ασε μωρέ, που όλα τα ξέρεις..τον ίδιο είχαν δύο συνάδελφοι μου στην δουλειά ο Γιώργος και ο Σάββας και μου τον συνέστησαν ανεπιφύλακατα! ΄Ηταν και Ιταλικός...

-Ποιοί καλέ? ...ρωτά η γυναίκα σου έξαλλη..."ο ένας τρώει έξω,και ο άλλος τον χρησιμοποιεί 1 φορά κάθε εξάμηνο γιατί τρώει στης γκόμενας!"

-Ωχου! μην με πρήζεις...Οκ, έκανα λάθος...παρασύρθηκα...Θα πάω να πάρω καινούριο...
- Κοίτα μην πάρεις πάλι καμιά μπακατέλα! Πάρε PHILIPS να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο...

Πας λοιπόν σαν καλός νοικοκυραίος ξανά στο Carrefour, προσπερνάς ,ως παθών , με κλειστά μάτια και τρέχοντας τα ράφια με τους "BLU WAVE", και φτάνεις στα ράφια με τους PHILIPS και την στιγμή που ετοιμάζεσαι να αρπάξεις έναν από αυτούς, σου γυαλίζει στο διπλανό ράφι ένας "PSISTEX" ελληνικής κατασκευής, μόνο 35 ευρώ!!

Οπα λές. Ελληνικό προϊόν, ευκαιρία να στηρίξουμε την Ελληνική Οικονομία, ας πάρω αυτόν που είναι και πιο οικονομικός! Είδαμε και τον Ιταλικό τι κουμάσι μας βγήκε..

Γυρνάς και η γυναίκα σου σε κοιτάζει έκλπηκτη...

- Καλά ηλήθιος είσαι? Εγω Ελληνικό προϊόν δεν το πλησιάζω...να ζεσταίνεις εσύ το φαγητό!

- Μα αφού τον ίδιο είχαν 2 μπαρμπάδες μου στο χωριό στα Γρεβενά και όταν τους ρώτησα μου είπαν ότι είναι καταπληκτικός. Γιατί να ξοδέψουμε παραπάνω λεφτά λοιπόν?

- Μα οι μπαρμπάδες σου στο χωριό είναι τσομπάνηδες και δεν έχουν κάν ρεύμα στην στάνη!!!! Πως τον δοκίμασαν?...ρωτά συγχισμένη η γυναίκα σου!

-Ασε μας μωρέ! Ελληνικό προϊόν είναι! μια χαρά θα μας βγεί να δείς...

Την αγνοείς λοιπόν επιδεικτικά και τον στήνεις...

Στους 2 μήνες, το πρώτο φαγητό το ζέστανε σαν φρέσκο, το δεύτερο το ψιλομάυρισε, το τρίτο το έλιωσε από πάνω και απο κάτω το άφησε πάγο...το 5ο το έκανε σαν τον Φουτσίνι κάρβουνο,...το 10ο το εξαϋλωσε...και δεν άφησε ουτε το πιάτο...Στο 12ο ψήσιμο άρχισε να μουγκρίζει σαν θηρίο και να βγάζει φλόγες!

Το παίρνεις και το θάβεις άρον-αρον στον κήπο, αφού το τσιμεντώσεις πρώτα...γιατί πιστεύεις ότι είναι όργανο του Σατανά!!

Η γυναίκα σου γκρινιάζει που μένει νηστική , σε βρίζει (και δικαιολογημένα) από το πρωί μέχρι το βράδυ, απειλεί να σε χωρίσει αν ξαναπάρεις μπακατέλα, και εσύ αποφασίζεις να πάς να πάρεις επιτέλους τον PHILIPS..για να έχεις για κάποια χρόνια το κεφάλι σου ήσυχο!

Συμπέρασμα...

Εμεινες 3 μήνες νηστικός, κόντεψε να σε χωρίσει η γυναίκα σου , σε κοροϊδεύουν όλοι για τις μαλακίες σου, και έδωσες τελικά 200 ευρώ σύνολο για να πάρεις προϊόν των 100!!!

Πώς δηλαδή θα χαρακτήριζες ΕΣΥ τον εαυτό σου τώρα?

Για αυτό σου λέω...έστω και αργά , PHILIPS και πάλι PHILIPS...για να ησυχάσεις και εσύ , να ηρεμήσουν και οι άλλοι...

υ.γ...ΟΠΟΙΑΝΔΗΠΟΤΕ ΟΜΟΙΟΤΗΣ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΑΕ ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΗ!

http://www.toumpalibre.gr/index.php?opt ... Itemid=130
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: http://toumpalibre.gr

Δημοσίευσηαπό Bono » Δευτ 18 Οκτ 2010, 11:56

Μόνο που η ωραία και διδακτική αυτή ιστορία παρέλειψε να μας αναφέρει πως και τα Philips made in Taiwan είναι.
Ασε που μπορεί να μη φταίει καν ο φούρνος αλλά τα φαγητά που πήγες να ζεστάνεις.. ;)
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: http://toumpalibre.gr

Δημοσίευσηαπό Federacion » Δευτ 18 Οκτ 2010, 15:19

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΦΙΛΙΠΣ εδώ και τώρα!

κι ας βάζουμε απ τα περσινα.
εκεί που μας χρωστούσανε μας παίρνουν και το βόδι.
Άβαταρ μέλους
Federacion
 
Δημοσιεύσεις: 1682
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 09:53

Re: http://toumpalibre.gr

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 18 Οκτ 2010, 15:38

Eγώ θέλω panasonic
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9449
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49


Επιστροφή στο Οπαδικά sites

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες