metoxoi-paok1926.blogspot.com

metoxoi-paok1926.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό eliask » Κυρ 05 Σεπ 2010, 12:57

Αδέρφια έχει ξεκινήσει προσπάθεια συσπείρωσης, καταγραφής και οργάνωσης των μικρομετόχων της ΠΑΕ ΠΑΟΚ σχετικά με την περαιτέρω οργάνωση αντιδράσεων προς οφελος των συμφερόντων της ομάδας.

Πρέπει όλοι οι μέτοχοι της ΠΑΕ να εκδηλώσουμε ενδιαφέρον για την δημιουργία συλλόγου ή λέσχης ή όπως θέλεις κάποιος το λέει.

Περισσότερες πληροφορίες στο μπλόγκ που έφτιαξαν τα παιδιά
ΠΑΟΚΑΡΑ μου δεν είσαι η αφορμή, είσαι το ταξίδι!!!

ΑΔΙΑΦΟΡΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΛΕΝΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΝΟΙΩΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ
Άβαταρ μέλους
eliask
 
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευτ 14 Ιαν 2008, 20:18

Re: metoxoi-paok1926.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 05 Σεπ 2010, 13:25

Ωραία κίνηση πιστεύω, ας γίνει και σε κάποιον τομέα σωστή οργάνωση τουλάχιστον..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: metoxoi-paok1926.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό teacher » Κυρ 05 Σεπ 2010, 13:28

Προφανώς μιλάμε για αυτό

http://metoxoi-paok1926.blogspot.com/
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2217
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Re: metoxoi-paok1926.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό dimbar » Κυρ 05 Σεπ 2010, 13:39

πολλή καλή κίνηση, την περίμενα από καιρό, ώρα να οργανωθούμε
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: metoxoi-paok1926.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό gash04 » Κυρ 05 Σεπ 2010, 13:47

Και την πρωτοβουλία την έχει αναλάβει και οργανώνει ο η το? :ugeek:
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: metoxoi-paok1926.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό teacher » Κυρ 05 Σεπ 2010, 13:55

Καλό είναι να μάθουμε ποιοι πήραν την πρωτοβουλία. Επώνυμα όχι ανώνυμα
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2217
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Re: metoxoi-paok1926.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 05 Σεπ 2010, 13:58

σωστοι οι 2 προλαλησαντες.... :ugeek:
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: metoxoi-paok1926.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό kos » Κυρ 05 Σεπ 2010, 14:23

eliask έγραψε:Αδέρφια έχει ξεκινήσει προσπάθεια συσπείρωσης, καταγραφής και οργάνωσης των μικρομετόχων της ΠΑΕ ΠΑΟΚ σχετικά με την περαιτέρω οργάνωση αντιδράσεων προς οφελος των συμφερόντων της ομάδας.

Πρέπει όλοι οι μέτοχοι της ΠΑΕ να εκδηλώσουμε ενδιαφέρον για την δημιουργία συλλόγου ή λέσχης ή όπως θέλεις κάποιος το λέει.

Περισσότερες πληροφορίες στο μπλόγκ που έφτιαξαν τα παιδιά


σαν μετοχος δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να καταγραφω πουθενα. ειμαι στο μετοχολογιο της παε και μου ειναι αρκτεο. ας σηκωσω πρωτα τον κωλο μου και ας αρχισω να συμμετεχω στις γενικες συνελευσεις βλεπουμε.

το οτι η προσπαθεια ειναι ανωνυμη....... και δεν με εμπνεει και με κανει να εχω σκεψεις για το ποσο εξυπνο ειναι να καταγραφω και να δωσω στοιχεια σε καποιον που δεν ξερω ποιος ειναι και τι νταλκα βαραει.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4908
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: metoxoi-paok1926.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό fuzztone » Κυρ 05 Σεπ 2010, 14:31

Προς τη σωστή κατεύθυνση. Η ισχύς εν τη ενώσει. Αλλά ακόμη ημιτελές και πρόχειρο.

Σε κάθε περίπτωση απαιτείται βούληση και υποστήριξη από τον Α.Σ. που διαχειρίζεται τις μετοχές γούμενου.

Καλό θα ήταν ωστόσο η διακήρυξη να μην περιορίζεται σε κορώνες περί σπαθιών, ασπίδων, αδικιών και κατατρεγμού της ομάδας μας, αλλά να αναφέρεται σε ουσιαστικά ζητήματα στα οποία θα μπορούσε να παίξει πρωτεύοντα ρόλο μια τέτοια κίνηση.

Περιμένουμε περαιτέρω πληροφορίες. Η ανωνυμία σίγουρα δε βοηθά στο να πάρει κάποιος την προσπάθεια στα σοβαρά.

Υ.Γ. είναι τελείως διαφορετικό να συμμετέχει κάποιος ως εκπρόσωπος μιας μεγάλης ομάδας μικρομετόχων που θα κατέχει το 20-30% των μετοχών (ιδανικά τουλάχιστον πάνω από 33%), από το να συμμετέχει το χ-ψ άτομο με κατοχή μετοχών 100-200€.
Άβαταρ μέλους
fuzztone
 
Δημοσιεύσεις: 1197
Εγγραφή: Τρί 26 Φεβ 2008, 21:11

Re: metoxoi-paok1926.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό teacher » Κυρ 05 Σεπ 2010, 14:46

Θα ήθελα να συμμετέχω στην προσπάθεια εφόσον βέβαια διευκρινιστούν κάποιες σημαντικές λεπτομέρειες. Ελπίζω να μην μείνουμε στο σκοτάδι και να έχουμε την περαιτέρω πληροφόρηση από τον eliask που άνοιξε και το παρόν topic
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2217
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Re: metoxoi-paok1926.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό dimbar » Κυρ 05 Σεπ 2010, 14:53

Εχω δώσει ήδη τα στοιχεία μου γιατί δεν έχω να φοβηθώ κανέναν, νόμιμα και τυπικά προστατεύω την επένδυση μου.Επιτέλους απο κάπου πρέπει να αρχίσουμε.Αν πρόκειται για κακόβουλο εγχείρημα δεν θα είναι καλλίτερα κάποιοι απο μας να το ξέρουν από πρώτο χέρι?Εξ άλλου αν δεν πάρει νομική υπόσταση είναι άχριστο, για να πάρει όμως σάρκα και οστά κάποιοι πρέπει να μπούνε μπροστά και δεν χρειάζεται πλατιά δημοσιοποίηση ονομάτων..
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: metoxoi-paok1926.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό eliask » Κυρ 05 Σεπ 2010, 16:54

Το συγκεκριμένο εγχείρημα ξεκίνησε από τεσσερις αδερφούς, κάτοχους διαρκείας και μετόχους της ΠΑΕ ΠΑΟΚ. Ουσιαστικά πρόκειται για πρωτοβουλία έτσι ώστε αρχικά να ανιχνευθεί το έδαφος ώστε να οργανωθούν όλοι οι μέτοχοι της ΠΑΕ σε έναν φορέα. Κάπου εκεί κόλλησα και εγώ, με δεδομένο οτι κάτι τέτοιο λείπει αφ' ενός και αφ' ετέρου θα βοηθήσει - ελπίζουμε - την ΠΑΕ.

Οι διαδικασίες αναγνώρισης του συλλόγου ή της λέσχης ή του σωματείου (ειναι αδιευκρίνιστο ακόμα) έχουν ξεκινήσει και βρισκόμαστε σε επαφές με δικηγόρο της πόλης. Η γνωστοποίηση που μου ζητήθηκε να γίνω προς τα μέλη του paokmania αφορά την προώθηση του. Απαιτείται για το καταστατικό η ύπαρξη τουλάχιστον συγκεκριμένων ατόμων σε πρώτη φάση.
ΠΑΟΚΑΡΑ μου δεν είσαι η αφορμή, είσαι το ταξίδι!!!

ΑΔΙΑΦΟΡΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΛΕΝΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΝΟΙΩΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ
Άβαταρ μέλους
eliask
 
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευτ 14 Ιαν 2008, 20:18

Re: metoxoi-paok1926.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό eliask » Κυρ 05 Σεπ 2010, 16:59

Επειδή μοιραζόμαστε την αγωνία όλων και την ίδια ανάγκη να πετύχει αυτό το εγχείρημα παραθέτω ένα χρονοδιάγραμμα....

1. Το πιο σημαντικό είναι να υπάρχει σοβαρή παρουσία. Κανένας Σύλλογος δεν αναγνωρίζεται ούτε απο τον ΠΑΟΚ ούτε απο το Κράτος, αν δέν έχει την άδεια λειτουργίας και ονομασίας ώς "Συλλόγου" απο το Δικαστήριο της χώρας. Προς τούτο, προτείνουμε την δημιουργία καταστατικού στον Σύλλογό σας, με βοήθεια δικηγόρων,
και την κίνηση αναγνώρισης απο το Δικαστήριο Θεσσαλονίκης ώς Σύλλογος. Αυτό είναι το πιο βασικό για να υπάρξει συνέχεια. Εδώ ίσως να υπάρξει κάποιο κώλυμα γιατί θα πρέπει να υπάρξει συννενόηση με την ΠΑΕ ΠΑΟΚ για την άδεια χρήσης του ονόματος "ΠΑΟΚ" μέσα στο όνομα του Συλλόγου. Αυτό είναι διαδικαστικό και θα αποφανθούν οι δικηγόροι.

2. Το δεύτερο βήμα είναι η επικοινωνία με την ΠΑΕ ΠΑΟΚ.

3. Αφού ολοκληρωθεί η καταγραφή και η διαδικασία αυτή, και αν η συμμετοχή στον Σύλλογο είναι ικανοποιητική, τότε θα μπορουμε να κάνουμε μια Συνέλευση καλώντας όλα τα μέλη, ώστε να αρχίσουν
οι διεργασίες και να γίνουν συζητήσεις. Όλα αυτά όμως, πρέπει να γράφονται στο Καταστατικό του Συλλόγου, για το ποιές θα είναι οι διαδίκασίες, πώς θα ορίζεται το ΔΣ, κτλ. Πάλι με την συμβολή δικηγόρων.
ΠΑΟΚΑΡΑ μου δεν είσαι η αφορμή, είσαι το ταξίδι!!!

ΑΔΙΑΦΟΡΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΛΕΝΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΝΟΙΩΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ
Άβαταρ μέλους
eliask
 
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευτ 14 Ιαν 2008, 20:18

Re: metoxoi-paok1926.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό gash04 » Κυρ 05 Σεπ 2010, 17:03

Eliask μήπως είσαι Σουπεράσ? :yellowcard:
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: metoxoi-paok1926.blogspot.com

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 05 Σεπ 2010, 17:07

αδερφε για να μπορεσω να καταλαβω λιγο ποια ειναι η διαφορα της συγκεκριμενης προσπαθειας δλδ του να μαζευτουμε σε ενα συλλογο ξεχωριστο απο το να συμμετεχουμε απλα σαν μετοχοι στις γενικες συνελευσεις??? :roll: :roll: :ugeek:
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Επόμενο

Επιστροφή στο Οπαδικά sites

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης