http://paokland.blogspot.com/

Re: http://paokland.blogspot.com/

Δημοσίευσηαπό free4 » Δευτ 07 Μαρ 2011, 01:49

Ο αυτόματος ρετάρει...

Μία ομάδα ανίκανη να αντιδράσει, χωρίς καμία ποιότητα, προσανατολισμό και κυρίως χωρίς διάθεση.
Όλα αυτά μας γυρνάνε 4 χρόνια πίσω, στην εποχή της σαρδέλας. Πολύ φυσιολογικά γυρίσαμε τόσο γρήγορα πίσω όταν έχουν γίνει τόσα εγκλήματα φέτος στο στήσιμο της ομάδας και στην στελέχωση της.
Όλα αυτά έχουν γραφτεί από καιρό εδώ σ αυτό το γκρινιάρικο το blog, το εμπαθή... Όταν κάποιοι άλλοι δικαιολογούσαν τα τόσα αδικαιολόγητα που έγιναν φέτος και έκραζαν κάποιους κομπλεξικούς που αυτό που θέλουν είναι το κακό του Π.Α.Ο.Κ. και να τον διοικήσουν!!!
Αλλά.....
Σήμερα το μόνο εύκολο είναι να ασελγήσεις επί του πτώματος του Π.Α.Ο.Κ. Εγώ δεν θα το κάνω. Ας το κάνουν αυτοί που έτρεχαν στα αεροδρόμια μετά από ισοπαλίες και φώναζαν τα ονόματα χρυσοπληρωμένων κολλητών. Αυτοί που βγαίνουν και δικαιολογούν τα πάντα στα ραδιόφωνα, στα forum, παντού... και κράζουν ως αντιΠ.Α.Ο.Κ.τση τον οποιονδήποτε που θέλει η ομάδα του να μην κυνηγάει τις Καβάλες. Ας το κάνουν οι ενημερωτάδες που γλύφουν και γράφουν ότι τους πλασάρει ο κολλητός και το αφεντικό για να βγάζουν εύκολα το μεροκάματο. Και είμαι σίγουρος πως θα το κάνουν. Εύκολα κιόλας. Όσο εύκολα αποθεώνουν τόσο καιρό το τίποτα άλλο τόσο τους είναι εύκολο να θάψουν το πουθενά.
Ας το κάνουν... εγώ δεν θα το κάνω. Εγώ ότι είχα να γράψω το έγραψα και ότι είχα να πω το είπα. Τα τελευταία μου ήταν όπως ξεκίνησε αυτό το αναθεματισμένο post.
Μένουν 6 παιχνίδια μέχρι τα πλέι οφ και 1,5 μέχρι τον τελικό*. Πρέπει να γίνει το παν για να βρεθεί ο Π.Α.Ο.Κ. εκεί(πλέι οφ-τελικός) και να διεκδικήσει ότι μπορεί. Δεν πρέπει η ομάδα να βρεθεί εκτός Ευρώπης και να χάσει την κούπα και μετέπειτα να δικαιολογούμε(έξυπνα) κάποιες καλοκαιρινές κινήσεις στο όνομα της οικονομικής καταστροφής. Αρχή πρέπει να γίνει από το παιχνίδι της Τετάρτης με τον Εργοτέλη. Έτσι όπως παρουσιάζεται η ομάδα δεν μπορώ να φανταστώ πως θα βάλουμε ένα γκολ για να κερδίσουμε το παιχνίδι. Χρειάζεται στήριξη όμως γιατί δεν γίνεται αλλιώς. Θα το βάλουμε εμείς. Θα το βάλουμε γιατί δεν είμαστε πανηγυρζήδες. Τώρα είναι η ώρα αυτών που αγαπάνε τον Π.Α.Ο.Κ. και όχι τον Π.Α.Ο.Κ. των επιτυχιών και της μόδας. Το ξέρω όλοι αυτοί είμαστε λίγοι αλλά τόσα χρόνια λίγοι ήμασταν και αυτοί οι λίγοι πάντα έβαζαν πλάτη στα δύσκολα. Ας βάλουμε και τώρα πλάτη και ας αφήσουμε για αργότερα τα κραξίδια στον Υπεύθυνο διαχειριστή για την κατάντια της ομάδας. Τώρα δεν κερδίζουμε κάτι, όπως δεν κερδίζουμε κάτι με το να σκίσουμε την γενιά των 700 χιλιάδων ευρώ και τον αυτόματο για την τραγικότητα που παρουσιάζουν στο χορτάρι. Έτσι και αλλιώς τα πνίξαμε όλα από το καλοκαίρι, ας περιμένουμε λίγο ακόμη ( Άλλωστε έχουμε αποδείξει ότι ξέρουμε να ρίχνουμε την φάπα εκεί που χρειάζεται με έξυπνο τρόπο την ώρα που πρέπει ώστε το μήνυμα να παραδοθεί άμεσα) να δούμε που θα καταλήξει αυτή η κωλοχρονιά, που υπάρχει περίπτωση να αλλάξει και από κωλοχρονιά να γίνει επιτυχημένη (Αν κατορθώσεις και πάρεις το 7ο τρόπαιο στην 85χρονη ιστορία σου θες δεν θες είναι επιτυχημένη). Το ξέρω πολλοί δεν το πιστεύετε -και εγώ έχω τους ενδοιασμούς μου- έτσι όπως είμαστε τώρα, αλλά κάτι μου λέει ότι χρωστάει η ιστορία στον Π.Α.Ο.Κ. και στους 4-5 ηγέτες ποδοσφαιριστές που άλλαξαν όλο το ρου της ιστορίας μας, μαζί με κάποιους που είναι παρελθόν και θα μας το δώσει.

Γι αυτό κάθε αυτό το παιχνίδι τι να πεις όταν το 4-0 φαντάζει τιμητικό και σε βάζει γκολ ο Δέλας; Τίποτα. Απλά ο αυτόματος ρετάρει... προσγειώστε το για να μην συντριβεί...

*Μεγάλο αποκούμπι το κύπελλο και δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει στην στραβή, εκεί θα τελειώσουν τα ψέματα, γι αυτό ας παλέψουμε να αποφύγουμε την στραβή.... όλοι μας.



υγ. Καλό θα είναι κάποιοι ποδοσφαιριστές να μην πίνουν σε δημόσιο χώρο ένα σκασμό κρασί και να καπνίζουν ένα πακέτο τσιγάρα γιατί μπορεί μετά από 43 ώρες να έρθει το ντόρτι από το χανούμι και να γυρνάει το μυαλό μερικών.

υγ. Γκαρσία..... και μετά το χάος στον Π.Α.Ο.Κ. του 2011!

υγ 1. Ελπίζω στο επόμενο παιχνίδι να ξυπνήσει κάποιος να να βρεθεί μία λύση για να σταματήσει ο μπάμπα να μας κάνει πάρτι στον αέρα.

υγ 2. 5 παιχνίδια Ετο, 5 πίπες...

υγ 3. εχω χορτάσει πια να φαντάζομαι αυτή την ομάδα με τον κοντό μπροστά.. δεν μπορώ άλλο. Άκου κοντρόλ με την φτέρνα!!!

υγ 4. Προσοχή να μην χρεωθούμε τίποτα εμείς και κάποιοι να διώξουν από πάνω τους τις εθύνες.

υγ 5 Στόχος του Π.Α.Ο.Κ. φέτος είναι το κύπελο και να παλέψει για την θέση του cl. Το καλοκαίρι ο στόχος θα είναι έξω από το χορτάρι;

υγ 6 Έχετε μεγάλη ευκαιρία να πάρετε ρεβάνς για το σημερινό ξεφτιλίκι(ακόμη και ο Δέλας γκολ;;). Στις 16 Μαρτίου.
Κώδικας: Επιλογή όλων
http://paokland.blogspot.com/2011/03/blog-post_06.html
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: http://paokland.blogspot.com/

Δημοσίευσηαπό novito » Κυρ 13 Μαρ 2011, 23:52

Μετά το ελικόπτερο βάλτε και την κασέτα στον πάτο σας.

Σήμερα και επίσημα έσπασε η ψευτοπαράδοση που μας είχε δημιουργήσει(στήσει) ο Κόκκαλης και ο Κοκκαλιάρης με την αμέριστη βοήθεια της επο του μεγάλου Γκαγκάτση με εκτελεστές φυσικά τα πιόνια τους, τους διαιτητές. Πρώτη νίκη στην Τούμπα μετά το σωτήριος έτος 1997 με αντίπαλο τον gay σε αγώνα πρωταθλήματος. Στις 30 αγωνιστικές και όχι play off και φυσικά κύπελλα. Μία ντροπιαστική παράδοση που στήθηκε όπως στήθηκε από τον πράκτορα ανήκει στο παρελθόν και τώρα αμερικανάκια ήρθε πια ο καιρός να αρχίσετε να μετράτε ξανά τα χρόνια φάπας. Και αν μετράω καλά στα τελευταία 6 παιχνίδια μετράμε 4 νίκες μία ισοπαλία και μία ήττα με τον κλασικό τρόπο, την σφαγή. Άντε αμερικανάκια με τις υγείες σας και με το καλό να χαρείτε το κασετοπρωτάθλημα σας!

Μήπως έσπασε άλλη μία παράδοση σήμερα; Μετά από 5 συνεχόμενα ανεπιτυχή αποτελέσματα με τον βραζιλιάνο δεξί μπακ στην ενδεκάδα μας, έσπασε το ρόδι και πήραμε επιτέλους μία νίκη. Πάει η γκαντεμιά του Ετό...


Για 45 λεπτά πονούσε η ψυχή μου... δεν μπορούσα να διανοηθώ πως βλέπω ένα τέτοιο οικτρό Π.Α.Ο.Κ. και μάλιστα απέναντι στα ψοφίμια που άφησαν στο πέρασμα τους οι Αμερικάνοι πεζοναύτες. Δεν το χωρούσε το μυαλό μου, δεν το άντεχε το στομάχι μου... Όταν ακούω και στο καπάκι τις δηλώσεις του Χάβου να μας λέει ότι ξεκινήσαμε καλά είχαμε ρυθμό και καλή τακτική ανάπτυξη σφίγγει ακόμη περισσότερο το στομάχι μου. Μάκη τακτική ανάπτυξη (να μην σχολιάσω την τοποθέτηση κάποιων ποδοσφαιριστών σε κάποιες θέσεις) έχουμε να δούμε στο γήπεδο από την εποχή Σάντος. Αυτό που βλέπουμε είναι ένα τουρλουμπούκι με διαγωνισμό καλύτερης γιόμας. Ειδικά όταν λείπει ο μόνος ποδοσφαιριστής με ταλέντο που μπορεί να κάνει την διαφορά με μία ενέργεια του ο Π.Α.Ο.Κ. είναι εντελώς ακίνδυνος. Τα τελευταία παιχνίδια μας έδωσαν την δυνατότητα να δούμε πως θα είναι ο Π.Α.Ο.Κ. χωρίς τον Βιερίνια. Ελπίζω κάποιοι να παλέψουν να τον κρατήσουν και όχι να τον πουλήσουν.. Όπως ελπίζω να έχουν βρει ήδη τον επόμενο προπονητή του Π.Α.Ο.Κ.!
Ας περάσω πάλι στο παιχνίδι.... την ώρα λοιπόν όπου δεν υπήρχε Π.Α.Ο.Κ. ανήμπορος να αλλάξει έστω μία μπαλιά στα δύο μέτρα, πήραν κάποια αλάνια την κατάσταση στα χέρια τους και πρώτον απέτρεψαν να γίνει το 0-2 και στην συνέχεια μπήκαν με την μπάλα στα δίχτυα και έκαναν το 1-1! Ότι και να μου πείτε τα αλάνια εκεί στην γωνία άλλαξαν όλο το παιχνίδι. Και μόνο αυτά τα αλάνια αξίζουν συγχαρητήρια σήμερα, κανείς μας άλλος...


Όπως ήταν φυσιολογικό το γκολ στο τέλος του ημιχρόνου ανέβασε την ψυχολογία της ομάδας και στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές παίξανε με πάθος και Π.Α.Ο.Κ.τσηδικη μαγκιά! Είχαν διάθεση και με ηγέτη τον τεράστιο Πάμπλο φτάσαμε στην νίκη. Φυσικά χρειάστηκε να μπει μέσα ο πιο ταλαντούχος ποδοσφαιριστής που αγωνίζεται στο κασετοπρωτάθλημα, ώστε να κάνει το κάτι παραπάνω. Και το έκανε!!! Ούτε με το αντιαθλητικό τους παιχνίδι δεν μπόρεσαν να τον σταματήσουν. Η άποψη μου είναι ότι πέναλτι δεν θα παίρναμε ποτέ αν δεν είχανε βγει στη φόρα όλα αυτά με τα στημένα και τις δωροδοκίες. Το πέναλτι μας το έδωσε η κασέτα! Από κει και πέρα ο Κωνσταντινέας, όπως κάθε έλληνας διαιτητής και υπηρέτης του συστήματος που σέβεται τον εαυτό του, έπαιξε 90-10 υπέρ του γαύρου και σφύριζε φάουλ εις βάρος μας σε κάθε επαφή. Έστω και έτσι και παρόλο που με εκνευρίζει το γεγονός να κλείνομαι πίσω ενώ προηγούμαι και δεν πάω για ένα γκολ ακόμη να τελειώσω το παιχνίδι, φτάσαμε στην σημαντική νίκη που μας δίνει κουράγια για την δύσκολη συνέχεια. Μία δύσκολη συνέχεια που έρχεται σε μόλις τρεις ημέρες. Όλα τα λεφτά για εμάς είναι το παιχνίδι με την αεκ.... και εκεί δεν συγχωρούνται λάθη...
Αφήστε λοιπόν μάγκες τα πανηγύρια και τις δηλώσεις. Πέρα από μία νίκη γοήτρου απέναντι στο δυνάστη όλου του ελληνικού αθλητισμού και όχι μόνο, που για εμάς σημαίνει πολλά περισσότερα από εσάς αλλά την αφήνουμε πίσω, το ουσιαστικό που καταφέραμε ήταν να φτάσουμε τους 40 μόλις βαθμούς στο πρωτάθλημα. Σαν ομάδα ότι έχουμε να κερδίσουμε είναι μπροστά μας, ακόμη δεν καταφέραμε απολύτως τίποτα.

Όσο για σένα κασετοπρωταθλητή μπορείς να κάνεις την φιέστα σου αλλού, εδώ δεν σε σηκώνει..
http://paokland.blogspot.com/2011/03/bl ... _6902.html
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: http://paokland.blogspot.com/

Δημοσίευσηαπό novito » Πέμ 17 Μαρ 2011, 02:03

Παραμύθι τέλος...

Δεν ξέρω τι να γράψω... έχει κολλήσει το μυαλό μου... έχει πονέσει το στομάχι μου...

Τώρα ρουφιανοδημοσιογράφοι μπορείτε να τα ρίξετε όλα στους 100 ανεγκέφαλους και να μην πείτε τίποτα για τα 87 λεπτά που προηγήθηκαν... μην πείτε, μην γράψετε τίποτα, επικεντρωθείτε στα γεγονότα και κάντε άλλη μία λοβοτομή στον κόσμο του Π.Α.Ο.Κ.. Πλάκα πλάκα δεν χρειάζεται καμία σοβαρή λοβοτομή για να βελάξουμε άλλη μία φορά. Πάμε όλοι μαζί αδέρφια.... ΜΠΕΕΕΕΕΕΕ.....

Να μιλήσουμε για το ματς;;; Μα είναι αστείο!! Σήμερα μπήκαμε για να χάσουμε, για κανένα άλλον λόγο. Το σύστημα δεν κατάφερε να μας αποτρέψει να βρεθούμε στο ΟΑΚΑ και τα κατάφερε η ίδια η ομάδα μας κατά περίεργο τρόπο.... ελπίζω να ήταν τυχαίο γεγονός....

Να μιλήσουμε για τον Π.Α.Ο.Κ. του 2011; Πόσες φορές πια να τα πούμε; Από το καλοκαίρι φωνάζουν κάποιοι "μεμψίμοιροι". Απλά σήμερα τελείωσε το παραμύθι... Τέλος παραμυθιού!! Το παραμύθι που μας κράτησε για να φτάσουμε σ αυτή την "ιστορική ημέρα", 15 Μαρτίου 2011. Η ημέρα που κατέρρευσε το παραμύθι... μην μιλάτε έχουμε Ευρώπη... μην μιλάτε έχουμε κύπελλο... και να οι 40 βαθμοί... και να ο αυτόματος πιλότος... και να οι παίκτες προπονητές... και να ο άφαντος πρόεδρος.... και να η ντροπιαστική σημερινή εμφάνιση που δυστυχώς δεν ήταν η πρώτη φέτος. Τέρμα πια τα παραμύθια, η αλήθεια είναι μία, έφυγαν δυο άνθρωποι που ήταν το Α και το Ω και η ομάδα πήγε σε εποχή σαρδέλας. Όσοι έμειναν και δεν μας παράτησαν ή δεν τους διώξαμε... λάθη, λάθη, λάθη... και ασχετοσύνη. ααααααααααααααααααα και χρυσοπληρωμένοι αδιάφοροι κολλητοί και απλήρωτοι ποδοσφαιριστές για 7 μήνες...

Τέλος παραμυθιού και το παραμύθι δείχνει να τελειώνει για πολλούς.

Και ποιος είναι ο Π.Α.Ο.Κ. του 2011; Αυτός που μοιράζει από δω και από εκεί διαρκείας για να κάνουν κάποιοι μούγκα; Αυτός που μοιράζει από εδώ και από κει εισιτήρια-φοράκια για να κονομάνε κάποιοι δυνατοί κολλητοί για να κάνουν μούγκα; Αυτός που ζει για να το παίζει τσάτσος της κάθε διοίκησης και της κάθε παπαριάς της και του κάθε αυλοκόλακα της; Αλήθεια ποιος είναι ο Π.Α.Ο.Κ.? αυτός που πηδάει το κάγκελο για να κάνει μανούρα, πλακώνεται με "αδέρφια" του και μετά από 6 μήνες θυμάται ότι ο κοντός είναι προδότης αλλά το καλοκαίρι έκανε μούγκα; Άραγε γιατί έκανε; Αλήθεια πόσοι κονομάνε επιτέλους από αυτόν τον Π.Α.Ο.Κ.; Έξω και μέσα από αυτόν;

Αλήθεια ακόμη ΕΣΥ δεν αηδίασες; Απορώ γιατί για μεγάλο ξέρασμα είστε.. πως να αηδιάσεις όμως αφού δεν επέστρεψες ποτέ; Αφού δεν είσαι εδώ; Σήμερα ήταν μεγάλη μέρα για σένα, αν το κατάλαβες... ελπίζω και για τον Π.Α.Ο.Κ. φυσικά υπάρχει ένα προβληματάκι αλλά μπορεί να λυθεί μέσω ερασιτέχνη.

Ας προσέχουν κάποιοι που και πως πετάνε την ΦΑΝΕΛΑ, γι αυτήν χάθηκαν ψυχές.... και αν δεν γουστάρετε να την φοράτε δεν θα κλάψουμε κιόλας.

Ένα ευχαριστώ και ένα συγνώμη στους δύο Πάμπλο! Είστε εσείς και μόνο εσείς...

Δεν μπορώ να γράψω κάτι άλλο.... και δεν πρόκειται να ξαναγράψω...
Ήρθε η ώρα να κοιτάξω περισσότερο την ζωή μου και την οικογένεια μου...
Χαίρομαι που εξαιτίας αυτού του blog γνώρισα κάποια άτομα και είναι το σημαντικότερο που μου πρόσφερε όλη αυτή η ενασχόληση μου. Γεια σας μάγκες...

τώρα βάλτε ράδιο να ακούσετε τον κάθε πιανόλα να σας κάνει μάθημα Π.Α.Ο.Κ.τσηδοσύνης..
http://paokland.blogspot.com/2011/03/blog-post_17.html
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: http://paokland.blogspot.com/

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 18 Μαρ 2011, 23:12

Τα φυτά και τα "φυτά"
Posted on 15:56 by Wrangler

Το παρακάτω κείμενο ήταν να μπεί στην εφημερίδα της Θ4, αλλά μιας και αυτή τη βδομάδα η εφημερίδα δεν θα κυκλοφορήσει....


* Τίτλοι τέλους.
Διάλυση. 25 χρόνια πίσω. Αποσύνθεση.
* Αυτές είναι
μερικές από τις ατάκες που ειπώθηκαν – γράφτηκαν σε διάφορα μέσα, σαιτ, μπλογκ, εφημερίδες...
* Διαφωνώ με όλα.
Είτε γιατί δεν πιστεύω ότι ο ΠΑΟΚ διαλύεται, είτε γιατί θεωρώ ότι από κάθε κακό, κάτι καλό βγαίνει.
* Εγώ δεν είμαι άνθρωπος που θα αναθεματίσει το Ζαγοράκη για τα λάθη που έκανε, ούτε θα θυμηθεί να βρίσει τον κοντό μετά από 7 μήνες.
* Εκεί που έφτυνα δεν γλύφω (και το αντίθετο).
* Κωλοτούμπας δεν είμαι.
* Ούτε μου αρέσει να βλέπω ΠΑΟΚτσήδες να χτυπιούνται μεταξύ τους, ακόμα και μέσα στη Θ4.
* Από πίσω μου ήταν κάποιος που ήθελα πάρα πολύ να γυρίσω και να του δώσω δύο κουτουλιές, να του αλλάξω την πρόσοψη, όμως δεν το έκανα γιατί είναι ΠΑΟΚ. Έστω κι έτσι. Ακόμα και όταν κάποιος αποδοκιμάζει κάτι με το
οποίο εσύ συμφωνείς, δεν τον κάνει μη-ΠΑΟΚ.
* ΠΑΟΚ είναι και πάλι, αλλά στα δικά σου μάτια είναι φυτό.
* Όπως “φυτά” αποκαλούν τους οπαδούς του ΠΑΟΚ που μπήκαν στο
γήπεδο, οι γραβάτες της Θ1, και οι “θα-πήγαινα-στη-Θ1-αλλά-δεν-έχω-τόσα-λεφτά” της Θ5-6.
* Όπως το ίδιο “φυτά” αποκαλεί η πλειοψηφία των οπαδών του ΠΑΟΚ της Θ4
όλο το υπόλοιπο γήπεδο που αποδοκίμαζε τους οπαδούς του ΠΑΟΚ που
μπήκαν στο γήπεδο.
* Είναι θέμα οπτικής γωνίας, ιδεολογίας και προσωπικής αντίληψης.
* Είναι φοβερό, γιατί διαβάζω το μήνυμα κάποιου που λέει “σιχάθηκα τα φυτά”
και δεν καταλαβαίνεις με ποια πλευρά είναι.
* Φοβερό επίσης είναι ότι μιλάμε για “πλευρές”...
* Για παράδειγμα, προσωπική μου αντίληψη είναι ότι δεν μπορώ να ανέχομαι ποδοσφαιριστή του ΠΑΟΚ να μου κάνει νόημα να σκάσω και το υπόλοιπο γήπεδο να με αποδοκιμάζει επειδή αντέδρασα.
* Όπως, πιο πρόσφατα, δεν ανέχομαι ποδοσφαιριστή του ΠΑΟΚ που έχει ήδη πουληθεί το καλοκαίρι, να βγάζει και να πετάει τη φανέλα επειδή η Θ4
αποδοκίμασε το γεγονός ότι αυτός και οι συνάδελφοί του (με τις
γνωστές δύο εξαιρέσεις) απουσίαζαν από το χορτάρι για 89 λεπτά.
* Για αυτή τη φανέλα άνθρωποι έχουν χάσει τη ζωή τους κύριε Βιειρίνια.
* Προσωπική μου άποψη είναι ότι είναι ΦΥΤΑ αυτοί που χειροκρότησαν στο τέλος του προχτεσινού αγώνα τους παίκτες του ΠΑΟΚ.
* Αφήστε απ' έξω τα επεισόδια. Αφήστε τη μπούκα στο γήπεδο. Δείτε την εικόνα της ομάδας μέχρι το 89.
* Εσείς των Θ1-2-3-5-6 που έχετε άποψη επί παντός επιστητού, τα ίδια ακριβώς κάνατε και όταν κάναμε αποχή επί Θ-Β. Μας λέγατε ότι είμαστε αλήτες και ότι θέλουμε να καταστραφεί ο ΠΑΟΚ.
* Τα ίδια κάνατε όταν κράζαμε το Γούμενο και μας λέγατε ότι θέλουμε να κάνουμε διοίκηση στον ΠΑΟΚ και “ελάτε εσείς να διοικήσετε που θα τα
πάτε καλύτερα”.
* Τα ίδια κάνατε και όταν κάναμε κατάληψη στην Τούμπα, και μας λέγατε με ειρωνία “καλά, ακόμα με τον ΠΑΟΚ ασχολείστε?”
* Τα ίδια κάνατε και στην πρώτη χρονιά του Σάντος, τη στιγμή που εμείς λέγαμε να περιμένετε γιατί η ομάδα τώρα φτιάχνεται
* “Δεν πάει άλλο διώξε πια τον Πορτογάλο”, τα θυμάστε?
* Τα ίδια κάνατε και όταν κράζαμε για την υπόθεση του γγιδη και φτάσατε σε σημείο να αποθεώνετε ποδοσφαιριστή αντίπαλης ομάδας (και μάλιστα
συν-διεκδικήτριας του τίτλου). Βέβαια 7 μήνες μετά είσαστε ΕΣΕΙΣ
αυτοί που φωνάζετε ότι ΠΑΟΚ δεν ήταν ποτέ. Γιατί εμείς το βουλώσαμε,
για το “καλό του ΠΑΟΚ”.
* Τα ίδια κάνετε και τώρα.
* Όσοι δηλαδή από εσάς δεν θεωρείτε ότι ο ΠΑΟΚ ιδρύθηκε το 2007, γιατί οι περισσότεροι τότε μάθατε κατά που πέφτει η Τούμπα και χρειαστήκατε χάρτη για να βρείτε τη Θ1.
* Άντε, λόγω κυπέλλου, και αν είστε λέουρες, πιστεύετε ότι έτος ίδρυσης είναι το 2003.
* Δεν είμαι υπέρ κανενός εμφύλιου και δεν μου άρεσε καθόλου το πέσιμο στη Θ1.
* Όμως ο κόσμος έσκασε.
* Φούσκωσε, ξαναφούσκωσε και έσκασε.
* Το τυράκι του κυπέλλου ήταν καλό για να τον “μαζεύει” αλλά μόλις το
τυράκι φαγώθηκε από την ανύπαρκτη κούλα, ο κόσμος έσκασε.
* Λογικό και αναμενόμενο.
* Ο κόσμος έβλεπε πέρσι μια ομάδα που ήταν έτοιμη να πάρει το πρωτάθλημα και είδε φέτος μια ομάδα που από τον Οκτώβριο αποχαιρέτησε το πρωτάθλημα (μετά από τις αλησμόνητες δηλώσεις του προέδρου περί ανάκλησης των στόχων), που έκανε ντροπιαστικές ήττες, που η Τούμπα από άπαρτο κάστρο έγινε παιδική χαρά για κάθε πικραμένο (“κινδυνεύουμε να
πέσουμε? Μη μασάς, παίζουμε Τούμπα”), που στην Ευρώπη ήταν
αξιοπρεπής αλλά θα μπορούσε και πολύ καλύτερα, που δεν έχει
προπονητή από την αρχή της σαιζόν (καλός ο Μάκης αλλά...), που....
κλπ, και είχε μόνο το κύπελλο να ελπίζει να πάρει χαρά.
* Να κατεβάσει στην Αθήνα 500 πούλμαν και να γίνει της πουτάνας.
* Και του το στερήσανε και αυτό (ελπίζω, τυχαία, Θόδωρε...)
* Δεν θα αναθεματίσω το Ζαγοράκη γιατί πιστεύω ότι έχει προσφέρει στον ΠΑΟΚ, αλλά τα λάθη πληρώνονται, και λάθη έκανε πολλά.
* Ουδείς αλάνθαστος αλλά και ουδείς στο απυρόβλητο, Θόδωρε.
* Ο κόσμος κατάπιε πολλά αλλά κάποια στιγμή δεν θα άντεχε να καταπιεί κι άλλα.
* Εμείς δεν λέμε ότι εσύ χαίρεσαι για την κατάντια του ΠΑΟΚ (απαντάω στην ερώτησή σου) αλλά να ξέρεις ότι αυτοί που εσύ αποκάλεσες μ@λ@κες (αν το είπες) μετά το τέλος του αγώνα είναι αυτοί που χάνουν τη ζωή τους για την
ομάδα και ανέχονται τα λάθη που ΕΣΥ έκανες.
* Αυτοί οι μ@λ@κες, Θόδωρε, δεν ανέχονται μετριότητες. ΠΑΟΚ και μέτριος, δεν γίνεται. Αν θέλεις την Τούμπα να έχει 20.000 λοβοτομημένους ακροατές και
μπλόγκερ, είσαι σε λάθος ομάδα Θόδωρε.
* Στον ΠΑΟΚ δεν αρμόζει το χαμηλά τη μπάλα Θόδωρε. Δεν θέλουμε να γίνεις λαμόγιο όπως αυτοί (απαντάω στην άλλη σου ερώτηση) αλλά θέλουμε να είσαι ΠΑΟΚ. Να αδικείται ο ΠΑΟΚ και να τους παίρνει ο διάολος, να μη
τολμάνε να κυκλοφορούν στο δρόμο χωρίς σωματοφύλακα, Θόδωρε.
* Τα “μη μιλάτε είμαστε μέσα στους 3 στόχους”, “μη μιλάτε είμαστε
στους 2 στόχους, αλλά έχουμε Ευρώπη”, “μη μιλάτε έχουμε
Κύπελλο” τελείωσαν.
* Αλλά όλο αυτό το κλίμα που δημιούργησαν οι υπερ-ΠΑΟΚτσήδες ραδιοφωνατζήδες που πουλάνε ΠΑΟΚτσηδιλικι στον κόσμο, δικό σου φταίξιμο είναι Θόδωρε.
* Για να κλείσω με το θέμα, ο ΠΑΟΚ θα συνεχίσει να υπάρχει είτε με Ζαγοράκη πρόεδρο είτε με οποιονδήποτε άλλον. Ο ΠΑΟΚ είναι τεράστιο σωματείο και δεν φοβάται τίποτα.
* Και για να απαντήσω στις γαμιόλες ΑΡΔ που δεν τους άρεσε το κρεμασμένο πανό και το χαρακτήρισαν “αλητεία”, ένα θα σας πω:
* Πολύ τυχεροί είστε.
* Αλλάζω ύφος γιατί θα πάθουμε και τίποτα, είμαστε και σε κρίσιμη ηλικία
* Τον 28χρονο μέσο από τη Λιβύη Τζαμάλ θέλει να φέρει ο ΠΑΟΚ.
* Εντάξει ρε μ@λ@κες, σας κατάλαβα.
* Μέσος ο Τζαμάλ, αριστερό χαφ ο “Τρίγωνος”, 10ρι ο “Ζοζε” και
φουνταριστός ο “Γαύρος”.
* Τη διαλύσαμε την ομάδα και μπήκαμε να παίξουμε εμείς μπάλα...
* Ή αυτό, ή είναι ο Μπατατούδης μεταμφιεσμένος και προσπαθεί να γυρίσει πίσω...
* Θέλω να γράψω τις γνωστές μου μαλακίες αλλά δε μου βγαίνουνε ρε.
* Το κλείνω εδώ.
* Σώστε την παρτίδα με τα playoff...

http://paokland.blogspot.com/2011/03/blog-post_617.html
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Οπαδικά sites

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης